Do
góry
Xiaomi_mi_fild_technostrefa

Xiaomi ze składanym smartfonem już w 2021 roku!

Pamiętacie składanego Xiaomi sprzed ponad roku? Wielu pewnie zdążyło już pewnie o nim zapomnieć, jednak firma w doskonałym momencie daje znów o sobie znać.

Rok 2021 może okazać się dla Chińskiego producenta rokiem niezwykle przełomowym. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy was, że zaledwie za kilka miesięcy na sklepowe półki trafią smartfony z kamerą ukrytą pod ekranem. Oczywiście mowa o modelach od Xiaomi, ich dokładna data premiery nie jest nam jeszcze znana, jak dotąd wiemy jedynie, że będzie to początek 2021 roku. Okazuje się jednak, że zaraz obok rewolucji w designie smartfonów, Xiaomi na przyszły rok planuje też premierę swojego składanego smartfona.

Nietypowy składak

Smartfon z elastycznym ekranem od Xiaomi będzie niezwykle nietypową konstrukcją. Dokładniej design mogliśmy podziwiać już ponad rok temu, kiedy to sam prezes firmy Lin Bin zaprezentował możliwości składanego smartfona na krótkim filmie. W odróżnieniu do takich konstrukcji jak na przykład Huawei Mate Xs, Galaxy Z Fold2 czy choćby Motorola Razr, Xiaomi będzie zginać się w dwóch miejscach zamiast jednego. Budzi to wiele pytań, głównie o samą wytrzymałość takiego urządzenia.

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

↪ Promocje na Smartfony!

Oczywiście wiemy, że składane smartfony nie są aż tak delikatne na wyglądają, co zresztą zostało doskonale udokumentowane przy okazji globalnych testów Galaxy Z Flip. W trakcie, których smartfon był traktowany ze zdecydowanie mniejszą finezją niż, na co dzień, lądując na podłodze czy w piasku.

Najbardziej wrażliwy wciąż pozostaje ekran. Tutaj jednak Xiaomi ma najpewniej niemały orzech do zgryzienia, jest to też największa różnica pomiędzy konstrukcjami Chińczyków i Koreańczyków. Wszystkie składane modele Samsunga miały elastyczny ekran zamontowany wewnątrz. Huawei czy Xiaomi postanowiły taki ekran zamontować na zewnątrz.

Przez to ryzyko uszkodzenia ekranu rośnie. Przed chwilą napisałem, że nie są to urządzenia tak delikatne jak można by tego oczekiwać. Jednak nie można zapominać, że ekran w tym wypadku nie jest chroniony szkłem, a plastikiem, który jest znacznie bardziej podatny na zarysowania. I o ile wrzucenie zamkniętego Galaxy Z Flipa, albo Z Folda2 do kieszeni może się odbyć bez najmniejszego ryzyka, to w przypadku Xiaomi będzie konieczne raczej dodatkowe etui.

Premiera już niemal pewna

O samej premierze poinformował chiński serwis Mydrivers. Co ciekawe premiera miała odbyć się już w tym roku, jednak została przesunięta. Przyczyn takiej decyzji można doszukiwać się w sytuacji na świecie lub co bardziej prawdopodobne chęci dopracowania urządzenia przed jego ostateczną premierą. Składane smartfony to wciąż zupełnie nowa gałąź rynku. Konkurencja może nie jest specjalnie duża, jednak Samsung zdołał już sobie wyrobić pewną renomę, jeżeli mowa o urządzeniach z elastycznym ekranem.

🛒 Kup iPhone 11 Pro

➡ Sprawdź cenę iPhone 11

↪ Promocje na Smartfony!

Dla Xiaomi będzie to zupełna nowość i chcą najpewniej w tym wypadku wypaść jak najlepiej by nie powtórzyć błędów swoich poprzedników. Nie ma, co jednak liczyć na przystępną cenę tego składanego urządzenia, Najnowszy Galaxy Z Fold2 znów przekroczył barierę 8 tysięcy złotych, a Z Flip jest od niego niewiele tańszy. Z kolei Huawei mate Xs kosztuje niemal 10 tysięcy złotych. Możemy, więc zakładać, że cena składanego Xiaomi będzie plasować się gdzieś w tym przedziale.

Źródło: MyDrivers

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!