Do
góry
ILLUSTRATIVE - The app of the social media platform TikTok. Photo: Rob Engelaar / Hollandse Hoogte

YouTube pracuje nad konkurencją dla TikTok’a – YouTube Shorts

YouTube zapewne już jakiś czas temu zauważyło odpływ młodych jak i bardziej doświadczonych twórców z ich platformy  na rzecz między innymi serwisu TikTok. Zdaje się jednak, że doczekaliśmy się odpowiedzi w postaci YT Shorts.

Według doniesień nowa usługa, która będzie działać na bardzo podobnej zasadzie co TikTok pojawi się w oficjalnej dystrybucji do końca tego roku. W dużym skrócie pozwoli ona na umieszczanie przez użytkowników, krótkich filmów humorystycznych, lub poruszających ciekawe i interesujące tematy.

Jednak czym tak na prawdę YouTube Shorts chce walczyć walczyć z potężną konkurencją, która już całkiem ugruntowała się na rynku oraz w świadomości użytkowników? Główną zaletą ma być biblioteka licencjonowanej muzyki jaką oferuje YouTube.

Shorts będzie wykorzystywać muzykę, z której już w tym momencie możecie korzystać wrzucając firmy na platformę. Jednak w momencie debiutu ma pojawić się zupełnie nowa baza, która choć dedykowana nowej funkcji, będzie dostępna także na klasycznym YouTub’ie.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

Nie powinien nikogo dziwić taki ruch ze strony YouTube, w końcu na Chińską platformę postanowiło przejść wielu twórców, a ta zyskuje także coraz większą publiczność, o czym mówią ogromne liczby dziennych użytkowników. Jednak nie Tylko YouTube postanowiło stworzyć konkurencję dla TikTok’a.

Niedawno Dom Hofman, czyli współzałożyciel niedziałającej od blisko roku platformy Vine postawił na stworzenie zupełnie nowej platformy. Vine z założenia opierał się właściwie na tym samym co TikTok, krótkie 6-cio sekundowe humorystyczne filmy w czasach świetności platformy zalewały internet. Nowa platforma ma się nazywać Byte i garściami czerpać z dokonać i założeń, którymi kierował się Vine.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

➡ Cena iPhone 11 Pro

To jednak nie koniec powstającej na rynku konkurencji, pod koniec zeszłego roku Instagram rozpoczął testy funkcji „Reels”. W momencie ogłoszenia nowa funkcja dostępna była jedynie w Brazylii, na dzień dzisiejszy Instagram nie zdecydował się na prowadzenie tej funkcji na innych rynkach.

Instagram Reels to nie jedyny ruch Facebook’a by zdobyć część publiczności i twórców TikTok’a. W listopadzie zeszłego roku firma Mark’a Zuckerberga „po cichu” wypuściła na rynek aplikacje Lasso, która miała być bezpośrednią konkurencją dla TikTok’a.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!