YouTube Vanced już nigdy nie wróci? Projekt ReVanced zbanowany

Projekt Youtube Vanced po raz drugi doczekał się bana na GitHubie. Co dziwi to fakt, że roszczenie nie wyszło od Google. Naruszenie swych praw zgłosił twórca aplikacji AnyTracker. Zauważył on że Revanced odblokowuje funkcje premium jego aplikacji.

Awatar Oskar Szczepański

Projekt Youtube Vanced po raz drugi doczekał się bana na GitHubie. Co dziwi to fakt, że roszczenie nie wyszło od Google. Naruszenie swych praw zgłosił twórca aplikacji AnyTracker. Zauważył on że Revanced odblokowuje funkcje premium jego aplikacji.

Tym razem nie Google

Po wejściu na oficjalną stronę Revanced na Githubie przy próbie przejścia na sekcję z aktualizacjami napotykamy błąd. Cała sekcja została zablokowania z powodu roszczeń twórcy aplikacji Anytracker. Autor w swoim zgłoszeniu stwierdził, że jego prawa zostały naruszone. Aplikacja odblokowuje funkcje premium w jego aplikacji przez, jak stwierdził, nadpisywanie testów wykonywanych przez program. Dzięki temu wszystkie zapytania o funkcję premium były zwracane jako prawidłowe, nawet gdy użytkownik nie wykupił tej funkcji. 

Zapytany o to jakie pliki powinny zostać usunięte, twórca wskazał całą bibliotekę z racji naruszeń praw autorskich.

Twórca w zasadzie ,,przy okazji” wspomniał o tym, że wszystkie wątki w sekcji aktualizacji naruszają prawa innych twórców. Naturalnie nakazał zablokować jedynie sekcję dotyczącą jego praw, lecz wspomniał o nagminnym łamaniu prawa przez autorów aplikacji ReVanced.

Nie wiadomo czy jego porady miały dla moderatorów GitHuba jakieś znaczenie, ale efekty są jasne: niemożliwe jest pobranie aplikacji z tego źródła. 

Komunikat o naruszeniu praw autorskich przy próbie dostania się do sekcji patchy dla ReVanced

Co dalej z ReVanced?

Jak na razie przyszłość projektu na GitHubie nie rysuje się w pięknych barwach. O ile blokada trwa od wczoraj, tak wedle oświadczenia na Discordzie nie ma co spodziewać się nowych aktualizacji. 

Sekcja aktualizacji ReVanced otrzymała dwa powiadomienia o usunięciu zgodnie z ustawą DMCA. Z racji naruszenia zasad GitHuba, sekcja została wyłączona z użytku. ReVanced na ten moment zaprzestanie dystrybucji swoich aktualizacji na GitHubie do czasu rozwiązania tej sytuacji. Wszystko może zostać poddane rewizji w przyszłości i będziemy was informować o wszelkich nowościach w tym temacie. ReVanced jest zawsze dostępne na stronie revanced.app

Komunikat ReVanced na Discordzie

Na ten moment nie ma pewności czy ReVanced kiedykolwiek powróci jeszcze na GitHuba w pełnej krasie. Pewnym rozwiązaniem jest po prostu usunięcie treści naruszających prawa tego autora. Niestety, nie chroni to projektu przed kolejnymi zgłoszeniami, które skutecznie i trwale zablokują jego dystrybucję za pośrednictwem tego portalu. Poza twórcą AnyTrackera kolejne zgłoszenie zdążyło uderzyć w tą samą bibliotekę, czyniąc jej odblokowanie jeszcze trudniejszym dla twórców. Czy zatem to koniec darmowego Youtube bez reklam?

Źródło: GitHub

Awatar Oskar Szczepański

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar anon
    anon

    Chujowy ten artykuł. ReVanced nie jest jakkolwiek powiązane z Vanced (poza nazwą i tym że powstało w odpowiedzi na C&R w stronę Vanced), a repo już wróciło (z patchami o których mowa w DMCA takedown request usuniętymi). To nie „pobranie aplikacji” było niemożliwe, tylko dostęp do jednego z wielu repozytoriów z patchami. Jest też oficjalne self-hostowane backup repo. Nawet jakby wszystkie patche miały być ściągnięte, to nie ma to najmniejszego znaczenia bo sam ReVanced to po prostu aplikacja do patchowania .apk.

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.