Youtuber-przestępca straci całą kolekcję ekskluzywnych aut

Youtuber-przestępca straci całą kolekcję ekskluzywnych aut

W ostatnim czasie coraz więcej YouTuberów ma zatargi z prawem. Jednym z nich okazał się vloger samochodowy o nazwie Omi in a Hellcat. Twórca został skazany, przez co pod młotek trafiła jego kolekcja ekskluzywnych samochodów.

Popularny YouTuber o nicku Omi in a Hellcat otrzymał całą listę zarzutów złamania prawa, w tym m.in. pranie brudnych pieniędzy, piractwo czy unikanie płacenia podatków.

Twórca trafił do więzienia, jednak dodatkowo musi zapłacić ogromne sumy oszukanym przez niego firmom oraz Urzędowi Skarbowemu.

Vloger prowadził kanał o tematyce motoryzacyjnej, samemu posiadając imponującą kolekcję ekskluzywnych aut, w tym Bentleya czy Lamborghini.

W wyniku swoich przestępstw twórca jest zmuszony do zlicytowania swojej kolekcji pojazdów, a pieniądze zostaną przekazane na spłatę nałożonych na niego kar.

Reklama

Bill Omar Carrasquillo był znany w Internecie pod nickiem Omi in a Hellcat. Twórca ten prowadził popularny kanał na YouTubie, skupiający się na tematyce motoryzacyjnej. Niestety, internetowa sława nie zwalnia jednak z przestrzegania prawa. W marcu tego roku vloger został oskarżony o całą listę zarzutów związanych z wielowymiarowym naruszeniem praw autorskich. Wśród przestępstw znalazły się m.in.: piractwo telewizji kablowej, pranie brudnych pieniędzy, spiskowanie, unikanie płacenia podatków oraz składanie fałszywych zeznań bankom i organom ścigania.

YouTuber został skazany na pięć i pół roku pozbawienia wolności oraz pięć lat zwolnienia nadzorowanego. Łamanie prawa nie opłaciło się temu twórcy, jednak inni nadal będą mogli skorzystać na popełnionych przez niego błędach. Jak się bowiem okazuje, Carrasquillo posiadał niezłą kolekcję luksusowych samochodów. Należało do niej prawie 60 pojazdów, nie tylko aut, ale i motocykli. Wszystkie, w tym Bentley i kilka Lamborghini, zostaną przekazane na aukcję w Maryland jeszcze w tym miesiącu

Źródło grafiki: robbreport.com

Dlaczego jednak auta będą licytowane, skoro YouTuber “tylko” poszedł do więzienia? Otóż w dodatku do aresztowania sąd nakazał twórcy spłatę 10,7 miliona dolarów oszukanym firmom kablowym oraz 5 milionów amerykańskiemu Urzędowi Skarbowemu. Co więcej, musiał również oddać ponad 30 milionów, które zarobił na swoich przekrętach. Dlatego właśnie kolekcjonerzy mogą teraz zacierać ręce – zbiór samochodów musi zostać sprzedany w związku ze spłatą zobowiązań finansowych

Większość aut było bohaterami filmików Omi in a Hellcat. Podczas aukcji będzie można wylicytować pojazd z kolekcji 32 samochodów, 18 motocykli i 7 quadów. Dominującym kolorem zbioru jest kolor biały. Głównymi atrakcjami jest czwórka Lamborghini, w tym jeden Urus, dwa Huracany i jeden Aventador w specjalnych barwach Might Morphin Power Rangers (widoczny na miniaturce newsa). Innymi gwiazdami kolekcji są Bentley Continental GT, Acura NSX oraz Audi RS8 Quattro.

Źródło grafiki: robbreport.com.

Dla zainteresowanych, aukcja odbędzie się w piątek, 13 października, w Baltimore. Licytowanie jest już otwarte od piątku – można do niego dołączyć na stronie internetowej licytatora. Minęło kilka dni i niektóre pojazdy dobiły już do sześciocyfrowej ceny sprzedaży. Największym zainteresowaniem na razie cieszy się Aventador, który w poniedziałek osiągnął cenę 310 tysięcy dolarów. Pozostało jeszcze trochę czasu, więc kto wie – może uda się osiągnąć milion dolarów?

Źródło: Robbreport.com.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!