Zegarki Apple właśnie zostały zbanowane!

Zegarki Apple Watch 9 i Watch Ultra już niedługo nie będą dostępne w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych. Wszystko za sprawą zgłoszenia dostawcy jednej z części do zegarków, a następnie decyzji Komisji Handlu Międzynarodowego!

Awatar Kamil Malczyk

Już za kilka dni zegarki Apple Watch 9 i Watch Ultra nie będą dostępne w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Powodem takiej decyzji Komisji Handlu Międzynarodowego jest zgłoszenie, które wpłynęło od firmy Masimo – dostawcy czujników natlenienia krwi do smartwatchy Apple ­– według której, gigant z Cuppertino naruszył patenty.

Apple naruszyło patenty?

Choć cała sprawa ciągnie się już przez długie miesiące, to właśnie teraz ­– jeszcze przed końcem 2023 roku – doczekaliśmy się finału, który nie do końca może podobać się Apple. Firma Masimo, to dostawca czujników natlenienia krwi do inteligentnych zegarków amerykańskiego giganta.

Apple vs Masimo - wojna o patenty
źródło: Masimo

Według nich, producent miał złamać ich patenty, przez co postanowiono zgłosić sprawę do Komisji Handlu Międzynarodowego. Jak się ostatecznie okazało po długiej batalii, komisja przyznała rację firmie Masimo.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TAK ma wyglądać Apple iPhone 16! Premiera dopiero za rok, a już wiemy, co się zmieni

Niecałe trzy miesiące temu Apple zaprezentowało nam nową serię smartfonów ze złączem USB-C na pokładzie. Mimo tego, że do kolejnej premiery jeszcze daleko, najprawdopodobniej wiadomo już, jak zmieni się iPhone 16 w porównaniu do iPhone’a 15.

Czytaj artykuł

Zbanowane smartwatche w USA

Komisja Handlu Międzynarodowego stwierdziła, że amerykański gigant złamał patenty firmy Masimo. W związku z tym, Apple – przynajmniej na razie – nie może importować i sprzedawać najnowszych modeli zegarków na terenie USA.

Apple vs USA
źródło: The Intercept

Przedstawiciele marki z logiem nadgryzionego jabłka złożyli nawet wniosek o „zawieszenie zakazu w oczekiwaniu na odwołanie”, ale ten został odrzucony. W związku z tym nie pozostało im nic innego, jak wycofać swoje zegarki z rynku.

Apple Watch 8

Takim oto sposobem, amerykańscy klienci mogą zakupić zegarki Watch 9 i Ultra 2 tylko do 24 grudnia, bowiem oficjalny zakaz importu wchodzi w życie już 26 grudnia. Jak donosi agencja Bloomberg, producent już „bada sposoby na uniknięcie zakazu, w tym poprzez wdrożenie zmian w oprogramowaniu”.

Spodziewaliście się takiego zakończenia tego ciągnącego się sporu? Jak myślicie, czy gigant z Cuppertino będzie w stanie obejść ten zakaz?

ŹRÓDŁO: The Verge

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez