Znamy ceny Samsung Galaxy Ring! Koszt może zdezorientować

Smart pierścionki to zupełna nowość na rynku. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce je kupić i wypróbować. Samsung pokazał prezentację ze swoim Galaxy Ring podczas tegorocznego Unpacked 2024. Znamy już cenę, choć wielu osobom się ona nie spodoba i jest ku temu konkretny powód.

Awatar Marta Urbaniak

Jeszcze przed nadchodzącym Galaxy Unpacked wyciekły ceny za smart pierścionek od Samsunga.

Oprócz kwoty za jaką w przyszłości będziecie mogli kupić Samsung Galaxy Ring, wyszła na jaw istotna kwestia, która może zniechęcić klientów do zakupu.

Ceny jak u konkurencji

Samsung Galaxy Ring | źródło grafiki YouTube

Kolejne Galaxy Unpacked, które ma odbyć się w tym roku, zaplanowane jest na lipiec, co oznacza, że nie zostało niewiele czasu do eventu. Tym samym, prawdopodobnie właśnie wtedy przedstawione zostaną szczegóły dotyczące najnowszego smart wearableSamsung Galaxy Ring, który miał swoją zapowiedź na początku tego roku.

Jak to bywa przed wielkimi premierami, często dochodzi do wycieku informacji i tak jest również tym razem. Znamy „widełki” w jakich ma mieścić się smart pierścień firmy. Było to możliwe, dzięki leakerowi “Yogesh Brar”, który na platformie X napisał o amerykańskim i indyjskim przedziale cenowym nadchodzącego gadżetu.

Cena za pierścień od Samsunga to, od 300 do 350 dolarów, czyli około od 1 180 do 1 375 złotych. Taki przedział cenowy sprawiłby, że nowy produkt Samsunga byłby konkurencją dla Oura Ring 3, który możecie kupić za podobną kwotę.

Płać ciągle, nie raz

OURA RING 3 | źródło grafiki Oura

Firma Oura za swoje produkty wymaga również opłacania subskrypcji, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji urządzenia. Okazuje się, że to również zostało podpatrzone przez koreańską markę.

Tak, Samsung Galaxy Ring będzie miał (potencjalnie) dodatkowo płatną subskrypcję do wykupienia. Ta ma rzekomo wynosić około 10 dolarów miesięcznie, przynajmniej w Ameryce. Nie jest jasne, czy były to płatny dostęp do jakichś zaawansowanych funkcji.

źródło grafiki Oura

Nie mniej firma rozważała wdrożenie do aplikacji “Samsung Health” opcji regularnych płatności. Takie zdanie padło na początku tego roku z ust wiceprezes “Samsung Electronic” i szefa zespołu “Digital Health”, dr Hon Pak, podczas wywiadu dla CNBC.

Możliwe, że opcja analizy przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji byłaby funkcją płatną. Wtedy wyniki byłyby dokładniejsze i tym samym porady mogłyby być bardziej trafnie dobrane do potrzeb konkretnej osoby. Tym bardziej, że sztuczna inteligencja dotyka coraz więcej aspektów ludzkiego życia.

Czy ludzie będą skłonni płacić?

O ile sam smart pierścień nie jest przesadnie drogi, tak wprowadzenie subskrypcji (jeśli ta okaże się prawdą) może wzburzyć i zniechęcić ludzi do zakupu. Istnieje cień szansy, że takim ruchem gigant zamknąłby furtkę na wielu potencjalnych klientów.

Wszystko zależy czy plotki się potwierdzą, a jeśli tak, to jakie funkcje będą wymagały comiesięcznej opłaty? czy będzie to faktycznie tylko segment AI?

Źródło: Android Authority

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.