ZTE testuje telefon z 20 GB RAM?

ZTE testuje telefon z 20 GB RAM?

Czyżby jeden niefortunny wpis zdradził plany firmy? Według jednego z dyrektorów ZTE testuje telefon z 20 GB RAM lub przynajmniej go projektuje.

ZTE testuje telefon z 20 GB RAM

Reklama

Chiński ZTE Corporation to jeden z największych gigantów tamtejszego sektora telekomunikacyjnego. Jest także największym dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego w Chinach. Nic dziwnego, że firma ma odwagę składać aż tak mocne deklaracje. Ostatnio jednemu z dyrektorów ZTE Lu Qian Hao “wymknęło się” we wpisie na portalu Weibo, że jego firma może pracować nad telefonem, który pomieści w sobie 20 GB RAM-u. Według jego słów wkrótce doczekamy się także telefonów o pojemności 1 TB. 

Nie wiadomo jednak czy są to zwykłe przechwałki, czy firma faktycznie działa w tym kierunku. Możliwe, że Hao wspomniał o jakimś prototypie, który jest obecnie w fazie testów. Wątpliwe, aby firma na tym etapie posiadała smartfon o tak rozbudowanej pamięci RAM. 

Chińskie firmy lubią ze sobą konkurować w kwestii różnych rekordów oraz innowacji. ZTE ma na swoim koncie takie pomysły jak m.in. pierwszy smartfon z umieszczonym pod ekranem aparatem do selfie. Co do RAM większa ilość ma pomagać w przypadku chińskich aplikacji. Te mają mieć spore problemy z optymalizacją, dlatego dodatkowa pamięć ma im ułatwiać funkcjonowanie. 

Reklama

A na co komu tyle RAM-u?

Zwykle szeregowe telefony posiadają od 6 do 8 GB pamięci RAM. Wyjątkiem są tu modele “gamingowe” pokroju Legion Gaming Phone 2 Pro czy Asus ROG Phone 5. Zważywszy, że mają służyć do grania, posiadają one znacznie większą ilość RAM wahającą się od 12 do 16 GB. Jeśli ZTE faktycznie chciałoby wydać smartfon z 20 GB RAM-u na pokładzie, to pewnie będzie to model właśnie do grania. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

MIUI dodaje 2 GB RAM dzięki aktualizacji!

Aktualizacja w sposób wirtualny rozszerza dostępną pamięć operacyjną telefonu. Przełoży się to na szybkość jego działania? 

Czytaj artykuł

Jednakże problem z brakiem fizycznej pamięci można obejść dzięki oprogramowaniu. Niedawno informowaliśmy, że MIUI wprowadza aktualizację do Redmi Note 10 Pro 5G, która pozwoli mu skorzystać z cyfrowej pamięci RAM. Polega ona na tym, że w momencie gdy fizyczna pamięć RAM nie jest wystarczająca telefon może przywołać część przestrzeni dyskowej i tymczasowo wykorzystać jako pamięć operacyjną, rozszerzając dostępną o 2 GB. Powoduje to jednak, że użytkownik traci część dostępu do pamięci, w zamian zyskując szybsze działanie smartfona. 

Kupilibyście gamingowego smartfona? 

Źródła: NDTV, NexTren

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!