Jaki soundbar kupić? Ranking 2022

Dźwięk to nieodłączna część każdego filmu czy serialu. Potrafi nadać klimatu dowolnej scenie i zbudować odpowiednie napięcie. Wbudowane w telewizor głośniki może i dają radę, ale znacznie lepszy rozwiązaniem jest system audio, jak choćby soundbar.

O soundbarach pisaliśmy już nie raz przy okazji najróżniejszych rankingów. Pojawiały się też przy okazji najróżniejszych filmów na naszym kanale YouTube. Jednak brakowało na naszej stronie dedykowanego im rankingu, więc oto jest.

Soundbar to urządzenie, które integruje w sobie kilka lub nawet kilkanaście głośników. Często ma dość prostą formę, jednak, co najważniejsze, zajmuje stosunkowo niewiele miejsca. Jest niezwykle eleganckim sposobem na bardzo dobre brzmienie w każdej, nawet niewielkiej przestrzeni. Jednocześnie warto podkreślić, że nawet najlepsze soundbary, które co prawda są w stanie obsługiwać dźwięk przestrzenny, nie mogą równać się pełnemu zestawowi surround.  

Jednocześnie chciałbym tutaj rozwiać nieco wątpliwości, jakie budzi samo oznaczenie najróżniejszych systemów i ustawień głośników. W tekście pojawi się informacja o najróżniejszych kanałach audio, które niekiedy mogą być nieco mylące. Jeżeli chcecie mieć pewność co do oznaczenia, zachęcam do zapoznania się z dość obszernym opisem każdego z nich na oficjalnej stronie Dolby.


500 zł

Zaczniemy klasycznie od propozycji najtańszych, ale wcale nie najgorszych. W przedziale do pół tysiąca złotych można znaleźć naprawdę dobry sprzęt, który najzwyczajniej w świecie zaskoczy zarówno jakością wykonania, jak i brzmienia.

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    60 W

Co prawda już od samego początku wspominałem o soundbarach, jako urządzeniach niewielkich i dość mało rzucających się w oczy, to warto w tym miejscu dodać, że nie muszą w swojej obudowie zamykać wszystkich głośników. Propozycja od firmy Sharp nie opiera się jedynie na listwie z głośnikami umieszczanej pod telewizorem, ale i bezprzewodowym subwooferze.

Obydwa elementy wymagają co prawda osobnego zasilania, ale dzięki temu nie jesteście ograniczani kablem, które musiałby je łączyć. Co ważne, sam soundbar możecie także zawiesić na ścianie pod telewizorem lub skorzystać z montażu na specjalnym ramieniu. Pod względem łączności też jest nieźle. Z tyłu znalazło się gniazdo HDMI w standardzie ARC/CEC, do tego klasyczny AUX oraz złącze optyczne. Soundbar obsługuje także przesyłanie za pośrednictwem Bluetooth.

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    80 W

O tym konkretnym modelu powstał nawet dedykowany film na naszym kanale. Propozycja od Creative to także zestaw 2.1 z dedykowanym głośnikiem niskotonowym. Jest to także jeden z najmniejszych soundbarów w całym zestawieniu. Sprawdzi się zarówno w przypadku telewizora, ale może nie 70-calowego, jak miało to miejsce u nas na filmie. Poza tym idealnie nadaje się także do komputera, zamiast klasycznego zestawu głośników.

Nie powinniście mieć problemów z montażem czy połączeniem. Możecie go bowiem ustawić na szafce RTV czy powiesić na ścianie. Jeżeli chodzi o możliwość podłączenia – na tylnej ściance znalazło się gniazdo HDMI ARC/CEC, a także klasyczny AUX czy złącze optyczne. Na prawej ściance obok przycisków sterujących jest także USB. Soundbar wyposażono także w łączność Bluetooth.

  • Kanały
    2 . 0
  • Moc maksymalna (RMS)
    120 W

Marka Sony to już prawdziwa legenda w świecie audio. Wielokrotnie udowadniała, że tworzy sprzęt dla prawdziwych entuzjastów, który potrafi kosztować dziesiątki tysięcy złotych. Jednak i w segmencie budżetowym mają sporo do powiedzenia. W tym wypadku mamy do czynienia jedynie z soundbarem o całkiem pokaźnej mocy. Warto w tym miejscu nadmienić, że ten model obsługuje dekodowanie dźwięku w wysokiej jakości – Dolby Digital HD.

Pod względem designu, podobnie jak inne konstrukcje, nie wyróżnia się specjalnie na tle konkurencji, jednak wykończenie imitujące skórę na górnym panelu z pewnością dodaje nieco ekstrawagancji. Tylny panel już bez zaskoczeń oferuje możliwość zawieszenia na ścianie, ale znalazły się tam także porty połączeniowe. Klasyka – HDMI w wersji ARC, do tego gniazdo optyczne oraz USB. Niemniej nie zabrakło także możliwości łączenia Bluetooth.


1000 zł

Podnosimy nieco poprzeczkę o pół tysiąca złotych. Budżetowe soundbary niestety muszą iść na pewne kompromisy, by zachować niską cenę, ale wraz z jej wzrostem na pokładzie pojawią się nie tylko kolejne głośniki, ale i technologie.

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    320 W

Ten segment otworzy propozycja od Sony, które jak już wspominałem, na rynku jest doskonale znane. Tym razem jednak jest to soundbar w zestawie z bezprzewodowym subwooferem. Głośnik niskotonowy będziecie musieli podłączyć jedynie do zasilania. Z kolei sam soundbar możecie połączyć z telewizorem na kilka sposobów. Jeżeli zależy Wam na jakości dźwięku to wybór najpewniej padnie na HDMI z obsługą ARC/CEC lub kabel optyczny. Jednak zawsze do dyspozycji macie jeszcze Bluetooth.

Zarówno soundbar, jak i subwoofer zostały wykonane w spójnej stylistyce łączącej matowe tworzywo, materiał oraz wykończenie imitujące skórę. Jak przystało na Sony nie zabrakło na pokładzie dekoderów dźwięku w wysokiej jakości. Tutaj do Waszej dyspozycji marka oddała zarówno Dolby Digital jak i Dolby Audio. 

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    300 W

W całym naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć firmy Samsung oraz ich soundbarów. W tym wypadku jest już to klasyczny zestaw – soundbar połączony z bezprzewodowym subwooferem. Samsungowi udało się tutaj zachować niezwykle minimalistyczną formę przy zachowaniu wysokiej mocy oraz wielu najnowszych technologii. Nie zabrakło też możliwości zawieszenia soundbara na ścianie z pomocą specjalnych płytek montażowych.

Co do możliwości połączenia do swojej dyspozycji macie złącze optyczne oraz Bluetooth. Jest także jedno gniazdo USB, do którego możecie podłączyć na przykład pendrive. W tym momencie warto zaznaczyć, że ten konkretny soundbar będzie najlepiej współgrał właśnie z telewizorami Samsunga dzięki integracji całego ekosystemu. Jednocześnie jest to pierwszy model w zestawieniu, który możecie w dowolnej chwili rozbudować na przykład do systemu 5.1.


1500 zł

Dokładamy kolejne kilka stówek do budżetu, wszystko po to, by znaleźć najlepsze modele w przedziale do półtora tysiąca złotych. Jeszcze więcej mocy, głośników i możliwości połączenia? Proszę bardzo!

  • Kanały
    4 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    420 W
  • Aplikacja

Pierwsza propozycja od marki LG w naszym zestawieniu i już zaczynamy z wysokiego C. Jest to, bowiem pierwszy zestaw wspierający faktyczny dźwięk przestrzenny od razu po wyciągnięciu z pudełka. W opakowaniu poza samym soundbarem znalazł się także subwoofer oraz tylne głośniki satelitarne. Co ważne, wszystkie te dodatkowe komponenty łączą się bezprzewodowo z soundbarem, a raczej specjalną centralką.

Soundbar od LG oczywiście możecie zawiesić na ścianie, jest to możliwe dzięki specjalnym uchwytom, które znajdziecie w zestawie. Dźwięk przestrzenny wymaga także odpowiednich kodeków, których tutaj nie zabrakło. Do Waszej dyspozycji LG oddał: Dolby Audio, DTS Digital Surround oraz DTS Virtual:X. Na łączność także nie powinniście narzekać, w centralce znalazły się dwa gniazda HDMI, w tym jedno wejściowe, złącze optyczne i USB. Podobnie jak w przypadku Samsunga, tak i soundbar LG najlepiej będzie współpracował z telewizorami tego producenta.

  • Kanały
    5 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    360 W

Wracamy na chwile do nieco bardziej klasycznych konstrukcji. Jednak z pewnym twistem, bo mimo, że na pierwszy rzut oka wygląda to na zwykły zestaw soundbar + subwoofer, to rzeczywistość jest nieco inna. W listwie znalazły się dodatkowe przetworniki, które wspólnie tworzą wirtualny zestaw surround. Jak przystało na koreańskiego giganta, subwoofer jest bezprzewodowy. Warto tutaj dodać, że jeśli wirtualny dźwięk Wam nie wystarcza, to zawsze możecie ten zestaw rozbudować o dodatkowe głośniki satelitarne.

Za obsługę dźwięku przestrzennego odpowiadają tutaj kodeki między innymi od Dolby, a konkretniej Dolby Audio, DTS Digital Surround i DTS Virtual:X. Co się zaś tyczy podłączenia, tutaj do Waszej dyspozycji są dwa gniazda HDMI, w tym jedno służące jako wejście zdolne przesyłać obraz 4K HDR10. Poza tym jest jeszcze złącze optyczne oraz USB. Nie brakuje też opcji Bluetooth, która co ciekawe, może działać wielokanałowo. To pozwala na podłączenie kilku urządzeń jednocześnie.

  • Kanały
    3 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    420 W

Kolejna propozycja od LG, tym razem jednak w znacznie prostszej formie. Niech Was jednak nie zmyli, bo wciąż jest to konstrukcja oferująca jeden dodatkowy kanał dźwiękowy. Docenicie go szczególnie, jeżeli filmy są słabo zrealizowane, a dialogi przykryte są muzyką. Głośniki zamknięte w listwie to tylko połowa sukcesu, bo w skład zestawu wchodzi jeszcze bezprzewodowy subwoofer. Co ważne, jeżeli tylko będziecie chcieli możecie ten zestaw rozbudować o dodatkowe głośniki.

Na tylnej ściance zaraz obok otworów montażowych do zawieszenia soundbara na ścianie znalazł się cały zestaw wejść. Do dyspozycji macie dwa gniazda HDMI, w tym jedno wyjściowe. Poza tym jest jeszcze gniazdo optyczne i USB. Dla fanów łączności bezprzewodowej jest także Bluetooth. Pod względem zastosowanych technologii na pokładzie jest Dolby Audio, Dolby Digital, DTS Digital Surround oraz DTS Virtual:X. Jest także klasyczne, analogowe radio FM.

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    410 W

Czas na kolejną propozycję od Samsunga. Tym razem model niezwykle minimalistyczny, który ma szansę zupełnie „zniknąć” w Waszym salonie. Ten soundbar to już klasyczne połączenie z bezprzewodowym subwooferem. Samsung postawił na pełne wsparcie dla dźwięku wysokiej jakości, który gwarantują takie kodeki jak: Dolby Audio, Dolby Digital i DTS Virtual:X.

Audio możecie przesyłać na najróżniejsze sposoby. Do Waszej dyspozycji są dwa gniazda HDMI, w tym jedno ze wsparciem dla ARC, jest także złącze optyczne i USB. Oczywiście nie mogło zabraknąć także łączności Bluetooth. Jak przystało na Samsunga, ten soundbar najlepiej współpracuje z telewizorami tego producenta. Co ważne, możecie sterować funkcjami tych dwóch urządzeń z pomocą jednego pilota. 


2000 zł

W okrągłym budżecie do dwóch tysięcy złotych możecie liczyć już nie tylko na najnowsze kodeki, czy wysoką jakość dźwięku. W droższych rozwiązaniach nie brakuje tez dodatkowych technologii, jak choćby łączność z Internetem. 

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    240 W

Soundbar od firmy Philips to jedna z najciekawszych propozycji w tym segmencie. Wszystko dlatego, że to tak naprawę wiele urządzeń w jednym. Jednak po kolei… Sam soundbar stanowi klasyczne połączenie z bezprzewodowym subwooferem. Na tylnej ściance znalazły się już klasyczne miejsca montażowe do zawieszenia na ścianie oraz całkiem spora liczba portów. Znajdują się tam choćby 3 HDMI, z których jedno wyposażone jest w technologię eARC.

Poza tym znajdziecie tam także złącze optyczne, klasyczny AUX oraz USB. Jednak dopiero pod względem łączności bezprzewodowej ten soundbar błyszczy. Wewnątrz umieszczono moduł Bluetooth oraz modem WiFi. To z kolei pozwoliło na zastosowanie takich technologii jak Chromecast oraz AriPlay2. Do tego nie brakuje obsługi asystentów głosowych od Google czy Amazonu oraz wsparcia dla serwisów takich jak Spotify.

  • Kanały
    2 . 1
  • Moc maksymalna (RMS)
    154 W

O ile większość soundbarów cechuje się dość stonowanym wzornictwem, by niespecjalnie wyróżniać się w salonie, to Edifier B8 zdecydowanie do tej grupy nie należy. Nowoczesny design spotkał się tutaj całkiem szerokimi możliwościami. Na froncie znalazł się okrągły wyświetlacz, na którym pojawią się najważniejsze informacje jak wybrany tryb czy aktualna głośność. Jednak znacznie ciekawiej jest na tylnej ściance.

Oczywiście nie zabrakło tam specjalnych mocowań do montażu na ścianie. Poza nimi jest tam małe bogactwo portów. Do dyspozycji macie trzy złącza HDMI, w tym jedno ze standardem ARC. Są także dwa wejścia liniowe, optyczne oraz koaksjalne. Nie zabrakło też obowiązkowego dodatku jakim jest łączność Bluetooth. Warto jeszcze wspomnieć, że subwoofer w tym zestawie jest bezprzewodowy, a w zestawie z całością otrzymujecie także pilota zdalnego sterowania.


3000 zł

Przechodzimy na jeszcze wyższy poziom. Jeżeli potrzebujecie prawdziwie dobrego sprzętu audio, to ten segment będzie dobrym początkiem poszukiwań.

  • Kanały
    3 . 1 . 2
  • Moc maksymalna (RMS)
    330 W
  • Aplikacja

W tym segmencie wsparcie dla dźwięku przestrzennego to już trochę za mało. Dlatego pojawia się kolejna propozycja od Samsunga. Wszystko dlatego, że ten soundbar wspiera nie tylko standard Dolby Audio, ale i Dolby Atmos czy DTS:X. Wewnątrz głośniki zostały ustawione w taki sposób, by sprostać wymaganiom Atmos, poza tym w zestawie znalazł się także bezprzewodowy subwoofer. Nie brakuje też możliwości rozbudowy o dodatkowe głośniki satelitarne.

Pełnię możliwości możecie wykorzystać dzięki połączeniu tego soundbara do Internetu. Propozycja od Samsunga została zintegrowana z takimi technologiami jak AirPlay2 oraz Chromecast. By móc z nich skorzystać wystarczy, że połączycie go z telewizorem za pomocą jednego kabla HDMI. Jak przystało na Samsunga, soundbar będzie najlepiej współpracował z telewizorami tego producenta. Dzięki temu będziecie mogli choćby sterować wszystkim z poziomu jednego pilota.

JBL Bar 5.1 Surround

  • Kanały
    5 . 1 
  • Moc maksymalna (RMS)
    550 W
  • Aplikacja

Marka JBL to jedna z największych legend rynku audio. Co prawda większość osób kojarzy ją z bardziej mainstreamowych konstrukcji, ale prężnie działa także w segmencie high-end. Z zewnątrz może na to nie wyglądać, jednak ten model jest w stanie Wam dostarczyć dźwięk przestrzenny w systemie 5.1. Odpowiadają za to między innymi kodeki dźwięku HD takie jak: Dolby Audio, Dolby Digital czy Dolby Pro Logic II.

Soundbar łączy się z subwooferem bezprzewodowo. Podobnie możecie się z nim łączyć z poziomu smartfona. Z tyłu poza klasycznymi portami HDMI znalazł się także Ethernet. Jednak spokojnie, na pokładzie nie brakuje modemu WiFi czy Bluetooth. Propozycja JBL współpracuje także z takimi technologiami jak AirPlay2 czy Chromecast.

  • Kanały
    3 . 1 . 2
  • Moc maksymalna (RMS)
    380 W
  • Aplikacja

Kolejna propozycja od LG, jednak tym razem z małym twistem, bo powstała we współpracy z marką Meridian. To jeden z czołowych producentów sprzętu grającego z najwyższego segmentu high-end. Nie musicie więc się martwić się o doznania dźwiękowe, zwłaszcza, że lista obsługiwanych kodeków i standardów dźwięku przestrzennego jest całkiem pokaźna. Nie zabrakło tutaj choćby Dolby Atmos czy DTS HD High Resolution Audio.

O ile zestaw jaki dostajecie bezpośrednio w pudełku jest zdolny do projekcji dźwięku przestrzennego, to zawsze możecie całość rozbudować o dodatkowe głośniki. Te niestety są sprzedawane osobno. Całość podłączacie do telewizora za pośrednictwem jednego kabla HDMI, a dzięki funkcji eARC możecie sterować głośnością za pomocą tylko jednego pilota.


4000 zł

Kolejny próg, to kolejne dodatkowe możliwości soundbara, albo raczej już całego zestawu audio. Wszystko dlatego, że najczęściej zawartość opakowania nie kończy się już tylko na listwie i subwooferze. Nie można też zapominać o technologiach jak choćby Dolby Atmos.  

  • Kanały
    5 . 1 . 4
  • Moc maksymalna (RMS)
    820 W

Soundbar JBL Bar 9.1 to propozycja jedyna w swoim rodzaju. Wszystko za sprawą dość ciekawej konstrukcji, pozwalającej odłączyć dwa skrajne elementy listwy, by służyły jako głośniki surround. Możecie je wtedy umieścić z tyłu pokoju, by doświadczyć prawdziwego dźwięku przestrzennego. O czym trzeba wspomnieć to łączność, zarówno głośniki satelitarne, jak i subwoofer działają bezprzewodowo.

O ile głośnik niskotonowy wymaga dodatkowego zasilania, to satelitki mają wbudowane baterie, które możecie naładować po umieszczeniu w soundbarze. Poza tym na pokładzie nie zabrakło takich dodatków jak złącze Ethernet, a z nim także funkcji AirPlay2 czy Chromecasta. Dla osób bardziej staromodnych jest też HDMI z obsługą eARC i Bluetooth. Soundbar przychodzi do Was z pilotem zdalnego sterowania oraz całym zestawem montażowym do powieszenia na ścianie.

  • Kanały
    3 . 1 . 2
  • Moc maksymalna (RMS)
    440 W

Kolejny model to także dziecko współpracy firmy LG oraz Meridian. Jednak zaraz obok dopracowanego dźwięku jest także możliwość rozbudowy całego zestawu czy obsługa najnowszych standardów. Sama lista koderów dźwięku HD jest dość długa, ale nie zabrakło tam choćby Dolby Atmos, DolbyTrue HD, DTS Digital Surround czy DTS HD High Resolution Audio. Jednak, co ciekawe, jest tutaj także wsparcie dla Dolby Vision czy 4K z HDR.

Jest to zasługa portu wejściowego HDMI, do którego możecie podłączyć na przykład konsolę. Z kolei soundbar z TV łączycie także za pomocą HDMI z obsługą eARC. Poza tym na pokładzie znalazł się także moduł WiFi, a wraz z nim funkcja AirPlay2 i Chromecast. Co ciekawe, wraz z tymi opcjami pojawiła się także obsługa asystentów Amazon Alexa czy Google, a także integracja z serwisami streamingowymi jak Spotify.

  • Kanały
    3 . 1 . 2
  • Moc maksymalna (RMS)
    320 W
  • Aplikacja

Co prawda w naszym zestawieniu pojawiło się już całkiem sporo propozycji od LG, jednak nie mogliśmy przejść obok tej konkretniej obojętnie. LG Eclair to bowiem jeden z najmniejszych soundbarów na rynku z obsługą kodeka Dolby Atmos. Jednak obok niego nie zabrakło choćby DTS HD Master Audio czy Dolby Digital Plus. Pomimo swoich rozmiarów soundbar oferuje niemały zapas mocy i funkcji.

Do podłączenia wykorzystywany jest klasycznie już kabel HDMi z obsługą eARC, dzięki czemu macie możliwość sterowania poziomem głośności. Do tego jest też możliwość podłączenia urządzenia wejściowego, jak choćby konsoli. Nie brakuje także portu USB czy możliwości połączenia Bluetooth. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że soundbar nie ma możliwości montażu na ścianie.


4000+ zł

Jeżeli planujecie zakup w kwocie powyżej 4 tysięcy złotych, to pewne jest jedno, na pewno nie oszczędzacie na jakości dźwięku. To dobrze, jak najbardziej Was rozumiem.

  • Kanały
    7 . 1 
  • Moc maksymalna (RMS)
    182 W
  • Aplikacja

Ten segment zaczniemy od kolejnej legendy świata audio, czyli marki Yamaha. Na swoim koncie ma wiele cenionych konstrukcji nie tylko pod kontem głośników, ale i choćby instrumentów muzycznych. Soundbary wciąż są stosunkowo nowymi gadżetami, jednak tej propozycji nie mogło tutaj zabraknąć. Yamaha nie walczy tutaj może o tytuł najmocniejszego modelu w zestawieniu, ale bez wątpienia stawia na jakość dźwięku i dostępność funkcji.

Wśród kodeków znalazły się takie perełki jak DTS 96/24, Dolby Pro Logic IIx czy DTS HD Master Audio. Te w połączeniu z obsługą funkcji MusicCast współpracującej z wieloma serwisami streamingowymi dają fenomenalny efekt. Soundbar wyposażono oczywiście w modem WiFi, a wraz z nim funkcję AirPlay2. Ciekawostką jest fakt, że znalazła się tutaj także obsługą DLNA. Nie brakuje tutaj portów, jak choćby 3 wejściowych HDMI, gniazda optycznego, koaksjalnego czy liniowego.

Philips Fidelio B97/10

  • Kanały
    7 . 1 . 2
  • Moc maksymalna (RMS)
    410 W
  • Aplikacja

O ile Yamaha stawiając na najwyższą jakość dźwięku zachowała dość surową formę, to tego samego nie można powiedzieć o propozycji marki Philips z rodziny Fidelio. Niezwykle elegancki soundbar sprzedawany w zestawie z bezprzewodowym subwooferem. To jedna z najciekawszych propozycji całego zestawienia. Znajdziecie tutaj praktycznie wszystko. Konstrukcja pozwala na zawieszenie nie tylko samej listwy, ale i odczepianych bezprzewodowych głośników satelitarnych.

Nie zapomniano jednak o jakości dźwięku. Na pokładzie znalazły się między innymi takie kodeki jak: DTS 96/24, DTS HD Master Audio czy Dolby Atmos. Nie powinniście być także zawiedzeni pod względem łączności. Soundbar dzięki obecności WiFi współpracuje z AirPlay2 czy Chromecastem. Dla połączeń bardziej klasycznych są także porty HDMI, w tym dwa wejściowe. Jeden wyjściowy obsługuje także eARC.  

  • Kanały
    11 . 1 . 4
  • Moc maksymalna (RMS)
    546 W
  • Aplikacja

Ostatni na naszej liście jest soundbar z dość rzadko spotykanym systemem głośników, konkretniej mam tutaj na myśli 11.1.4. Do obsługi tylu kanałów praktycznie konieczna jest obecność kodeka Dolby Atmos. Jednak poza nim jest także DTS Digital Surround i DolbyTrue HD. W zestawie otrzymujecie oczywiście sam soundbar, bezprzewodowy subwoofer oraz dwa głośniki satelitarne, które także zostały pozbawione kabli.

Oczywiście nie trzeba w tym miejscu wspominać, że ten konkretny model najlepiej będzie współpracował z telewizorami Samsunga, głównie za sprawą ekosystemu i zastosowanych technologii. Nic nie stoi jednak na przeszkodzę, by używać go z innym urządzeniem. Dostęp do głośności będziecie mieli za pośrednictwem złącza HDMi z obsługą eARC. Do tego na pokładzie nie zabrakło wsparcia dla AirPlay2 czy nawet asystentki Amazon Alexa.  


Podsumowanie

Soundbar to synonim wygody, co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Zamknięcie wielu głośników w jednym, góra dwóch urządzeniach, które wystarczy podłączyć do prądu, to dla wielu osób spełnienie marzeń. Trzeba jednak pamiętać, że soundbary mają też swoje wady i nie zawsze są w stanie zastąpić klasycznego zestawu kina domowego, dopasowanego do Waszej przestrzeni i preferencji.

Jednak nie oszukujmy się, takie rozwiązanie potrafi być nawet kilkukrotnie droższe, a przy tym wymaga sporo wolnej przestrzeni. Soundbar jest po prostu dostatecznie dobrym rozwiązaniem, oferującym zaskakująco wysoką jakość dźwięku, przy zachowaniu przystępnej ceny.  

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez