Do
góry

Jaki robot sprzątający kupić? Ranking – 2023

Jaki robot sprzątający? Na to pytanie jeszcze do niedawna była tylko jedna odpowiedź – Roomba. Teraz to już nie takie oczywiste, ale mimo tego postaramy się Wam nieco ułatwić wybór odpowiedniego modelu dla Waszych potrzeb.

Co jest najistotniejsze przy wyborze robota sprzątającego? Czy jest to siła ssąca, czas pracy na baterii, a może funkcja mopowania? Mogłoby się wydawać, że tak proste urządzenia jak właśnie roboty sprzątające nie muszą mieć na pokładzie miliona funkcji, by dobrze spełniać swoje zadanie.

Producenci jednak udowadniają nam, że życie z nimi staje się prostsze z dnia na dzień. Niekiedy nawet za sprawą aktualizacji oprogramowania. Zebraliśmy dla Was naszym zdaniem najciekawsze propozycje z różnych półek cenowych. Nie zapomnieliśmy oczywiście o ikonicznych robotach Roomba, które zapoczątkowały całą tę rewolucję.


Do 1 000 zł

Jeszcze do niedawna trudno było zakupić dobrego robota sprzątającego za kilkaset złotych. Aktualnie takie myślenie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, bo firmy bardzo mocno konkurują ze sobą nie tylko pod względem dostępnych funkcji, ale jak najniższej ceny.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 200 Pa
 • Bateria
  2 500 mAh
 • Czas pracy na baterii
  90 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

W odróżnieniu od dużo droższych modeli, Vacuum Mop Essential opiera swoją nawigację jedynie na sensorach zbliżeniowych. Innymi słowy jego poruszanie się może być nieco chaotyczne, jednak nawet mimo braku możliwości zapamiętania mapy wysprząta każdy kąt. Sprzątanie odbywa się poprzez dwie szczotki zamiatające kurz i inne zabrudzenia bezpośrednio do wałka zbierającego. Moc ssąca tego modelu także robi wrażenie, bo wynosi ona aż 2200 Pa. To świetny wynik, szczególnie w zestawieniu z półką cenową. Warto dodać, że w zestawie znalazła się też przystawka mopująca wraz ze zbiornikiem na wodę.

Do zestawu została oczywiście dołączona stacja dokująca. W tym modelu piny ładujące znalazły się na spodzie odkurzacza. Sama stacja ładująca ma pewną dość niespotykaną funkcję, w jej wnętrzu znalazło się miejsce na schowanie nadmiaru kabla do ładowarki. Dzięki temu stację ładującą można umieścić bezpośrednio pod gniazdkiem bez zbędnej plątaniny kabli. Odkurzaczem oczywiście można sterować z poziomu aplikacji na smartfona. Znajdziecie tam opcję zarówno ustawienia harmonogramu pracy, jak i wyboru trybu sprzątania.

TCL Sweeva 2000
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 000 Pa
 • Bateria
  2 900 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  TCL Home App

Firma TCL nie jest specjalnie znana na naszym rynku, a już z pewnością nie za sprawą odkurzaczy autonomicznych. Niemniej jednak na świecie mają opinię producenta oferującego bardzo dobrą elektronikę użytkową w tym roboty sprzątające w przystępnej cenie. Nie inaczej jest i w tym przypadku TCL Sweeva 2000 to niezwykle interesująca propozycja w tym przedziale cenowym.

System zbierający składa się z dwóch szczotek bocznych zamiatających zabrudzenia do wałka głównego. Ten dodatkowo jest wyposażony w filtr HEPA. Wszystkimi funkcjami tego robota możecie zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji TCL Home App.

Znajdziecie tam opcje mapowania całego mieszkania jak i możliwość wyznaczania stref No-Go, do których robot nie będzie miał wstępu. Wbudowana bateria wystarcza na pracę przez 150 minut bez konieczności ładowania. Jeżeli w trakcie sprzątania robotowi zabraknie energii to wróci do bazy by uzupełnić energię.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop 1C

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 500 Pa
 • Bateria
  2 400 mAh
 • Czas pracy na baterii
  110 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Produktów marki Xiaomi nie trzeba nikomu przedstawiać, w końcu cieszą się niesłabnącą popularnością w naszym kraju. Model z dopiskiem 1C to jeden z najbardziej podstawowych wariantów, jakie znajdziecie w ofercie tego producenta. Mimo przystępnej ceny wciąż ma kilka ciekawych funkcji do zaoferowania. Niemniej tą podstawową jest oczywiście odkurzanie, za które odpowiada silnik o maksymalnej mocy ssącej 2500 Pa.

Po za tym odkurzacz wykorzystuje także pojedynczą zmiotkę boczną oraz wałek główny. Wszystkie nieczystości zebrane w trakcie sprzątania trafiają do zbiorniczka o pojemności 600 ml, który dodatkowo wyposażono w filtr HEPA. Co ważne w zestawie znalazła się także przystawka mopująca, która oferuje możliwość regulacji zużycia wody.

Robot sprzątający od Xiaomi potrafi odnaleźć się w przestrzeni dzięki kamerze zamontowanej obok przycisku zasilania, pionowo w górę. Dzięki niej odkurzacz jest w stanie zeskanować całe mieszkanie i wie w jakim miejscu w danej chwili się znajduje. Wszystkim oczywiście możecie sterować za pośrednictwem uniwersalnej aplikacji Mi Home, gdzie macie dostęp do mapy czy ustawień sprzątania lub np. stref wyłączonych z odkurzania.

Roborock E5
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 500 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  200 min.
 • Aplikacja
  Roborock

Roboty sprzątające marki Roborock to jedne z najbardziej innowacyjnych urządzeń jakie są aktualnie dostępne na rynku. Choć najnowocześniejsze rozwiązania trafiają do droższych modeli to nie brakuje ich także w propozycjach bardziej budżetowych, takich jak choćby model E5. Jest to jednocześnie jedyna propozycja w całym zestawieniu, która może być sterowana nie tylko za pośrednictwem aplikacji, ale i pilota zdalnego sterowania, który znalazł się w zestawie.

Konstrukcja samego robota należy do tych standardowych. Na spodzie znalazła się pojedyncza zmiotka boczna oraz jeden wałek główny odpowiedzialny za zbieranie zabrudzeń. Silnik generuje moc ssącą na poziomie 2500 Pa, a wszystkie zabrudzenia trafiają do zbiorniczka ukrytego pod górną pokrywą. Ten ma pojemność 640 ml i jest wyposażony w zmywalny filtr HEPA. Za orientację w przestrzeni w tym robocie odpowiadają podwójne żyroskopy oraz system optyczny OpticEye umieszczony na spodzie robota.

Jest to już kolejna generacja tego systemu, który zaskakująco dobrze radzi sobie w tworzeniu wirtualnej mapy oraz trafianiu w każdy zakamarek mieszkania. Robot oferuje także opcję mopowania, do czego służy specjalna przystawka znajdująca się w zestawie. Podstawowymi funkcjami możecie sterować wcześniej wspominanym pilotem, natomiast dostęp do tych bardziej zaawanasowanych opcji macie za pośrednictwem aplikacji Xiaomi Home.

Viomi SE
robot sprzątający
Pisaliśmy o tym wcześniej!
 • Siła ssąca
  2 200 Pa
 • Bateria
  3 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Było Xiaomi? No to teraz czas na Viomi, czyli robota, który ma z tą firmą wiele wspólnego, jak choćby cały ekosystem. Konkretniej będę tutaj mówił o modelu SE, który już jakiś czas temu pojawił się na kanale YouTube, więc jeżeli Was on zainteresuje, to koniecznie sprawdźcie ten film. Dlaczego postanowiliśmy dodać ten model do zestawienia? Viomi SE oferuje tyle funkcji i możliwości, ile tylko da się wsadzić do robota sprzątającego w tej cenie.

Na pokładzie znalazł się sensor LiDAR połączony z czujnikami zbliżeniowymi. Co za tym idzie, w aplikacji Xiaomi Home macie dostęp do map oraz całej gamy narzędzi. Te pozwolą Wam dzielić przestrzeń na pokoje i dodawania stref no-go czy nawet sprzątania punktowego. W zestawie znalazła się także przystawka mopująca wraz z dwoma ściereczkami. Jedynym kompromisem, na który musiała pójść firma jest zbiornik na zabrudzenia. W komplecie z robotem znalazł się jedynie pojemnik w wersji 2-w-1, a co za tym idzie jego pojemność nie jest największa.

Niemniej jednak robot w tej cenie oferuje bardzo dobre osiągi. Co więcej można pokusić się o stwierdzenie, że te dorównują parametrów modeli nawet kilkukrotnie droższych. Na pokładzie znalazła się bateria o pojemności 3200 mAh, co pozwala na pracę przez około 150 minut. To przekłada się na możliwość odkurzania nawet 200 m2. Ponadto w najwyższym trybie robot oferuje moc ssącą na poziomie nawet 2200 Pa, tym samym radzi sobie dobrze nie tylko na twardych podłogach, ale i dywanach.


Do 1 500 zł

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  3 000 mAh
 • Czas pracy na baterii
  110 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Pierwszym robotem sprzątającym od wcześniej już wspomnianej legendarnej firmy iRobot, będzie model Roomba Combo. Ten wyróżnia się na tle konkurencji zastosowaniem nie jednej, a dwóch szczotek do sprzątania przy krawędziach. Dzięki nim sprzątanie jest jeszcze skuteczniejsze, a robot z większą łatwością dociera nawet w te trudniej dostępne miejsca, czy nawet nieosiągalne dla konkurencji. Do tego na spodzie znalazła się już klasyczna, pojedyncza szczotka, która zbiera wszelkie zabrudzenia.

Podobnie jak droższa konkurencja, tak i ten model oferuje możliwość mopowania i to w aż 3 trybach intensywności, w zależności od Waszych potrzeb. Możecie to dodatkowo zgrać z klasycznym sprzątaniem, dzięki dwóm trybom odkurzania. Tym wszystkim zarządzacie niezmiennie z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo podrzuci Wam spersonalizowane sugestie dotyczące sprzątania oraz harmonogramu. W tym modelu nie zabrakło integracji z najpopularniejszymi asystentami głosowymi. Dzięki temu, żeby rozpocząć sprzątanie, nie musicie nawet sięgać po telefon.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 100 Pa
 • Bateria
  3 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  120 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Jak na Xiaomi przystało, ten robot ma do zaoferowania wiele funkcji, które jeszcze do niedawna były zarezerwowane jedynie dla droższych propozycji. Na pokładzie znalazł się między innymi sensor LiDAR czy funkcja mopowania z możliwością dozowania wybranej ilości wody. Wraz z dodatkowymi funkcjami przyszła też niewielka zmiana w stylistyce. Całość cechuje bardziej wyszukane wzornictwo z wykorzystaniem, między innymi, błyszczącego plastiku wysokiej jakości.

Od spodu odkurzacz nie wyróżnia się niczym szczególnym. Znalazła się tam pojedyncza szczotka zamiatająca nieczystości z krawędzi oraz szczotka główna. Maksymalna moc ssąca tego modelu to 2100 Pa, co w zupełności wystarcza do skutecznego wysprzątania całego mieszkania czy nawet dywanów. W zestawie, jak sugeruje też sama nazwa, znalazła się przystawka mopująca wraz z hybrydowym zbiornikiem. Ten pozwala na jednoczesne odkurzanie oraz mopowanie, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić czas.

Wraz z obecnością laserowego skanera pojawiają się też dodatkowe opcje aplikacji mobilnej, o których warto wspomnieć. Pierwszą i najważniejszą jest sama mapa domu czy mieszkania. Możecie ją podzielić na poszczególne pokoje czy wyznaczyć strefy, do których robot nie wjedzie. Dzięki temu będąc poza domem możecie wysprzątać tylko konkretne pokoje, a to wszystko zdalnie. Jednocześnie dzięki takiej mapie całego domu znacznie łatwiej i bardziej precyzyjnie możecie sprzątać strefowo. W aplikacji wystarczy wybrać obszar, który robot ma wysprzątać.

Viomi V3
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 600 Pa
 • Bateria
  4 900 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Ten odkurzacz to właściwie bardzo bliski brat bliźniak wyżej wymienionego Xiaomi Vacuum Mop Pro. Tym, co odróżnia te dwa modele to niewielkie zmiany w specyfikacji oraz znacznie większe wyposażenie startowe w przypadku Viomi. Z zewnątrz odkurzacze wyglądają właściwie identycznie, odróżnić je można jednak po kolorze kilku elementów. W przypadku Viomi jest to niebieski sensor LiDAR.

W zestawie do Viomi otrzymujecie aż 3 zbiorniki, pierwszy klasyczny do zbierania nieczystości o pojemności 550 ml, drugi to zbiornik hybrydowy, który ma też swój dedykowany tryb w aplikacji. Dzięki niemu będziecie mogli jednocześnie odkurzać oraz mopować mieszkanie. Ostatni jest klasycznym zbiornikiem na wodę o pojemności 550 ml i 4 dyszami, które będą dozować wodę. W zestawie dostajecie także samą przystawkę mopującą wraz z wymiennymi mopami. Nie zabrakło też stacji dokującej z bardzo pożądaną przez wielu opcją schowania przewodu zasilającego wewnątrz niej.

Samym odkurzaczem możecie sterować bezpośrednio z aplikacji Xiaomi Home, jednak jest też możliwość połączenia go do systemu Google Home. Wszystko za sprawą integracji, jakie oferuje Google, co pozwala między innymi na uruchomienie sprzątania komendą głosową. Warto też zwrócić uwagę, że maksymalny czas pracy tego odkurzacza to 150 minut. W momencie, kiedy zabraknie mu energii sam wrócić do stacji ładującej, by uzupełnić energię. W aplikacji macie dostęp do mapy całego mieszkania i jak w przypadku Xiaomi możecie ustawić granice pokoi czy też strefy no-go.

Tefal Xplorer Serie 60

Tefal Xplorer Serie 60
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 300 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  90 min.
 • Aplikacja
  Tefal Robots

Wśród robotów sprzątających, które oferują funkcję mopowania, niezwykle trudno znaleźć prawdziwie smukłą konstrukcję. Wyobraźcie sobie sytuację, że macie sporo mebli, pod które większość robotów po prostu nie wjedzie. Zazwyczaj wysokość takiego autonomicznego odkurzacza oscyluje w okolicach od 8 do nawet 10 cm. Nie jest tak w przypadku propozycji marki Tefal, której wysokość to zaledwie 6 cm.

Tym samym poradzi sobie z większością ciasnych przestrzeni. Co ciekawe nie przyszło to z wieloma kompromisami. Wysoka moc ssąca czy całkiem pojemna bateria powinny wystarczyć na posprzątanie większego mieszkania. Warto tutaj dodać, że robot sam dopasowuje moc ssącą do aktualnie odkurzanej powierzchni. Do Waszej dyspozycji jest kilka trybów pracy, a wszystkimi zarządzacie z poziomu aplikacji na smartfona, którą bez problemu połączycie z systemem Smart Home od Google czy Apple.

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  3 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Roboty w tym przedziale cenowym to także pierwsze modele, które są wyposażone w sensor LiDAR. Chodzi dokładnie o tę charakterystyczną wieżę na górze odkurzacza. Pozwala ona na dokładne mapowanie mieszkania za pomocą wiązki lasera, a co za tym idzie dokładną analizę tego gdzie robot znajduje się w danej chwili. Taka technologia znalazła się wewnątrz robota Dreame D9, który do tego oferuje wyższy poziom automatyzacji działań

Wcześniej już wspominany sensor LiDAR to tylko jeden z kilku istotnych elementów, jakie znalazły się na pokładzie. Za efektywne sprzątanie odpowiada tutaj połączenie zmiotki bocznej, hybrydowego wałka głównego oraz silnika generującego moc ssącą na poziomie 3000 Pa. Tym sposobem wszystkie zabrudzenia trafiają do zbiorniczka o pojemności 570 ml, który poza możliwością wyjęcia z obudowy jest także wyposażony w zmywalny filtr HEPA.

Jak na każdego robota sprzątającego przystało, tak i ten został wyposażony w łączność bezprzewodową. Za jej pomocą możecie zarządzać procesem odkurzania z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej. Tam też macie dostęp do całej mapy, która jest generowana już po pierwszym przejeździe. Tym samym możecie ją podzielić na poszczególne pokoje czy wyznaczyć strefy, do których robot nie ma wstępu.

iRobot Roomba i3 (i i3+ też)

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  1 800 mAh
 • Czas pracy na baterii
  75 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Wracamy do marki iRobot oraz robotów Roomba. Przyszedł czas na modele z nieco wyższej półki, należące do serii i3. Jest to jednocześnie pierwszy model, który możecie kupić wraz z rozbudowaną stacją dokującą. Ta podobnie jak inne wersje „z plusem”, jakie pojawią się w tym rankingu oferują dodatkowy pojemnik na brud zbierany przez robota w trakcie sprzątania. Natomiast sama Roomba na spodzie ma specjalny otwór, przez który wbudowany pojemnik na brud będzie każdorazowo opróżniany przy ładowaniu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie właściwie zapomnieć, że macie takiego robota, ponieważ ten gruntownie odkurzy Wam mieszkanie, nawet codziennie. Zabrudzenia gromadzone w szczelnym worku pomieszczą nawet 60 pełnych pojemników robota, a to daje, co najmniej 2 miesiące bez jakiegokolwiek Waszego udziału w sprzątaniu. Dodatkowo stacja jest wyposażona w system AllergenLock, który zatrzymuje do 99% szkodliwych cząsteczek i alergenów.

Sam robot sprzątający doskonale odnajduje się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach i od razu wytycza drogę sprzątania. Wszystkimi funkcjami zarządza się z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo uczy się Waszych nawyków sprzątania i sama zaproponuje dogodny harmonogram. Dodatkowo dzięki niej możecie połączyć robota na przykład z asystentem Google czy Alexa i sterować nim w pełni głosowo. Wraz z aktualizacją aplikacji iRobot ma dodawać nowe funkcje do swoich robotów, pierwsza ma pojawić się jeszcze w tym półroczu.

Viomi V3 Max
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  300 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Co prawda model Viomi V3 już pojawił się w tym zestawieniu, jednak doczekał się on także ulepszonego wariantu MAX, którego także nie mogło tutaj zabraknąć. Pod wieloma względami jest to bliźniacza konstrukcja, ale nawet mimo tego zaszło w niej kilka istotnych zmian. Oczywiście na szczycie nie brakuje sensora LiDAR, który odpowiada za nawigację. Wewnątrz natomiast znalazł się silnik oferujący maksymalną moc ssącą na poziomie 2700 Pa.

Co jednak istotne, główny wałek, który odpowiada za zbieranie wszelkich nieczystości jest zawieszony. Takie rozwiązanie sprawia, że jeszcze lepiej radzi sobie z różnymi rodzajami drobin jak i nierównościami w podłodze. Najwięcej zmian zaszło jednak w możliwościach mopowania tego modelu. Przystawka mopująca jest teraz dodatkowo dociskana do podłogi, przez co znacznie lepiej radzi sobie z trudnymi do usunięcia czy po prostu zaschniętymi plamami.

Wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh wystarcza na nieprzerwaną pracę nawet przez 215 minut. Zdaniem producenta to wystarczająco dużo czasu by w pełni wyczyścić podłogi o łącznej powierzchni 290 metrów kwadratowych. Po za tym robot sprzątający od Viomi jest w pełni kompatybilny z asystentami głosowymi takimi jak Google czy Alexa. Tym samym możecie jeszcze bardziej zautomatyzować sprzątanie całego domu wydając jedynie jedną komendę.


Do 2 000 zł

Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Home Direct

Firma BEKO wraz ze swoim klasycznym jinglem zapadła w pamięć wielu osobom, jako marka sprzętu AGD. Tym razem jednak padło na zupełnie nowym produkt, jakim jest robot sprzątający. Na jego pokładzie znalazło się ponad 20 najróżniejszych czujników odpowiadających za nawigację, odnajdywanie się w przestrzeni i omijanie przeszkód. Zwieńczeniem listy jest klasyczny LiDAR.

Wbudowany akumulator pozwala na wysprzątanie do 100 m2, podobnie zresztą jak wbudowany zbiorniczek na wodę, który pozwala na mopowanie. W zestawie znalazła się także specjalna stacja dokująca, która nie tylko pozwala na ładowanie jak i opróżnia wbudowany zbiorniczek na kurz. Z jej pomocą nie będziecie musieli się martwić jego ręcznym opróżnianiem, nawet przez 90 dni.

Wraz z pomocą dedykowanej aplikacji możecie ustawić harmonogram pracy. Robot może sprzątać nawet codziennie o wyznaczonej godzinie. Co więcej za sprawą dokładniej mapy oraz zaawansowanych trybów pracy możecie ustawić osobne sposoby sprzątania dla konkretnych pomieszczeń.

Roidmi Eve Plus
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  250 min.
 • Aplikacja
  Roidmi

Rozwiązania typu wszystko w jednym są raczej domeną droższych rozwiązań. Jednak firma Roidmi zdecydowała się to zmienić prezentując model Eve Plus. W tym wypadku w zestawie poza samym robotem otrzymujecie także specjalną stację dokującą z dużym pojemnikiem na zabrudzenia. Po każdym skończonym cyklu, kiedy robot wróci uzupełnić energię, to przerzuci zawartość pokładowego zbiorniczka do klasycznego worka do odkurzacza.

Tym samym nie będziecie musieli tak często zajmować się konserwacją samego odkurzacza. Ponadto robota wyposażono w dwie, zamiast klasycznej pojedynczej, zmiotki. To za ich sprawą znacznie lepiej radzi sobie w trudnych, ciasnych przestrzeniach. Odpowiada za to także system nawigacji oparty o sensor laserowe, które pozwalają robotowi odnaleźć się w dowolnym miejscu domu czy mieszkania.

Dzięki stałemu połączeniu z Internetem możecie cały czas monitorować postępy  sprzątaniu robota z poziomu dedykowanej aplikacji. Tam także znajdziecie opcję do połączenia nowego pupila z systemem Smart Home od Google.

Tefal Xplorer Serie 75

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Rowenta X-plorer Series 75&95

Firma Tefal wielu osobom może kojarzyć się z producentem patelni, jednak już od długiego czasu oferują także urządzenia przydatne w domu, jak choćby właśnie odkurzacze autonomiczne. Dwa modele od tego producenta mieliśmy okazję sprawdzić jakiś czas temu zarówno na naszej stronie, jak i w dedykowanym filmie w serwisie YouTube.

Model Xplorer Serie 75 to jedna z ciekawszych propozycji tego producenta ze względu na swoje wyposażenie. Jak przystało na urządzenia z wyższej półki nie zabrakło tutaj sensora LiDAR odpowiedzialnego za mapowanie i lokalizowanie robota w przestrzeni. Jeżeli chodzi o jego spodnią część, odkurzacz wyposażono w dwie zmiotki boczne, by jeszcze lepiej radził sobie z trudno dostępnymi zakamarkami.

Do tego jest oczywiście hybrydowy wałek główny, który radzi sobie zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach. Ten w połączeniu z siłą ssącą wynoszącą 2700 Pa poradzi sobie nawet ze szczelinami na przykład między panelami czy wyższym dywanem. Do tego macie oczywiście możliwość mopowania z pomocą tego robota. W zestawie z nim otrzymujecie dwie szmatki służące do codziennego użytku, a także do zaschniętych zabrudzeń.  

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Roborock

Marka Roborock już pojawiała się w naszym zestawieniu, model S5 Max nie jest może najnowszą konstrukcją, ale wciąż jest wart swojej ceny. Na jego szczycie niezmiennie znalazł się sensor LiDAR, który odpowiada za lokalizowanie robota w przestrzeni, a także tworzenie niezwykle dokładnej mapy wszystkich sprzątanych pomieszczeń. Oczywiście z dedykowanej aplikacji macie do tego planu bezpośredni dostęp i możecie go dzielić na pokoje czy choćby strefy no-go.

Dzięki planie wszystkich pomieszczeń, a także zaawansowanym algorytmom, Roborock S5 Max optymalizuje trasę sprzątania. Robi to w taki sposób, by dokładnie wysprzątać zadany obszar w jak najkrótszym czasie i z minimalną liczbą pojedynczych przejazdów. Do tego w trakcie takiego sprzątania może oczywiście mopować. Montowany w tylnej części zbiornik na wodę ma pojemność 280 ml z wbudowaną pompką do dozowania.

Dodatkowo mop wyposażony został także w specjalny mechanizm dociskający, który za każdym razem wywiera nacisk 300 g na podłogę. Dzięki temu mopowanie jest równomierne i dokładne niezależnie od tego czy zbiornik jest pełen czy już w połowie pusty. Wszystko to napędza wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh. Ten także napędza silnik, który generuje moc ssącą wynoszącą maksymalnie 2000 Pa. 

Roborock Q7 Max (i Max+ też)

Roborock Q7 Max+
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  4 200 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Mi Home
  Roborock

Marka Roborock cały czas się rozwija, a wraz z nią portfolio oferowanych urządzeń. Model Q7 Max to wbrew logice bezpośredni następca modelu S5 Max, który jest na rynku już kilka lat. Garściami czerpie on z rozwiązań swojego poprzednika stawiając przede wszystkim na atrakcyjną cenę. Nie zabrakło tutaj najpopularniejszych rozwiązań takich jak sensor LiDAR, jednoczesnego odkurzania i mopowania czy możliwości ustawiania harmonogramu pracy.

Warianty Q7 Max oraz Q7 Max+ odróżnia jedynie zawartość zestawu. W pierwszym przypadku w Wasze ręce trafia robot z klasyczną stacją do ładowania oraz zestawem pomniejszych akcesoriów. W opakowaniu Q7 Max+ zwykłą stację do ładowania zastąpiono stacją dokującą z pojemnikiem na brud. Po każdym zakończonym cyklu sprzątania robot wróci do stacji i opróżni wewnętrzny zbiornik. Wszystko trafi do klasycznego worka o pojemności 2.5 litra. Takie rozwiązanie wystarcza średnio na około 7 tygodni sprzątania, w trakcie których robot jest praktycznie bezobsługowy.

Ważnym aspektem jest także mopowanie. Roborock Q7 Max i Max+ oferują możliwość jednoczesnego sprzątania i mopowania, a także dedykowany tryb czyszczenia na mokro. Z poziomu aplikacji możecie wybrać jeden z aż 30 poziomów przepływu wody. Co więcej mop w trakcie pracy jest cały czas dociskany do podłoża z siłą 300 gramów. Co się zaś tyczy aplikacji, do dyspozycji macie dwie, przy czym oficjalna apka Roborocka oferuje dodatkowo możliwość skanowania mieszkania w 3D za pomocą telefonu.

Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  3 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  280 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Xiaomi jak zawsze ma w swojej ofercie urządzenia, które oferują ogrom funkcji w przystępnej cenie. W przypadku robota Mi Vacuum Mop 2 Pro nie mogło być inaczej.

Co prawda w zestawie zabrakło samoopróżniającej stacji dokującej, ale dostępne funkcje samego robota to rekompensują. Xiaomi znacząco udoskonaliło swoją konstrukcję, która jeszcze lepiej radzi sobie z najróżniejszymi zabrudzeniami. Jednak najwięcej zmian doczekał się system mopujący.

Znalazła się tutaj specjalna technologia, która wprawia cały mop w drgania o częstotliwości nawet 10 tysięcy drgań na minutę. W połączeniu z dokładnym systemem nawigacji bez trudu poradzi sobie z umyciem całej podłogi w Waszym domu „na błysk”. Zmian doczekała się także aplikacja, która teraz wspiera nawet do 5 osobno zmapowanych pięter. Dzięki temu robot bez trudu radzi sobie nawet w dużych domach. Niestety wciąż nie potrafi się między tymi piętrami przemieszczać, ale kto wie co przyniesie 3 odsłona…

Viomi S9 UV
robot sprzątający
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  220 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Kolejnym niezwykle intrygującym urządzeniem, które wyposażono w dość niecodzienną funkcję jest Viomi S9 UV. Jak sama jego nazwa wskazuje na jego pokładzie znalazła się specjalna lampa UV. Ta jest dokładniej umieszczona na spodzie robota pomiędzy zmiotką boczną oraz wałkiem głównym. Zadanie tej lampy jest banalnie proste, pozbywać się wszystkich bakterii i zarazków, które mogły osiąść na podłodze. Te po przejechaniu klasycznego odkurzacza nie zawsze zostają w zbiorniczku na nieczystości i mogą unosić się w powietrzu.

Po za tym jest to także jeden z pierwszych robotów, który przychodzi do Was z dedykowaną stacją roboczą, która pełni rolę pojemnika na brud zebrany przez robota. Przy każdym sprzątaniu, przy okazji ładowania, zbiornik robota jest opróżniany, a wszystko trafia do klasycznego worka, jaki stosuje się w zwykłych odkurzaczach. Dzięki temu możecie ustalić harmonogram i zapomnieć o sprzątaniu na długie tygodnie.

Oczywiście wśród tych wszystkich funkcji nie zabrakło także możliwości mopowania. W zestawie znajdziecie specjalną przystawkę, którą wystarczy umieścić na spodzie odkurzacza, po uprzednim napełnieniu wodą głównego zbiornika. Z poziomu aplikacji możecie dowolnie zarządzać intensywnością mopowania, w zależności od Waszych potrzeb.   

Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  4000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min
 • Aplikacja
  Xiaomi Home

Model ten oferuje dwie niespotykane w tej półce cenowej elementy – pierwszym z nich jest stacja auto‐opróżniająca, zaś drugim jest moc ssania wynosząca 4000 Pa.

Stacja dokująca jednocześnie ładuje robota i przenosi zebrane przez niego zanieczyszczenia do swojego 2,5 litrowego pojemnika. Dzięki temu możemy kompletnie zapomnieć o obsłudze samego robota i opróżniać tylko duży pojemnik stacji. Natomiast tę czynność będziemy zmuszeni wykonywać maksymalnie co 45 dni, a przynajmniej tak twierdzi producent. 

Niestety stacja nie opróżnia, ani nie nalewa za nas wody do zbiorniczka niezbędnego do skutecznego działania funkcji mopowania. Wielka szkoda, ponieważ mopowanie, szczególnie w trybie “intensywnym”, jest tak skuteczne, że z pewnością większość osób będzie z niego korzystać. 

Maksymalną moc ssania wynoszącą 4000 Pa umożliwia wyciąganie drobinek z wąskich szczelin w podłodze lub nawet dokładne odkurzanie dywanów. Taka moc kryje się pod ostatnim z 4 różnych trybów pracy, które możemy wybierać z poziomu aplikacji.

 A skoro o niej mowa to należy pochwalić ją za możliwość mnogość funkcji personalizacji. Szczególnie przydatną opcją jest chociażby ustawianie zakazanych stref na mapie mieszkania, którą robot tworzy za pomocą swojego laserowego czujnika Lidar. Poza nią warto wspomnieć jeszcze o możliwości ustawienia kolejności sprzątania pomieszczeń.


Do 3 000 zł

robot sprzątający
Pisaliśmy o tym wcześniej!
 • Siła ssąca
  2 500 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Roborock

Teraz propozycja od konkurencji, a konkretniej od firmy Roborock, którą już prawdopodobnie znacie z filmów na naszym kanale. Ten model znacząco różni się od wcześniej omawianych robotów, przede wszystkim systemem nawigacji. Roborock S6 MaxV wykorzystuje czujnik LiDAR zamontowany na górze obudowy oraz frontową kamerę. Sensor skanuje otoczenie i pozwala robotowi odnaleźć się w przestrzeni nawet w całkowitej ciemności. Z kolei kamera służy do wykrywania drobnych przeszkód jak buty czy kable.

Dzięki temu świetnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych mieszkaniach pełnych zakamarków. Do wszystkich danych, czyli mapy oraz zdjęć pomniejszych przeszkód macie dostęp z poziomu aplikacji. Co się zaś tyczy zdjęć wykonywanych przez robota – będą one wysyłane do aplikacji jedynie w momencie, gdy wyrazicie na to zgodę. W innym wypadku obiekty będą rozpoznawane bezpośrednio przez robota sprzątającego.

W aplikacji znajdziecie także możliwość dzielenia mieszkania czy domu na mniejsze pokoje, nie zabrakło też opcji stref no-go. Roborock S6 MaxV jest też pierwszym w zestawieniu modelem, który obsługuje funkcję jednoczesnego odkurzania oraz mopowanie. Jednak nawet wtedy dobrze radzi sobie zarówno z mniejszymi, jak i większymi zabrudzeniami oraz z sierścią zwierząt.

Tefal Xplorer Serie 95

robot sprzątający
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  12 000 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  225 min.
 • Aplikacja
  Rowenta X-plorer Series 75&95

O robotach od firmy Tefal już raz wspominaliśmy w trakcie tego zestawienia. Jednak model Xplorer Serie 95 jest wyjątkowy pod kilkoma względami i niezwykle mocno wyróżnia się na tle konkurencji. W zestawie z tym robotem nie otrzymujecie tylko podstawowego zestawu akcesoriów, ale dodatkowe elementy pozwalające na jeszcze lepsze dopasowanie go do Waszego mieszkania czy potrzeb.

W skład opakowania wchodzą na przykład dwa dodatkowe wałki stworzone specjalnie z myślą o podłogach twardych, a także o zbieraniu długich włosów czy sierści. Znalazły się tam także 3 ściereczki do mopowania w różnych kolorach służące do radzenia sobie z zaschniętymi zanieczyszczeniami czy specjalna antystatyczna zbierająca drobinki kurzu, które robot mógł pominąć w trakcie odkurzania.

Ten model wyróżnia także jeszcze jeden aspekt, a mianowicie siła ssąca. Tefal Xplorer Serie 95 poradzi sobie doskonale w każdych warunkach za sprawą potężnego silnika oferujące nawet 12000 Pa. Tym samym nie straszne mu dywany nawet z wysokim włosiem, z których niezwykle trudno usunąć głębokie zabrudzenia. Do zarządzania tym robotem służy oczywiście aplikacja dedykowana, gdzie możecie edytować mapę czy ustawić dogodny dla Was harmonogram sprzątania.

Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  1 500 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  175 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Firma Ecovacs dopiero od niedawna znajduje się na polskim rynku. Co jednak ciekawe wprowadzili kilka niezwykle intrygujących rozwiązań, przez co zyskali konkurencyjną pozycję. Jednym z nich jest ulepszona technologia nawigacji, opierająca się nie tylko na sensorach laserowych czy zbliżeniowych, ale i kamerze. Umieszczony na froncie obiektyw rozpoznaje najróżniejsze przeszkody czy porozrzucane po podłodze przedmioty.

Jest także w stanie rozpoznać kiedy wjedzie np. na dywan, by zwiększyć moc sprzątania. Wszystkim zarządzacie bezpośrednio z aplikacji na smartfona, gdzie macie dostęp nie tylko do trybów, ale i informacji na jakie przeszkody natrafił robot. Poza tym możecie dzielić mapę na konkretne pomieszczenia czy też dodawać im odpowiednie atrybuty, by robot wiedział jak w nich sprzątać. Warto dodać, że robot może także pełnić rolę ruchomej kamery, którą możecie sterować nawet, jeżeli nie ma Was aktualnie w domu.

Roborock S7
robot sprzątający
Pisaliśmy o tym wcześniej!
 • Siła ssąca
  2 500 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Roborock

Znów wracamy do marki Roborock, tym razem z ich najnowszym flagowym modelem S7, który sporo namieszał na rynku, ale nie w kwestii sprzątania, ale mopowania. Jest to, bowiem pierwszy model, który zintegrował autonomiczny odkurzacz z mopem ultradźwiękowym w celu lepszego usuwania zaschniętych zabrudzeń. Szmatka przytwierdzona do niego porusza się nawet 3000 razy na minutę by radzić sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Za klasyczne sprzątanie odpowiada tutaj połączenie pojedynczej szczotki bocznej oraz wałka głównego, który w tym wypadku został wykonany w całości z sylikonu. Ponadto jest on niezależnie zawieszony nad podłogą, dzięki czemu doskonale radzi sobie z nierównościami czy szczelinami. Za resztę odpowiada silnik o mocy maksymalnej 2500 Pa. Co ciekawe na froncie odkurzacza znalazł się sensor ultradźwiękowy do wykrywania dywanów.

Pełni on dwie funkcje, kiedy robot nie jest w trakcie mopowania, wykrycie dywany spowoduje zwiększenie mocy by lepiej radzić sobie na trudniejszej do posprzątania powierzchni. Z kolei w przypadku mopowania robot ominie dywan by bo nie zmoczyć. W ofercie znajduje się teraz specjalna stacja dokująca z pojemnikiem na zebrane przez robota nieczystości. Dzięki temu może on pracować praktycznie autonomicznie nawet przez kilka tygodni.

iRobot Roomba i7 (i i7+ też)

robot sprzątający
Pisaliśmy o tym wcześniej!
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  1 800 mAh
 • Czas pracy na baterii
  75 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Sama Roomba ma do zaoferowania 3-stopniowy system czyszczący, którego próżno szukać u konkurencji. Chodzi mianowicie o to, że szczotka boczna zagarnia zabrudzenia sprzed robota i kieruje je do głowicy czyszczącej. Ta jest ruchoma, a w jej skład wchodzą dwa wałki główne, które najpierw wzruszają bród, a następnie podnoszą.

To właśnie dzięki niej Roomba radzi sobie z każdą powierzchnią od płytek i paneli, po wysokie dywany. A w połączeniu z siłą ssącą wszystkie zabrudzenia lądują w szczelnym zbiorniku. Za sprawą nawigacji iAdapt 3.0 oraz mapom Imprint robot doskonale odnajduje się w przestrzeni i świetnie radzi sobie z omijaniem najróżniejszych przeszkód.

W połączeniu z dedykowaną aplikacją iRobot Home, gdzie możecie dzielić dom na mniejsze pomieszczenia, czy tworzyć strefy bez dostępu sprawia, że sprzątanie jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Aplikacja daje możliwość połączenia robotów z asystentami głosowymi i włączenie ich do Waszej sieci smart Home.

Na rynku są dostępne dwie wersje tego robota: model i7 oraz i7+. Pod względem gruntownego odkurzania czy radzenia sobie z sierścią zwierząt są identyczne. Wersję z plusem odróżnia obecność specjalnej stacji ładująco-czyszczącej w zestawie, z którą model i7 jest w pełni zgodny. Clean Base, bo tak się nazywa to specjalny dok, poza standardowym ładowaniem robota również automatycznie opróżnia jego pojemnik na brud.

Roomba po każdym zakończonym cyklu odkrzaczania wróci do stacji i opóźni pojemnik. Natomiast w przypadku, kiedy ten zapełni się w trakcie sprzątania lub akumulator będzie na wyczerpaniu, ta sama wróci do stacji dokującej uzupełni energię oraz pozbędzie się zbędnego balastu, po czym wróci dokończyć sprzątanie.

Viomi Alpha 2 Pro

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  200 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

W poszukiwaniu praktycznie bezobsługowego urządzenia, niezwykle intrygującą propozycją jest Viomi Alpha 2 Pro. Niepozorny robot sprzątający, który przychodzi do Was ze stacją oferującą funkcję samo opróżniania. Wewnątrz samej jednostki głównej zamknięto jednak niezwykle potężny silnik oraz całą masę najnowszych technologii.

Dzięki dodatkowym czujnikom laserowym na froncie, wspieranym przez LiDAR, umieszczony na szczycie robot omija wszelkie, nawet najmniejsze przeszkody. Jednocześnie nie zabrakło tutaj dodatkowych sensorów zbliżeniowych czy choćby odpowiedzialnych za wykrywanie dywanów. Na pokładzie znalazł się także cały system odpowiedzialny za mopowanie. Wisienką na torcie jest wcześniej wspomniana stacja dokująca, która pełni także rolę pojemnika na zabrudzenia zbierane przez robota.

iRobot Roomba J7 (i J7+ też)

robot sprzątający
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  2 210 mAh
 • Czas pracy na baterii
  75 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Wśród najdroższych modeli nie mogło zabraknąć najnowszego „flagowca” od firmy iRobot. Roomba J7, a także model J7+ to zupełna nowość w ofercie firmy, która wykorzystuje najnowsze technologie by sprzątać jeszcze skuteczniej w krótszym czasie. Wszystko to za sprawą systemu PrecisionVision, który znalazł się w tym modelu po raz pierwszy. Wykorzystuje on kamerę wraz z diodą umieszczoną na froncie robota do sprawniejszej nawigacji po mieszkaniu.

Z jej pomocą może on omijać najróżniejsze przeszkody takie jak kable, buty czy nawet niespodzianki, które może przypadkiem pozostawić Wasz pupil na podłodze. Nie zabrakło tutaj także klasycznego dla większości modeli Roomba potrójnego systemu AreoForce, który został ulepszony względem poprzednich generacji. Oczywiście nieodłącznym zestawem tego systemu są podwójne szczotki, które nie tylko doskonale radzą sobie z ze zbieraniem zabrudzeń, ale nie straszne im także długie włosy czy sierść.

Wracając jeszcze na chwilę do kamery. Robot po skończonym cyklu sprzątania wysyła do Was serię zdjęć z przedmiotami, które ominął w trakcie odkurzania. Jeżeli nie chcecie by je omijał w przyszłości to możecie wskazać konkretne zdjęcia i czynność, jaką ma wykonać. Co ważne wszystkie te informacje są szyfrowane co potwierdza certyfikat TUV dla urządzeń IoT. Robot sprzątający Roomba J7 jest także dostępny w wersji J7+, czyli ze specjalną stacją dokującą, która jest dodatkowo wyposażona w pojemnik na brud.

Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Ultra

Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Ultra
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Xiaomi z kolejnymi wersjami swoich robotów sprzątających stara się oferować coraz to więcej przydatnych funkcji. W przypadku wariantu Ultra, chiński gigant postawił nie tylko na zapewnienie jeszcze lepszego systemu nawigacji, ale i dostęp do specjalnej stacji dokującej. Frontowy sensor jest w stanie określić czy na drodze robota znajdują się jakieś przeszkody i zwyczajnie je ominąć.

Ponadto jest w stanie z wyprzedzeniem planować swoją trasę w oparciu o dane na temat najmniejszych przeszkód czy choćby zbyt niskim mebli, pod które nie da rady wjechać. Z kolei stacja dokująca pełni także rolę pojemnika na nieczystości zbierane przez robota. Według producenta worek w niej umieszczony wystarcza na około 10 pełnych zbiorniczków robota. Wśród pozostałych funkcji nie zabrakło choćby mopowania. Wszystkim jak zawsze można zarządzać z poziomu aplikacji na smartfona.

Ecovacs Deebot Ozmo T9+

 • Siła ssąca
  3 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  175 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Jak na tą półkę cenową przystało, ten model od Ecovacs oferuje wszystkie najważniejsze funkcje i to na bardzo konkurencyjnym poziomie. Niemniej jednak nie zabrakło w nim również wygodnych i praktycznych dodatków.

Szczególnie ciekawym i odróżniającym go elementem jest wymienny moduł oczyszczający powietrze i usuwający przykre zapachy za pomocą specjalnych kapsułek. Zdaniem producenta ma on najskuteczniej niwelować nieprzyjemną woń zwierząt domowych, ale z pewnością poradzi sobie też z innymi niepożądanymi zapachami. Niestety nie można używać go jednocześnie z modułem mopującym.

Robot jest w stanie dokładnie odkurzyć dywan, gdyż nie ma problemów z wjeżdżaniem na progi o wysokości nawet 2 cm. Dodatkowo moc ssania wynosząca 3000 Pa i dwie szczotki boczne dokładnie zbierają wszystkie napotkane drobinki. Natomiast dzięki czujnikom 3D i Lidar dobrze wykrywa przeszkody i mapuje całe mieszkanie, po to by zoptymalizować trasy czyszczenia. Warto zaznaczyć, że w aplikacji istnieje możliwość zablokowania wjazdu do wybranych pomieszczeń lub zaznaczenia zakazanych stref.


W zestawie nie zabrakło stacji auto‐opróżniającej, która regularnie pobiera zanieczyszczenia z pojemnika robota. Jej worek jest na tyle duży, że średnio wystarczy wymieniać go raz na miesiąc. 


Ponad 3 000 zł

Roborock S7 MaxV (i MaxV Ultra też)

Roborock S7 MaxV Ultra
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  5 100 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Mi Home
  Roborock

Wśród robotów sprzątających z najwyższej półki nie mogło zabraknąć marki Roborock oraz ich modelu S7 MaxV. W tym wypadku jest to bezpośredni następca modelu S6 MaxV, który jako jeden z pierwszych wykorzystywał zaawansowane algorytmy połączone z zestawem kamer do omijania przeszkód, których nie wychwycą inne sensory. Nie zabrakło tutaj na pokładzie technologii znanych z podstawowego modelu S7.

Głównym wyróżnikiem modelu MaxV jest obecność zestawu kamer umieszczonych na zderzaku robota. Znalazła się tam klasyczna kamera widząca w kolorach, a także specjalny sensor odległości. Dzięki nim oraz sensorowi LiDAR rozpoznaje małe i duże przeszkody oraz planuje najbardziej optymalną trasę, by posprzątać w domu dokładnie i efektywnie. Co więcej w trakcie sprzątania robot tworzy mapę także w 3D i nanosi na nią wszystkie przeszkody.

Roborock S7 MaxV jest także dostępny w wariancie Ultra. Główną różnicą jest tutaj specjalna stacja dokująca, która nie tylko ładuje robota. Służy ona także jako zbiornik na nieczystości, które zbiera robot. Na tym jednak jej możliwości się nie kończą. Została wyposażona w dwa zbiorniki na wodę, w tym jeden na wodę brudną. Stacja oferuje możliwość czyszczenia i suszenia mopa, a także uzupełniania zbiornika na wodę w robocie. Dzięki temu cały zestaw jest praktycznie bezobsługowy przez kilka tygodni.

Dreame Bot W10
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  6 400 mAh
 • Czas pracy na baterii
  160 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Większość propozycji w całym zestawieniu skupia się przede wszystkim na odkurzaniu. Jednak jest też kilka modeli, które kładą równie duży nacisk na mopowanie. Jednak marka Dreame wnosi to na zupełnie nowy poziom z modelem W10. Potężna moc ssąca została tutaj zestawiona z rewolucyjnym systemem mopowania opartym o dwie obracające się w przeciwnych kierunkach tarcze mopujące.

Te nie tylko radzą sobie z zaschniętymi zabrudzeniami, ale są w stanie zebrać także rozlane napoje czy nawet błoto. Jednak w połączeniu ze stacją dokującą ten model praktycznie nie ma konkurencji. W momencie kiedy robot kończy pracę i wjeżdża do stacji dokującej, specjalny system odpowiada za umycie mopów oraz ich wysuszenie. Całość dzieje się oczywiście automatycznie, po każdym zakończonym procesie sprzątania. 

 • Siła ssąca
  3 200 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  120 min.
 • Aplikacja
  Roidmi

Jest to jeden z niewielu robotów, które oferują obrotowe szczotki mopujące, zamiast wibrującego modułu. Te znacznie lepiej mopują, gdyż 180 obrotów na minutę przekłada dużo większą siłę na powierzchnię, skuteczniej pozbywając się przywartych zabrudzeń. Co więcej wcale nie musimy ich co chwilę ściągać i własnoręcznie suszyć lub namaczać, gdyż robi to za nas stacja. Wystarczy tylko dolewać czystej wody do jednego z jej pojemników, a z drugiego wylewać tę zanieczyszczoną.

Robot dokując w niej nie tylko odpowiednio konserwuje szczotki, ale również przenosi zanieczyszczenia ze swojego pojemnika do jej worka. Dzięki temu możemy zapomnieć o codziennym opróżnianiu robota i tylko raz na dwa miesiące wymieniać 3 litrowy worek stacji. 

Odkurzacz ten nie ma problemów z wjeżdżaniem i wciąganiem zanieczyszczeń nawet z wysokich dywanów. Co więcej tryb z mocą ssania 3200 Pa aktywuje się automatycznie po wjechaniu na dywan lub podobną powierzchnię. 

Do sterowania całym zestawem mamy aplikację Roidmi, która współpracuje z asystentami Amazon Alexa i Google Assistant. W niej również ustawimy martwe strefy, wybierzemy tryby pracy oraz zobaczymy aktualny stan robota i jego pojemników.  

Ecovacs Deebot X1 Omni

Ecovacs Deebot X1 Omni
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  5 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  260 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Jeżeli mowa o robotach z najwyższej półki, które potrafią dosłownie wszystko, przynajmniej w swojej klasie, to musiał pojawić się tutaj Ecovacs Deebot X1 Omni. To aktualnie najnowszy i najbardziej zaawansowany robot sprzątający na świecie, który potrafi wszystko to, co jego konkurencja, ale wciąż dodaje coś od siebie pod względem możliwości i dokładności sprzątania.

Na froncie znalazły się kamery, które odpowiadają za wykrywanie drobnych przedmiotów na drodze robota. Z kolei za odnajdywanie się w przestrzeni klasycznie odpowiada czujnik LiDAR. Cały system nazywa się AIVI i jest w stanie tworzyć mapę w 3 wymiarach, a także ustawiać na planie mieszkania meble. To może mieć dla niektórych wręcz kluczowe znaczenie, bo ten robot jako jeden z niewielu obsługuje także asystenta głosowego. Jednak nie mam tutaj na myśli klasycznego asystenta Google czy Alexy.

Tutaj na pokładzie znalazł się asystent YIKO, który nie tylko rozpocznie sprzątanie. Pozwala także na śledzenie Was za pomocą głosu, a także sprzątanie w konkretnych miejscach, np. pod kanapą. Całości tego robota dopełnia technologia mopowania. Na spodzie znalazły się dwa obrotowe dyski ze specjalnymi ściereczkami, które znacznie lepiej radzą sobie nawet z zaschniętym brudem. Wisienką na „torcie” jest stacja dokująca, która nie tylko opróżnia pojemnik na brud w robocie, ale i uzupełnia wodę w zbiorniku, a także czyści i suszy ścierki mopujące. 

SAMSUNG VR20K9350WK/GE

 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  3 000 mAh
 • Czas pracy na baterii
  30 min.
 • Aplikacja
  POWERbot‐E

Ten model ukazuje to, że Samsung ma nieco odmienne podejście do robotów sprzątających, niż cała reszta. Nie oferuje on stacji auto‐opróżniającej, funkcji mapowania, ani przesadnie rozbudowanej aplikacji. Zamiast tego w pełni skupia się na odkurzaniu, co widać po jego niezwykle szerokiej szczotce oraz sporym 70W silniku. Taki zestaw wciąga zanieczyszczenia z siłą i skutecznością porównywalną do ręcznego odkurzacza. 

Samsung próbował zminimalizować skutki braku stacji auto‐opróżniającej większym pojemnikiem na zanieczyszczenia. Mianowicie oferuje on pojemność 0,7l, kiedy konkurencyjne roboty są wyposażone zazwyczaj w 0,4l pojemniki. Jednakże nieco większa pojemność nie zrekompensuje wygodnej funkcji auto‐opróżniania.

W zestawie z robotem jest jeszcze pilot, który między innymi oferuje przydatną opcję wskazania punktu czyszczenia. Mianowicie za pomocą laserowego wskaźnika możemy robotowi wskazać punkt, który ma intensywnie odkurzyć. Za pomocą dedykowanej aplikacji możemy wykonać podobną czynność, a nawet przejąć manualne sterowanie nad robotem. Poza tym znajdziemy w niej też mapę pomieszczeń z możliwością wskazywania martwych stref. 


Podsumowanie

Niektórzy mogą powiedzieć, że tak długo jak robot sprzątający sam odkurzy mieszkanie i wróci do stacji ładującej, to jest najlepszym urządzeniem jakie można kupić. Jednak producentom i wielu klientom zdaje się to nie wystarczać.

Dokładają wszelkich starań, by stworzyć jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane roboty sprzątające, które po prostu ułatwią nam codzienne życie. My jesteśmy podobnego zdania i cały czas staramy się sprawdzać dla Was nowe modele.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • Zbliżają się święta i chciała sprawić sobie prezent w postaci robota sprzątającego. Zastanawiam się nad Irobot i5 lub i5+ Ktoś ma ?

  • Zgodzę się, ze to bardzo udany model, chociaż trochę kosztuje, ale za coś płacimy. Teraz sobie siedzę na kanapie a robocik sprząta ☺️ wszystkim niezdecydowanym polecam . Ja żałuję że tak późno go kupiłam