Jaki robot sprzątający kupić? Ranking – 2023

Jaki robot sprzątający kupić? Ranking – 2023

Jaki robot sprzątający? Na to pytanie jeszcze do niedawna była tylko jedna odpowiedź – Roomba. Teraz to już nie takie oczywiste, ale mimo tego postaramy się Wam nieco ułatwić wybór odpowiedniego modelu dla Waszych potrzeb.

Co jest najistotniejsze przy wyborze robota sprzątającego? Czy jest to siła ssąca, czas pracy na baterii, a może funkcja mopowania? Mogłoby się wydawać, że tak proste urządzenia jak właśnie roboty sprzątające nie muszą mieć na pokładzie miliona funkcji, by dobrze spełniać swoje zadanie.

Producenci jednak udowadniają nam, że życie z nimi staje się prostsze z dnia na dzień. Niekiedy nawet za sprawą aktualizacji oprogramowania. Zebraliśmy dla Was naszym zdaniem najciekawsze propozycje z różnych półek cenowych. Nie zapomnieliśmy oczywiście o ikonicznych robotach Roomba, które zapoczątkowały całą tę rewolucję.

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wan w wyborze najlepszego robota sprzątającego, jak i innych urządzeń 🙂Robot sprzątający do 1 000 zł

Jeszcze do niedawna trudno było zakupić dobrego robota sprzątającego za kilkaset złotych. Aktualnie takie myślenie ma niewiele wspólnego z rzeczywistością, bo firmy bardzo mocno konkurują ze sobą nie tylko pod względem dostępnych funkcji, ale jak najniższej ceny.

robot sprzątający Hexo Duo
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  100 min.
 • Aplikacja
  HEXO Home

Hexo Duo White to robot sprzątający, który zaskakuje swoją funkcjonalnością i wydajnością. Ten niewielki i elegancki sprzęt potrafi nie tylko odkurzać, ale także myć podłogi. Jest wyposażony w inteligentny system nawigacji, który tworzy mapę pomieszczeń i zapamiętuje ścieżkę sprzątania. Możecie go łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej Hexo Home lub pilota.

Robot ma dwa pojemniki: na kurz i na wodę. W zależności od potrzeb możecie wybrać tryb odkurzania lub mycia. Robot ma kilka poziomów mocy ssania, które dopasowuje do rodzaju podłoża. natomiast filtr HEPA zapobiega dostawaniu się niepożądanych mikroelementów do domowego powietrza. Robot jest cichy i energooszczędny. Jego bateria wystarcza nawet na 100 minut pracy.

Hexo Duo White to idealny wybór dla osób, które szukają wszechstronnego i niezawodnego robota sprzątającego. Sprawdzi się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach. Jest łatwy w obsłudze i konserwacji. Jego cena jest bardzo atrakcyjna w porównaniu z innymi modelami o podobnych parametrach.

Xiaomi Robot Vacuum S10

robot sprzątający Xiaomi Robot Vacuum S10
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  3 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Xiaomi Robot Vacuum S10 to kolejny model robota sprzątającego od tej arcypopularnej chińskiej marki. Tym razem producent postawił na jeszcze lepsze parametry i funkcje. . Robot ten ma silnik o mocy ssącej 4000 Pa, co oznacza, że poradzi sobie z każdym rodzajem zabrudzeń i podłóg. Dodatkowo zmiotkę boczną z tworzywa i nietypowy wałek główny, które skutecznie zbierają kurz, sierść i inne nieczystości.

Robot ten ma również funkcję mopowania, która pozwala na dokładne umycie podłogi. W w jego wnętrzu znajduje się zbiornik na wodę o pojemności 170 ml, która nawilża dużą nakładkę mopującą.  Natomiast pojemnik na nieczystości ma pojemność 460 ml. Ma on także filtr HEPA, który zapobiega zanieczyszczaniu powietrza.

Xiaomi Robot Vacuum S10 wykorzystuje zaawansowany system nawigacji laserowej LDS, który tworzy dokładną mapę mieszkania i planuje optymalną trasę sprzątania. Robot ten jest w stanie omijać przeszkody i pokonywać nierówności do 2 cm. Ale także można nim sterować za pomocą aplikacji Mi Home lub asystenta głosowego Alexa lub Google Assistant. W aplikacji możecie ustawić harmonogram sprzątania, wybrać tryb pracy, strefy zakazane lub wirtualne ściany. Robot ten ma również funkcję automatycznego powrotu do bazy i ponownego wznowienia sprzątania po naładowaniu baterii.


Robot sprzątający do 1 500 zł

robot sprzątający Viomi V2 Max
 • Siła ssąca
  2 200 Pa
 • Bateria
  3 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Viomi V2 Max to robot sprzątający, który jest alternatywą dla popularnego modelu Viomi V2 Pro. Ten robot łączy w sobie funkcje odkurzania i mopowania, a także posiada zaawansowany system nawigacji i mapowania. 

Viomi V2 Max, jako jeden z niewielu tym przedziale cenowym, ma sensor LiDAR, który skanuje otoczenie i tworzy dokładną mapę pomieszczeń. W aplikacji możecie nim zarządzać i ustalać plany sprzątania, wirtualne ściany, poziom mocy ssania i wilgotności mopowania. Co ciekawe, jest nawet opcja sterowania głosem za pomocą asystentów głosowych Google i Alexa. 

Robot ten ma dwa osobne zbiorniki i trzeci dodatkowy: jeden na kurz o pojemności 300 ml i na wodę o pojemności 250 ml. To oznacza, że może sprzątać na sucho i mokro jednocześnie.

Viomi V2 Max ma baterię, która wystarcza nawet na 150 minut pracy. To oznacza, że może sprzątać dość dużą powierzchnię na jednym ładowaniu. Może pochwalić się także mocą ssania na poziomie 2400 Pa, co sprawia, że radzi sobie z różnymi rodzajami podłóg i zabrudzeń. Dodatkowo, robot ma funkcję automatycznego zwiększania mocy ssania na dywanach, co poprawia efektywność sprzątania.

Beko RoboSmart VRR70214VB

robot sprzątający Beko RoboSmart VRR70214VB
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  3 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Home Direct

Beko RoboSmart VRR70214VB to robot sprzątający, który łączy w sobie funkcje odkurzania i mopowania. Jest to model z niższej półki cenowej, który oferuje zaawansowaną nawigację opartą na ekstremalnie precyzyjnym sensorze LiDAR. Natomiast jego czujniki zbliżeniowe, zapobiegają kolizjom i upadkom ze schodów, więc porusza się cicho i bezproblemowo.

Robot ten sprząta poprzez szczotkę główną i boczną, które zbierają kurz, sierść i inne zabrudzenia. Moc ssania tego modelu wynosi 2700 Pa, co zapewnia skuteczne oczyszczanie najróżniejszych powierzchni. Ma także funkcję mopowania, która nie byłaby możliwa, bez zbiornika na wodę o pojemności 300 ml i umożliwia regulację poziomu nawilżenia.

Beko RoboSmart VRR70214VB ma wbudowany akumulator o pojemności 3200 mAh, który pozwala na pracę do 150 minut na jednym ładowaniu. W razie potrzeby robot samodzielnie wraca do stacji dokującej, aby się naładować.

Robotem można sterować za pomocą aplikacji na smartfonie. Można także ustawić harmonogram pracy, wybrać tryb sprzątania, sprawdzić historię sprzątania i stan naładowania. Również istnieje opcja podziału mapy na strefy i ustawiania wirtualnych ścian.

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  3 000 mAh
 • Czas pracy na baterii
  110 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Pierwszym robotem sprzątającym od wcześniej już wspomnianej legendarnej firmy iRobot, będzie model Roomba Combo. Ten wyróżnia się na tle konkurencji zastosowaniem nie jednej, a dwóch szczotek do sprzątania przy krawędziach. Dzięki nim sprzątanie jest jeszcze skuteczniejsze, a robot z większą łatwością dociera nawet w te trudniej dostępne miejsca, czy nawet nieosiągalne dla konkurencji. Do tego na spodzie znalazła się już klasyczna, pojedyncza szczotka, która zbiera wszelkie zabrudzenia.

Podobnie jak droższa konkurencja, tak i ten model oferuje możliwość mopowania i to w aż 3 trybach intensywności, w zależności od Waszych potrzeb. Możecie to dodatkowo zgrać z klasycznym sprzątaniem, dzięki dwóm trybom odkurzania. Tym wszystkim zarządzacie niezmiennie z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo podrzuci Wam spersonalizowane sugestie dotyczące sprzątania oraz harmonogramu. W tym modelu nie zabrakło integracji z najpopularniejszymi asystentami głosowymi. Dzięki temu, żeby rozpocząć sprzątanie, nie musicie nawet sięgać po telefon.

Tefal Xplorer Serie 60

Tefal Xplorer Serie 60
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 300 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  90 min.
 • Aplikacja
  Tefal Robots

Wśród robotów sprzątających, które oferują funkcję mopowania, niezwykle trudno znaleźć prawdziwie smukłą konstrukcję. Wyobraźcie sobie sytuację, że macie sporo mebli, pod które większość robotów po prostu nie wjedzie. Zazwyczaj wysokość takiego autonomicznego odkurzacza oscyluje w okolicach od 8 do nawet 10 cm. Nie jest tak w przypadku propozycji marki Tefal, której wysokość to zaledwie 6 cm.

Tym samym poradzi sobie z większością ciasnych przestrzeni. Co ciekawe nie przyszło to z wieloma kompromisami. Wysoka moc ssąca czy całkiem pojemna bateria powinny wystarczyć na posprzątanie większego mieszkania. Warto tutaj dodać, że robot sam dopasowuje moc ssącą do aktualnie odkurzanej powierzchni. Do Waszej dyspozycji jest kilka trybów pracy, a wszystkimi zarządzacie z poziomu aplikacji na smartfona, którą bez problemu połączycie z systemem Smart Home od Google czy Apple.

iRobot Roomba i3 (i i3+ też)

robot sprzątający iRobot Roomba i3 (i i3+ też)
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  1 800 mAh
 • Czas pracy na baterii
  75 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Wracamy do marki iRobot oraz robotów Roomba. Przyszedł czas na modele z nieco wyższej półki, należące do serii i3. Jest to jednocześnie pierwszy model, który możecie kupić wraz z rozbudowaną stacją dokującą. Ta podobnie jak inne wersje „z plusem”, jakie pojawią się w tym rankingu oferują dodatkowy pojemnik na brud zbierany przez robota w trakcie sprzątania. Natomiast sama Roomba na spodzie ma specjalny otwór, przez który wbudowany pojemnik na brud będzie każdorazowo opróżniany przy ładowaniu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie właściwie zapomnieć, że macie takiego robota, ponieważ ten gruntownie odkurzy Wam mieszkanie, nawet codziennie. Zabrudzenia gromadzone w szczelnym worku pomieszczą nawet 60 pełnych pojemników robota, a to daje, co najmniej 2 miesiące bez jakiegokolwiek Waszego udziału w sprzątaniu. Dodatkowo stacja jest wyposażona w system AllergenLock, który zatrzymuje do 99% szkodliwych cząsteczek i alergenów.

Sam robot sprzątający doskonale odnajduje się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach i od razu wytycza drogę sprzątania. Wszystkimi funkcjami zarządza się z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo uczy się Waszych nawyków sprzątania i sama zaproponuje dogodny harmonogram. Dodatkowo dzięki niej możecie połączyć robota na przykład z asystentem Google czy Alexa i sterować nim w pełni głosowo. Wraz z aktualizacją aplikacji iRobot ma dodawać nowe funkcje do swoich robotów, pierwsza ma pojawić się jeszcze w tym półroczu.

Tefal Xplorer Serie 75

robot sprzątający Tefal Xplorer Serie 75
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Rowenta X-plorer Series 75&95

Firma Tefal wielu osobom może kojarzyć się z producentem patelni, jednak już od długiego czasu oferują także urządzenia przydatne w domu, jak choćby właśnie odkurzacze autonomiczne. Dwa modele od tego producenta mieliśmy okazję sprawdzić jakiś czas temu zarówno na naszej stronie, jak i w dedykowanym filmie w serwisie YouTube.

Model Xplorer Serie 75 to jedna z ciekawszych propozycji tego producenta ze względu na swoje wyposażenie. Jak przystało na urządzenia z wyższej półki nie zabrakło tutaj sensora LiDAR odpowiedzialnego za mapowanie i lokalizowanie robota w przestrzeni. Jeżeli chodzi o jego spodnią część, odkurzacz wyposażono w dwie zmiotki boczne, by jeszcze lepiej radził sobie z trudno dostępnymi zakamarkami.

Do tego jest oczywiście hybrydowy wałek główny, który radzi sobie zarówno na twardych podłogach, jak i dywanach. Ten w połączeniu z siłą ssącą wynoszącą 2700 Pa poradzi sobie nawet ze szczelinami na przykład między panelami czy wyższym dywanem. Do tego macie oczywiście możliwość mopowania z pomocą tego robota. W zestawie z nim otrzymujecie dwie szmatki służące do codziennego użytku, a także do zaschniętych zabrudzeń.  


Robot sprzątający do 2 000 zł

robot sprzątający Redroad G10
 • Siła ssąca
  2 800 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Redroad

Redroad G10 to robot sprzątający, który łączy w sobie zaawansowaną stację samoopróżniajacą, nowoczesne funkcje i atrakcyjną cenę. Jest to idealna propozycja dla osób, które szukają niezawodnego i inteligentnego urządzenia, które nie wymaga wiele uwagi. 

Robot ten jest wyposażony w zaawansowany system nawigacji laserowej LDS, który tworzy dokładną mapę pomieszczeń i zapewnia optymalną ścieżkę sprzątania. Co więcej, ma także system wykrywający schody, więc nie powinien z nich spadać. Może być sterowany za pomocą aplikacji Redroad Home, która umożliwia m.in. ustawianie harmonogramów, stref zakazanych, poziomu mocy ssania i trybu mopowania. Tak, robot ten oferuje także funkcję mopowania podłóg, dzięki specjalnemu zbiornikowi na wodę z elektryczną kontrolą przepływu. 

Robot ma moc ssącą na poziomie 2800 Pa w najwyższym z 4 dostępnych trybów. Jego bateria ma pojemność 5200 mAh i na jednym ładowaniu pozwala wyczyścić nawet 180 m². Jeśli robot wykryje niski poziom naładowania, automatycznie wraca do stacji samoopróżniającej, która go naładuje, wyczyści mu mopa i oczywiście pozbędzie się nieczystości.

Dreame Bot L10s Pro

robot sprzątający Dreame Bot L10s Pro
 • Siła ssąca
  5 300 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  240 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Dreame Bot L10s Pro to robot sprzątający, który łączy w sobie funkcje odkurzania i mopowania. Poza tym oferuje wysoką jakość wykonania i zaawansowane technologie w atrakcyjnej cenie. 

Dreame Bot L10s Pro wyróżnia się mocą ssania na zatrważającym poziomie 5300 Pa, która potrafi wyciągać zanieczyszczenia nawet ze szczelin. Do tego może pochwalić się skuteczniejszym od konkurencji mechanizmem mopowania, który wykorzystuje dwie nakładki obracające się z dużą prędkością. 

Robot sprzątający Dreame Bot L10s Pro posiada także inteligentny system nawigacji LiDAR, który tworzy dokładną mapę mieszkania i planuje optymalną trasę sprzątania. Dzięki niemu także jest w stanie rozpoznać dywany i automatycznie zwiększać siłę ssania oraz unosić nakładki mopujące, aby nie zamoczyć podłogi. Poza tym ma pojemny akumulator, który zapewnia długi czas pracy, bo aż do 240 minut i pozwala na sprzątanie rozległych obszarów na jednym ładowaniu. 

Robot jest łatwy w obsłudze dzięki dedykowanej aplikacji oraz komendom głosowym. Można dostosować poziom ssania i ilość wody do własnych potrzeb, a także ustawić wirtualne ściany i strefy zakazane.

robot sprzątający Viomi Alpha 3
 • Siła ssąca
  2 800 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Viomi Alpha 3 łączy świetny system nawigacji z dużym stopniem autonomii. Ten model także jest wyposażony w sensor LiDAR, który pozwala tworzyć mu dokładne przestrzenne mapy pomieszczeń oraz wykrywać przeszkody i sprawnie poruszać się. Co więcej, potrafi rozpoznawać różne rodzaje podłóg i dostosowywać siłę ssania do ich charakterystyki. 

Może też sprzątać na mokro i odkurzać jednocześnie, dzięki specjalnej przystawce z zbiornikiem na wodę i mopem. Viomi Alpha 3 ma też funkcję automatycznego opróżniania zbiornika na brud, który jest połączony ze stacją dokującą. W ten sposób nie trzeba martwić się o opróżnianie robota po każdym użyciu. 

Robot jest też kompatybilny z aplikacją Mi Home, dzięki której możesz zdalnie sterować jego pracą, obszarami działania, ustalać harmonogramy, wybierać strefy sprzątania i monitorować stan baterii.

robot sprzątający Dreame Z10 Pro
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  150 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Dreame Z10 Pro to robot sprzątający, który zaskakuje swoją funkcjonalnością i wydajnością. Ten model przede wszystkim w zestawie ma stację samoopróżniającą z 4 litrowym pojemnikiem. Tak gigantyczny zbiornik w.g. producenta jest w stanie wystarczyć nawet na 65 dni zanim będzie trzeba go ręcznie opróżnić. 

Poza tym wyróżnia go zaawansowany sensor LiDAR, który tworzy dokładną mapę pomieszczenia i pozwala na inteligentne i bezpieczne planowanie trasy sprzątania. Dreame Z10 Pro wyczyści zarówno podłogi twarde, jak i dywany, dzięki hybrydowemu wałkowi głównemu i dużej sile ssącej wynoszącej aż 4000 Pa. Może on także mopować podłogi z użyciem niewielkiego zbiornika na wodę, który w regulowany sposób zwilża nakładkę mopującą. Obok niego umiejscowiony jest pojemny zbiornik na kurz (400 ml), a bateria pozwala mu pracować do 150 minut na jednym ładowaniu.

Dreame Z10 Pro oferuje wiele zaawansowanych funkcji i możliwości personalizacji. Możecie go sterować za pomocą aplikacji na smartfonie lub asystenta głosowego, a także ustawić harmonogram sprzątania, wybrać tryb pracy, strefy zakazane i wiele więcej. Robot jest także wyposażony w filtr HEPA, który skutecznie usuwa alergeny i kurz z powietrza.

Roidmi Eve Plus
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  2 700 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  250 min.
 • Aplikacja
  Roidmi

Rozwiązania typu wszystko w jednym są raczej domeną droższych rozwiązań. Jednak firma Roidmi zdecydowała się to zmienić prezentując model Eve Plus. W tym wypadku w zestawie poza samym robotem otrzymujecie także specjalną stację dokującą z dużym pojemnikiem na zabrudzenia. Po każdym skończonym cyklu, kiedy robot wróci uzupełnić energię, to przerzuci zawartość pokładowego zbiorniczka do klasycznego worka do odkurzacza.

Tym samym nie będziecie musieli tak często zajmować się konserwacją samego odkurzacza. Ponadto robota wyposażono w dwie, zamiast klasycznej pojedynczej, zmiotki. To za ich sprawą znacznie lepiej radzi sobie w trudnych, ciasnych przestrzeniach. Odpowiada za to także system nawigacji oparty o sensor laserowe, które pozwalają robotowi odnaleźć się w dowolnym miejscu domu czy mieszkania.

Dzięki stałemu połączeniu z Internetem możecie cały czas monitorować postępy  sprzątaniu robota z poziomu dedykowanej aplikacji. Tam także znajdziecie opcję do połączenia nowego pupila z systemem Smart Home od Google.

Roborock Q7 Max (i Max+ też)

Roborock Q7 Max+ robot sprzątający
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  4 200 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Mi Home
  Roborock

Marka Roborock cały czas się rozwija, a wraz z nią portfolio oferowanych urządzeń. Model Q7 Max to wbrew logice bezpośredni następca modelu S5 Max, który jest na rynku już kilka lat. Garściami czerpie on z rozwiązań swojego poprzednika stawiając przede wszystkim na atrakcyjną cenę. Nie zabrakło tutaj najpopularniejszych rozwiązań takich jak sensor LiDAR, jednoczesnego odkurzania i mopowania czy możliwości ustawiania harmonogramu pracy.

Warianty Q7 Max oraz Q7 Max+ odróżnia jedynie zawartość zestawu. W pierwszym przypadku w Wasze ręce trafia robot z klasyczną stacją do ładowania oraz zestawem pomniejszych akcesoriów. W opakowaniu Q7 Max+ zwykłą stację do ładowania zastąpiono stacją dokującą z pojemnikiem na brud. Po każdym zakończonym cyklu sprzątania robot wróci do stacji i opróżni wewnętrzny zbiornik. Wszystko trafi do klasycznego worka o pojemności 2.5 litra. Takie rozwiązanie wystarcza średnio na około 7 tygodni sprzątania, w trakcie których robot jest praktycznie bezobsługowy.

Ważnym aspektem jest także mopowanie. Roborock Q7 Max i Max+ oferują możliwość jednoczesnego sprzątania i mopowania, a także dedykowany tryb czyszczenia na mokro. Z poziomu aplikacji możecie wybrać jeden z aż 30 poziomów przepływu wody. Co więcej mop w trakcie pracy jest cały czas dociskany do podłoża z siłą 300 gramów. Co się zaś tyczy aplikacji, do dyspozycji macie dwie, przy czym oficjalna apka Roborocka oferuje dodatkowo możliwość skanowania mieszkania w 3D za pomocą telefonu.

Dreame D10 Plus robot sprzątający
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  4000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min
 • Aplikacja
  Xiaomi Home

Model ten oferuje dwie niespotykane w tej półce cenowej elementy – pierwszym z nich jest stacja auto‐opróżniająca, zaś drugim jest moc ssania wynosząca 4000 Pa.

Stacja dokująca jednocześnie ładuje robota i przenosi zebrane przez niego zanieczyszczenia do swojego 2,5 litrowego pojemnika. Dzięki temu możemy kompletnie zapomnieć o obsłudze samego robota i opróżniać tylko duży pojemnik stacji. Natomiast tę czynność będziemy zmuszeni wykonywać maksymalnie co 45 dni, a przynajmniej tak twierdzi producent. 

Niestety stacja nie opróżnia, ani nie nalewa za nas wody do zbiorniczka niezbędnego do skutecznego działania funkcji mopowania. Wielka szkoda, ponieważ mopowanie, szczególnie w trybie “intensywnym”, jest tak skuteczne, że z pewnością większość osób będzie z niego korzystać. 

Maksymalną moc ssania wynoszącą 4000 Pa umożliwia wyciąganie drobinek z wąskich szczelin w podłodze lub nawet dokładne odkurzanie dywanów. Taka moc kryje się pod ostatnim z 4 różnych trybów pracy, które możemy wybierać z poziomu aplikacji.

 A skoro o niej mowa to należy pochwalić ją za możliwość mnogość funkcji personalizacji. Szczególnie przydatną opcją jest chociażby ustawianie zakazanych stref na mapie mieszkania, którą robot tworzy za pomocą swojego laserowego czujnika Lidar. Poza nią warto wspomnieć jeszcze o możliwości ustawienia kolejności sprzątania pomieszczeń.

iRobot Roomba i7 (i i7+ też)

robot sprzątający iRobot Roomba i7 (i i7+ też)
Pisaliśmy o tym wcześniej!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Oto najbardziej inteligentny robot sprzątający! | Roomba iRobot i7+

Roboty sprzątające z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Może to wynikać z wielu czynników a jednym z nich z pewnością będzie brak czasu na częste sprzątanie mieszkania. A najnowsza Roomba i7+ jeszcze bardziej ułatwia to zadanie.

Czytaj artykuł
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  1 800 mAh
 • Czas pracy na baterii
  75 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Sama Roomba ma do zaoferowania 3-stopniowy system czyszczący, którego próżno szukać u konkurencji. Chodzi mianowicie o to, że szczotka boczna zagarnia zabrudzenia sprzed robota i kieruje je do głowicy czyszczącej. Ta jest ruchoma, a w jej skład wchodzą dwa wałki główne, które najpierw wzruszają bród, a następnie podnoszą.

To właśnie dzięki niej Roomba radzi sobie z każdą powierzchnią od płytek i paneli, po wysokie dywany. A w połączeniu z siłą ssącą wszystkie zabrudzenia lądują w szczelnym zbiorniku. Za sprawą nawigacji iAdapt 3.0 oraz mapom Imprint robot doskonale odnajduje się w przestrzeni i świetnie radzi sobie z omijaniem najróżniejszych przeszkód.

W połączeniu z dedykowaną aplikacją iRobot Home, gdzie możecie dzielić dom na mniejsze pomieszczenia, czy tworzyć strefy bez dostępu sprawia, że sprzątanie jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Aplikacja daje możliwość połączenia robotów z asystentami głosowymi i włączenie ich do Waszej sieci smart Home.

Na rynku są dostępne dwie wersje tego robota: model i7 oraz i7+. Pod względem gruntownego odkurzania czy radzenia sobie z sierścią zwierząt są identyczne. Wersję z plusem odróżnia obecność specjalnej stacji ładująco-czyszczącej w zestawie, z którą model i7 jest w pełni zgodny. Clean Base, bo tak się nazywa to specjalny dok, poza standardowym ładowaniem robota również automatycznie opróżnia jego pojemnik na brud.

Roomba po każdym zakończonym cyklu odkrzaczania wróci do stacji i opóźni pojemnik. Natomiast w przypadku, kiedy ten zapełni się w trakcie sprzątania lub akumulator będzie na wyczerpaniu, ta sama wróci do stacji dokującej uzupełni energię oraz pozbędzie się zbędnego balastu, po czym wróci dokończyć sprzątanie.

Ecovacs Deebot N10 Plus

Ecovacs Deebot N10 Plus robot sprzątający
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  4 300 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  330 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Jeśli szukacie robota sprzątającego, który nie wymaga częstego opróżniania, Ecovacs Deebot N10 Plus może być dla Was idealnym wyborem. Ten inteligentny robot wyposażony jest w stację dokującą z funkcją samoopróżniania, która pozwala zapomnieć o wiecznie zapchanym pojemniku na nieczystości.

Robot posiada silnik o dużej mocy ssącej, który skutecznie usuwa kurz, sierść i inne zanieczyszczenia z podłóg i dywanów. Dodatkowo, ma funkcję mopowania z regulacją poziomu wilgotności, dzięki czemu można dostosować go do różnych rodzajów podłóg.

Ecovacs Deebot N10 Plus sprząta z wykorzystaniem zaawansowanych technologii nawigacji i mapowania. Na górze robota znajduje się czujnik LiDAR, który tworzy dokładną mapę pomieszczenia i pozwala na optymalne zaplanowanie ścieżki sprzątania. Na froncie robota umieszczone są czujniki głebi, które pomagają mu omijać przeszkody i chronić meble. Ma także czujniki zbliżeniowe i antykolizyjne, które zapobiegają upadkom ze schodów lub zderzeniom ze ścianami.

Jest kompatybilny z aplikacją Ecovacs Home oraz asystentami głosowymi Alexa i Google Assistant, co umożliwia łatwe sterowanie i monitorowanie pracy robota.

 • Siła ssąca
  2 500 Pa
 • Bateria
  3 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  120 min..
 • Aplikacja
  WeBack

Puron PR10 to robot sprzątający, który oferuje funkcje odkurzania i mopowania. Wbudowany ma 2 pojemniki, jeden na wodę z roztworem myjącym (360 ml), a drugi przeznaczona jest na zanieczyszczenia suche (300 ml). Jest to model wyjątkowy, bo oprócz filtra HEPA jest wyposażony w lampę UV, która zabija bakterie i roztocza podczas czyszczenia. Szczotki poboczne, zbiorą kurz, sierść i zabrudzenia, a turboszczotka poradzi sobie nawet z dywanami. Moc ssania tego produktu wynosi maksymalnie 2500 Pa, co gwarantuje dokładne oczyszczanie różnych rodzajów podłóg.

Zamontowane liczne czujniki pozwalają wykryć przeszkody, nawet gdy te pojawią się nagle na trasie czyszczenia. Robot poradzi sobie również ze schodami, a po wykryciu kabli wycofa się do tyłu. Bateria litowo-jonowa o pojemności 3200 mAh po pełnym naładowaniu pozwala na wyczyszczenie podłogi o powierzchni aż 200 m2. Praca trwa maksymalnie 120 minut na pojedynczym naładowaniu i wytwarzany jest wtedy hałas na poziomie 50 dB.

Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji WeBack oraz głosowo w języku polskim. Również za jej pomocą wyznaczycie obszar do posprzątania w tym miejsca, które robot ma omijać. Puron PR10 w momencie rozładowania baterii odnajdzie stację w celu naładowania, aby wznowić swoją pracę.


Robot sprzątający do 3 000 zł

iRobot Braava Jet M6

iRobot Braava Jet M6 robot sprzątający
 • Siła ssąca
  Brak Ssania
 • Bateria
  Brak Informacji
 • Czas pracy na baterii
  90 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Jeśli zależy Wam na możliwie najczystszych podłogach, to warto zwrócić uwagę na ten model. iRobot Braava Jet M6 to zaawansowany robot, który specjalizuje się w mopowaniu podłóg, gdyż tylko do tego został stworzony. Nie zasysa żadnych drobnych nieczystości, a zamiast tego dysponuje ogromną nakładką do mycia powierzchni płaskich na morko.

Co więcej, potrafi dostosować się do różnych rodzajów podłóg, aby zapewnić im idealną czystość. Wyposażony jest w specjalną dyszę, która rozpyla wodę z detergentem na brudne miejsca i skutecznie je usuwa. Ponadto robot posiada inteligentny system nawigacji, który tworzy mapę pomieszczeń i pozwala na zaplanowanie ścieżki sprzątania. Natomiast w aplikacji można wybrać, które pokoje mają być sprzątane, kiedy oraz jak. 

IROBOT Braava Jet M6 to robot sprzątający, który nie wymaga częstej konserwacji. Zbiornik na wodę jest łatwy do napełnienia i opróżnienia, a pad myjący można prać w pralce. Robot samodzielnie wraca do stacji dokującej i ładuje baterię. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie czas, komfort, ale przede wszystkim nie lubią ręcznego mopowania.

Viomi Alpha 2 Pro

robot sprzątający Viomi Alpha 2 Pro
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  200 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

W poszukiwaniu praktycznie bezobsługowego urządzenia, niezwykle intrygującą propozycją jest Viomi Alpha 2 Pro. Niepozorny robot sprzątający, który przychodzi do Was ze stacją oferującą funkcję samo opróżniania. Wewnątrz samej jednostki głównej zamknięto jednak niezwykle potężny silnik oraz całą masę najnowszych technologii.

Dzięki dodatkowym czujnikom laserowym na froncie, wspieranym przez LiDAR, umieszczony na szczycie robot omija wszelkie, nawet najmniejsze przeszkody. Jednocześnie nie zabrakło tutaj dodatkowych sensorów zbliżeniowych czy choćby odpowiedzialnych za wykrywanie dywanów. Na pokładzie znalazł się także cały system odpowiedzialny za mopowanie. Wisienką na torcie jest wcześniej wspomniana stacja dokująca, która pełni także rolę pojemnika na zabrudzenia zbierane przez robota.

Tefal Xplorer Serie 95

robot sprzątający Tefal Xplorer Serie 95
Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  12 000 Pa
 • Bateria
  2 600 mAh
 • Czas pracy na baterii
  225 min.
 • Aplikacja
  Rowenta X-plorer Series 75&95

O robotach od firmy Tefal już raz wspominaliśmy w trakcie tego zestawienia. Jednak model Xplorer Serie 95 jest wyjątkowy pod kilkoma względami i niezwykle mocno wyróżnia się na tle konkurencji. W zestawie z tym robotem nie otrzymujecie tylko podstawowego zestawu akcesoriów, ale dodatkowe elementy pozwalające na jeszcze lepsze dopasowanie go do Waszego mieszkania czy potrzeb.

W skład opakowania wchodzą na przykład dwa dodatkowe wałki stworzone specjalnie z myślą o podłogach twardych, a także o zbieraniu długich włosów czy sierści. Znalazły się tam także 3 ściereczki do mopowania w różnych kolorach służące do radzenia sobie z zaschniętymi zanieczyszczeniami czy specjalna antystatyczna zbierająca drobinki kurzu, które robot mógł pominąć w trakcie odkurzania.

Ten model wyróżnia także jeszcze jeden aspekt, a mianowicie siła ssąca. Tefal Xplorer Serie 95 poradzi sobie doskonale w każdych warunkach za sprawą potężnego silnika oferujące nawet 12000 Pa. Tym samym nie straszne mu dywany nawet z wysokim włosiem, z których niezwykle trudno usunąć głębokie zabrudzenia. Do zarządzania tym robotem służy oczywiście aplikacja dedykowana, gdzie możecie edytować mapę czy ustawić dogodny dla Was harmonogram sprzątania.

Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI

robot sprzątający Ecovacs Deebot OZMO T8 AIVI
 • Siła ssąca
  1 500 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  175 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Firma Ecovacs dopiero od niedawna znajduje się na polskim rynku. Co jednak ciekawe wprowadzili kilka niezwykle intrygujących rozwiązań, przez co zyskali konkurencyjną pozycję. Jednym z nich jest ulepszona technologia nawigacji, opierająca się nie tylko na sensorach laserowych czy zbliżeniowych, ale i kamerze. Umieszczony na froncie obiektyw rozpoznaje najróżniejsze przeszkody czy porozrzucane po podłodze przedmioty.

Jest także w stanie rozpoznać kiedy wjedzie np. na dywan, by zwiększyć moc sprzątania. Wszystkim zarządzacie bezpośrednio z aplikacji na smartfona, gdzie macie dostęp nie tylko do trybów, ale i informacji na jakie przeszkody natrafił robot. Poza tym możecie dzielić mapę na konkretne pomieszczenia czy też dodawać im odpowiednie atrybuty, by robot wiedział jak w nich sprzątać. Warto dodać, że robot może także pełnić rolę ruchomej kamery, którą możecie sterować nawet, jeżeli nie ma Was aktualnie w domu.

iRobot Roomba J7 (i J7+ też)

robot sprzątający iRobot Roomba J7 (i J7+ też)
 • Siła ssąca
  1 800 Pa
 • Bateria
  2 210 mAh
 • Czas pracy na baterii
  75 min.
 • Aplikacja
  iRobot Home

Wśród najdroższych modeli nie mogło zabraknąć najnowszego „flagowca” od firmy iRobot. Roomba J7, a także model J7+ to zupełna nowość w ofercie firmy, która wykorzystuje najnowsze technologie by sprzątać jeszcze skuteczniej w krótszym czasie. Wszystko to za sprawą systemu PrecisionVision, który znalazł się w tym modelu po raz pierwszy. Wykorzystuje on kamerę wraz z diodą umieszczoną na froncie robota do sprawniejszej nawigacji po mieszkaniu.

Z jej pomocą może on omijać najróżniejsze przeszkody takie jak kable, buty czy nawet niespodzianki, które może przypadkiem pozostawić Wasz pupil na podłodze. Nie zabrakło tutaj także klasycznego dla większości modeli Roomba potrójnego systemu AreoForce, który został ulepszony względem poprzednich generacji. Oczywiście nieodłącznym zestawem tego systemu są podwójne szczotki, które nie tylko doskonale radzą sobie z ze zbieraniem zabrudzeń, ale nie straszne im także długie włosy czy sierść.

Wracając jeszcze na chwilę do kamery. Robot po skończonym cyklu sprzątania wysyła do Was serię zdjęć z przedmiotami, które ominął w trakcie odkurzania. Jeżeli nie chcecie by je omijał w przyszłości to możecie wskazać konkretne zdjęcia i czynność, jaką ma wykonać. Co ważne wszystkie te informacje są szyfrowane co potwierdza certyfikat TUV dla urządzeń IoT. Robot sprzątający Roomba J7 jest także dostępny w wersji J7+, czyli ze specjalną stacją dokującą, która jest dodatkowo wyposażona w pojemnik na brud.

Ecovacs Deebot Ozmo T9+

robot sprzątający Ecovacs Deebot Ozmo T9+
 • Siła ssąca
  3 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  175 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Jak na tą półkę cenową przystało, ten model od Ecovacs oferuje wszystkie najważniejsze funkcje i to na bardzo konkurencyjnym poziomie. Niemniej jednak nie zabrakło w nim również wygodnych i praktycznych dodatków.

Szczególnie ciekawym i odróżniającym go elementem jest wymienny moduł oczyszczający powietrze i usuwający przykre zapachy za pomocą specjalnych kapsułek. Zdaniem producenta ma on najskuteczniej niwelować nieprzyjemną woń zwierząt domowych, ale z pewnością poradzi sobie też z innymi niepożądanymi zapachami. Niestety nie można używać go jednocześnie z modułem mopującym.

Robot jest w stanie dokładnie odkurzyć dywan, gdyż nie ma problemów z wjeżdżaniem na progi o wysokości nawet 2 cm. Dodatkowo moc ssania wynosząca 3000 Pa i dwie szczotki boczne dokładnie zbierają wszystkie napotkane drobinki. Natomiast dzięki czujnikom 3D i Lidar dobrze wykrywa przeszkody i mapuje całe mieszkanie, po to by zoptymalizować trasy czyszczenia. Warto zaznaczyć, że w aplikacji istnieje możliwość zablokowania wjazdu do wybranych pomieszczeń lub zaznaczenia zakazanych stref.


W zestawie nie zabrakło stacji auto‐opróżniającej, która regularnie pobiera zanieczyszczenia z pojemnika robota. Jej worek jest na tyle duży, że średnio wystarczy wymieniać go raz na miesiąc. 

Dreame Bot W10
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  6 400 mAh
 • Czas pracy na baterii
  160 min.
 • Aplikacja
  Mi Home

Większość propozycji w całym zestawieniu skupia się przede wszystkim na odkurzaniu. Jednak jest też kilka modeli, które kładą równie duży nacisk na mopowanie. Jednak marka Dreame wnosi to na zupełnie nowy poziom z modelem W10. Potężna moc ssąca została tutaj zestawiona z rewolucyjnym systemem mopowania opartym o dwie obracające się w przeciwnych kierunkach tarcze mopujące.

Te nie tylko radzą sobie z zaschniętymi zabrudzeniami, ale są w stanie zebrać także rozlane napoje czy nawet błoto. Jednak w połączeniu ze stacją dokującą ten model praktycznie nie ma konkurencji. W momencie kiedy robot kończy pracę i wjeżdża do stacji dokującej, specjalny system odpowiada za umycie mopów oraz ich wysuszenie. Całość dzieje się oczywiście automatycznie, po każdym zakończonym procesie sprzątania. 

 • Siła ssąca
  4 000 Pa
 • Bateria
  4930 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  EZVIZ

Ostatnia pozycja w tym przedziale to EZVIZ RE5 Plus to robot sprzątający, który oferuje funkcje zamiatania, odkurzania i mopowania. Wbudowane wewnątrz czujniki LDS LiDAR umożliwiają, nawigację po pokojach i planowanie trasy do posprzątania, aby proces był efektywny i możliwie dokładny. Ten robot skutecznie usuwa kurz, sierść zwierząt domowych oraz trudne do usunięcia zanieczyszczenia.

Zamontowany zbiornik na wodę o pojemności 300 ml pozwoli na wyszczenie dużych powierzchni, a regulacja dozowania wody zapobiegnie zniszczeniu podłóg. W przypadku skończenia się wody, urządzenie powiadomi o tym fakcie. Jednak pojemnik musicie już napełnić ręcznie. Podczas funkcjonowania macie dostępne 4 poziomy ssania, aby móc dostosować moc do odpowiedniego rodzaju zabrudzeń i powierzchni. Po wykryciu dywanu robot sprzątający automatycznie zwiększy moc ssania, aby skutecznie usunąć ukryte drobinki i włosy.

Po wykonanej pracy, EZVIZ RE5 Plus powróci do stacji, aby opróżnić nieczystości do 4 litrowego worka. Ten musicie wymienić jedynie raz na 90 dni, co sprawia, że jest to pozycja do osób ceniących sobie wygodę. Dodatkowo pomaga fakt, że robotem można sterować za pomocą aplikacji EZVIZ na smartfonie lub asystenta głosowego Alexa lub Google Assistant.


Robot sprzątający do 4 000 zł

Nagraliśmy o tym film!
 • Siła ssąca
  5 500 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Mi Home
  Roborock

Roborock Q-Revo to niezwykle uniwersalny i zarazem skuteczny robot sprzątający. Nie tylko fenomenalnie odkurza, ale także dokładnie i dogłębnie mopuje podłogi. Jego system do czyszczenia na mokro składa się z dwóch pojemników na wodę i dwóch obrotowych mopów. Natomiast konstrukcja krążków mopujących i ich ruch obrotowy sprawiają, że robot ten pozbywa się nawet bardzo silnych zabrudzeń.

Robot Roborock Q-Revo ma także mocny silnik ssący, który radzi sobie z kurzem, sierścią i innymi zanieczyszczeniami. Jego szczotka główna jest antystatyczna i antyplątaniowa, co ułatwia jej czyszczenie, a także minimalizuje jej awaryjność. Robot ma również wiele czujników, które pozwalają mu na bezpieczne poruszanie się po domu i unikanie przeszkód. Co ciekawe, jest w stanie nawet rozpoznawać zabrudzenia i typ podłoża, co także uwzględnia przy wyborze parametrów czyszczenia.

Co więcej, robot Roborock Q-Revo ma również innowacyjną stację dokującą, która nie tylko ładuje baterię robota, ale także czyści i suszy na gorąco krążki mopujące. To sprawia, że nie musicie się martwić o konserwację robota i jego higienę.

ROIDMI Eva robot sprzątający
 • Siła ssąca
  3 200 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  120 min.
 • Aplikacja
  Roidmi

Jest to jeden z niewielu robotów, które oferują obrotowe szczotki mopujące, zamiast wibrującego modułu. Te znacznie lepiej mopują, gdyż 180 obrotów na minutę przekłada dużo większą siłę na powierzchnię, skuteczniej pozbywając się przywartych zabrudzeń. Co więcej wcale nie musimy ich co chwilę ściągać i własnoręcznie suszyć lub namaczać, gdyż robi to za nas stacja. Wystarczy tylko dolewać czystej wody do jednego z jej pojemników, a z drugiego wylewać tę zanieczyszczoną.

Robot dokując w niej nie tylko odpowiednio konserwuje szczotki, ale również przenosi zanieczyszczenia ze swojego pojemnika do jej worka. Dzięki temu możemy zapomnieć o codziennym opróżnianiu robota i tylko raz na dwa miesiące wymieniać 3 litrowy worek stacji. 

Odkurzacz ten nie ma problemów z wjeżdżaniem i wciąganiem zanieczyszczeń nawet z wysokich dywanów. Co więcej tryb z mocą ssania 3200 Pa aktywuje się automatycznie po wjechaniu na dywan lub podobną powierzchnię. 

Do sterowania całym zestawem mamy aplikację Roidmi, która współpracuje z asystentami Amazon Alexa i Google Assistant. W niej również ustawimy martwe strefy, wybierzemy tryby pracy oraz zobaczymy aktualny stan robota i jego pojemników.  

Ecovacs Deebot T20 Omni

Ecovacs Deebot T20 Omni
 • Siła ssąca
  6 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  260 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home
Nagraliśmy o nim film!

Niewątpliwie największym atutem Ecovacs Deebot T20 Omni jest jego niebywała autonomiczność. Model ten szczególnie zaskakuje możliwością podłączenia swojej stacji do bieżącej wody w identyczny sposób, jak zmywarkę, czy też pralkę. 

Dzięki temu wcale nie wymaga konserwacji w kwestii mopowania, które dodatkowo stoi na ekstremalnie wysokim poziomie. Bowiem jest on w stanie nawet moczyć swoje obrotowe krążki gorącą wodą. Tym sposobem znacznie lepiej domywa uporczywe plamy i zaschnięte zabrudzenia. 

Kolejną unikatową zaletą tego robota jest system, który pozwala na dostosowanie się szczotki i dyszy ssącej do kształtu i wysokości podłogi. Dzięki temu robot sprząta dokładniej i nie pomija żadnych zakamarków. 

Robot wyposażony jest w czujnik LiDAR, który tworzy dokładną mapę pomieszczeń i pozwala na zaplanowanie optymalnej trasy sprzątania. W aplikacji można ustawić harmonogram, wybrać tryb pracy, zablokować dostęp do niektórych stref lub pomieszczeń oraz sprawdzić stan robota i jego akcesoriów.


Robot sprzątający powyżej 4 000 zł

 • Siła ssąca
  7 000 Pa
 • Bateria
  6 400 mAh
 • Czas pracy na baterii
  260 min.
 • Aplikacja
  Mi Home
Pisaliśmy o nim wcześniej!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nowa generacja mopowania? – Premiera Dreame L20 Ultra

Roboty sprzątające z generacji na generację przechodzą drobne ewolucje, ale Dreame L20 Ultra poprawia to, co powinno zostać udoskonalone w całkiem znaczny sposób. Przede wszystkim mowa tu o mopowaniu, którego ręcznej wersji chyba nikt nie jest fanem. 

Czytaj artykuł

Dreame L20 Ultra to na obecną chwile najbardziej zaawansowany robot sprzątający. Ten nowoczesny sprzęt szczególnie może pochwalić się zaawansowanym system mopowania z mobilnymi krążkami. Te automatycznie mogą wysuwać się boki, aby dokładnie umyć podłogę nie omijając żadnych miejsc przy ścianach. Ale nie tylko mopowanie w tym modelu jest na wysokim poziomie.

Dreame L20 Ultra ma również jedną z największych mocy ssania na rynku, bo aż na poziomie 7000 Pa. To oznacza, że robot ten może bez najmniejszego problemu usunąć kurz, sierść, a nawet ciężki piasek z dywanów i podłóg twardych. System odkurzania także wspiera główna szczotka odporna na plączące się włosy. 

Robot ma także wiele zaawansowanych czujników, które pomagają mu w nawigacji i unikaniu przeszkód nawet w trzech wymiarach. Można wygodnie go obsługiwać za pomocą aplikacji lub asystenta głosowego.

Co ciekawe, robot Dreame L20 Ultra ma również funkcję automatycznego opróżniania. To znaczy, że robot samoczynnie opróżnia wszystkie swoje zbiorniki i przenosi je do tych większych umieszczonych stacji. To sprawia, że nie trzeba się martwić o higienę i czyszczenie pojemników. Zdecydowanie jest to jeden z najbardziej wszechstronnych modeli na rynku.

Roborock S8 Pro Ultra

Roborock S8 Pro Ultra
 • Siła ssąca
  6 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  180 min.
 • Aplikacja
  Mi Home
  Roborock
Nagraliśmy o tym film!

Roborock S8 Pro Ultra to robot sprzątający z najwyższej półki, który oferuje najwięcej. Mowa tu dosłownie o wszystkich możliwych udoskonaleniach, jakie ma do zaoferowania ten producent. 

Robot ten ma bardzo mocny silnik, który zapewnia skuteczne usuwanie brudu i kurzu z różnych rodzajów podłóg. Jest zdolny do wygenerowania mocy ssącej na poziomie aż 6000 Pa, co w połączeniu z dwiema głównymi szczotkami i jedną obrotową zmiotką gwarantuje arcydokładne odkurzanie. 

Robot ten ma również funkcję mopowania, która pozwala mu czyścić podłogi wilgotnym modułem, który dla dodatkowej skuteczności wibruje aż 3000 razy na minutę. Robot ten ma duży zbiornik na wodę pozwalający myć na mokro nawet rozległe przestrzenie. Robot ten ma też czujnik poziomu wody, który zapobiega przeciekaniu i nadmiernemu zwilżaniu podłogi. 

Roborock S8 Pro Ultra jest wyposażony w zaawansowany system nawigacji laserowej, który tworzy dokładną mapę pomieszczeń i zapamiętuje ich układ. Potrafi także rozpoznawać różne pomieszczenia i piętra, a także tworzyć wirtualne ściany i strefy zakazane. Najwygodniej jest sterować nim z aplikacji mobilnej, która pozwala na ustawianie harmonogramów, wybieranie trybów czyszczenia, monitorowanie stanu robota i otrzymywanie raportów. Robot ten współpracuje też z asystentami głosowymi, takimi jak Alexa i Google Assistant.

Ecovacs Deebot X1 Omni

Ecovacs Deebot X1 Omni
robot sprzątający
 • Siła ssąca
  5 000 Pa
 • Bateria
  5 200 mAh
 • Czas pracy na baterii
  260 min.
 • Aplikacja
  Ecovacs Home

Jeżeli mowa o robotach z najwyższej półki, które potrafią dosłownie wszystko, przynajmniej w swojej klasie, to musiał pojawić się tutaj Ecovacs Deebot X1 Omni. To aktualnie najnowszy i najbardziej zaawansowany robot sprzątający na świecie, który potrafi wszystko to, co jego konkurencja, ale wciąż dodaje coś od siebie pod względem możliwości i dokładności sprzątania.

Na froncie znalazły się kamery, które odpowiadają za wykrywanie drobnych przedmiotów na drodze robota. Z kolei za odnajdywanie się w przestrzeni klasycznie odpowiada czujnik LiDAR. Cały system nazywa się AIVI i jest w stanie tworzyć mapę w 3 wymiarach, a także ustawiać na planie mieszkania meble. To może mieć dla niektórych wręcz kluczowe znaczenie, bo ten robot jako jeden z niewielu obsługuje także asystenta głosowego. Jednak nie mam tutaj na myśli klasycznego asystenta Google czy Alexy.

Tutaj na pokładzie znalazł się asystent YIKO, który nie tylko rozpocznie sprzątanie. Pozwala także na śledzenie Was za pomocą głosu, a także sprzątanie w konkretnych miejscach, np. pod kanapą. Całości tego robota dopełnia technologia mopowania. Na spodzie znalazły się dwa obrotowe dyski ze specjalnymi ściereczkami, które znacznie lepiej radzą sobie nawet z zaschniętym brudem. Wisienką na „torcie” jest stacja dokująca, która nie tylko opróżnia pojemnik na brud w robocie, ale i uzupełnia wodę w zbiorniku, a także czyści i suszy ścierki mopujące. 

iRobot Roomba Combo j9+

 • Siła ssąca
  2 200 Pa
 • Bateria
  3 300 mAh
 • Czas pracy na baterii
  120 min.
 • Aplikacja
  IROBOT HOME

Ostatni już model w tym rankingu, to iRobot Roomba Combo j9+, czyli robot sprzątający, który wykona za Was całą pracę. Jest to model z najwyższej półki cenowej, który dzięki swojemu nietypowemu kształtowi dociera do wszystkich narożników. Wykorzystuje on inteligentną nawigację opartą na kamerze i sensorach, tym samym zapamiętuje mapę domu. Czujnik wysokości zadba, aby urządzenie nie spadło ze schodów podczas pracy.

Dostępnych macie aż 5 programów sprzątania, które możecie dostosować do swoich potrzeb. Robot ten sprząta za pomocą dwóch gumowych szczotek głównych, które dostosowują się do różnych powierzchni jak twarde podłogi i wykładziny, dzięki czemu  skutecznie zbierają kurz, sierść o różnej długości oraz inne zabrudzenia. Zaś szczotka boczna wymiecie to co znajduje się w kątach i zakamarkach pomieszczenia.

 iRobot Roomba Combo j9+ nie wymaga od Was dotykania zabrudzeń, ponieważ automatycznie opróżni zawartość do stacji Clean Base z funkcją automatycznego usuwania brudu. Specjalne worki AllergenLock zatrzymują znaczną większość alergenów, pyłków i pleśni oraz mogą przechowywać nieczystości przez 60 dni. Robot sprzątający, gdy bedzie mieć baterię na wyczerpaniu, samodzielnie powróci do stacji i po naładowaniu będzie kontynuować sprzątanie.


Podsumowanie

Niektórzy mogą powiedzieć, że tak długo jak robot sprzątający sam odkurzy mieszkanie i wróci do stacji ładującej, to jest najlepszym urządzeniem jakie można kupić. Jednak producentom i wielu klientom zdaje się to nie wystarczać.

Dokładają wszelkich starań, by stworzyć jeszcze lepsze i bardziej zaawansowane roboty sprzątające, które po prostu ułatwią nam codzienne życie. My jesteśmy podobnego zdania i cały czas staramy się sprawdzać dla Was nowe modele.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • Zbliżają się święta i chciała sprawić sobie prezent w postaci robota sprzątającego. Zastanawiam się nad Irobot i5 lub i5+ Ktoś ma ?

  • Zgodzę się, ze to bardzo udany model, chociaż trochę kosztuje, ale za coś płacimy. Teraz sobie siedzę na kanapie a robocik sprząta ☺️ wszystkim niezdecydowanym polecam . Ja żałuję że tak późno go kupiłam