Do
góry

Ranking robotów sprzątających 2021

Dzisiaj mamy dla Was ranking robotów sprzątających tym razem z uwzględnieniem legendarnej marki, jaką jest iRobot Roomba!

W komentarzach pod filmami na naszym kanale, czy też na naszej stronie często pytacie A gdzie Roomba?. Postanowiliśmy naprawić nasz błąd i przygotowaliśmy ranking robotów sprzątających, z uwzględnieniem tej, bądź co bądź, legendarnej marki robotów sprzątających. W końcu to w dużej mierze dzięki nim sprzątanie zmieniło się na lepsze już wiele lat temu.

iRobot Roomba i7+ (i i7 też)

iRobot Roomba i7+
Ranking robotów sprzątających

A zaczniemy dość nietypowo, bo od zaawansowanego modelu, jakim jest iRobot Roomba i7+, który wyróżnia się na kilka sposobów na tle konkurencji. Sama Roomba ma do zaoferowania 3-stopniowy system czyszczący, którego próżno szukać u konkurencji. Chodzi mianowicie o to, że szczotka boczna zagarnia zabrudzenia sprzed robota i kieruje je do głowicy czyszczącej. Ta jest ruchoma, a w jej skład wchodzą dwa wałki główne, które najpierw wzruszają bród, a następnie podnoszą.

To właśnie dzięki niej Roomba radzi sobie z każdą powierzchnią od płytek i paneli, po wysokie dywany. A w połączeniu z siłą ssącą wszystkie zabrudzenia lądują w szczelnym zbiorniku. Za sprawą nawigacji iAdapt 3.0 oraz mapom Imprint robot doskonale odnajduje się w przestrzeni i świetnie radzi sobie z omijaniem najróżniejszych przeszkód.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Oto najbardziej inteligentny robot sprzątający! | Roomba iRobot i7+

Roboty sprzątające z roku na rok zyskują coraz większą popularność. Może to wynikać z wielu czynników a jednym z nich z pewnością będzie brak czasu na częste sprzątanie mieszkania. A najnowsza Roomba i7+ jeszcze bardziej ułatwia to zadanie.

Czytaj artykuł

W połączeniu z dedykowaną aplikacją iRobot Home, gdzie możecie dzielić dom na mniejsze pomieszczenia, czy tworzyć strefy bez dostępu sprawia, że sprzątanie jest jeszcze prostsze i przyjemniejsze. Aplikacja daje możliwość połączenia robotów z asystentami głosowymi i włączenie ich do Waszej sieci smart Home.

Na rynku są dostępne dwie wersje tego robota: model i7 oraz i7+. Pod względem gruntownego odkurzania czy radzenia sobie z sierścią zwierząt są identyczne. Wersję z plusem odróżnia obecność specjalnej stacji ładująco-czyszczącej w zestawie, z którą model i7 jest w pełni zgodny. Clean Base, bo tak się nazywa to specjalny dok, poza standardowym ładowaniem robota również automatycznie opróżnia jego pojemnik na brud.

Roomba po każdym zakończonym cyklu odkrzaczania wróci do stacji i opóźni pojemnik. Natomiast w przypadku, kiedy ten zapełni się w trakcie sprzątania lub akumulator będzie na wyczerpaniu, ta sama wróci do stacji dokującej uzupełni energię oraz pozbędzie się zbędnego balastu, po czym wróci dokończyć sprzątanie.

iRobot Roomba i3+

Ranking robotów sprzątających

Teraz czas na nieco tańszą propozycję, również od firmy iRobot, jednak tym razem model i3+. Jak się pewnie domyślacie, wersja z plusem ma do zaoferowania coś więcej, niż samą możliwość gruntownego odkurzania. Podobnie jak w przypadku modeli i7+, tak i tutaj znalazła się stacja dokująca wraz z pojemnikiem na brud. Natomiast sama Roomba na spodzie ma specjalny otwór, przez który wbudowany pojemnik na brud będzie każdorazowo opróżniany przy ładowaniu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie właściwie zapomnieć, że macie takiego robota, ponieważ ten gruntownie odkurzy Wam mieszkanie, nawet codziennie. Zabrudzenia gromadzone w szczelnym worku pomieszczą nawet 60 pełnych pojemników robota, a to daje co najmniej 2 miesiące bez jakiegokolwiek Waszego udziału w sprzątaniu. Dodatkowo stacja jest wyposażona w system AllergenLock, który zatrzymuje do 99% szkodliwych cząsteczek i alergenów.

iRobot Roomba i3+
Ranking robotów sprzątających

Sam robot sprzątający doskonale odnajduje się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach i od razu wytycza drogę sprzątania. Wszystkimi funkcjami zarządza się z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo uczy się Waszych nawyków sprzątania i sama zaproponuje dogodny harmonogram. Dodatkowo dzięki niej możecie połączyć robota na przykład z asystentem Google czy Alexa i sterować nim w pełni głosowo. Wraz z aktualizacją aplikacji iRobot ma dodawać nowe funkcje do swoich robotów, pierwsza ma pojawić się jeszcze w tym półroczu.

Roborock S6 MaxV

Ranking robotów sprzątających

Teraz propozycja od konkurencji, a konkretniej od firmy Roborock, którą już prawdopodobnie znacie z filmów na naszym kanale. Ten model znacząco różni się od wcześniej omawianych robotów Roomba, przede wszystkim systemem nawigacji. Roborock S6 MaxV wykorzystuje do tego czujnik LiDAR zamontowany na górze obudowy oraz frontową kamerę. Sensor skanuje otoczenie i pozwala robotowi odnaleźć się w przestrzeni nawet w całkowitej ciemności. Z kolei kamera służy do wykrywania drobnych przeszkód jak buty czy kable.

Dzięki temu świetnie sprawdza się zarówno w dużych, jak i mniejszych mieszkaniach pełnych zakamarków. Do wszystkich danych, czyli mapy oraz zdjęć pomniejszych przeszkód macie dostęp z poziomu aplikacji. Co się zaś tyczy zdjęć wykonywanych przez robota – będą one wysyłane do aplikacji jedynie w momencie, gdy wyrazicie na to zgodę. W innym wypadku obiekty będą rozpoznawane bezpośrednio przez robota sprzątającego.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Odkurzacz z kamerą – Roborock S6 MaxV

Na rynku robotów sprzątających raczej wiele się nie dzieje, ale firma Roborock z modelem S6 MaxV pokazuje, że taki sprzęt wcale nie musi być nudny.

Czytaj artykuł

W aplikacji znajdziecie także możliwość dzielenia mieszkania czy domu na mniejsze pokoje, nie zabrakło też opcji stref no-go. Roborock S6 MaxV jest też pierwszym w zestawieniu modelem, który obsługuje funkcję jednoczesnego odkurzania oraz mopowanie. Co ważne w odróżnieniu od m.in. robotów Roomba z serii i3 czy i7 nie oferuje podwójnej, a pojedynczą szczotkę do zbierania brudu. Jednak nawet wtedy dobrze radzi sobie zarówno z mniejszymi, jak i większymi zabrudzeniami oraz z sierścią zwierząt.

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro

Xiaomi Mi Vacuum Mop Pro
Ranking robotów sprzątających

Nawet w tym rankingu nie mogło zabraknąć firmy Xiaomi, a skoro mowa o odkurzaczach to modelu Mi Vacuum Mop Pro. Ten robot, podobnie jak propozycja od firmy Roborock, działa w oparciu o system LiDAR, jednak na froncie nie znalazła się dodatkowa kamera do wychwytywania mniejszych przeszkód. Zamiast tego są klasyczne czujniki zbliżeniowe oraz powszechny zderzak. Zarówno ten model, jak i każdy inny na tej liście, włącznie z omawianym chwilę temu Roborockiem, nie oferuje stacji dokującej z pojemnikiem na kurz i inne zabrudzenia.

Jest to bardzo ważna informacja, jeżeli szukacie sprzętu, który będzie praktycznie bezobsługowy przez większość czasu. Wracając jednak do Xiaomi, ten robot także jest wyposażony w opcję jednoczesnego mopowania i odkurzania. W zestawie otrzymujecie specjalną przystawkę wraz ze szmatkami oraz dedykowany pojemnik 2-w-1 na wodę i zabrudzenia. Całością sterować można za pomocą aplikacji Mi Home, gdzie po pierwszym cyklu odkurzania całe wasze mieszkanie zostanie zeskanowane w postaci czytelnej mapy.

Ranking robotów sprzątających

Możecie podzielić ją na pojedyncze pokoje, czy wyznaczyć strefy, gdzie robot nie ma wstępu. Poza możliwością sprzątania poszczególnych pokoi jest też możliwość odkurzania strefowego, gdzie tylko będziecie tego potrzebować. Warto też wspomnieć, że Mi Vacuum Mop Pro jest w pełni kompatybilny z asystentami głosowymi i możecie im wydawać polecenia w języku polskim.

iRobot Roomba Combo

iRobot Roomba Combo
Ranking robotów sprzątających

Wracamy na chwilę do robotów firmy iRobot, teraz przyszedł czas na model Roomba Combo. Ten wyróżnia się na tle konkurencji zastosowaniem nie jednej, a dwóch szczotek do sprzątania przy krawędziach. Dzięki nim sprzątanie jest jeszcze skuteczniejsze, a robot z większą łatwością dociera nawet w te trudniej dostępne miejsca, czy nawet nieosiągalne dla konkurencji. Do tego na spodzie znalazła się już klasyczna, pojedyncza szczotka, która zbiera wszelkie zabrudzenia.

Podobnie jak droższa konkurencja, tak i ten model oferuje możliwość mopowania i to w aż 3 trybach intensywności, w zależności od Waszych potrzeb. Możecie to dodatkowo zgrać z klasycznym sprzątaniem dzięki dwóm trybom odkurzania. Tym wszystkim zarządzacie niezmiennie z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo podrzuci Wam spersonalizowane sugestie dotyczące sprzątania oraz harmonogramu. W tym modelu nie zabrakło integracji z najpopularniejszymi asystentami głosowymi. Dzięki temu, żeby rozpocząć sprzątanie nie musicie nawet sięgać po telefon. 

Viomi SE

Ranking robotów sprzątających

Było Xiaomi? No to teraz czas na Viomi, czyli robota, który ma z tą firmą wiele wspólnego, jak choćby cały ekosystem. Konkretniej będę tutaj mówił o modelu SE, który już jakiś czas temu pojawił się na naszym kanale, więc jeżeli Was on zainteresuje, to koniecznie sprawdźcie ten film. Dlaczego postanowiliśmy dodać ten model do zestawienia? Viomi SE oferuje tyle funkcji i możliwości, ile tylko da się wsadzić do robota sprzątającego w tej cenie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Viomi SE – najlepszy w tej cenie?

Roboty sprzątające cały czas zyskują na popularności. Wśród wielu modeli Viomi SE wyróżnia się świetną ceną i funkcjami znanymi z droższych propozycji.

Czytaj artykuł

Na pokładzie znalazł się sensor LiDAR połączony z czujnikami zbliżeniowymi. Co za tym idzie, w aplikacji Xiaomi Home macie dostęp do map oraz całej gamy narzędzi. Te pozwolą Wam dzielić przestrzeń na pokoje i dodawania stref no-go czy nawet sprzątania punktowego. W zestawie znalazła się także przystawka mopująca wraz z dwoma ściereczkami. Jedynym kompromisem, na który musiała pójść firma jest zbiornik na zabrudzenia – w zestawie znalazła się jedynie wersja 2-w-1, a co za tym idzie jego pojemność nie jest największa.

Roborock E4

Ranking robotów sprzątających

Ostatni model na naszej liście to także ostatnia propozycja od firmy Roborock, czyli model E4, który zalicza się do budżetowego segmentu robotów sprzątających. Nie ma tutaj może wymyślnych systemów mapujących czy innych zmyślnych technologii. Nie oznacza to jednak, że ten nie radzi sobie z nawigacją w przestrzeni. Wręcz przeciwnie, ponieważ dzięki specjalnym algorytmom oraz mechanizmowi o nazwie OpticEye ten bezproblemowo nawiguje po całym mieszkaniu. Jednocześnie tworzy wewnętrzną mapę i cały czas optymalizując trasę.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Roborock E4 – Robot sprzątający za 1000 zł

Roboty sprzątające znaleźć można w przeróżnych cenach. Jednak czy warto płacić dwa albo nawet trzy razy więcej? A może lepiej zainwestować w model Roborock E4.

Czytaj artykuł

Ponadto sam bez problemu wraca do stacji dokującej, jeżeli tylko wykryje niski poziom naładowania akumulatora. Co bardzo istotne – robot sam wykrywa, kiedy znajduje się na przykład na dywanie i zwiększa obroty, by sprzątać efektywniej. W zestawie z tym robotem otrzymujecie także przystawkę mopującą, która nieco różni się od tego, co oferuje konkurencja. Jest to spowodowane zupełnie innym mechanizmem jej działania. Mopowanie w modelu Roborock E4 odbywa się w pełni grawitacyjnie, co znaczy, że niestety nie macie możliwości regulacji stopnia mycia podłogi.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że tym razem nie zawiedliśmy fanów marki iRobot oraz odkurzaczy Roomba. Jednocześnie nie zapomnieliśmy o innych firmach, które mają w swojej ofercie podobne urządzenia. Testy niektórych z tych modeli znajdziecie też na naszej stronie, jak i na kanale YouTube. Dlatego, jeżeli którykolwiek z nich Was zainteresował, to musicie koniecznie sprawdzić co takiego mają jeszcze do zaoferowania. 

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Hejka, czekam na test robota COBBO PRO 27, chciałbym zobaczyć recenzję według Państwa tego robota i porównanie go z innymi robotami. Parametry i funkcje robota są bardzo ciekawe więc chciałbym poznać państwa zdanie. Pomoże mi to w decyzji zakupu.