Jaki powerbank jest najlepszy? Ranking 2024

Jaki powerbank jest najlepszy? Ranking 2024

Dzisiaj jesteśmy uzależnieni od elektroniki, tak samo jak ona od prądu. Aby mieć pewność, że nigdy nie zabraknie nam baterii warto zaopatrzyć się w powerbank. Wiemy, że wybór jest ogromny, więc postanowiliśmy ułatwić go naszym rankingiem.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka?

Podstawowym elementem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka jest pojemność ogniw. To ona determinuje ile razy będziemy mogli naładować nasze urządzenie zanim powerbank się rozładuje. 

Drugim aspektem, którego nie można pominąć jest wsparcie szybkiego ładowania. Każde urządzenie, jak i powerbank może obsługiwać różne standardy szybkiego ładowania. Aby upewnić się czy będzie ono działać z pełną mocą wystarczy sprawdzić to w specyfikacji powerbanka, jak i urządzenia, które chcemy naładować.

Przypominamy, że większość standardów szybkiego ładowania jest wstecznie kompatybilna. Przykładowo, jeżeli smartfon wspiera Quick Charge 4.0, to powerbank z Quick Charge 3.0 również szybko naładuje ten telefon. Oczywiście specyfika tego ładowania może się różnić w zależności od wielu czynników, aczkolwiek generalnie wyniki powinny być podobne.

Natomiast ostatnią rzeczą na jaką powinniśmy zwracać uwagę jest jakość wykonania i dodatkowe funkcje. To chyba oczywiste, że powerbanki różnią się designem, jak i najróżniejszymi dodatkami. Niemniej jednak są to bardzo subiektywne kwestie, które warto mieć na uwadze tylko przy rozstrzyganiu dylematów.

Ranking powerbanków

Poniższe powerbanki są uporządkowane rosnąco względem ceny. Tradycyjnie wraz z coraz wyższą ceną prośnie prędkość szybkiego ładowania oraz zwiększa się pojemność ogniw. Jednocześnie przybywa dodatkowych funkcji, które w finalnym rozrachunku mogą nas bardzo urzec. Zatem zalecamy zapoznać się z całym zestawieniem, żeby dokonać jak najlepszego wyboru.

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszego powerbanka, jak i innych urządzeń 🙂

Do 200 zł

powerbank Adata P10000QCD
 • Bateria
  10000 mAh
 • Ładowanie
  22,5 W

Nasze zestawienie rozpoczynamy od ADATA Power Bank P10000QCD. To przenośny, wysokiej pojemności powerbank, który pozwala naładować urządzenia mobilne w dowolnym miejscu i czasie. Oferuje pojemność 10000 mAh, co oznacza, że może naładować standardowy smartfon od 2 do 4 razy. 

Ten powerbank obsługuje szeroki zakres technologii szybkiego ładowania, takich jak QC 3.0, PD 3.0, PE 1.1, AFC, SCP & FCP oraz VOOC. Za pomocą złącz USB A jest w stanie ładować inne urządzenia z maksymalną mocą 22,5 W. Natomiast poprzez USB C jest w stanie przesłać szczytowo 18 W i to w dwie strony. 

Ma on również wiele zabezpieczeń, takich jak ochrona przed przepięciem i przegrzaniem, co zmniejsza ryzyko niefortunnych wydarzeń. Poza tym jak na powerbanka o tej pojemności jest lekki i poręczny oraz oferuje wyświetlacz ze stanem naładowania.

Green Cell PowerPlay10S

Powerbank Green Cell PowerPlay10S
 • Bateria
  10000 mAh
 • Ładowanie
  18 W

Kolejną propozycją, która nie kosztuje fortuny, a oferuje bardzo dużo jest Green Cell PowerPlay10S. On również oferuje pojemność 10000 mAh, co w zupełności powinno wystarczyć na kilkukrotne naładowanie smartfona, jak i innych urządzeń.

Złącze USB C może służyć do ładowania innych urządzeń z mocą do 18W lub do ładowania samego powerbanka. PowerPlay10S ma również 2 porty USB A wyposażone w autorską technologię Ultra Charge. Poza nimi jest jeszcze dodatkowy port USB C dedykowany do ładowania samego powerbanka.

PowerPlay10S zapewnia również wiele zabezpieczeń, takich jak ochrona przed przepięciem, przegrzaniem czy też nawet krytycznym rozładowaniem. Zamiast wyświetlacza producent zaimplementował 4 diody LED, które informują o stanie jego naładowania. 

Xiaomi Mi Wireless Essential

Powerbank Xiaomi Mi Wireless Essential
 • Bateria
  10000 mAh
 • Ładowanie
  22,5 W

Oczywiście nie mogliśmy obojętnie przejść obok tej propozycji od Xiaomi. Mi Wireless Power Bank Essential to jeden z niewielu powerbanków umożliwiających bezprzewodowe ładowanie w tak niskiej cenie. Co ciekawe, niektóre ładowarki bezprzewodowe kosztują więcej od niego.

Jego maksymalna moc na poziomie 10 W może nie jest zniewalająca, ale sama możliwość ładowania urządzeń bez konieczności podpinania przewodów jest bardzo wygodna. Natomiast jeżeli wolicie standardowe przewodowe ładowanie, to znajdziecie w nim dwa złącza. Jednym z nich jest USB A zdolne do przesłania 22,5 W mocy oraz USB C szczytujące na poziomie 18 W. Jego pojemność wynosi 10000 mAh, co oznacza, że może naładować standardowy smartfon od 2 do 4 razy. 

W związku z tym, że nie potrzeba do niego tylu przewodów oraz jest całkiem kompaktowy, to jest jednym z najbardziej uniwersalnych i przenośnych power banków w naszym zestawieniu.

Green Cell PowerPlay 20

Powerbank Green Cell PowerPlay 20
 • Bateria
  20000 mAh
 • Ładowanie
  18 W

GREEN CELL PowerPlay 20 to powerbank o pojemności 20000 mAh, który umożliwia naładowanie urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu i czasie. Jego szybkie ładowanie pozwala na szybsze naładowanie urządzenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy potrzebujesz szybko dostępu do swojego telefonu lub innego urządzenia. Powerbank posiada również wiele zabezpieczeń, takich jak ochrona przed przepięciem i przegrzaniem, które zapewniają bezpieczeństwo podczas ładowania.

Powerbank jest również wyposażony w 2 wyjścia USB A i 1 USB C, dzięki czemu można jednocześnie szybko ładować nim nawet 3 urządzenia. Maksymalna moc szybkiego ładowania to 18 W i osiąga ją tylko złącze USB C. Porty USB A są nieco wolniejsze. Natomiast pozostałe USB C służy tylko do błyskawicznego ładowania samego powerbanku. 

Taka mnogość gniazd jest szczególnie przydatna podczas podróży z rodziną lub znajomymi, gdzie każdy ma swoje urządzenie, które chce naładować. Ewentualnie zaspokoi to wasze potrzeby, kiedy macie sami wiele urządzeń do ładowania jednocześnie, jak to często ma miejsce w przypadku fotografów i filmowców. 

X‐Kom Power Bank

X‐Kom Powerbank
 • Bateria
  20000 mAh
 • Ładowanie
  18 W

Zdecydowanie najbardziej nietypowym modelem w naszym zestawieniu jest ten sygnowany przez X‐Kom, czyli dobrze znany w Polsce sklep elektroniczny. Wyróżnia się tym, że poza standardową funkcjonalnością powerbanka potrafi też być stacjonarną ładowarką indukcyjną do smartfona. 

W zestawie z nim znajdziemy dodatkową podstawkę, w której można umieścić go i jednocześnie ładować. Natomiast wbudowany w sam powerbank moduł do szybkiego bezprzewodowego ładowania urządzeń w standardzie Qi przekazuje energię z ogniwa do leżącego na nim telefonu. A gdy zajdzie potrzeba skorzystania z powerbanka poza domem wystarczy go podnieść ze stacji i zabrać, bez konieczności odpinania dodatkowych przewodów. 

Jest to bardzo przemyślane rozwiązanie, gdyż nie każdy potrzebuje powerbanka na co dzień i zazwyczaj poza sporadycznymi wyjazdami leży on nieużywany. Natomiast możliwość zrobienia z niego bezprzewodowej ładowarki do smartfona nadaje mu drugie zastosowanie w międzyczasie. 

Wbrew pozorom jego specyfikacja już nie jest taka wyjątkowa, jak desing. Oferuje standardową pojemność 10000 mAh oraz szybkie ładowanie 18W za pomocą 1 złącza USB C. Poza nim jest jeszcze tylko 1 nieco wolniejsze USB A.


Do 500 zł

Powerbank Xtorm XFS402
 • Bateria
  20000 mAh
 • Ładowanie
  20 W

Teraz kolej na kolejny model od Xtorm, ale tym razem do mniej ekstremalnych zastosowań. XFS402 to powerbank o nieco ponad standardowej pojemności 20000 mAh. Do ładowania urządzeń służą dwa złącza USB A o mocy 12,5 W oraz jedno złącze USB C o mocy 20 W, którym można ładować też sam powerbank. 

Zdecydowanie najbardziej wyróżnia go jego obudowa. Została ona zaprojektowana z geometrycznym wzorem na górze i na dole, co nadaje jej nowoczesnego wyglądu. Natomiast z jednej strony zatopiony w niej jest biały pasek, który za sprawą diod LED pełni funkcję wskaźnika naładowania.

Poza tym ciężko cokolwiek więcej o nim powiedzieć. Jest to po prostu bardzo poprawne urządzenie, które spełnia swoje zadanie bez zbędnych dodatków i wygórowanej ceny. 

Belkin BPB002BTWT Boost Charge

 • Bateria
  20000 mAh
 • Ładowanie
  30 W

Belkin BPB002BTWT Boost Charge to powerbank o pojemności 20000 mAh, który oferuje szybkie i bezpieczne ładowanie urządzeń mobilnych. Jego główną zaletą jest złącze USB-C z technologią Power Delivery, które zapewnia moc do 30 W i pozwala naładować nawet laptopy. Powerbank ma również wyjście USB-A, które dostarcza moc do 12 W. Możecie więc jednocześnie ładować dwa urządzenia z różnymi standardami szybkiego ładowania. 

Ten powerbank dla osób, które szukają uniwersalnego i wydajnego rozwiązania do ładowania swoich urządzeń mobilnych. Jest to szczególnie przydatne, gdy często podróżujecie lub pracujecie w terenie i potrzebujecie źródła energii. Powerbank jest lekki i poręczny, dzięki czemu łatwo zabierzcie go ze sobą wszędzie.

Baseus PPLG-A01 Amblight

powerbank Baseus PPLG-A01 Amblight
 • Bateria
  30000 mAh
 • Ładowanie
  65 W

Ten powerbank od Baseusa, czyli firmy znanej z akcesoriów ładujących do urządzeń elektronicznych, to prawdziwy gigant z ogniwem o pojemności 30000 mAh. Nie dość, że sam jest w stanie ładować inne urządzenia z mocą 65 W, to sam może być ładowany szybką ładowarką 60 W. Taka moc maksymalna umożliwia szybkie ładowanie nawet laptopów, a przeznaczonymi do nich ładowarkami można uzupełniać ogniwo samego powerbanka. 

Niestety taką moc obsługuje tylko dwukierunkowe złącze USB C, aczkolwiek poza nim jest jeszcze 6 innych portów. Drugim co do szybkości jest jedno z czterech USB A wspierające standard QC 3.0 zdolne do ładowania urządzeń z mocą do 30 W. Pozostałe USB A obsługują 20 W. Jednakże to nie koniec, jest jeszcze port Lightning znany z urządzeń Apple oraz starsze micro USB, którymi również możemy ładować powerbanka. 

Niestety jego ponadprzeciętne możliwości nie idą w parze z jakością wykonania. Obudowa jest plastikowa, a wyświetlacz analogowy dość ciemny. Niemniej jednak nie ogranicza to jego funkcjonalności i ciężko o równie potężny powerbank w tej cenie. 

powerbank Newell GP12
 • Bateria
  24000 mAh
 • Ładowanie
  60 W

Newell GP12 to wszechstronny powerbank, który można wykorzystać zarówno do ładowania smartfonów, tabletów i słuchawek, jak i znacznie większych urządzeń, takich jak laptopy czy drony. 

Oferuje on całkiem imponującą pojemność 24000 mAh, jak i szybkość ładowania. Pierwsze złącze USB C jest zdolne do obsługi nawet 60 W mocy i to w dwie strony, natomiast drugie tylko 18 W. Oba działają w oparciu o standard Power Delivery. Poza nimi jest jeszcze jedno UBS A współgrające ze standardem Quick Charge zdolne do ładowania urządzeń z mocą 22,5 W. Niemniej jednak to nie koniec – na wierzchu urządzenia producent zaimplementował moduł do bezprzewodowego ładowania z mocą 10 W.

Newell GP12 jest w stanie przywrócić całą swoją energię z poziomu 0% do 100% w mniej niż 2 godziny. Współpracuje również z ładowarkami samochodowymi i panelami słonecznymi za sprawą złącza DC. Za jego pomocą wraz z dołączonymi przejściówkami naładujemy też praktycznie każdy laptop.


Do 1000 zł

Green Cell PowerPlay Ultra

powerbank Green Cell PowerPlay Ultra
 • Bateria
  26800 mAh
 • Ładowanie
  65 W

Po raz kolejny nie mogliśmy przejść obojętnie obok propozycji od Green Cell, tym razem trafiło na model PowerPlay Ultra. Ten powerbank o pokaźnej pojemności 26800 mAh oferuje cztery porty szybkiego ładowania o łącznej mocy 128W. Natomiast dzięki pojemności 26.800 mAh wiele razy naładujemy nasze urządzenia, zanim powerbank się rozładuje. 

Do dyspozycji mamy dwa USB C (Power Delivery) – jedno dwukierunkowe 65 W i jedno jednokierunkowe 27 W. Poza nimi są jeszcze dwa USB A zdolne do ładowania urządzeń z mocą 18 W w autorskim standardzie Ultra Charge, który jest kompatybilny z większością urządzeń.

Green Cell sprytnie zastąpił wyświetlacz w tym modelu paskiem LED ukrytym w szczelinie. Aby sprawdzić stan naładowania wystarczy stuknąć w obudowę, a zielone diody podświetlą się do tego stopnia, w jakim akumulator jest zapełniony. Dużym atutem jest to, że można naładować go w zaledwie 2 godziny.

 • Bateria
   26800 mAh
 • Ładowanie
  60 W

Jeśli szukasz powerbanka, który poradzi sobie z ładowaniem nie tylko smartfonów, ale także laptopów, to warto zwrócić uwagę na model HAMA PD. Jest to poręczny powerbank wykonany z aluminium. Jego pojemność wynosi 26800 mAh i obsługuje Power Delivery czy nawet technologię Thunderbolt 3. Dzięki czemu zapewnia szybkie i bezpieczne ładowanie. Jego moc wynosi aż 60 W, co oznacza, że może on naładować nawet laptopy z portem USB-C. Ma również 2 wyjścia USB-A, które pozwalają na podłączenie innych mniejszych urządzeń.

4 diody umieszczone pod portem USB-A poinformują o stanie zapasów mocy do wykorzystania. Zainstalowany na pokładzie układ scalony dostosowuje maksymalną moc ładowania do podpiętego urządzenia. Testowane ogniwa nie pozwolą na przeładowania powerbanku, co zapewnia dłuższą żywotność akumulatora.

Anker 737 Power Bank

Anker 737 Powerbank
 • Bateria
  24000 mAh
 • Ładowanie
  140 W

Anker to marka specjalizująca się w sprzęcie do ładowania, co doskonale reprezentuje ten powerbank. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów, jak chociażby azotek galu (GaN), oferuje szybkie dwustronne ładowanie nawet z mocą 140 W. Jednocześnie w swojej niewielkiej obudowie zamyka 24000 mAh. 

Taka prędkość ładowania jest osiągalna tylko poprzez dwa porty USB C wspierające standard Power Delivery 3.1. Poza nimi jest jeszcze USB A, które w autorskim standardzie Ankera gwarantuje moc ładowania na poziomie 18 W. 

Na uwagę zasługuje również jasny kolorowy ekran LCD wyświetlający mnóstwo przydatnych informacji, które można przełączać za pomocą bocznego przycisku. Dzięki niemu między innymi dowiemy się z jaką mocą ładują się podpięte urządzenia, ile czasu zajmie ładowanie czy też temperaturę ogniw powerbanka. 

 • Bateria
  24000 mAh
 • Ładowanie
  140 W

Xtorm Titan Pro to powerbank o pojemności 24000 mAh, który oferuje niezwykłą moc i wydajność. Ma na pokładzie 4 porty USB-C, które obsługują technologię Power Delivery 3.0. To oznacza, że możecie jednocześnie ładować nim nawet 4 urządzenia, a jeden z portów oferuje maksymalną mocą do 140 W. Pozostałe naładują urządzenia z mocą 2 x 30 W i 100 W. Łączna moc ładowania wynosi nawet do 150 W.

To wystarczy, aby naładować laptopa, tablet, telefon i jeszcze jedno urządzenie bez większych problemów. Powerbank sam również się szybko ładuje, bo w 1,5 godziny po podłączeniu do złącza USB C.

Na grafitowo-szarej obudowie wyświetla się poziom stanu naładowania utworzony z małych diod, dzięki czemu dobrze widać ile zasobów jeszcze zostało. Z boku obudowy macie wnękę w której ukryty jest mały przewód z końcówką USB-C po obu stronach. Ten trzyma się za pomocą ukrytych w nim magnesów.

Shargeek Storm 2 Slim

Powerbank Shargeek Storm 2 Slim
 • Bateria
  20000 mAh
 • Ładowanie
  100 W

Ostatnia propozycja w tym progu cenowym zdecydowanie uderza w niszową grupę entuzjastów powerbanków, jak i fanów wszelakich gadżetów. Shargeek w tym, jak i w każdym innym modelu, stawia na transparentność zarówno obudowy, jak i samego działania Storm 2 Slim. Poza przezroczystą obudową wyróżnia się też dużym ekranem IPS, który wyświetla pełen wachlarz statystyk i parametrów powerbanka.

Niestety jego możliwości nie są tak zniewalające jak design. Oferuje pojemność 20000 mAh oraz jedno USB C zdolne do szybkiego ładowania urządzeń z mocą 100 W. Poza nim jest tylko jedno USB A z maksymalną mocą na poziomie 30 W. Są to bardzo przyzwoite wyniki, aczkolwiek jak na tę cenę to wcale nie takie imponujące.

W każdym razie jest to propozycja przeznaczona dla osób, które są gotowe zapłacić za unikatowy design przykuwający uwagę, a niekoniecznie możliwości. 


Powyżej 1000 zł

Litionite Hurakan

Powerbank Litionite Hurakan
 • Bateria
  46800
 • Ładowanie
  200 W

Zbliżając się do końca siłą rzeczy musieliśmy umieścić też pozycje przeznaczone dla naprawdę wymagających i potrzebujących energii elektrycznej. Litionite Hurakan to powerbank, który prawie jest już zasilaczem awaryjnym (UPS). Oczywiście wszystko za sprawą wygórowanej specyfikacji i potężnych rozmiarów.

Nie, nie przewidzieliście się – na froncie znajduje się uniwersalne gniazdo wyjściowe AC zdolne do przekazywania 200 W mocy i złącze DC. Ich obecność jest uzasadniona, gdyż jego ogniwo ma zatrważającą pojemność aż 46800 mAh. 

Niemniej jednak obok niego nadal znajdują się standardowe i dobrze znane porty, jak chociażby USB C obsługujące moc 45 W w standardzie Power Delivery. Poza są jeszcze dwa USB A szczytujące na poziomie 12 W. 

Omnicharge Omni 20c+

 • Bateria
  20000 mAh
 • Ładowanie
  100 W

Jest to ostatnia pozycja w tym rankingu i tym samym najbardziej ciekawa wizualnie. Na froncie urządzenia widoczny jest mały ekran na którym wyświetlane są parametry jak napięcie i moc wyjściowa podczas ładowania. Możecie też łatwo sprawdzić aktualną temperaturę powerbanku. Nawigacja odbywa się za pomocą przycisków umieszczonych zaraz obok. 

To akcesorium oferuje 20000 mAh, co wystarczy na naładowanie smartfona nawet 10 razy lub laptopa 2 razy. Omnicharge Omni 20c+ ma dwa porty USB-C z obsługą Power Delivery. Jeden oferuje moc do 60 W, a drugi nawet do 100 W. Dodatkowo są dwa porty USB-A z obsługą Quick Charge 3.0 do 18 W. Możecie więc ładować nim zarówno smartfony, tablety, jak i laptopy czy konsole.

Co wyróżnia tą pozycję, to możliwość ładowania indukcyjnego w standardzie Qi z mocą 10 W oraz opcja huba USB wykorzystująca port USB-C 100 W. Możecie wybrać ten tryb na ekranie posługując się przyciskami.


Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

 • Najważniejsze to wspieranie standardu PD i QC. Bo mając to, wszystko właściwie naładujemy. Jak mamy tradycyjne USB oraz USBC, to dodatkowy atut. No i przyda się jakiś wskaźnik naładowania. To tak na szybko. Pojemność? Tu zawsze pewien kompromis, bo te największe to jednak duże klocki i nie są zbyt mobilne. A chyba nie jest icdeą, abo powerbank stał w domu 😉 Od tego jest UPS. U mnie sie sprawdza taki 15k Hamy. Wielkość wystarczajaca na jakieś 4 pełne ładowania.

  • Tak 15000 to nic. Mam 26000 i to już jest kolumbryna tym bardziej że to model z solarką na górze (journey 26000mah). Do użytku ciągłego 15 wystarcza, ale na wyjazdy z rodziną już jest za mała i wtedy drugi model ratuje dużo lepiej.