Na co zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka?
Podstawowym elementem na jaki powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze powerbanka jest pojemność ogniw. To ona determinuje ile razy będziemy mogli naładować nasze urządzenie zanim powerbank się rozładuje.
Drugim aspektem, którego nie można pominąć jest wsparcie szybkiego ładowania. Każde urządzenie, jak i powerbank może obsługiwać różne standardy szybkiego ładowania. Aby upewnić się czy będzie ono działać z pełną mocą wystarczy sprawdzić to w specyfikacji powerbanka, jak i urządzenia, które chcemy naładować.
Przypominamy, że większość standardów szybkiego ładowania jest wstecznie kompatybilna. Przykładowo, jeżeli smartfon wspiera Quick Charge 4.0, to powerbank z Quick Charge 3.0 również szybko naładuje ten telefon. Oczywiście specyfika tego ładowania może się różnić w zależności od wielu czynników, aczkolwiek generalnie wyniki powinny być podobne.
Natomiast ostatnią rzeczą na jaką powinniśmy zwracać uwagę jest jakość wykonania i dodatkowe funkcje. To chyba oczywiste, że powerbanki różnią się designem, jak i najróżniejszymi dodatkami. Niemniej jednak są to bardzo subiektywne kwestie, które warto mieć na uwadze tylko przy rozstrzyganiu dylematów.
Ranking powerbanków
Poniższe powerbanki są uporządkowane rosnąco względem ceny. Tradycyjnie wraz z coraz wyższą ceną prośnie prędkość szybkiego ładowania oraz zwiększa się pojemność ogniw. Jednocześnie przybywa dodatkowych funkcji, które w finalnym rozrachunku mogą nas bardzo urzec. Zatem zalecamy zapoznać się z całym zestawieniem, żeby dokonać jak najlepszego wyboru.
W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszego powerbanka, jak i innych urządzeń
Do 200 zł
Adata P10000QCD

Nasze zestawienie rozpoczynamy od ADATA Power Bank P10000QCD. To przenośny, wysokiej pojemności powerbank, który pozwala naładować urządzenia mobilne w dowolnym miejscu i czasie. Oferuje pojemność 10000 mAh, co oznacza, że może naładować standardowy smartfon od 2 do 4 razy.
Ten powerbank obsługuje szeroki zakres technologii szybkiego ładowania, takich jak QC 3.0, PD 3.0, PE 1.1, AFC, SCP & FCP oraz VOOC. Za pomocą złącz USB A jest w stanie ładować inne urządzenia z maksymalną mocą 22,5 W. Natomiast poprzez USB C jest w stanie przesłać szczytowo 18 W i to w dwie strony.
Ma on również wiele zabezpieczeń, takich jak ochrona przed przepięciem i przegrzaniem, co zmniejsza ryzyko niefortunnych wydarzeń. Poza tym jak na powerbanka o tej pojemności jest lekki i poręczny oraz oferuje wyświetlacz ze stanem naładowania.
Green Cell PowerPlay10S

Kolejną propozycją, która nie kosztuje fortuny, a oferuje bardzo dużo jest Green Cell PowerPlay10S. On również oferuje pojemność 10000 mAh, co w zupełności powinno wystarczyć na kilkukrotne naładowanie smartfona, jak i innych urządzeń.
Złącze USB C może służyć do ładowania innych urządzeń z mocą do 18W lub do ładowania samego powerbanka. PowerPlay10S ma również 2 porty USB A wyposażone w autorską technologię Ultra Charge. Poza nimi jest jeszcze dodatkowy port USB C dedykowany do ładowania samego powerbanka.
PowerPlay10S zapewnia również wiele zabezpieczeń, takich jak ochrona przed przepięciem, przegrzaniem czy też nawet krytycznym rozładowaniem. Zamiast wyświetlacza producent zaimplementował 4 diody LED, które informują o stanie jego naładowania.
Xiaomi Mi Wireless Essential

Oczywiście nie mogliśmy obojętnie przejść obok tej propozycji od Xiaomi. Mi Wireless Power Bank Essential to jeden z niewielu powerbanków umożliwiających bezprzewodowe ładowanie w tak niskiej cenie. Co ciekawe, niektóre ładowarki bezprzewodowe kosztują więcej od niego.
Jego maksymalna moc na poziomie 10 W może nie jest zniewalająca, ale sama możliwość ładowania urządzeń bez konieczności podpinania przewodów jest bardzo wygodna. Natomiast jeżeli wolicie standardowe przewodowe ładowanie, to znajdziecie w nim dwa złącza. Jednym z nich jest USB A zdolne do przesłania 22,5 W mocy oraz USB C szczytujące na poziomie 18 W. Jego pojemność wynosi 10000 mAh, co oznacza, że może naładować standardowy smartfon od 2 do 4 razy.
W związku z tym, że nie potrzeba do niego tylu przewodów oraz jest całkiem kompaktowy, to jest jednym z najbardziej uniwersalnych i przenośnych power banków w naszym zestawieniu.
Green Cell PowerPlay 20

GREEN CELL PowerPlay 20 to powerbank o pojemności 20000 mAh, który umożliwia naładowanie urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu i czasie. Jego szybkie ładowanie pozwala na szybsze naładowanie urządzenia. Jest to szczególnie przydatne, gdy potrzebujesz szybko dostępu do swojego telefonu lub innego urządzenia. Powerbank posiada również wiele zabezpieczeń, takich jak ochrona przed przepięciem i przegrzaniem, które zapewniają bezpieczeństwo podczas ładowania.
Powerbank jest również wyposażony w 2 wyjścia USB A i 1 USB C, dzięki czemu można jednocześnie szybko ładować nim nawet 3 urządzenia. Maksymalna moc szybkiego ładowania to 18 W i osiąga ją tylko złącze USB C. Porty USB A są nieco wolniejsze. Natomiast pozostałe USB C służy tylko do błyskawicznego ładowania samego powerbanku.
Taka mnogość gniazd jest szczególnie przydatna podczas podróży z rodziną lub znajomymi, gdzie każdy ma swoje urządzenie, które chce naładować. Ewentualnie zaspokoi to wasze potrzeby, kiedy macie sami wiele urządzeń do ładowania jednocześnie, jak to często ma miejsce w przypadku fotografów i filmowców.
X‐Kom Power Bank

Zdecydowanie najbardziej nietypowym modelem w naszym zestawieniu jest ten sygnowany przez X‐Kom, czyli dobrze znany w Polsce sklep elektroniczny. Wyróżnia się tym, że poza standardową funkcjonalnością powerbanka potrafi też być stacjonarną ładowarką indukcyjną do smartfona.
W zestawie z nim znajdziemy dodatkową podstawkę, w której można umieścić go i jednocześnie ładować. Natomiast wbudowany w sam powerbank moduł do szybkiego bezprzewodowego ładowania urządzeń w standardzie Qi przekazuje energię z ogniwa do leżącego na nim telefonu. A gdy zajdzie potrzeba skorzystania z powerbanka poza domem wystarczy go podnieść ze stacji i zabrać, bez konieczności odpinania dodatkowych przewodów.
Jest to bardzo przemyślane rozwiązanie, gdyż nie każdy potrzebuje powerbanka na co dzień i zazwyczaj poza sporadycznymi wyjazdami leży on nieużywany. Natomiast możliwość zrobienia z niego bezprzewodowej ładowarki do smartfona nadaje mu drugie zastosowanie w międzyczasie.
Wbrew pozorom jego specyfikacja już nie jest taka wyjątkowa, jak desing. Oferuje standardową pojemność 10000 mAh oraz szybkie ładowanie 18W za pomocą 1 złącza USB C. Poza nim jest jeszcze tylko 1 nieco wolniejsze USB A.
Xtorm Rugged

Xtorm Rugged to przenośny powerbank o pojemności 10000 mAh. Oferuje szybkie ładowanie w standardzie Power Delivery za pomocą złącza USB C jednocześnie przekazując maksymalnie 18 W mocy.
Co więcej, Xtorm Rugged Powerbank jest specjalnie zaprojektowany z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach. Jego odporna na wodę i pył obudowa sprawia, że jest on idealny do użytku podczas outdoorowych aktywności czy podróży. Jest również wyposażony w latarkę, co ułatwia korzystanie z niego w ciemności lub w trudno dostępnych miejscach.
Xtorm Rugged Powerbank jest lekki i poręczny, co ułatwia jego transport. Można go z łatwością zabrać ze sobą w podróż lub używać w domu jako dodatkowy akumulator do ładowania urządzeń. Jego kompaktowy rozmiar sprawia, że łatwo mieści się do torby czy plecaka, a jego solidna obudowa zapewnia ochronę podczas transportu.
Xtorm XFS402

Teraz kolej na kolejny model od Xtorm, ale tym razem do mniej ekstremalnych zastosowań. XFS402 to powerbank o nieco ponad standardowej pojemności 20000 mAh. Do ładowania urządzeń służą dwa złącza USB A o mocy 12,5 W oraz jedno złącze USB C o mocy 20 W, którym można ładować też sam powerbank.
Zdecydowanie najbardziej wyróżnia go jego obudowa. Została ona zaprojektowana z geometrycznym wzorem na górze i na dole, co nadaje jej nowoczesnego wyglądu. Natomiast z jednej strony zatopiony w niej jest biały pasek, który za sprawą diod LED pełni funkcję wskaźnika naładowania.
Poza tym ciężko cokolwiek więcej o nim powiedzieć. Jest to po prostu bardzo poprawne urządzenie, które spełnia swoje zadanie bez zbędnych dodatków i wygórowanej ceny.
Do 500 zł
Samsung EB-U3300XJEGEU

Ten powerbank Samsunga noszący tragiczną nazwę, jak na swoją cenę oferuje niewielką pojemność 10000 mAh. Aczkolwiek umożliwia ładowanie urządzeń mobilnych w dowolnym miejscu i czasie nawet bezprzewodowo.
Jest on szczególnie przeznaczony do ładowania urządzeń marki Samsung, gdyż obsługuje on standard Fast Charge. Ładując kompatybilne urządzenia tego producenta powerbank ten jest w stanie przekazać nawet 25 W mocy za pomocą złącz 2 złącz USB C. Oczywiście urządzenia innych producentów również naładuje, jednakże nie z tą samą szybkością.
Obudowa powerbanku została wykonana z metalu po bokach oraz antypoślizgowego tworzywa sztucznego na górze. Zapewnia to trwałość i odporność na uszkodzenia, ponieważ urządzenia ładujące się bezprzewodowo nie spadają z powerbanka. Niestety materiały tej klasy wiążą się z dużą wagą wynoszącą aż 251 gram.
Baseus PPLG-A01 Amblight

Ten powerbank od Baseusa, czyli firmy znanej z akcesoriów ładujących do urządzeń elektronicznych, to prawdziwy gigant z ogniwem o pojemności 30000 mAh. Nie dość, że sam jest w stanie ładować inne urządzenia z mocą 65 W, to sam może być ładowany szybką ładowarką 60 W. Taka moc maksymalna umożliwia szybkie ładowanie nawet laptopów, a przeznaczonymi do nich ładowarkami można uzupełniać ogniwo samego powerbanka.
Niestety taką moc obsługuje tylko dwukierunkowe złącze USB C, aczkolwiek poza nim jest jeszcze 6 innych portów. Drugim co do szybkości jest jedno z czterech USB A wspierające standard QC 3.0 zdolne do ładowania urządzeń z mocą do 30 W. Pozostałe USB A obsługują 20 W. Jednakże to nie koniec, jest jeszcze port Lightning znany z urządzeń Apple oraz starsze micro USB, którymi również możemy ładować powerbanka.
Niestety jego ponadprzeciętne możliwości nie idą w parze z jakością wykonania. Obudowa jest plastikowa, a wyświetlacz analogowy dość ciemny. Niemniej jednak nie ogranicza to jego funkcjonalności i ciężko o równie potężny powerbank w tej cenie.
Green Cell SolarCharge

Green Cell SolarCharge to unikalny produkt, który łączy w sobie możliwość ładowania za pomocą energii słonecznej oraz funkcję powerbanka. Dzięki rozkładanym panelom o mocy 21W i wydajności 25% jest on w stanie szybko uzupełnić swój akumulator, aby następnie za pomocą złącz przekazać energię do innych urządzeń.
Niestety oferuje dość przeciętną pojemność na poziomie tylko 10000 mAh. Niemniej pozwala ona na naładowanie przeciętnego smartfona nawet kilka razy. Po odpięciu rzepa z jednej ze stron uzyskujemy dostęp do dwustronnego portu USB C o mocy 18W (PD), dwóch USB A (QC) i jednego micro USB. Wszystkie z nich są chronione przez gumową zaślepkę uszczelniającą je przed wilgocią i drobinkami. Dodatkowo są schowane w dużej siatkowanej kieszeni, do której można schować przewody. Natomiast poziom naładowania i energii jaką generują panele słoneczne jest wyświetlany za pomocą diod LED.
Ten powerbank jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują i szukają alternatywnych sposobów na ładowanie swoich urządzeń mobilnych. Dzięki niemu nie trzeba martwić się o brak dostępu do gniazdka elektrycznego, gdyż można naładować go za pomocą energii słonecznej. Może nawet stanowić awaryjne źródło energii w razie kryzysu energetycznego.
Do 1000 zł
Newell GP12

Newell GP12 to wszechstronny powerbank, który można wykorzystać zarówno do ładowania smartfonów, tabletów i słuchawek, jak i znacznie większych urządzeń, takich jak laptopy czy drony.
Oferuje on całkiem imponującą pojemność 24000 mAh, jak i szybkość ładowania. Pierwsze złącze USB C jest zdolne do obsługi nawet 60 W mocy i to w dwie strony, natomiast drugie tylko 18 W. Oba działają w oparciu o standard Power Delivery. Poza nimi jest jeszcze jedno UBS A współgrające ze standardem Quick Charge zdolne do ładowania urządzeń z mocą 22,5 W. Niemniej jednak to nie koniec – na wierzchu urządzenia producent zaimplementował moduł do bezprzewodowego ładowania z mocą 10 W.
Newell GP12 jest w stanie przywrócić całą swoją energię z poziomu 0% do 100% w mniej niż 2 godziny. Współpracuje również z ładowarkami samochodowymi i panelami słonecznymi za sprawą złącza DC. Za jego pomocą wraz z dołączonymi przejściówkami naładujemy też praktycznie każdy laptop.
Anker 737 Power Bank

Anker to marka specjalizująca się w sprzęcie do ładowania, co doskonale reprezentuje ten powerbank. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i materiałów, jak chociażby azotek galu (GaN), oferuje szybkie dwustronne ładowanie nawet z mocą 140 W. Jednocześnie w swojej niewielkiej obudowie zamyka 24000 mAh.
Taka prędkość ładowania jest osiągalna tylko poprzez dwa porty USB C wspierające standard Power Delivery 3.1. Poza nimi jest jeszcze USB A, które w autorskim standardzie Ankera gwarantuje moc ładowania na poziomie 18 W.
Na uwagę zasługuje również jasny kolorowy ekran LCD wyświetlający mnóstwo przydatnych informacji, które można przełączać za pomocą bocznego przycisku. Dzięki niemu między innymi dowiemy się z jaką mocą ładują się podpięte urządzenia, ile czasu zajmie ładowanie czy też temperaturę ogniw powerbanka.
Green Cell PowerPlay Ultra

Po raz kolejny nie mogliśmy przejść obojętnie obok propozycji od Green Cell, tym razem trafiło na model PowerPlay Ultra. Ten powerbank o pokaźnej pojemności 26800 mAh oferuje cztery porty szybkiego ładowania o łącznej mocy 128W. Natomiast dzięki pojemności 26.800 mAh wiele razy naładujemy nasze urządzenia, zanim powerbank się rozładuje.
Do dyspozycji mamy dwa USB C (Power Delivery) – jedno dwukierunkowe 65 W i jedno jednokierunkowe 27 W. Poza nimi są jeszcze dwa USB A zdolne do ładowania urządzeń z mocą 18 W w autorskim standardzie Ultra Charge, który jest kompatybilny z większością urządzeń.
Green Cell sprytnie zastąpił wyświetlacz w tym modelu paskiem LED ukrytym w szczelinie. Aby sprawdzić stan naładowania wystarczy stuknąć w obudowę, a zielone diody podświetlą się do tego stopnia, w jakim akumulator jest zapełniony. Dużym atutem jest to, że można naładować go w zaledwie 2 godziny.
Powyżej 1000 zł
Litionite Hurakan

Zbliżając się do końca siłą rzeczy musieliśmy umieścić też pozycje przeznaczone dla naprawdę wymagających i potrzebujących energii elektrycznej. Litionite Hurakan to powerbank, który prawie jest już zasilaczem awaryjnym (UPS). Oczywiście wszystko za sprawą wygórowanej specyfikacji i potężnych rozmiarów.
Nie, nie przewidzieliście się – na froncie znajduje się uniwersalne gniazdo wyjściowe AC zdolne do przekazywania 200 W mocy i złącze DC. Ich obecność jest uzasadniona, gdyż jego ogniwo ma zatrważającą pojemność aż 46800 mAh.
Niemniej jednak obok niego nadal znajdują się standardowe i dobrze znane porty, jak chociażby USB C obsługujące moc 45 W w standardzie Power Delivery. Poza są jeszcze dwa USB A szczytujące na poziomie 12 W.
Najważniejsze to wspieranie standardu PD i QC. Bo mając to, wszystko właściwie naładujemy. Jak mamy tradycyjne USB oraz USBC, to dodatkowy atut. No i przyda się jakiś wskaźnik naładowania. To tak na szybko. Pojemność? Tu zawsze pewien kompromis, bo te największe to jednak duże klocki i nie są zbyt mobilne. A chyba nie jest icdeą, abo powerbank stał w domu 😉 Od tego jest UPS. U mnie sie sprawdza taki 15k Hamy. Wielkość wystarczajaca na jakieś 4 pełne ładowania.