Samsung Bespoke Jet AI – Inteligentne odkurzanie w nowej odsłonie

Odkurzacz pionowy od Samsunga? Okazuje się, że ceniony producent smartfonów czy TV potrafi także zaskoczyć w innych kategoriach. Samsung Bespoke Jet AI nie tylko odkurza, ale i wykonuje za Was część mniej przyjemnej pracy. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

W dzisiejszym świecie, gdzie technologia stale ewoluuje, odkurzacze bezprzewodowe stają się nieodłącznym elementem wielu domów. W tym całym gąszczu najróżniejszych produktów znalazł się Samsung Bespoke Jet AI, model, który łączy w sobie zaawansowaną technologię, wydajność i elegancki design. Czy jest to odkurzacz, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników?

Design i obsługa

Wygląd ma znaczenie, zwłaszcza jeśli sprzęt ma stać w naszym domu. Samsung Bespoke Jet AI z pewnością wyróżnia się swoim eleganckim wyglądem i wysoką jakością wykonania. Odkurzacz razem z mniejszą baterią na 60 minut pracy oraz szczotką slim waży 2,79 kg. Niemniej w momencie pierwszego kontaktu nie sprawia wrażenia ani ciężkiego, ani też produktu klasy premium, głównie ze względu na przeważające tworzywo sztuczne. 

Ergonomiczny kształt oraz odpowiednie umiejscowienie środka ciężkości ułatwia manewrowanie podczas odkurzania. Z kolei panel sterowania to istota prostoty. Składa się z wyświetlacza, który to informuje o najważniejszych parametrach, poza nim jest włącznik oraz dwa przyciski do ustawiania trybu pracy. Tych co ciekawe jest w sumie aż pięć, a w ich skład wchodzą: MIN, AI, MID, MAX oraz JET. 

W całej konstrukcji nie zabrakło zbiornika na kurz, w tym wypadku ten ma pojemność dokładnie 500 ml. Zasilany jest przez silnik z 5-stopniową filtracją, w której skład wchodzi zmywalnym metalowy filtr, separator cyklonowy i dwa filtry HEPA, jeden przed, drugi za silnikiem. Jednak to co jest największym wyróżnikiem tego odkurzacza to jego stacja dokująca, a w zasadzie to stacja czyszcząca All-in-One. 

Jej zadaniem jest nie tylko uzupełnianie energii w ogniwie, które znajduje się aktualnie w odkurzaczu, ale i usuwanie zanieczyszczeń ze zbiornika po jego zadokowaniu. Z pomocą silnika o mocy 1400 W wszystkie nawet najbardziej oporne zanieczyszczenia są wysysane z zamontowanego w odkurzaczu zbiornika prosto do klasycznego worka do odkurzaczy, który znajduje się oczywiście wewnątrz stacji. 

Zestaw końcówek i akcesoriów

W zestawie znalazły się różne końcówki i akcesoria, które pozwolą posprzątać większość mieszkań i ich najróżniejszych zakamarków. W skład zestawu Bespoke Jet AI wchodzi: 

 • Elektroszczotka Active Dual LED AI – do twardych podłóg i dywanów
 • Elektroszczotka Slim LED AI – z wałkiem nylonowym do drobinek kurzu na twardych podłogach
 • Elektroszczotka Mini Pet Tool+ – dedykowana do usuwania sierści i czyszczenia tapicerki czy sofy. 
 • Szczotka do kurzu
 • Szczelinówka
 • Łamana końcówka

Pierwsze dwie elektroszczotki mają wbudowane światła LED ułatwiające sprzątanie. To jest szczególnie przydatne w sprzątaniu trudniej dostępnych miejsc jak i drobin niewidocznych na pierwszy rzut oka. Są także wykonane w taki sposób by w trakcie sprzątania nie zarysować cennego parkietu. Elektroszczotka Active Dual LED AI ma dodatkowo na froncie gumowy pasek zabezpieczający oraz własny napęd wałka. Końcówki z dopiskiem AI mają zintegrowany w sobie specjalny czujnik oporu.

Co zaś tyczy się trzech ostatnich szczotek, te przeznaczone są do sprzątania precyzyjnego. Szczotka do kurzu to tak naprawdę końcówka 2-w-1, bo może służyć też jako płaska ssawka szczelinowa po przesunięciu obręczy z miękkim włosiem. Wszystkie akcesoria są mocowane na klips, co nie wymaga dużej siły i ułatwia ich montaż, a do ich przechowywania znalazł się w zestawie specjalny stojak. 

Szkoda jedynie, że w zestawie za taką kwotę zabrakło giętkiej rury do sprzątania w najtrudniej dostępnych miejscach, niekoniecznie przy użyciu elektroszczotek, ale choćby ssawek szczelinowych. Nie znalazła się tutaj także dedykowana końcówka do mopowania, która z pewnością dopełniłaby całego zestawu, który można by wtedy bez jakichkolwiek przeszkód nazwać kompletnym. 

Aplikacja i zarządzanie

Kolejnym ogromnym wyróżnikiem tego odkurzacza jest fakt, że część jego funkcji jest dostępna z poziomu aplikacji. Mam tutaj konkretnie na myśli oprogramowanie bezpośrednio od Samsunga, które powstało jako swoisty HUB do zarządzania także innymi urządzeniami od teo producenta, czyli SmartThings. 

Ta niezwykle ułatwia kontrolę nad odkurzaczem, a jeżeli macie ją już zainstalowaną na telefonie to ten idealnie wpasuje się w cały ekosystem. Na pulpicie w aplikacji znajduje się status działania, poziom naładowania baterii, czy data ostatniego opróżniania stacji z nieczystości. Co ciekawe również z poziomu smartfona możecie dobrać tryb pracy odkurzacza czy połączyć go z usługami jak na przykład inteligentne zarządzanie “Home Care”. W apce jest także sekcja “Energy” w której są statystyki zużycia prądu czy ilość wyprodukowania CO2 podczas sprzątania.

Bezprzewodowa Moc i Inteligencja

Samsung Bespoke Jet AI to nie tylko odkurzacz, a wręcz prawdziwy asystent sprzątający, który dostosuje się do Waszych potrzeb. Jego moc ssąca wynosząca nawet 280 W pozwala na skuteczne usuwanie kurzu, włosów i innych zanieczyszczeń z różnych powierzchni. O ile oczywiście tryb pracy, a co za tym idzie moc możecie regulować ręcznie, to lepiej zdać się na możliwości AI, które w tym modelu zasługują na uwagę. 

Wcześniej wspomniany czujnik oporu, który znajduje się w końcówkach z AI w nazwie wykwa aktualny poziom zanieczyszczeń i dzięki pomiarom automatycznie dostosuje moc ssania i szybkość obrotów szczotki w zależności od ilości zabrudzeń i rodzaju podłoża. Tym samym nie musicie się martwić o ciągłe zmienianie ustawień i trybu pracy. Trzeba w tym miejscu Samsungowi oddać, że wykorzystali AI nie tylko w sposób kreatywny, ale i zaskakująco praktyczny. 

Jeżeli chodzi o praktykę, odkurzacz dobrze radzi sobie z włosami i sierścią zwierząt, które często sprawiają problem innym urządzeniom. Efektywnie odkurzy najróżniejsze powierzchnie, takie jak dywany, panele czy płytki. W zestawie znajdują się dwie baterie, które łącznie wystarczają na 160 minut sprzątania. 

Jednak ciekawym zabiegiem ze strony Samsunga jest różny czas pracy tych dwóch ogniw. Pierwsza (lżejsza) pozwala na maksymalnie 60 minut odkurzania, a druga na 100 minut. Co istotne obydwie baterie można ładować jednocześnie, jedną w odkurzaczu, a drugą w osobnej stacji ładującej. Sam czas ładowania jest już znacznie dłuższy – 300 min dla dużej i 210 min dla małej baterii w osobnej podstawce ładującej.

A po sprzątaniu…

Wystarczy, że umieścicie odkurzacz w stacji dokującej i w zależności od ustawień ten sam rozpocznie proces opróżniania. Jednak jeżeli sprzątanie było krótkie, a w zbiorniku nie znajduje się dużo zanieczyszczeń to zawsze możecie to zrobić ręcznie. Moment opóźnienia opróżniania możecie ustawić z poziomu aplikacji SmartThings. Dostępny czas opóźnienia odsysania ze zbiornika wynosi: krótkie 8-10 sekund, normalne 12-14 sekund, długie 20-22 sekundy. 

Jeśli chodzi o pojemność, to wewnątrz stacji znajduje się 2l worek. W zestawie z odkurzaczem znajdziecie również 2 zapasowe do wymiany. Co przypadnie do gustu osobom z alergiami to w samej stacji pod workiem również zamontowano filtr z materiału oraz filtr HEPA, które możecie oczyścić pod wodą w razie potrzeby. Cała stacja nie należy do najmniejszych i zajmuje trochę miejsca, co warto mieć na uwadzę podczas zakupu. Jednocześnie stojak na akcesoria też musi znaleźć swoje miejsce. 

 • Minus
  Brak poczucia produktu premium
 • Minus
  Brak giętkiej rury w zestawie
 • Minus
  Brak końcówki mopującej (można ją dokupić osobno)
 • Minus
  Stacja czyszcząca zajmuje więcej miejsca niż klasyczna
 • Plus
  Wysoka moc ssania
 • Plus
  Dobrze i szybko działający tryb AI
 • Plus
  System filtracji w odkurzaczu i stacji
 • Plus
  Dwie baterie w zestawie i stacja do ładowania
 • Plus
  Dwie elektroszczotki AI z oświetleniem
 • Plus
  Prawie pełen zestaw akcesoriów
 • Plus
  Aplikacja SmartThings

Podsumowanie

Samsung Bespoke Jet AI to nietuzinkowy odkurzacz bezprzewodowy, który łączy w sobie klasykę oraz najnowocześniejsze rozwiązania. Duża moc i szeroki wybór akcesoriów, które znajdują się od razu w zestawie sprawia, że bez trudu można sobie poradzić z najróżniejszymi zabrudzeniami. Z kolei wbudowany tryb AI radzi sobie zaskakująco dobrze w codziennych zadaniach i sprawnie zarządza parametrami sprzątania bez naszego udziału. 

System filtracji i automatyczne opróżnianie zapewniają czystość w domu oraz higieniczną, niezwykle wygodną obsługę. Bez wątpienia jest to model z wyższej półki, choć pierwszy kontakt z samym odkurzaczem o tym nie świadczy. Jednak nawet mimo tego, za sprawą swoich funkcji Samsung Bespoke Jet AI bije konkurencję na głowę. Elegancki, dość stonowany, ale i uniwersalny design sprawia, że nawet pomimo nieco większych gabarytów znajdzie swoje miejsce w większości domów. 

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez