szczoteczka soniczna magnetyczna elektryczna

Szczoteczka soniczna – jaką wybrać w 2024 roku? Ranking

Gadżet, jakim jest szczoteczka soniczna zyskuje popularność już od jakiegoś czasu. Na rynku nie brakuje modeli budżetowych jak i z prawdziwie najwyższej półki. Jednak jaki model będzie odpowiedni dla Was? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć.

W naszych filmach na kanale YouTube już niejednokrotnie poruszaliśmy temat szczoteczek sonicznych. Tego typu gadżety same w sobie są już małymi cudami techniki, bo poza super dokładnym czyszczeniem całej jamy ustnej pozwalają także sprawdzić czy odpowiednio szczotkujemy i dbamy o nasze zęby. No bo w końcu w większości przypadków są to szczoteczki smart, komunikujące się ze smartfonami i pozwalające na analizę tych danych.


Szczoteczka soniczna do 200 zł

Klasycznie już dla naszych rankingów zaczniemy od propozycji najbardziej budżetowych. Jednak te mimo swojej niskiej ceny wciąż mogą zaoferować Wam te najbardziej podstawowe funkcje na wysokim poziomie.

szczoteczka soniczna

Marka Oclean jeszcze jakiś czas temu należała do znanego i lubianego przez wszystkich Xiaomi. Teraz jednak stanowią osobną markę i doskonale radzą sobie dostarczając użytkownikom przystępne cenowo szczoteczki soniczne. Model Flow to jeden z najbardziej podstawowych, który oferuje jednak długi czas pracy na jednym ładowaniu, kilka trybów pracy czy wysoką częstotliwość pracy na poziomie 76000 ruchów na minutę.

Do Waszej dyspozycji producent oddał dokładnie 5 trybów pracy, z czego każdy charakteryzuje się inną częstotliwością i przeznaczeniem. Po za tym szczoteczka oferuje standard IPX7, czyli możecie wejść z nią np. pod prysznic by zaoszczędzić trochę czasu z rana. Wbudowany dwu minutowy timer w 30 sekundowych odstępach poinformuje Was, kiedy należy zmienić stronę szczotkowania. Szczoteczka niestety nie została wyposażona w czujnik nacisku. Natomiast na baterii wytrzymuje do 180 dni, a naładujecie ją za pomocą klasycznego USB-C.

Oromed Oro-Sonic X Pro

Szczoteczka soniczna Oromed Oro-Sonic X Pro to tania szczoteczka, która oferuje to co niezbędne.Do wyboryu jest aż 15 kombinacji trybów pracy (w 5 trybów i 3 poziomy natężenia drgań). W trybie Strong głowica końcówki wykonuje 38000 ruchów, znalazł się nawet dedykowany tryb do wybielania i polerowania. Hałas jaki wytwarza podczas czyszczenia wynosi blisko 40 dB. Na dole jest zamontowana dioda, która sygnalizuje stan naładowania.

Jest wygodna w użyciu za sprawą antypoślizgowej rączki, a ta się przyda, z uwagi na fakt, że płyny potrafią spływać podczas szczotkowania. Wbudowana bateria 800 mAh wystarcza na 45 dni używania każdego dnia. W zestawie zostały zawarte: 2 końcówki (średnia twardość), etui podróżne i ładowarka indukcyjna z końcówka USB.


Szczoteczka soniczna do 300 zł

Przechodzimy do nieco wyższej kategorii cenowej, jednak dzięki dołożeniu kilkudziesięciu złotych możecie otrzymać sprzęt znajdujący się nawet kilka klas wyżej. Mowa tutaj nie tylko o bardziej dopracowanych funkcjach, ale i opcjach smart.

szczoteczka soniczna

Firma Oral-B to pewna ikona jeżeli chodzi o higienę jamy ustnej. Nie ma chyba osoby, która choć raz nie usłyszała by o tej marce. W swojej ofercie mają szeroki wybór najróżniejszych szczoteczek, a wśród tych najbardziej budżetowych musimy wyróżnić model Pro 750. Jest to szczoteczka rotacyjna zdolna do wykonywania ruchów oscylacyjnych 8800 razy na minutę i pulsacyjnych z częstotliwością 20000 ruchów na minutę.

W zestawie otrzymujecie oczywiście samą szczoteczkę wraz z jedną końcówką, która jest wymienna. Po za tym znajdziecie tam także dedykowaną ładowarkę oraz etui podróżne, dzięki czemu możecie ją zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Wbudowany akumulator pozwala na pracę przez maksymalnie 10 dni codziennego użytkowania.

Oclean X Pro
szczoteczka soniczna

Wracamy do propozycji od firmy Oclean, która jest jedną z najciekawszych w tym przedziale cenowym. Wewnątrz modelu X Pro znalazł się nie tylko potężny silnik zdolny do pracy z częstotliwością 84000 ruchów na minutę, ale i wielofunkcyjny kolorowy wyświetlacz czy możliwość integracji z dedykowaną aplikacją. Szczególnie ta ostatnia funkcja jest ciekawa, bo poza możliwością śledzenia szczotkowania znalazło się tam całkiem sporo dodatkowych trybów.

Z jej pomocą możecie skorzystać z jednego z predefiniowanych scenariuszy szczotkowania, stworzyć własny lub posłużyć się jednym, którego autorem jest społeczność. Macie tam także dostęp do najróżniejszych raportów dotyczących higieny Waszej jamy ustnej. Co ważne te informacje znajdziecie także bezpośrednio na wyświetlaczu. Szczoteczka oczywiście wykrywa kiedy zbyt mocno szczotkujecie zęby i Was o tym informuje. Bateria w zupełności wystarcza na dwa tygodnie, a ładowarka może służyć także za uchwyt łazienkowy.

SEYSSO Planet NeptunX

Ta zwyczajnie wyglądająca szczoteczka dokładnie wyczyści zanieczyszczenia z uwagi na aż 87120 ruchów na minutę wykonywanych przez głowicę. Dodatkowo zastosowano technologię dynamicznego oczyszczania, które powoduje szybkie i intensywne ruchy włosia. Dzięki czemu wytwarzana jest duża ilość bąbelków powietrza, tworzących pianę, co przekłada się na lepsze rozprowadzenie pasty do zębów.

Ma ona podstawowe 4 tryby pracy: Codzienne czyszczenie, Masaż, Polerowanie, Wybielanie. Przy użyciu konkretnego trybu podświetli się inny kolor (żółty, zielony, niebieski i czerwony). Bateria wystarczy na aż 75 dni używania co najmniej 2 razy dziennie po sesje trwające 2 minuty. Etui podróżne ułatwi transport i zabezpieczy szczoteczkę przed uszkodzeniem.


Szczoteczka soniczna do 500 zł

Znów poziom wyżej, a wraz z nim dodatkowe funkcje, które znacząco wpływają na sam komfort korzystania ze szczoteczki.

Oral-B Pro 3
szczoteczka soniczna

Wracamy do marki Oral-B oraz szczoteczek rotacyjnych. Model Pro 3 stosuje doskonaloną już przez wiele lat technologię, która łączy w sobie trzy rodzaje ruchów główki szczoteczki. Oral-B nazywa to ruchami 3D jednak w rzeczywistości są to po prostu ruchy pulsacyjne, rotacyjne oraz oscylacyjne. Takie połączenie sprawia, że szczotkowanie jest nie tylko efektywne, ale i proste. Nie musicie bowiem stosować dodatkowego ruchu wymiatającego jak w przypadku szczoteczek sonicznych.

W tym modelu warto zwrócić uwagę, że poza takimi opcjami jak kilka trybów pracy czy timer znalazł się także czujnik nacisku. Jest to jeden z najważniejszych elementów, których brakuje w tańszych modelach. Ten działa w 360 stopniach i w razie zbyt dużego nacisku będzie to sygnalizował innymi wibracjami oraz czerwonym kolorem podświetlenia. W zestawie ze szczoteczką otrzymujecie także etui ochronne oraz ładowarkę. Warto w tym miejscu dodać, że szczoteczka współpracuje także z dedykowaną aplikacją, która pozwala na analizę tego jak dokładnie szczotkujecie zęby.

Philips Sonicare Protective Clean

szczoteczka soniczna

Szczoteczki marki Philips jeszcze się w tym zestawieniu nie pojawiły, jednak jest to jedna z największych firm, która produkuje aktualnie modele soniczne. Ten konkretny model należy do linii najbardziej podstawowych, ale mimo tego oferuje maksymalną prędkość na poziomie 62000 ruchów na minutę. Oczywiście tę można regulować za pomocą jednego przycisku. Z kolei bateria wystarcza na pracę w najwyższym trybie nawet przez dwa tygodnie.

Nie brakuje tutaj na pokładzie timera, który powie Wam kiedy należy zmienić stronę szczotkowania. Po za tym jest także czujnik nacisku, ten w razie wykrycia zbyt dużej siły powiadomi Was specjalnymi wibracjami. Po za tym szczoteczka wykrywa także kiedy przyszedł czas na wymianę końcówki i będzie Was o tym informować zarówno przed rozpoczęciem szczotkowania jak i specjalną diodą na obudowie. Wbudowana bateria pozwala na pracę przez około dwa tygodnie bez konieczności ładowania.

Model Smilesonic EX cechuje się 5 trybami pracy, w tym jednym przeznaczonym do dbania o zdrowe dziąsła. Tryb wybielający “White” wprawia końcówkę szczoteczki w drgania – dokładnie 96 000 ruchów na minutę, aby przebarwienia zniknęły, zęby stały się jaśniejsze. Dwa czasomierze wyznaczą cały czas trwania czyszczenia oraz koniecznośc zmienienia strefy szczotkowania. Bateria wystarcza na łączny czas od 7h do 16h szczotkowania, a dioda w kształcie baterii na samym dole poinformuje o stanie naładowania.

W zestawie otrzymasz 4 różne końcówki, abyś mógł wybrać tę odpowiednią dla siebie: “DailyCare” o średniej twardości włosiu, “ShinyWhite” z twardym włosiem, “SensiTouch” z miękkim włosiem, dla osób cierpiących na nadwrażliwości, “OrthoClean” z długim włosiem do aparatów ortodontycznych i przestrzeni pomiędzy zębami.


Do 800 zł

Za kwotę 800 zł otrzymacie nie tylko niezwykle dopracowaną szczoteczkę, ale i całą otoczkę w postaci dodatkowych akcesoriów czy aplikacji analizującej mycie zębów w czasie rzeczywistym.

Philips Sonicare HX6851/53

Philips Sonicare
szczoteczka soniczna

Znów propozycja marki Philips z linii Sonicare. Jak może sugerować nazwa jest to szczoteczka soniczna, która jest w stanie generować maksymalnie 62000 ruchów na minutę. Intensywność pracy możecie dowolnie regulować, a także wybrać jeden z trzech dostępnych programów szczotkowania. Co ważne ten konkretny model jest w pełni bezpieczny także dla aparatów ortodontycznych. Dlatego jeżeli aktualnie jesteście jego posiadaczami to nie musicie się o nic martwić.

Szczoteczka została wyposażona w system monitorowania nacisku. Ten jeszcze szczególnie istotny, bo zbyt duża siła przykładana w trakcie szczotkowania negatywnie wpływa zarówno na zęby jak i dziąsła. Jest także timer oraz dodatkowa funkcja, która bada żywotność każdej stosowanej końcówki. Za sprawą niewielkiego układu w główce szczoteczka doskonale wie ile szczotkowań jeszcze pozostało, nawet jeżeli używacie kilku główek jednocześnie.

szczoteczka soniczna

Dokładnie taki poziom ma do zaoferowania szczoteczka rotacyjna od Oral-B z serii Genius X. Ta jak twierdzi sam producent jest wspomagana przez sztuczną inteligencję, która analizuje sposób, w jaki szczotkujecie zęby i podpowiada Wam za pośrednictwem sugestii w aplikacji mobilnej w jaki sposób możecie usprawnić ten proces. Z poziomu smartfona macie także dostęp do znacznie bardziej rozbudowanych raportów z tygodnia czy miesiąca.

Jak przystało na model za nie małe pieniądze, pod końcówką znalazł się specjalny sensor, który cały czas sprawdza jakiej siły nacisku używacie do szczotkowania. Jeżeli ta jest za duża to natychmiast sygnalizuje to za pomocą czerwonej diody oraz znacznego spowolnienia pracy. Warto w tym miejscu wspomnieć, że szczoteczka oferuje dwa różne rodzaje pracy. Po pierwsze są to ruchy oscylacyjne z częstotliwością 10500 na minutę, a drugie to pulsacyjne oferujące aż 48000 ruchów na minutę.

W samej szczoteczce znalazło się łącznie aż 6 trybów pracy, dzięki czemu powinna odpowiadać nawet na najbardziej wymagające potrzeby. Z kolei w zestawie znajdziecie specjalne etui podróżne, które umożliwia jednoczesne ładowanie szczoteczki jak i smartfona.

Dość nietypową nowością w całym zestawieniu będzie szczoteczka magnetyczna. To zupełnie nowy rodzaj szczoteczek do zębów, który wykorzystuje specjalne kierowane drgania wytwarzane przez szczoteczkę, dzięki czemu włókna na końcówce zachowują się tak jakby była to szczoteczka rotacyjna. Jednak Całość jest o tyle nietypowa, że może działać z jeszcze większą częstotliwością i skutecznością w porównaniu do szczoteczek sonicznych czy rotacyjnych.

Tego typu modeli w naszym zestawieniu pojawi się jeszcze kilka, jednak ten konkretny model jest najtańszym jaki ma w swojej ofercie Oral-B. Niestety jak na razie próżno szukać szczoteczek innych producentów korzystających z technologii magnetycznej do usuwania nagromadzonej płytki nazębnej. Wracając jednak do samej szczoteczki, model iO 6 to najbardziej podstawowy wariant, jednak mimo tego ma do zaoferowania kilka istotnych funkcji.

Na pokładzie znalazło się 5 predefiniowanych trybów pracy, o szczegółach których przeczytacie na wbudowanym wyświetlaczu. Nie brakuje także dedykowanego sensora nacisku dbającego o poprawne szczotkowanie. Ten współpracuje także z algorytmami SI, które dostosowują pracę szczoteczki do Waszych preferencji. W zestawie otrzymujecie specjalną ładowarkę, etui podróżne oraz dedykowany pojemnik na dodatkowe końcówki.


Szczoteczka soniczna do 1000 zł

Z kolejnymi modelami zbliżyliśmy się do magicznej granicy tysiąca złotych. Dla niektórych taki wydatek na szczoteczkę do zębów może brzmieć jak szaleństwo, ale może jest w nim jakaś metoda.

Philips Sonicare Diamond Clean

szczoteczka soniczna

Znów wracamy do marki Philips oraz ich niezwykle obszernej linii Sonicare. W tym budżecie możecie kupić model DiamondClean 9000, który jest jednym z najbardziej wszechstronnych wariantów, który dodatkowo jest napakowany dodatkowymi funkcjami. Jest to oczywiście szczoteczka soniczna pracująca z częstotliwością 62000 ruchów na minutę. Intensywność pracy możecie regulować w 3 stopniowej skali ­. Do tego macie także cztery różne programy czyszczenia.

Nie brakuje także czujnika nacisku, który o zbyt dużej przyłożonej sile będzie Was informował specyficznymi wibracjami w trakcie pracy. Jednocześnie znalazł się tutaj także system, który przypomina o wymianie końcówki szczoteczki po określonej liczbie cykli mycia. Nie ma znaczenia czy korzystacie ze szczoteczki samemu czy w rodzinnym gronie, oczywiście pamiętając o zmianie końcówek. Philips Sonicare analizuje każdą główkę osobno, a wszystkie informacje zapisuje na specjalnym mikroukładzie.

Warto w tym miejscu dodać, że model Diamond Clean jest obsługiwany przez dedykowaną aplikację na smartfona. Tam znajdziecie najważniejsze informacje dotyczące szczotkowania zębów czy raporty opiewające na dłuższe okresy czasu jak tydzień czy miesiąc. W zestawie z samą szczoteczką znalazło się także specjalne etui podróżne z funkcją ładowania jak i dedykowana szklanka. Co ciekawe ta także oferuje funkcję bezprzewodowego ładowania Waszej szczoteczki.

Oral-B iO8
szczoteczka soniczna

O szczoteczkach magnetycznych pisaliśmy nieco wcześniej, konkretniej przy najbardziej przystępnym modeli iO 6 z całej serii, jaką ma w swojej ofercie Oral-B. Napęd magnetyczny ma spore szanse nieco namieszać na już bardzo ugruntowanym rynku szczoteczek elektrycznych, ale o tym przekonamy się dopiero w przyszłości.

Sama szczoteczka Oral-B iO 8 może się wyróżnić nie tylko zastosowaniem tej innowacyjnej technologii. W zestawie otrzymujecie w pakiecie poza samą szczoteczką specjalne etui podróżne oraz dedykowaną ładowarkę. Ten model, jako jeden z niewielu został wyposażony w wyświetlacz, na którym pokazywać się będą podstawowe informacje na temat szczotkowania. Co ważne większą ich ilość znajdziecie bezpośrednio w aplikacji na smartfona.

Ponadto znalazła się tutaj niezwykle istotna funkcja jaką jest sensor nacisku. Co ważne ten działa w 360 stopniach, innymi słowy niezależnie pod jakim kątem szczotkujecie zęby, ten wykryje kiedy używacie zbyt dużo siły. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla płytki nazębnej jak i samych dziąseł. Do Waszej dyspozycji jest także 6 specjalnie przygotowanych trybów mycia zębów.


Szczoteczka soniczna za ponad 1000 zł

Wydając na szczoteczkę do zębów ponad tysiąc złotych doskonale wiecie czego oczekiwać, a Wasze wymagania dotyczące oferowanych funkcji czy jakości wykonania wywindowane są pod sam sufit. To nie znaczy, że nie mamy pasujących propozycji.

Philips Sonicare 9900 Prestige

szczoteczka soniczna

Pierwszą z nich jest najbardziej dopracowana I oferująca najwięcej z całej serii szczoteczka Philips Sonicare z dopiskiem Prestige. W przypadku tego modelu producent przyłożył się do każdego, nawet najmniejszego elementu, wszystko po to by zapewnić Wam jak najlepsze efekty szczotkowania. Wewnątrz znalazł się silnik soniczny zdolny do pracy z częstotliwością 62000 ruchów na sekundę. Co istotne możecie tę intensywność regulować w 3-stopniowej skali.

Do wyboru macie także 5 różnych trybów pracy, z którego każdy pełni nieco inną rolę. Sama szczoteczka około 100 razy na sekundę analizuje sposób w jaki szczotkujecie zęby. Pod uwagę bierze między innymi ruch, siłę nacisku, stopień pokrycia czy czas. Wszystko po to by automatycznie dostosować tryb pracy indywidualnie do Waszych potrzeb i preferencji. Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym i możecie tym zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfona.

Tam znajdziecie także dokładny opis jak powinniście szczotkować zęby wraz z indywidualnymi wskazówkami, które pomogą Wam jeszcze bardziej zadbać o zdrowe zęby. Po za tym macie tam dostęp do spersonalizowanych raportów dotyczących mycia zębów. Jak przystało na szczoteczkę w tej cenie w zestawie znajdziecie pełen zestaw akcesoriów jak choćby etui podróżne czy specjalną stację do ładowania w domu.

Oral-B iO9
szczoteczka soniczna
Nagraliśmy o niej film!

Ostatnią propozycją jaka pojawia się w naszym rankingu jest druga już szczoteczka magnetyczna. O modelu Oral-B iO 9 mieliśmy okazję przygotować pełen odcinek na naszym kanale YouTube, który znajdziecie nieco niżej. Podobnie jak model iO 8, tak i iO 9 wykorzystuje specjalnie opatentowaną na potrzeby Oral-B technologię magnetyczną. Specjalny ruch generowany przez napęd tej szczoteczki pozwala na jeszcze dokładniejsze czyszczenie zębów.

Jednak iO 9 ma w zanadrzu także jedną dodatkową funkcję, a konkretniej możliwość analizy tego jak szczotkujecie zęby i to w 3 wymiarach. Szczoteczka doskonale wie, który ząb aktualnie szczotkujecie i analizuje to czy na pewno został wyczyszczony z każdej strony. Dzięki temu możecie być świadomi jak dokładnie szczotkujecie nie tylko całe uzębienie, ale także każdy ząb z osobna.

Po za tym nie mogło tutaj zabraknąć innych dodatków jak analizatora siły nacisku w 360 stopniach, aktywnego wyświetlacza, współpracy z dedykowaną aplikacją czy całego zestawu dodatków, który znajduje się bezpośrednio w pudełku z szczoteczką. Do Waszej dyspozycji jest także 7 specjalnie przygotowanych trybów szczotkowania z możliwością ich dostosowania w aplikacji.


Podsumowanie

Szczoteczki rotacyjne, oscylacyjne, soniczne czy w końcu magnetyczne. Z pozoru prozaiczny przedmiot i czynność szczotkowania zębów może nie być już tym samym nigdy więcej. Technologia, która pomaga zadbać o zdrowie jamy ustnej rozwija się w bardzo szybkim tempie oferując najnowsze technologie w przystępnych cenach. Jednocześnie zapewniając przy tym nieporównywalnie wyższy komfort.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy Wam z wyborem nowej szczoteczki dla siebie lub na prezent dla kogoś. Z kolei jeżeli Waszym zdaniem zabrakło w tym zestawieniu modelu, który powinien był się tutaj znaleźć to koniecznie piszcie w komentarzach. 

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.