Flagowa szczoteczka soniczna? Tak, oto Philips Sonicare Prestige 9900!

Flagowa szczoteczka soniczna? Tak, oto Philips Sonicare Prestige 9900!

Higiena jamy ustnej, jak i ogólnie higiena ciała to coś, na co szczególną uwagę powinien zwracać dosłownie każdy. Jak jednak wybrać odpowiednie urządzenie, które zadba o nasze zęby? Czy Philips Sonicare Prestige 9900 to najlepsza szczoteczka soniczna?

Różnorodność na rynku szczoteczek

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu, szczoteczki soniczne (jak i elektryczne) były w Polsce rzadkością. Z czasem jednak na rynku zaczęły pojawiać się kolejne modele wspomnianych szczoteczek, a z upływem kolejnych lat było tego coraz więcej. Nic więc dziwnego, że z czasem rynek ten rozwinął się do tego stopnia, że obecnie można spokojnie porównać go do rynku smartfonów.

Philips Sonicare Prestige 9900

O czym konkretnie mówimy? O podziale szczoteczek sonicznych na różne kategorie, tak jak to bywa w przypadku nowoczesnych smartfonów. W ich przypadku dostępne są propozycje budżetowe, ze średniej półki, a także najdroższe – flagowce.

I niezależnie od tego, czy zdawaliście sobie z tego sprawę, identyczny podział występuje w przypadku szczoteczek. W tym tekście skupimy się jednak jedynie na wspomnianych wcześniej flagowcach, a konkretniej jednej, szczególnej propozycji – Philips Sonicare Prestige 9900.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Ups, nie znaleziono artykułu

Pod podanym adresem nie ma żadnego artykułu. Może poszukasz tego, co Cię interesuje bezpośrednio na stronie TechnoStrefa.com?

Philips Sonicare Prestige 9900 – co w pudełku, oprócz samej szczoteczki?

Philips Sonicare Prestige 9900 to zdecydowanie produkt klasy premium, od którego z zasady powinno oczekiwać się nieco więcej, niż od innych, tańszych propozycji. Co więc zrobił producent, aby zachęcić do kupna tej sonicznej szczoteczki?

Philips Sonicare Prestige 9900

Przyszli klienci zdecydowanie nie mogą narzekać na zawartość oryginalnego opakowania, w którym – oprócz samego urządzenia – znalazły się dodatkowe elementy z podstawowego wyposażenia, jak i szeroka gama przydatnych akcesoriów. Mowa tutaj między innymi o końcówce Philips Premium All-in-One A3, czyli najlepszej propozycji z całego portfolio marki.

W środku znajdziecie także elegancką stację ładującą, na której pionowo ustawiacie szczoteczkę, jak i bijące jakością premium etui podróżne z funkcją ładowania. Tak, etui szczoteczki pełni identyczną funkcję, jak to bywa w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie, bowiem jest to zdecydowanie rzadkość, jeśli chodzi o innych producentów. Jakby tego było mało, w pudełku znajdziecie też kostkę ładującą.

Szczoteczka soniczna w praktyce

Jak już zdążyliśmy określić, Philips Sonicare Prestige 9900 to szczoteczka soniczna klasy premium od holenderskiego producenta. Dysponuje ona siłą czyszczącą na poziomie 62 tysięcy ruchów na minutę, co przekłada się na mechaniczne rozbijanie płytek bakteryjnych, a następnie ich wymiatanie. Dzięki drganiom o tak wysokiej częstotliwości, urządzenie wytwarza specjalne mikro bąbelki, które bez trudu docierają głęboko do trudno dostępnych miejsc.

To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie technologia SenseIQ, czyli zestaw specjalnych sensorów i algorytmów. Aż do 100 razy na sekundę SenseIQ monitoruje 5 parametrów techniki szczotkowania: ruch, siłę nacisku, stopień pokrycia, czas i częstotliwość, a następnie zebrane wyniki zapisuje w aplikacji. Ta odpowiednio je przetwarza i na ich podstawie przygotowuje spersonalizowane wskazówki w czasie rzeczywistym, które mogą pomóc lepiej zadbać higienę naszej jamy ustnej.

Philips Sonicare Prestige 9900

Wszystko to dzieje się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu sugerując się dostarczanymi informacjami, na bieżąco możemy poprawiać swoje błędy. Oprócz nowoczesnych technologii i optymalnego dopasowania częstotliwości drgań, równie ważna jest jakość włókien i ich ułożenie na końcówce szczoteczki. Warto więc wspomnieć, że końcówka Premium All-in-One, w porównaniu do szczoteczki manualnej, zapewnia do nawet 15 razy zdrowsze dziąsła. Jakby tego było mało, to nawet do 20 razy skuteczniej usuwa płytkę bakteryjną i świetnie radzi sobie z przebarwieniami.

Mobilna aplikacja Philips Sonicare

Wspomniana wcześniej aplikacja jest dostępna zarówno na iPhone’y, jak i smartfony z Androidem. Philips Sonicare Prestige 9900 łączy się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth, co umożliwia nam zdalne sterowanie z poziomu mobilnej aplikacji. Takie rozwiązanie nie tylko daje nam dostęp do większej liczby parametrów urządzenia, ale też możliwość zarządzania intensywnością szczotkowania.

Ostatnią opcję obsługuje także sama szczoteczka. Wystarczy nacisnąć nieco poniżej przyciskiem zasilania, a jeśli zrobimy to dobrze, to szczoteczka lekko zawibruje. Aktualny poziom intensywności z 3-stopniowej skali reprezentują zapalone diody, których raczej nie da się nie zauważyć. Do wyboru macie również 5 dostosowanych programów, ale żeby przełączać się między nimi, to musicie korzystać już stricte z samej aplikacji.

Aplikacja zbiera też informacje na temat Waszych codziennych sesji, a w razie potrzeby może pilnować czy myjecie zęby 2 razy dziennie przez 2 minuty! Nie należy także zapominać o jej pozostałych możliwościach, takich jak tworzenie mapy 3D jamy ustnej czy przypominanie o wymianie końcówek. Oprócz aplikacji, potrzebę wymiany (zazwyczaj co około 3 miesiące) zasygnalizuje sama szczoteczka, jak i włókna na końcówkach, które po prostu zaczną blaknąć.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

EZVIZ RH1, czyli co może zaoferować pionowy odkurzacz z funkcją mopa

Choć jeszcze jakiś czas temu nie było to takie oczywiste, tak teraz „inteligentny rozwój” w pełni dotknął również segment urządzeń domowych. Dotyczy to również odkurzaczy, takich jak EZVIZ RH1, który wyczyści podłogi na sucho, jak i na mokro!  

Czytaj artykuł

Jak Philips Sonicare Prestige 9900 wypada na tle konkurencji?

Philips Sonicare Prestige 9900 to zdecydowanie produkt klasy premium, o czym producent przypomina użytkownikom szczoteczki na każdym kroku. Od samego wykonania urządzenia, przez zawartość pudełka i dołączone akcesoria, aż po obsługiwane technologie i możliwości szczoteczki. Szczerze mówiąc, po prostu nie ma się do czego przyczepić, jeśli patrzymy na nią pod takimi względami.

Warto jednak pamiętać, że – podobnie jak w przypadku smartfonów, ale też wielu innych kategoriach – nie ma nic za darmo. Podobnie jest i tutaj, bowiem Philips Sonicare Prestige 9900 nie kosztuje 100, ani 500 zł. W popularnych elektromarketach przyjdzie Wam za nią zapłacić aż… 1299 zł, więc zdecydowanie nie jest to mała kwota. Ostateczny wybór jednak należy oczywiście do osób zainteresowanych kupnem takiego urządzenia, ale jedno jest pewne – Philips Sonicare Prestige 9900 to produkt z najwyższej półki.

Philips Sonicare Prestige 9900

Ocena TechnoStrefa.com – 4/5

Używacie na co dzień szczoteczki sonicznej? Czy przy wymianie szczoteczki, weźmiecie pod uwagę zakup Philips Sonicare Prestige 9900?

Szczoteczka Philips Sonicare Prestige 9900 została wypożyczona od producenta.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!