Motorola moto g73 5G, czyli co potrafi smartfon za 1500 zł?

Najnowsza motorola moto g73 5G to najdroższa propozycja z aktualnej smartfonów zaprezentowanych przez tego producenta. Sprawdźmy więc, jak prezentuje się telefon z 6,5-calowym IPS-em, odświeżaniem 120Hz i procesorem MediaTek Dimensity 930 na pokładzie.

Awatar Kamil Malczyk

Najnowsza motorola moto g73 5G to najdroższa propozycja z aktualnej smartfonów zaprezentowanych przez tego producenta. Sprawdźmy więc, jak prezentuje się telefon z 6,5-calowym IPS-em, odświeżaniem 120Hz i procesorem MediaTek Dimensity 930 na pokładzie.

Jeden z producentów smartfonów przedstawił nową odsłonę popularnej serii, wśród której znalazły się telefony od 700, do nawet 1500 zł!

Najdroższa propozycja to między innymi procesor MediaTek Dimensity 930, 8 GB pamięci RAM i 256 GB na dane, a także 6,5-calowy ekran IPS LCD FullHD+.

Na pochwałę zasługuje zdecydowanie fakt nieumieszczania bezsensownych obiektywów i dołączenie oryginalnej ładowarki do zestawu.

Moto g73 5G – pierwsze wrażenia

Dokładnie tak jak we wstępie, motorola moto g73 5G to najdroższy z 4 nowych modeli, zaprezentowanych ostatnio przez popularnego producenta smartfonów. W momencie pierwszego kontaktu z telefonem w oczy rzuca się 6,5-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości FullHD+. Aby zadbać o jeszcze lepsze wrażenia z przewijania palcem po wyświetlaczu, Motorola zdecydowała się na zastosowanie technologii wysokiej częstotliwości odświeżania, oferującej maksymalnie 120 Hz.

motorola moto g73 5G - ekran IPS

Warto również wspomnieć, że moto g73 5G zdecydowanie ma szansę rozkochania w sobie entuzjastów dobrego brzmienia, doceniających najwyższą jakość dźwięku. To jest możliwe nie tylko dzięki umieszczeniu w tym modelu głośników stereo z technologią Dolby Atmos, ale też coraz rzadziej spotykanego… gniazda słuchawkowego!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Nowe motorole g73 i g53 namieszają na naszym rynku

Motorola to jeden z tych producentów smartfonów, który zdecydowanie może zaliczyć 2022 rok do udanych! Mijają jednak kolejne miesiące, a klienci oczekują kolejnych udanych produktów. Co tak naprawdę oferują najnowsze motorole z rodziny moto g?

Czytaj artykuł

Jeśli więc pomimo upływu lat i technologii płynącej na przód, nie przekonaliście się do słuchawek bezprzewodowych, to ten smartfon (jak i pozostali przedstawiciele rodziny moto) mogą być interesującym wyborem. Oczywiście łączności Bluetooth tutaj nie brakuje, także dla fanów słuchawek TWS, które także są w ofercie Motoroli też coś się znajdzie.

motorola moto g73 5G - Dolby Atmos

Pozostając przy temacie technologicznego rozwoju należy zwrócić uwagę, że moto g73 5G nie umożliwia jeszcze zastosowania karty eSIM. Swego rodzaju rekompensatą może być za to fakt, iż smartfon ten obsługuje technologię 5G. Co znajdziemy w środku smartfona? Za wydajność najdroższego brata z nowej odsłony rodziny moto g odpowiada procesor MediaTek Dimensity 930.

Nie można zapominać o wsparciu, jakie nieustannie udziela mu 8 GB zamontowanej pamięci RAM. W modelu znalazła się bateria o pojemności 5 000 mAh, którą możemy ładować z maksymalną mocą 30W, chociażby za pomocą ładowarki dołączonej do całego zestawu.

motorola moto g73 5G - ładowarka

Do dyspozycji na swoje najpotrzebniejsze dane dostajemy 256 GB, które to możemy rozszerzyć poprzez dołożenie karty pamięci microSD. Trzeba mieć jednak na uwadze, że takie rozwiązanie automatycznie wyklucza nas z obsługi jednej z dwóch kart SIM, które mogą zmieścić się na smartfonowej tacce.

Skrócona specyfikacja

 • Procesor
  MediaTek
  Dimensity 930
 • Ekran smartfona
  LCD IPS
  120 Hz
 • Przekątna ekranu smartfona
  6.5-cala
 • Rozdzielczość ekranu smartfona
  FullHD+
 • Jasność
  700 nitów
 • Pamięć RAM
  8 GB
 • Pamięć masowa
  256 GB
 • Bateria
  5 000 mAh
 • Ładowanie
  30 W
 • System operacyjny
  Android 13
 • WiFi
  WiFi 5
  BT 5.3
 • Sieć komórkowa
  5G
  LTE
 • Aparat
  Główny 50 Mpix
  Szeroki 8 Mpix
 • NFC
  Tak
 • Masa
  181 g

Co znajdziemy z tyłu smartfona?

Tył w moto g73 5G to połączenie matowych plecków oraz wyspy z dwoma aparatami. W tym miejscu należy szczerze pogratulować i pochwalić Motorolę za fakt, iż należą oni do zaszczytnego grona producentów, którzy nie łaszą się na „dorzucanie” bezsensownych aparatów. Taki zabieg, za którym idzie sztuczne zwiększanie liczby obiektywów jest niestety obecnie dość popularny, więc trzeba doceniać wszystkich, którzy nie dołączają lub wyłamują się z tej niechlubnej listy.

motorola moto g73 5G - aparaty

Przy okazji tematu aparatów warto powiedzieć, iż główny sensor w moto g73 5G ma 50 Mpix i przysłonę f/1.8, a także obsługuje szybki autofokus z detekcją fazy. Jest w nim jednak coś niezwykłego, co zasługuje na szczególną uwagę. Mowa tutaj o rozmiarze pojedynczych pikseli – 1 µm – czyli więcej od poprzedniej generacji moto, jak i konkurencyjnych modeli. Większe piksele to oczywiście więcej światła, które na nie pada, co przekłada się na dużo lepsze zdjęcia.

Drugi obecny na plecach smartfona obiektyw to ultraszerokokątny 8-megapikselowy aparat o polu widzenia na poziomie 118 stopni. Z przodu, na górnej części ekranu, znalazła się za to kamerka selfie o rozdzielczości 16 Mpix, która również obsługuje technologię dużych pikseli, co poprzednie obiektywy (Ultra Pixel).

motorola moto g73 5G - aparaty

Nowe motorole moto g mają ze sobą wiele wspólnego

Choć głównym bohaterem tego tekstu był najwyższy model – motorola moto g73 5G, to warto wspomnieć o tym, że wszystkie smartfony z tej serii mają ze sobą dużo wspólnego. Mowa tutaj przede wszystkim o niemal identycznej bazie wyjściowej, która – między konkretnymi modelami – różni się jedynie małymi szczegółami.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Motorola Defy Satellite Link to łączność satelitarna dla Androida

Motorola we współpracy z firmą Bullit Group (to oni odpowiadają za telefony Cat) przedstawili światu małe urządzenie – Motorola Defy Satellite Link, które zapewni Wam zasięg dosłownie po środku niczego.

Czytaj artykuł

Warto jednak pamiętać, że oprócz wielu podobieństw, można wyznaczyć także dużo różnic, takich jak osiągi wyświetlacza, jakość zdjęć z aparatu, szybkość ładowania baterii czy standardy łączności.

Na pokładzie wszystkich modeli z serii moto znajdziemy zainstalowany system operacyjny Android 13 z dedykowaną nakładką MyUX od Motoroli. Za jej pomocą możemy między innymi spersonalizować smartfona czy wykorzystywać gesty moto. Na dwóch najdroższych modelach (g53 5G i g73 5G) znalazła się dodatkowo aplikacja Moto Secure, zapewniająca kolejną warstwę zabezpieczeń.

Mowa tutaj o takich usprawnieniach jak zabezpieczony folder na dane, ochrona dla połączeń sieciowych czy dodatkowe opcje do ekranu blokady (np. losowe ułożenie liczb na klawiaturze przy wprowadzaniu kodu PIN).

Jak oceniacie najdroższego przedstawiciela z nowej odsłony serii moto? Czy według Was smartfony Motoroli mają szansę na dłuższy okres pozostać w czołówce producentów na rynku?

motorola moto g73 5G została wypożyczona od producenta.

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.