Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Ranking 2023

Oczyszczacz powietrza w ciągu ostatnich lat stał się jednym z chętniej kupowanych urządzeń gospodarstwa domowego. Usuwanie smogu z powietrza to nie jedyne jego zadanie. Skutecznie rozprawia się też z kurzem czy alergenami. Jednak, jaki wybrać?

Oczyszczacze powietrza to właściwie jedyna skuteczna metoda pozbycia się wielu różnych zanieczyszczeń z powietrza w domu. Na rynku nie brakuje najróżniejszych modeli, które oferują szereg tych samych funkcji. Wyróżniają się jednak zastosowanymi technologiami czy ponad przeciętną wydajnością. Nie zmienia to jednak faktu, że wszystkie te urządzenia łączy wspólny cel, jakim jest szybkie i efektywne wyeliminowanie wszelkich zanieczyszczeń czy bakterii i drobnoustrojów z powietrza w pokoju lub mieszkaniu.

Jednak tutaj pojawia się pytanie, jaki model wybrać? Który model będzie odpowiedni do Waszych potrzeb, ale też zasobności portfela? Na takie pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym rankingu.

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszego oczyszczacza powietrza, jak i innych urządzeń 🙂


Oczyszczacz do 500 zł

TCL KJ120F

Jeśli do tej pory odrzucaliście myśl zakupienia odświeżacza powietrza ze względu na wysokie ceny, to TCL KJ120F jest jednym z przykładów, że takie urządzenie wcale nie musi być drogie. W związku z tym, jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, warto rozważyć taką inwestycję – nie tylko w wyposażenie swojego mieszkania, ale przede wszystkim zdrowie domowników czy pracowników biura!

Propozycja od TCL, którą możecie pozyskać za mniej niż 350 zł, dysponuje wydajnością na poziomie 120 m3 na godzinę i jest w stanie skutecznie oczyścić pomieszczenie o rozmiarze nawet 16 m2. Jednocześnie, jego praca nie będzie zakłócała nikomu pracy czy odpoczynku, bowiem TCL KJ120F wytwarza hałas na poziomie 20 dB, czyli mniej więcej taki, co ludzki szept!

Na pokładzie tego produktu nie zabrakło filtru Hepa, który usuwa nie tylko kurz czy smog, ale też alergeny i bakterie. Warto wspomnieć, że mimo niskiej ceny tego urządzenia, możemy je swobodnie obsługiwać za pomocą aplikacji mobilnej! Pozwoli to na przykład na skonfigurowanie cichszego trybu nocnego, czy timera, aby ustawić czas, po jakim oczyszczacz sam się wyłączy.


Oczyszczacz do 1000 zł

Webber AP9405B

Propozycja od firmy Webber jest już nieco większa, ale oferuje ogrom funkcji zarówno dopasowania do Waszych potrzeb jak i tych dodatkowych. Producent deklaruje, że ten model poradzi sobie z pomieszczeniami do 40 m2, jednocześnie oferuje wydajność 220 m3/h. Dzięki swoim rozmiarom wewnątrz udało się umieścić, aż 6-stopniowy system filtracji. Pozbywa się on między innymi alergenów, pyłów zawieszonych czy nieprzyjemnych zapachów. Wewnątrz umieszczono między innymi filtr HEPA H13, filtr węglowy oraz antybakteryjny.

Webber AP9405B oferuje poza oczyszczaniem powietrza także funkcję nawilżacza. Wewnątrz umieszczono dodatkowy zbiornik na wodę, dzięki temu oczyszczacz poza dbaniem o jakość powietrza w mieszkaniu zatroszczy się także o odpowiednią wilgotność. Ponadto wewnątrz nie zabrakło jonizatora opartego o technologię Pure Vital Air. Przyniesie ona ulgę przede wszystkim alergikom niszcząc wirusy, alergeny oraz zarodniki grzybów.

Ten oczyszczacz może pracować w kilku trybach, a ponadto można go obsługiwać zdalnie za pomocą pilota. Wewnątrz znalazło się kilka czujników, które w pewnym stopniu automatyzują pracę oczyszczacza. Między innymi higrometr, który odpowiada za wilgotność, jak i sensor jakości powietrza. Ten drugi dodatkowo dzięki diodom na froncie poinformuje Was, jaka jest obecnie jakość powietrza w Waszym domu. Obecny jest też tryb nocny, który zmniejsza znacząco głośność urządzenia oraz timer.

SAMSUNG AX40R3030WM/EU

W naszym rankingu nie brakuje oczywiście także propozycji dla osób dysponujących wyższym budżetem, które chcą przeznaczyć nieco więcej środków na odpowiedni oczyszczacz powietrza. Wspominany przez nas model SAMSUNG AX40R3030WM to przede wszystkim elegancja i prostota, jeśli chodzi o design, dzięki czemu nie powinien on zaburzyć wizji naszego pokoju czy biura.

Urządzenie za nieco mniej niż 1000 zł dysponuje wydajnością na poziomie 311 m3 na godzinę i jest w stanie efektywnie zadbać o pomieszczenie o maksymalnej powierzchni 40 m2. W tym przypadku mówimy o minimalnym hałasie na poziomie 20 dB, który może sięgać do nawet 48 dB (normalna rozmowa). Na górze oczyszczacza od Samsunga znalazł się 4-stopniowy wskaźnik zanieczyszczenia powietrza, który za pomocą odpowiedniego koloru wskazuje aktualny stan powietrza.

Jest on również wyposażony w czujnik gazu, nieprzyjemnych zapachów i pyłu, dzięki czemu możemy być spokojni o jakość powietrza. Oprócz cichego trybu nocnego, dostępny jest także tryb automatyczny, który automatycznie wykrywa i usuwa wszelkie zanieczyszczenia, odpowiednio dostosowując pracę wentylatora.

Viomi Smart Air Purifier

Viomi to marka, która wielu osobom może kojarzyć się przede wszystkim z robotami sprzątającymi. W swoim portfolio mają jednak całą gamę urządzeń AGD, a jednym z nich jest oczyszczacz powietrza Smart Air Purifier. Ten wyróżnia się przede wszystkim minimalistycznym wyglądem oraz funkcjami smart. Jednak nie można mu odmówić także bardzo dobrej wydajności. Producent deklaruje, że bez problemu da sobie radę w mieszkaniach o powierzchni do 60 m2.

Z kolei jego wydajność to oszałamiające 500 m3 na godzinę. To w zupełności wystarcza na trzykrotne przefiltrowanie powietrza w domu. Co ważne, sama wydajność to nie wszystko, bo ten model może pochwalić się aż 4-stopniową filtracją. Zaraz obok nylonowego filtra wstępnego, HEPA oraz węglowego znalazła się lampa UV. Dzięki takiemu połączeniu oczyszczacz jest w stanie skutecznie usunąć nie tylko pył, ale także wszelkie drobnoustroje czy bakterie, które mogłyby umknąć klasycznemu procesowi filtracji.

Na froncie znalazł się niewielki ekran, który informuje o jakości powietrza, ale także aktywnym trybie czy połączeniu z siecią domową. Jak przystało na urządzenie smart, możecie sterować nim z poziomu aplikacji mobilnej, a także automatyzować jego pracę. Wszystko po to, by oczyszczał powietrze zupełnie bez Waszej ingerencji. Nie zabrakło tutaj także trybu nocnego, który jednak może być nieco słyszalny, bo jego głośność to 39 dB. 


Oczyszczacz do 1500 zł

Webber AP9700W

Następny na naszej liście jest produkt od firmy Webber, która już pojawiła się w naszym zestawieniu. Jednak tym razem jest to prawdziwa filtrująca „bestia”. Wewnątrz znalazł się aż 8-stopniowy system filtracji, który gwarantuje, że do przefiltrowanego powietrza nie trafią jakiekolwiek szkodliwe cząsteczki. Poza tym jest to dość stylowa konstrukcja, która ma do zaoferowania także funkcje smart.

W skład wcześniej wspomnianego systemu filtracji wchodzą kolejno: filtr wstępny, filtr zimny katalizujący, filtr węglowy, filtr antybakteryjny, filtr HEPA H13, lampa UV-C, jonizator, filtr wodny. To potężne połączenie zapewnia, że powietrze, które przechodzi przez taki oczyszczacz ulega nie tylko całkowitemu oczyszczeniu, ale i dodatkowemu nawilżeniu. Dodatkowo opcja jonizatora sprawia, że znacznie mniej pyłu unosi się w powietrzu.

Na pokładzie samego oczyszczacza nie mogło zabraknąć całego szeregu czujników, a konkretniej sensora jakości powietrza. Jego odczyty są cały czas monitorowane, a o aktualnym stanie jesteście informowani przez kolorowy pierścień pod panelem sterującym. Jednocześnie, co ważne, wszystkim możecie zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej. Warto tutaj nadmienić, że oczyszczacz pomimo ogromnej wydajności 488 m3 na godzinę może zachować bardzo cichą pracę – 24 dB.

Xiaomi Air Purifier 4 Pro

Dom niezawierający jakiegokolwiek produktu Xiaomi to rzadkość. Tak samo rzadko zdarza się, żeby powietrze w samo z siebie było wolne od zanieczyszczeń. Natomiast z pomocą Xiaomi Air Purifier 4 Pro już takie może być. 

Bardzo wysoki stosunek jakości do ceny wynika głównie z jego możliwości. Wydajność CADR w tym modelu wynosi aż 500 m3 na godzinę. Przekłada się ona na możliwość swobodnego oczyszczania powietrza w mieszkaniach nawet o powierzchni 60 m2. Zastosowany w nim filtr węglowy wychwytuje pyłki, kurz i związki smogowe, a element jonizujący eliminuje nawet część bakterii. Jednocześnie jego głośność nie przekracza 64 dB, a pracując w trybie nocnym minimalnie generuje 33,7 dB hałasu.  

Urządzeniem można sterować zarówno z poziomu aplikacji, jak i dotykowego ekranu OLED. Oczyszczacz sam upomni się o czyszczenie, jak i wymianę filtra.


Oczyszczacz do 2000 zł

Sharp KC-D50

Marka Sharp jeszcze nie pojawiła się w naszym zestawieniu, jednak już czas najwyższy, by to zmienić. Model D50 to jeden z tańszych, ale już pełnowymiarowych urządzeń, który wspiera technologię Plasmacluster. Ten innowacyjny system sprawia, że oczyszczacz zaraz obok pełnienia swoich obowiązków może emitować jony. Ich zadaniem jest wchodzenie w reakcję z kurzem, który po takiej sesji jonizacji nie tylko nie będzie unosił się w powietrzu, ale i nie będzie przylegał do ścian czy innych powierzchni.

Pod względem klasycznych parametrów, Sharp D50 może działać w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 38 m2. Natomiast jego maksymalna wydajność CADR wynosi 306 m3 powietrza na godzinę. Co ważne oczyszczacz nawet w najwyższym trybie pracuje dość cicho. Poziom generowanego hałasu to maksymalnie 55 dB, z kolei maksymalnie jest to zaledwie 23 dB. Na uwagę zasługują tutaj zastosowane sensory, bo na pokładzie znalazł się między innymi czujnik kurzu, nieprzyjemnych zapachów temperatury czy wilgotności.

W tym wypadku filtracja jest 4-stopniowa i polega na połączeniu filtra wstępnego, węglowego pochłaniającego zapachy, HEPA H13, a na końcu nawilżający. Takie połączenie pozwala na usunięcie z powietrza 99.97% szkodliwych cząsteczek.  

Hoover H-Purifier 700

Marka Hoover po raz pierwszy pojawia się w tym zestawieniu, jednak osoby, które śledzą rynek AGD powinni doskonale ją znać. Od wielu lat dostarcza produkty z wysokiej półki, oferując je w stosunkowo przystępnych cenach. Nie inaczej jest w tym przypadku. Warto w tym miejscu dodać, że oczyszczacz powietrza H-Purifier jest częścią zaprezentowanego jakiś czas temu ekosystemu H-Abitat.

Ten model pracuje w oparciu o 3-stopniową filtrację powietrza. Na samym początku standardowo znajduje się filtr wstępny, tuż za nim filtr z węglem aktywnym, a ostatnim elementem jest filtr HEPA H13. Dzięki temu oczyszczacz jest w stanie zatrzymać 99.97% wszelkich zanieczyszczeń. Jednocześnie może pochwalić się niebywale cichą pracą, bo w trybie ultracichym osiąga zaledwie 21 dB. Tym samym powinien pozostawać praktycznie niesłyszalny nawet w nocy.

Na uwagę zasługują jeszcze jego dodatkowe funkcje jak choćby wbudowany nawilżacz powietrza czy dyfuzor do aromaterapii. Znalazł się tutaj także niezwykle przydatny czujnik tlenku węgla, czyli po prostu czadu, który dosłownie może Wam uratować życie. Poza tym, ten oczyszczacz jest także kompatybilny z aplikacją mobilną. Możecie z jej poziomu zarządzać wszystkimi funkcjami, trybami pracy czy uproszczoną automatyzacją.

Electrolux Pure A9

Znów nieco podnosimy półkę cenową z oczyszczaczem od firmy Electrolux, model Pure A9. Ten poza swoim designem oferuje też doskonałą kulturę pracy czy możliwość zdalnego sterowania z poziomu telefonu. Ten model dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: szarym oraz grafitowym. Niecodzienny, choć stonowany design powinien dopasować się do większości gospodarstw domowych.

Zdaniem producenta ten oczyszczacz poradzi sobie z pomieszczeniem o maksymalnej powierzchni nawet 92 m2. Jednocześnie przy takiej powierzchni oferuje wydajność na poziomie 485 m3/h. Takie możliwości wpłynęły nieco na jego rozmiary, ale też wagę. Pozwoliły jednocześnie zachować doskonałą kulturę pracy. Przy obrotach w trybie turbo oczyszczacz może być nieco słyszalny z poziomem 46 dB głośności. Jednak tryb nocny w pełni to rekompensuje, wydając z siebie zaledwie delikatny szum 17 dB.

Proces filtracji w tym modelu jest aż 5-stopniowy, a jej głównymi elementami są 3 filtry – wstępny, węglowy oraz HEPA. Sam oczyszczacz, dzięki obecności między innymi sensora zanieczyszczenia powietrza sam dostosowuje swoją pracę. Odbywa się to za pośrednictwem trybu automatycznego. Wszystkimi funkcjami oczyszczacza Pure A9 możecie sterować z poziomu aplikacji mobilnej. Dodatkowo górny panel sterujący jest podświetlany zgodnie z jakością powietrza znajdującego się w domu.


Oczyszczacz do 2500 zł

Sharp KC-D60EUW

Dla osób, które jednak szukają rozwiązań typu All-in-One firma Sharp przygotowała właśnie takie urządzenie. Model D60EUW to nie tylko sam oczyszczacz, ale także nawilżacz oraz jonizator powietrza. Szczególnie interesująca jest ta ostatnia technologia. Została ona opatentowana przez firmę Sharp i nosi nazwę Plasmacluster Ion. Jej działanie jest w zasadzie wielopoziomowe i znacząco wspomaga pracę samego oczyszczacza.

Jonizator zastosowany w oczyszczaczu rozpyla jony dodatnie, które łączą się z cząsteczkami rozpylonymi w powietrzu o wielkości nawet 0.06μm. W tym oczywiście także z kurzem. Tym samym redukuje elektryczność statyczną takich cząstek i sprawia, że opadają na podłogę. A nie osiadają na meblach, sprzęcie domowym czy też ścianach. Takie cząsteczki zanim zdążą opaść na ziemię są zasysane przez system filtrów, który usuwa do 99.97% wszystkich zanieczyszczeń z powietrza. Wszystko to, co już zdąży opaść na ziemię trzeba odkurzyć w tradycyjny sposób.

Oczywiście nie zabrakło tutaj klasycznych funkcji oczyszczacza jak tryb nocny czy automatyczny. Interesująco wypada też tryb Advanced Auto gdzie możecie dokładnie ustawić progi działania oczyszczacza. Dla przykładu by w momencie przekroczenia danego progu przechodzi od razu w tryb turbo. A w momencie, kiedy ten nie jest przekroczony ten działał w trybie nocnym. Warto dodać, że w tym trybie oczyszczacz generuje zaledwie 25 dB.

Webber AP9900

Nie mogliśmy zapomnieć o propozycjach dla prawdziwie wymagających. Webber AP9900 to już potężny oczyszczacz. Sprawdzi się nawet w dużych otwartych domach, których powierzchnia może dochodzić nawet do 106 m2. Jednocześnie jego wydajność CADR to oszałamiające 800 m3 na godzinę. Bez trudu poradzi sobie nawet w dużych mieszkaniach czy nawet domach. Na pochwałę zasługuje też kultura pracy przy takiej wydajności.

Przy maksymalnej prędkości oczyszczacz generuje maksymalnie 67 dB hałasu. Z kolei po aktywacji trybu nocnego ta wartość spada do 34 dB. Na pokładzie znalazł się szereg sensorów i czujników pozwalających na automatyczną pracę. Wśród nich znajdują się między innymi sensor jakości powietrza, kurzu, cząsteczek PM 2.5, światła czy w końcu higrometr. Ten ostatni jest wykorzystywany nie tylko do pomiaru wilgotności, ale i działania wbudowanego nawilżacza.

System filtracji jest w tym wypadku 5-stopniowy i jest bezpośrednio połączony z dodatkowym jonizatorem. Powietrze musi przejść przez szereg filtrów, a konkretniej: wstępny, HEPA H13, węglowy, wodny oraz jonizator. Jak przystało na sprzęt tej klasy nie zabrakło tutaj wsparcia dla aplikacji mobilnej. Z jej pomocą możecie nieco bardziej zautomatyzować pracę urządzenia, a także włączyć ją w Wasz system Smart Home.

Philips Dual Scan 3000i

Philips ma w swojej ofercie wiele oczyszczaczy powietrza, z różnych przedziałów cenowych. Jedną z ciekawszych propozycji z górnej półki jest model Dual Scan, który charakteryzuje się nie tylko przyzwoitą wydajnością, ale i niezwykle cichą pracą. Zanim jednak o niej, wewnątrz znalazły się trzy filtry zintegrowane w jeden wymienny moduł. Jest to kolejno filtr wstępny, NanoProtect HEPA oraz ostatni wykonany z węgla aktywnego.

Głównie za sprawą drugiego z trzech filtrów możliwe jest usuwanie zanieczyszczeń tak małych jak 0.003 mikro metra. W to łapią się oczywiście pyły zawieszone PM 2.5, wirusy, bakterie, alergeny, ale i kurz czy sierść zwierząt domowych. Natomiast aktywny węgiel odpowiada za niwelowanie przykrych zapachów pojawiających się w domu. Oczyszczacz doskonale sprawdza się w mieszkaniach o maksymalnej powierzchni do 62 m2.

Co jednak dość istotne, jego wydajność maksymalna CADR kształtuje się na poziomie 520 m3 powietrza na godzinę. Przy pracy w trybie turbo generuje on hałas na poziomie 56 dB. Natomiast po włączeniu trybu nocnego jest praktycznie niesłyszalny, bo generuje zaledwie 15 dB, tym samym można spać nawet mając taki oczyszczacz ustawiony bezpośrednio przy łóżku. Oczywistym dodatkiem jest tutaj obsługa aplikacji mobilnej.

Philips Dual Scan 4000i

Nie zdziwcie się, że zaraz po jednym modelu z serii Dual Scan pojawia się drugi. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok najnowszej generacji, gdyż wniosła ona całkiem znaczące zmiany na lepsze w stosunku do poprzedniej. 

Przede wszystkim zauważalna jest zwiększona wydajność CADR, która w tym modelu wynosi aż 610 m2 na godzinę. Przekłada się ona na możliwość filtrowania powietrza nawet w mieszkaniach o powierzchni 73 m3. Jednocześnie skuteczność potrójnego filtru znanego m.in. z poprzedniej generacji nie uległa pogorszeniu. 

Kolejną ciekawą zmianą jest częściowe zastąpienie tworzywa sztucznego na wykończenie tekstylne zewnętrznej obudowy. Dzięki temu urządzenie jest mniej podatne na rysy i lepiej wpasowywuje się w otoczenie. A skoro mowa o otoczeniu, oczyszczacz ten został dodatkowo wyposażony w czujnik natężenia światła. Dzięki niemu wie kiedy automatycznie włączyć określony tryb pracy, a my nie musimy nic klikać nawet w aplikacji. 


Oczyszczacz do 3000 zł

Sharp FPJ60

Pisaliśmy o nim wcześniej!
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Oczyszczacz powietrza – remedium na smog?

Zanieczyszczone powietrze, alergeny czy dym papierosowy mogą dać się niejednemu z Was we znaki, dlatego sprawdziliśmy, co potrafi oczyszczacz Sharp!

Czytaj artykuł

O bardzo podobnym modelu mieliśmy okazję robić materiał na naszym kanale YouTube, jak i wpis na naszej stronie, do którego link znajdziecie poniżej. Ten konkretny oczyszczacz należy do całej zaskakująco szerokie rodziny Plasmacluster. Najlepiej nadaje się on do pomieszczeń, mieszkań o powierzchni do 48 m2. Jednocześnie jego maksymalna wydajność CADR wynosi dokładnie 396 m3 na godzinę.

Całość opiera się o 3-krotną filtrację składającą się z filtra wstępnego HEPA H13 oraz węglowego. O ile te wszystkie filtry odpowiadają za prawie wszystkie zanieczyszczenia z powietrza to jest tutaj jeszcze funkcja jonizacji. To właśnie sąd wzięła się cała rodzina Plasmacluster, która nie tylko odpowiada za ogólną jonizację powietrza, ale dosłownie skutecznie walczy z kurzem, który zarówno unosi się w powietrzu, jak i zapobiega jego osiadaniu na ścianach i meblach.

Jednocześnie trzeba tutaj wspomnieć o głośności. Ten model maksymalnie generuje około 43 dB, jednak po włączeniu trybu nocnego jest to zaledwie 15 dB. Dzięki temu przy najniższej prędkości oczyszczacz pozostaje praktycznie niesłyszalny.  

SAMSUNG AX90R7080WD/EU

Zostając w temacie oczyszczaczy z górnej półki ciężko nie wspomnieć o tym modelu, którego nazwy nie mam zamiaru wplatać w ten opis. Niemniej jednak z chęcią wspomnę o jego atutach.

Jest dość wysoki w porównaniu do większości oczyszczaczy, co nie każdemu może odpowiadać. Niemniej jednak to właśnie dzięki swojemu rozmiarowi może swobodnie filtrować mieszkania o powierzchni nawet 90 m2. Natomiast 3 wyloty powietrza i wydajność CADR na poziomie 703 m3 na godzinę zadbają o to, żeby jego wymiana trwała jak najkrócej. Całością można sterować za pomocą aplikacji SmartThings lub dotykowego panelu połączonego z wyświetlaczem

Samsung dobrze wie, że od sprzętu tej klasy oczekuje się też odpowiedniej kultury pracy. Zadbał o to, aby oczyszczacz był zdolny do pracy w przedziale od 20 dB do 54 dB. Podobnie wysokie są oczekiwania wobec skuteczności filtracji, jak i wygody użytkowania. Naturalnie jak na tę półkę cenową przystało model ten oferuje potrójną filtrację za sprawą filtru HEPA, węglowego i wejściowego. Taka kombinacja zapobiega między innymi cząsteczkom smogu, bakteriom, jak i pyłkom oszczędzając nieprzyjemności osobom z wrażliwymi drogami oddechowymi. Co ciekawe oczyszczacz ten jest zdolny nawet do wykrywania i neutralizowania nieprzyjemnych zapachów. 

Sharp KC-G60EUW

Ten model jest bardzo podobny do omawianego wyżej D60EUW, także od firmy Sharp, różni je przede wszystkim wydajność, kultura pracy oraz zastosowane sensory. Jest to też konstrukcja nieco większa i cięższa. Podobnie jak poprzednik oferuje zaraz obok klasycznego oczyszczania powietrza, funkcję nawilżacza jak i jonizatora. Oczywiście przy wykorzystaniu technologii Plasmacluster.

Na pokładzie znalazły się jednak dodatkowe czujniki jak na przykład sensor pyłów PM 2.5 oraz czujniki ruchu i światła. Dzięki nim możliwe jest znacznie dokładniejsze automatyczne działanie, które nie będzie wymagać Waszej dodatkowej ingerencji. Oczywiście tak jak w przypadku poprzedniego modelu tak i tutaj znalazł się zaawansowany tryb automatyczny. Dzięki odczytom z dodatkowych czujników możecie jeszcze lepiej dopasować jego pracę do swoich potrzeb.

Sama filtracja powietrza jest 4-stopniowa i składa się z filtra wstępnego, węglowego, nawilżającego oraz HEPA. Takie połączenie sprawia, że oczyszczacz radzi sobie z 99.97% wszystkich zanieczyszczeń, bakterii czy nieprzyjemnych zapachów, jakie mogą się unosić w pomieszczeniu. Za sprawą swoich rozmiarów oczyszczacz jest też cichszy od wcześniejszego modelu. W trybie nocnym generuje 24 dB z kolei w trybie Turbo jest to 53 dB.

SHARP UA-HG60E-L

Oczyszczacz powietrza SHARP UA-HH60E-L to jedna z najdroższych pozycji w naszym rankingu, a jest to spowodowane między innymi faktem zaimplementowania technologii, których po prostu nie znajdziemy w tańszych pozycjach. Co więc ten konkretny produkt jest nam w stanie zaoferować, w porównaniu z innymi, konkurencyjnymi propozycjami?

Oczyszczacz SHARP korzysta z opatentowanej technologii jonizacji powietrza Plasmacluster, której działanie jest w stanie wyjątkowo skutecznie wyeliminować większość wirusów, bakterii, ale też pozbyć się nieprzyjemnego zapachu czy uciążliwej pleśni. Maksymalny rozmiar pomieszczenia obsługiwanego przez ten sprzęt to aż 48 m2.

Mimo rozmiarów tego urządzenia (waga z opakowaniem – 13 kg), działa ono naprawdę cicho, nie przekraczając stosunkowo niskiego poziomu hałasu równego 24 dB. Inteligentne systemy zlokalizowane na pokładzie oczyszczacza SHARP regulują wilgotność powietrza, a pojedyncze napełnienie zbiornika powinno wystarczyć na około 5 godzin pracy z wydajnością 630 ml na godzinę.

DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09

Jeśli poszukujecie oczyszczacza powietrza, który wyróżnia się nie tylko wyjątkową wydajnością i skutecznością, ale też nietypowym wyglądem, zainteresować może Was propozycja od marki DYSON. Producent chwali się innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie pomiarów czyszczenia całego pomieszczenia.

Ten konkretny model jest w stanie oczyścić pomieszczenia o maksymalnej powierzchni 27 m2, a podczas pracy generuje hałas do 61.5 dB. Oczyszczacz możemy rzecz jasna sterować za pomocą dostępnego pilota zdalnego sterowania, jak i dzięki dedykowanej aplikacji mobilnej. Co więcej, o ile oczyszczanie powietrza odbywa się przez cały rok, tak podczas cieplejszych dni urządzenie obniża temperaturę za pomocą funkcji chłodzenia.

DYSON Purifier Cool Formaldehyde TP09 ma w sumie cztery czujniki, które współdziałają z algorytmem DYSON, aby jak najdokładniej diagnozować, a ostatecznie również wyświetlać i poprawiać jakość powietrza. Producent zapewnia również, że ich oczyszczacz świetnie wypada także w przypadku uszczelnienia, dzięki czemu żadne zanieczyszczenia mają nie wydostawać się z powrotem na zewnątrz.


Oczyszczacz powyżej 3000 zł

DYSON Purifier Big

Jak już pewnie zdążyliście zauważyć, większość propozycji od DYSON wyróżnia się specyficznym wyglądem i podobnie jest przy okazji modelu DYSON Purifier Big, czyli oczyszczacza dla osób z (prawie) nieograniczonym budżetem! W tym przypadku, tuż za wyróżniającym się designem, idą również wyjątkowe możliwości, za które trzeba jednak słono zapłacić.

Na samym początku warto wspomnieć, że ten konkretny model jest w stanie oczyścić powietrze w pomieszczeniach o maksymalnej powierzchni 300 m2, co w dużym skrócie oznacza tyle, że w zasadzie nie ma dla niego rzeczy niemożliwych! Jest to możliwe między innymi dzięki technologii rozprowadzania powietrza na aż 10 m, tym samym usuwając gazy i nieprzyjemne zapachy!

Podczas ewentualnego przenoszenia oczyszczacza z miejsca w miejsce, przydadzą się kółka, które zostały ukryte na jego spodzie. W razie potrzeby możemy dostosować tryb przepływu powietrza, wybierając jeden z kątów nachylenia: 0, 25, 50 stopni lub tryb bryzy, który naśladuje uczucie orzeźwiającego podmuchu powietrza. Wspomniane urządzenie generuje poziom hałasu równy maksymalnie 56 dB.


Podsumowanie

Co prawda sezon grzewczy dobiega powoli końca, jednak to wcale nie oznacza, że nie warto troszczyć się o jakość powietrza w Waszym domu. Poza tym nie tylko smog może być dla nas zagrożeniem lub niedogodnością. To oczywiście zależy od punktu widzenia. Jednak unoszący się w powietrzu kurz, alergeny czy drobnoustroje to zmora dla każdego alergika. Niektóre w wyżej wymienionych oczyszczaczy mają do zaoferowania nie tylko sensory smogu, ale i choćby czadu, który może Wam nawet ocalić życie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar Duch puszczy
    Duch puszczy

    Wypróbujcie atmosphere sky, wtedy ranking będzie bardziej rzetelny 🙂

  2. Awatar Ryszard
    Ryszard

    tak tylko napomknę że jest kilka polskich firm które robią oczyszczacze powietrza i to dobre oczyszczacze warto się zainteresować, my kupiliśmy Mateko ze względu na design bo jeśli chodzi o parametry to w każdym przedziale cenowym są one podobne

    1. Awatar Ziemowit Wiśniewski
      Ziemowit Wiśniewski

      Dzięki za zwrócenie uwagi na tę markę. Postaramy się, żeby w przyszłej aktualizacji pojawiło się więcej produktów polskich producentów.

    2. Awatar Rogal
      Rogal

      Również dorzucę słowo na temat polskich marek. Jest taki producent który nazywa się Klatra, ma świetny stosunek jakości do ceny. No i jest polskie!

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez