Hoffen Air Pro | Oczyszczacz powietrza z Biedronki

Hoffen Air Pro | Oczyszczacz powietrza z Biedronki

Sezon smogowy, można uznać za rozpoczęty. Choć pogoda w tym roku zaskakująco dopisuje, to w niektóre dni sytuacja jest już co najmniej zła. Sieć sklepów biedronka ma na to ciekawe rozwiązanie, które nie wyczyści waszego portfela, za to wyczyści powietrze w waszym mieszkaniu.

Hoffen Air Pro to jeden z bardziej podstawowych oczyszczaczy powietrza dostępnych na rynku, idzie też za tym niezwykle przystępna cena wynosząca 249 zł. Choć z początku możecie sobie zadać pytanie, czy coś takiego faktycznie może oczyścić powietrze, a co ważniejszy nie okaże się zwykłym bublem.

Reklama

Co ciekawe Air Pro zaskakuje bardzo pozytywnie. Odświeżacz wykonany jest bardzo dobrze, w większości składa się z grubego białego plastiku, który nie wydaje intensywnego zapachu. Jedynie górny element, będący jednocześnie wylotem czystego powietrza został wykonany z czarnego plastiku stanowiącego kontrast dla całej konstrukcji. Wszystkie elementy zostały należycie spasowane, nic nie trzeszczy, ani nie skrzypi. Dodatkowo grubość plastiku doskonale wpływa na ogólny odbiór przez co mając go w ręce nie mamy poczucia taniości. O ile w sprzętach z górnej półki jest to standardem to w tym wypadku zdecydowanie zasługuje na pochwałę.

Samo urządzenie prezentuje się całkiem nieźle, niewielka bryła dobrze kontrastuje z wylotem powietrza w kolorze czarnym. Całość nie zajmuje też wiele miejsca i bez trudu wkomponuje się w minimalistycznie urządzony pokój. Jako miły dodatek obecne jest zielone podświetlenie, które możemy włączyć lub wyłączyć.

JAK TO DZIAŁA?

Pod względem działania mamy do czynienia ze standardowym odświeżaczem. W dolnej części znalazł się trójwarstwowy filtr, który oczywiście jest wymienny. Wentylator umieszczony w górnej części urządzenia zasysa powietrze, które przechodzi przez filtr i jest wypychane z powrotem do pomieszczenia. Konstrukcja samego filtra to w zasadzie wszystko w jednym, zbudowany został z 3 warstw, które mają skutecznie oczyścić powietrze, którym przyjdzie wam oddychać.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Pierwsza warstwa to tak zwany filtr wstępny, jego zadaniem jest wyłapanie większych zanieczyszczeń takich jak kurz, sierść i włosy. Drugi w kolejności to filtr klasy EPA 11, to właśnie jego zadaniem jest oczyszczenie powietrza z większości zanieczyszczeń PM2.5 oraz PM10, w tym oczywiście wirusów, bakterii czy innych związków lotnych, które mogą wam zaszkodzić. Ostatni w kolejności jest filtr z aktywnym węglem, dzięki niemu dodatkowo pozbędziemy się nieprzyjemnych zapachów jakie mogą pojawić się w mieszkaniu.

Deklarowana wydajność tego modelu to 95 m3/h, przynajmniej według producenta, w praktyce oznacza to, że najlepiej będzie się sprawdzać w pokojach o powierzchni do 12 m2. Dzięki temu powietrze znajdujące się w pomieszczeniu zostanie oczyszczone trzykrotnie w ciągu godziny. Warto jednak dodać, że deklarowana wydajność jest w trybie Turbo.

Skoro już przy trybach jesteśmy, Air Pro oferuje 3 tryby pracy: Night, Normal oraz Turbo. Różnią się one oczywiście wydajnością ale też hałasem jaki generuje wentylator. W instrukcji jak i na opakowaniu możemy przeczytać, że poziom hałasu nie przekroczy 50 dB. Nie jest to do końca prawda, o ile w przypadku pierwszych dwóch trybów, faktycznie oczyszczacz powietrza nie przekracza magicznych 50 dB, to tryb Trurbo już tak. Co więcej w trybie cichym jest to wciąż ponad 40 dB. Taki poziom hałasu może się niektórym osobom dawać niestety we znaki, szczególnie, jeżeli w pokoju będzie działać jedynie oczyszczacz.

Na panelu sterowania znalazł się jeszcze niewielki moduł do wyłącznika czasowego. Pozwala on ustawić po jakim czasie oczyszczacz się wyłączy, do wyboru mamy 2, 4 lub 8 godzin ciągłej pracy. Po tym czasie nastąpi wyłączenie i będziecie musieli ponownie go włączyć samemu.

Na pokładzie niestety nie znalazł się żaden sensor, który badałby jakość powietrza w mieszkaniu, co za tym idzie to użytkownik musi wiedzieć kiedy oczyszczacz, włączyć, a kiedy wyłączyć. Można oczywiście swoje decyzje opierać na podstawie wartości jakie podają czujniki w okolicy, na przykład w aplikacji Kanarek. Nie jest to jednak w żadnym stopniu miarodajne. Wciąż nie będziemy znali wartości jaka obecnie panuje w pokoju zarówno przed jak i po oczyszczaniu.

Na koniec pozostaje jeszcze kwestia filtrów, w zestawie otrzymacie jeden filtr. W przypadku konieczności wymiany te mają być dostępne u producenta w cenie 39 zł za sztukę.

↪ Promocje na Smartfony!

➡ Xiaomi w najniższej cenie!

Reklama

PODSUMOWANIE

Czy warto kupić Hoffen Air Pro? To bardzo mocno zależy od użytkownika, a przede wszystkim miejsca gdzie taki oczyszczacz będzie się znajdował. Jednostka ze względu na niewielkie wymiary jest bardzo mobilna i może doskonale sprawdzić się do sporadycznego odsiewania powietrza w pokoju na przykład dzieci, kiedy akurat nie ma ich w domu. Trzeba jednak pamiętać o jego ograniczeniach, największym jest oczywiście wydajność na poziomie 95 m3/h. W takich sytuacjach warto będzie zastanowić się nad większym oczyszczaczem, który poradzi sobie z taką przestrzenią. Niemniej jednak propozycja z biedronki w cenie zaledwie 250 zł z pewnością niektórym przydanie do gustu. Dla wszystkich zainteresowanych, oczyszczacze są już w tym momencie dostępne w ofercie sieci sklepów Biedronka.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!