Jakie gadżety do domu warto kupić? Ranking 2023

Jakie gadżety do domu warto kupić? Ranking 2023

Czy Smart głośnik to przydatny dodatek w domu? A może to jedynie wstęp do szybkiej automatyzacji wielu monotonnych zadań? Dzisiaj prezentujemy najciekawsze smart gadżety do domu, które umilą Wam życie.

Bardzo często szukając inteligentnych, albo po prostu przydatnych gadżetów elektronicznych, można utknąć już na starcie. Producentów jest wielu, jednak prawie zawsze mogą pojawić się na przykład problemy z kompatybilnością. Albo po prostu pytanie w głowie – Czy jak faktycznie tego potrzebuję? Dlatego dziś przychodzimy do Was z poradnikiem i najciekawszymi gadżetami do domu lub mieszkania.

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie nasza zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam przy wyborze wszystkich urządzeń 🙂

Zarządzanie inteligentnym domem

Czymże byłoby zestawienie gadżetów domowych, bez wspomnienia o urządzeniach, które pozwalają zarządzać całą ich funkcjonalnością. Dzięki interaktywnym centralom z głośnikami (i nie tylko) możemy zdalnie sterować oświetleniem, ogrzewaniem, alarmem, roletami i innymi urządzeniami za pomocą komend głosowych. Zatem bardzo podobnie jakbyśmy w swoim domu mieli prawdziwego lokaja, a nawet całą rzeszę pomocników domu.

Google Nest Hub 2 Gen

Na samym początku umieściliśmy coś, co pozwoli połączyć wszystkie smart urządzenia, które znajdą się w tym zestawieniu. Google od wielu lat skrzętnie rozbudowuje swój ekosystem, a coraz to kolejne firmy chcą, by ich urządzenie było obsługiwane przez ich inteligentnego asystenta. Właśnie, dlatego Google Home Hub jest tak ciekawym urządzeniem dla domu.

Natomiast wbudowany głośnik pozwala słuchać muzyki, jak i oprawy dźwiękowej filmów, w bardzo wysokiej jakości. Poprzednia generacja w tej kwestii zapewniała niezbyt dobre doznania, jednakże Google w tym modelu znacznie podwyższyło poprzeczkę. W Nest Hub 2 nie brakuje basu, a nawet separacja stoi na wysokim poziomie.

Co ciekawe, Google Nest Hub 2 może także monitorować jakość naszego snu, dzięki czujnikowi ruchu o nazwie Soli. Ten radarowy chip rejestruje bezkontaktowo poruszenia ciała i dźwięki podczas snu, a następnie podaje podsumowanie i porady na ekranie lub na głos za pomocą Asystenta Google. Musicie mieć jednak na uwadze, że ten dostępny jest jedynie w wersji angielskiej.

To urządzenie także współpracuje z domowymi gadżetami wielu innych producentów, gdyż wspiera inne systemy smart home poza Google Home. Dlatego też istnieje duża szansa, że wasze inteligentne dzwonki do drzwi, głośniki czy też oświetlenie zyskają na funkcjonalności.

Google przewidziało, że wiele osób nie będzie potrzebowało dotykowego ekranu oraz, że znajdą się audiofile, którym zależy na najlepszych doznaniach dźwiękowych. Dlatego też w swojej ofercie ma Google Nest mini oraz Google Nest Hub Max.

Apple HomePod mini

Apple HomePod mini to inteligentny głośnik, który oferuje wiele możliwości użytkownikom urządzeń Apple. Można go używać do odtwarzania muzyki, sterowania inteligentnym domem, komunikowania się z Siri i innymi użytkownikami HomePod. Zatem jest to idealne rozszerzenie ekosystemu urządzeń Apple. 

Ma niewielkie rozmiary, ale potężny dźwięk. Wykorzystuje technologię komputerowego dźwięku przestrzennego, która dostosowuje się do akustyki pomieszczenia i zapewnia bogate i klarowne brzmienie. Co więcej, można je łączyć ze sobą i stworzyć nagłośnienie dla pomieszczenia, lub całego domu.

HomePod mini rzekomo jest również bezpieczny i prywatny. Apple twierdzi, że nie rejestruje rozmów z Siri, chyba że użytkownik wyrazi na to zgodę. Można też wyłączyć mikrofon głośnika za pomocą przycisku na urządzeniu. HomePod mini to idealny głośnik dla fanów Apple, którzy chcą mieć więcej kontroli nad swoim domem i rozrywką. 

Natomiast jeżeli zależy wam na nieco lepszej jakości dźwięku, to Apple również oferuje większą wersję bez dopisku „mini”.

Inteligentne oświetlenie

Inteligentne żarówki oraz pozostałe oświetlenie to zdecydowanie najlepiej prezentujące się gadżety do domu. Ich rozszerzona funkcjonalność, w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań, nie tylko oferuje lepsze doznania wizualne w postaci szerszej gamy barw, ale również kilka miłych i praktycznych udogodnień. Przekonajcie się sami!

Philips Hue

Przy okazji głośnika Google Home Hub wspomnieliśmy, że gigant zbudował swój ekosystem dzięki współpracy z innymi producentami. Jednym z nich jest także wspomniany już Philips oraz ich seria urządzeń Hue. Te powinny być Wam doskonale znane, w końcu jest to chyba najpopularniejszy system oświetlenia smart, jaki jest obecnie dostępny. Wszystkie możliwości, jakie oferuje Philips Hue zgłębiliśmy także w jednym z filmów.

Philips Hue White and Colour Ambiance E27

W tym konkretnym przypadku jest to zestaw startowy, który oferuje dwie smart żarówki, pilota oraz mostek Hue. Ten ostatni element jest kluczowy i to właśnie dzięki niemu wszystkie urządzenia Hue mogą ze sobą współpracować. Oczywiście zestaw startowy kupujecie tylko raz i później możecie go rozbudowywać. W tym wypadku oprócz mostka dostajecie też wcześniej wspomniane żarówki zakończone standardowym gwintem E27. Te mogą dawać standardowe białe światło, które go temperaturę możemy samodzielnie regulować oraz W ofercie znajdziecie także inne, które będą odpowiadać instalacji w Waszym domu.

Philips Hue White and Colour Ambiance Play

Philips Hue Play
gadżety do domu

Zaraz obok żarówek dostępne są także całe lampki, które możecie wykorzystać w domu. Zgodnie z całym ekosystemem Hue, wystarczy, że podłączycie je do prądu oraz dodacie do aplikacji. Po wstępnej konfiguracji możecie nimi zarządzać bezpośrednio z poziomu telefonu lub nawet głosowo. O ile wcześniej zdecydujecie się połączyć ekosystem Hue z asystentem Google. Lampki Ambience Play w wersji White and Colour są znacznie bardziej wszechstronne niż klasyczne żarówki. Poza rozświetleniem pokoju mogą także służyć na przykład jako rozszerzenie ekranu telewizora. Wszystko to jest możliwe dzięki akcesorium o nazwie HDMI Sync Box.

Philips Hue Iris

gadżety do domu

O ile wcześniej opisywane element zestawu Philips Hue nie szczyciły się jakimiś szczególnymi walorami estetycznymi, to w przypadku lampki Iris jest inaczej. Za sprawą dość niecodziennego kształtu doskonale sprawdzi się, jako źródło światła nawet w widocznym miejscu. Jak przystało na urządzenia z linii Philips Hue lampka świeci na najróżniejsze kolory. Jednocześnie wewnątrz znalazły się także klasyczne białe diody, w przypadku których możecie dodatkowo regulować temperaturę barwową w przedziale od 2000 do 6500 kelwinów.

Philips Hue Play HDMI Sync Box

gadżety do domu

To ostatni gadżet z rodziny Hue w tym zestawieniu, ale jednocześnie najbardziej intrygujący. Ta niepozorna czarna skrzynka pełni w zasadzie dwie funkcje. Pierwsza i podstawowa to interpretacja obrazu wejściowego wraz z dźwiękiem i dostosowywanie pod te informacje oświetlenia Hue. Druga to najzwyczajniejszy przełącznik obrazu. Z tyłu znalazły się 4 wejścia HDMI oraz jedno wyjście, które kierujecie do telewizora. Warto w tym miejscu dodać, że Sync Box nie działa w momencie, kiedy korzystacie na przykład z aplikacji Netflixa na Waszym telewizorze. Zadziała natomiast bez problemów z zewnętrznym Chromecastem lub konsolą.

Yeelight Light C2201C300

Inteligentne lampy sufitowe to alternatywa dla żyrandoli i innych kloszy na miarę XXI wieku. Model Yeelight Light C2201C300 łączy w sobie funkcjonalność i estetykę. Lampa ta posiada wiele możliwości dostosowania koloru i jasności światła do różnych potrzeb i nastrojów. 

Lampa ta jest również energooszczędna i trwała, dzięki zastosowaniu diod LED o wysokiej jakości. Co więcej, oferuje certyfikat wodoodporności IP54 zatem bez obaw może działać nawet w łazience lub kuchni.

Można nią sterować za pomocą aplikacji na smartfonie, pilota lub asystenta głosowego. Dodatkowo w aplikacji mamy możliwość zaplanowania harmonogramów i godzin, w których ma się włączać. A gdyby tego było mało, producent do dyspozycji daje nam również funkcję symulowania światła księżycowego. Można zintegrować ją też z innymi urządzeniami smarthome i oświetleniem od Yeelight.

Natomiast jeśli macie już system oświetleniowy Philips Hue, to dobrym wyborem będzie Plafon Infuse L.


Praktyczne gadżety do domu

Teraz czas na kilka urządzeń jednocześnie ułatwiających życie oraz nadających zwykłym urządzeniom namiastkę inteligentnej funkcjonalności. Oto kilka perełek, których będą zazdrościć goście odwiedzający wasz dom!

To nie tylko zwykła listwa, która zapewnia prąd urządzeniom elektrycznym, ale także inteligentne rozwiązanie, które pozwala zdalnie kontrolować i zarządzać podłączonymi sprzętami za pomocą aplikacji mobilnej lub komend głosowych.

Listwa zasilająca TP‐Link Tapo P300 ma trzy wyjściowe gniazda zasilające, które mogą być sterowane osobno z poziomu aplikacji Tapo lub za pomocą asystentów głosowych, takich jak Amazon Alexa, Siri lub Asystent Google. Dzięki niej możesz włączać i wyłączać podłączone urządzenia z dowolnego miejsca, w którym masz dostęp do Internetu, lub poprzez prostą komendę głosową. Można także ustawić harmonogramy i minutniki, aby automatyzować działanie podłączonych sprzętów w określonych godzinach lub dniach tygodnia. Tym sposobem nawet zwykłe urządzenia częściowo zyskują funkcjonalność tych inteligentych.

TP‐Link Tapo P300 dodatkowo ma także trzy porty USB, które umożliwiają szybkie ładowanie smartfonów, tabletów czy innych urządzeń mobilnych. Jeden z portów to nawet USB typu C z obsługą technologii Power Delivery, które zapewnia nawet 18W mocy. Dwa pozostałe porty to USB‐A z obsługą standardu QuickCharge 3.0 18W. Dzięki nim kostki do ładowania nie zajmują pozostałych 3 gniazd sieciowych, a listwa jest mniejsza i bardziej dyskretna.

Warto zaznaczyć, że listwa ta poza standardowymi zabezpieczeniami ma także gniazdka wyjściowe z zabezpieczeniem przed dziećmi, które zapobiegają przypadkowemu dotknięciu styków elektrycznych przez maluchy. Natomiast drugim ciekawym dodatkiem jest funkcja  trybu poza domem, która symuluje obecność kogoś w domu poprzez losowe włączanie i wyłączanie podłączonych urządzeń, takich jak lampy czy radio. Taka aktywność odstrasza potencjalnych włamywaczy, dzięki czemu możemy czuć się spokojniej podczas nieobecności w domu.

Inteligentne gniazdko Gosund EP2

Gniazdko Gosund EP2 Wi‐Fi dzieli większość funkcji co wcześniej wspomniana listwa zasilająca, jednakże jest opakowane w znacznie mniejszą i prostszą formę. Oczywiście mowa tu o zdalnym włączaniu lub wyłączaniu urządzeń z harmonogramami lub bez nich. Jednakże jednocześnie służy jako miernik poboru prądu, zatem łączy funkcjonalność dwóch urządzeń w jednym, kosztując mniej od niejednego miernika!

Jak sama nazwa wskazuje, gniazdkiem Gosund EP2 Wi‐Fi możemy sterować bezprzewodowo z poziomu aplikacji i asystenta głosowego. Dodatkowo współgra z popularnymi systemami smarthome, zatem nie musicie bać się o kompatybilność.


Rozrywka i relaks

Systemy takie jak Philips Hue oraz inne praktyczne gadżety są idealnym uzupełnieniem nowoczesnego domu. Jednak, co poza nimi powinno jeszcze się w nim znaleźć?

Nintendo Switch

gadżety do domu

W tym wypadku zaczniemy dość nietypowo, bo od konsoli do gier, która naszym zdaniem świetnie sprawdzi się w każdym domu. Mowa w tym wypadku o Nintendo Switch. Wybór dość nieoczywisty, w końcu to przede wszystkim konsola przenośna, jedynie z możliwością podłączenia do telewizora. Jednak właśnie ten fakt oraz niezwykłe podejście Nintendo do publikowanych gier na tym sprzęcie sprawia, że może się to okazać doskonały wybór dla wielu osób.

Konsola, która w każdej chwili zmienia się w handheld, wprowadziła niemałe zamieszanie na rynku wirtualnej rozgrywki. Jednak Nintendo Switch jest pod wieloma względami wyjątkowe i trudno ją porównać z takimi urządzeniami jak choćby PS5. Oczywiście istotne są tutaj dedykowane gry. Tytuły obecne na tej konkretnej konsoli, trafiają w niezwykle szerokie gusta oraz, co ciekawe, bardzo duży przedział wiekowy.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki telewizor wybrać do nowej konsoli?

Sklepowa premiera konsol najnowszej generacji zbliża się wielkimi krokami. Podpowiadamy jaki telewizor wybrać do nowej konsoli!

Czytaj artykuł

To czyni z tego bardzo niepozornego urządzenia z odpinanymi padami centrum rozrywki dla całej rodziny czy paczki znajomych. Warto w tym miejscu wspomnieć, że duża część oferowanych gier obsługuje kanapową kooperację. Niektóre z nich stawiają z kolei na przeróżną aktywność ruchową. Oczywiście nie zabrakło klasycznych produkcji dla jednego gracza, jeżeli będziecie chcieli odpocząć po ciężkim dniu.

Soundbar Samsung HW‐Q930B EN 9.1.4

Inteligentny dom nie obejdzie się bez inteligentnego nagłośnienia! Samsung HW‐Q930B EN składa się z trzech elementów: głównego podłużnego głośnika, który umieszcza się pod telewizorem lub na ścianie, bezprzewodowego subwoofera, który zapewnia potężne basy oraz dwóch tylnych głośników satelitarnych, które tworzą efekt dźwięku przestrzennego 9.1.4. Ale co najlepsze, wszystkie te elementy łączą się ze sobą bezprzewodowo, dzięki czemu nie trzeba martwić się o żadne kable.

Samsung HW‐Q930B EN obsługuje najnowsze technologie dźwiękowe, takie jak Dolby Atmos i DTS:X, które pozwalają na odtwarzanie dźwięku z różnych kierunków i wysokości. Dzięki temu można poczuć się jak w kinie i zanurzyć się w akcji filmu lub gry, ale dalej będąc we własnym salonie.

Ten model ma również wbudowany asystent głosowy Alexa, który pozwala na sterowanie systemem za pomocą komend głosowych. Wydając polecenia możemy np. zmieniać głośność, wybierać źródło dźwięku lub odtwarzać muzykę ze swoich ulubionych serwisów streamingowych. Ten soundbar także łączy się bezprzewodowo z telewizorem za pomocą Wi‐Fi, Bluetooth lub AirPlay 2, a także obsługuje Chromecast, dzięki czemu można łatwo strumieniować treści z najróżniejszych źródeł.

Chromecast z Google TV

gadżety do domu

Chromecasta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Najnowsze dziecko giganta z Mountain View, które znacząco odświeżyło całą formułę urządzenia jest aktualnie jedną z najlepszych przystawek smart dostępnych na rynku. W niewielkiej cenie oferuje przede wszystkim stabilnie i szybko działający system, a także dostęp do najnowszych funkcji w pierwszej kolejności, jak to zwykle bywa z gadżetami od Google.

Na pokładzie znalazły się wszystkie bardziej i mniej popularnej platformy streamingowe takie jak Netflix, Prime Video, HBO, Hulu itp. Z poziomu menu macie także dostęp do aplikacji, jakie możecie pobrać bezpośrednio ze sklepu Play i cieszyć się ich możliwościami na dowolnym ekranie. Największą zmianą, jaką wprowadził Chromecast 4.0 względem swoich poprzedników jest obecność pilota w zestawie.

gadżety do domu

Wewnątrz niego znalazło się wszystko czego tylko możecie potrzebować. Po za klasycznymi przyciskami do nawigacji czy skrótami do YouTube i Netflixa, znalazł się także specjalnie wyróżniony klawisz asystenta, który działa w języku polskim. Z kolei na froncie obecna jest dioda IR, która pozwala na sterowanie wieloma modelami telewizorów, systemów audio czy nawet projektorami, które nie obsługują standardu eARC.

tp-link
gadżety do domu

Ostatnim elementem sekcji rozrywkowej, który wręcz musiał się tutaj pojawić jest router Mesh WiFi. Nieskrępowany dostęp do Internetu z każdego miejsca w domu jest właściwie standardem. Jednak coraz częściej okazuje się, że pojedynczy router po prostu nie wystarcza. Tutaj z pomocą przychodzą systemy Mesh zbudowane z 2 lub 3 stacji bazowych, które łączą się między sobą bezprzewodowo. Co równie istotne ogromną zaletą sieci Mesh jest to, że urządzenia przełączają się pomiędzy nadajnikami bez najmniejszych problemów.

Dodatkowo, w przypadku urządzeń od D-Link, jeżeli tylko zajdzie taka potrzeba, to całą istniejącą już infrastrukturę możecie w dowolnym momencie powiększyć dodając kolejne routery. Jeżeli chodzi o ich specyfikację to działają w oparciu o standard WiFi 5 z obsługą DualBand. Ponadto każde z urządzeń jest wyposażone w dwa gniazda RJ45, z czego jedno to złącze LAN, a drugie WAN do połączenia przewodowego jako punkt dostępowy.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki router WiFi? Mesh, a może LTE? Ranking 2022

Dostęp do Internetu w obecnych czasach jest jedną z bardziej podstawowych potrzeb. Ten pozwala nie tylko łączyć się ze światem, ale też prowadzić pracę czy naukę zdalną. Jednak, jaki router wybrać do nauki czy pracy?

Czytaj artykuł

Ten zestaw za pośrednictwem dedykowanej aplikacji możecie połączyć z asystentami głosowymi od Google lub Amazonu. Znajdziecie tam także ustawienia zabezpieczeń w najnowszym standardzie WPA3 czy siecią dla gości.

Samsung The Freestyle

gadżety do domu

Mobilny projektor to dość niecodzienna propozycja, szczególnie, jako gadżet domowy. Jednak Samsung Freestyle oferuje znacznie większe możliwości, aniżeli klasyczny projektor. Dzięki niewielkim rozmiarom oraz oferowanym akcesoriom może służyć na przykład, jako głośnik bluetooth lub klimatyczne oświetlenie. Dostępny jest także montaż w klasyczny gwint żarówkowy, który pozwala rzucać obraz na podłogę lub stół.

Pod względem specyfikacji jest to klasyczny projektor oparty o matrycę DLP o rozdzielczości FullHD. Jest w stanie wygenerować obraz o maksymalnej przekątnej 100”, natomiast osiągana jasność szczytowa wynosi 230 lumenów ANSI. To jednak nie przeszkodziło Samsungowi w implementacji standardu HDR10. W kwestii obrazu bardzo ciekawym zabiegiem jest zastosowanie automatycznego dopasowania obrazu do „ekranu” na jakim jest on wyświetlany.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

The Freestyle – projektor wymyślony na nowo!

Samsung ogłosił wprowadzenie wielofunkcyjnego, przenośnego urządzenia o nazwie The Freestyle, będącego jednocześnie projektorem, inteligentnym głośnikiem i… lampką.

Czytaj artykuł

Projektor automatycznie dobierze kąt wyświetlania czy też optymalną pozycję by zagwarantować Wam optymalne warunki do oglądania. Wewnątrz znalazł się także głośnik o mocy 5W, który może grać w 360 stopniach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by połączyć go ze znacznie mocniejszym sprzętem. Na pokładzie nie zabrakło także całego systemu Smart TV, który znacząco ułatwi odtwarzanie filmów czy seriali.


Zdrowie

Aktualnie w ofercie znaleźć można wiele gadżetów, które pomogą Wam zadbać o stan zdrowia. Zarówno w sposób pośredni namawiając np. do ćwiczeń jak i bezpośredni oczyszczając powietrze z niebezpiecznych bakterii i wirusów.

Electrolux Pure A9

Oczyszczacz Electrolux
gadżety do domu

Oczyszczacz powietrza stał się jednym z bardziej podstawowych urządzeń, jakie powinno się mieć obecnie w domu. Szczególnie dla osób, które umieszczają w ścisłym centrum miasta. Jakość powietrza w sezonie grzewczym pozostawia wiele do życzenia, ale same oczyszczacze mogą być przydatne przez cały rok. Świetnie sprawdzą się zwłaszcza dla alergików czy osób ze słabszym układem odpornościowym. Wyłapują one bowiem wiele lotnych związków w tym bakterii i wirusów.

Zdaniem producenta ten oczyszczacz poradzi sobie z pomieszczeniem o maksymalnej powierzchni nawet 92 m2. Jednocześnie przy takiej powierzchni oferuje wydajność na poziomie 485 m3/h. Takie możliwości wpłynęły nieco na jego rozmiary, ale też wagę. Pozwoliły jednocześnie zachować doskonałą kulturę pracy. Przy obrotach w trybie turbo oczyszczacz może być nieco słyszalny z poziomem 46 dB głośności. Jednak tryb nocny w pełni to rekompensuje, wydając z siebie zaledwie delikatny szum 17 dB.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki oczyszczacz powietrza kupić? Ranking 2023

Oczyszczacz powietrza w ciągu ostatnich lat stał się jednym z chętniej kupowanych urządzeń gospodarstwa domowego. Usuwanie smogu z powietrza to nie jedyne jego zadanie. Skutecznie rozprawia się też z kurzem czy alergenami. Jednak, jaki wybrać?

Czytaj artykuł

Proces filtracji w tym modelu jest aż 5-stopniowy, a jej głównymi elementami są 3 filtry – wstępny, węglowy oraz HEPA. Sam oczyszczacz, dzięki obecności między innymi sensora zanieczyszczenia powietrza sam dostosowuje swoją pracę. Odbywa się to za pośrednictwem trybu automatycznego. Wszystkimi funkcjami oczyszczacza Pure A9 możecie sterować z poziomu aplikacji mobilnej. Dodatkowo górny panel sterujący jest podświetlany zgodnie z jakością powietrza znajdującego się w domu.

Netatmo Weather Station

gadżety do domu

Co prawda oczyszczacz powietrza już się w naszym zestawieniu pojawił. Jednak jakość powietrza w domu to tylko część istotnych informacji, równie istotne są takie parametry jak wilgotność, ilość dwutlenku węgla, temperatura czy nawet natężenie dźwięku. Firma Netatmo stworzyła zestaw, który sprawdza te wszystkie parametry i to zarówno wewnątrz Waszego domu jak i na zewnątrz. Dzięki połączeniu dwóch urządzeń z zestawu otrzymujecie niezwykle dokładne dane, które lepiej pozwolą Wam zadbać o Wasze zdrowie.

Zarówno moduł wewnętrzny jak i zewnętrzny mogą pochwalić się bardzo minimalistycznym wzornictwem, które bez trudu wpasuje się do każdego wnętrza. Ponadto dzięki niewielkim rozmiarom nie będą one specjalnie rzucać się w oczy. Moduł wewnętrzny zasilany jest za pośrednictwem zasilacza sieciowego, z kolei zewnętrzny działa w oparciu o dwie baterie typu AA. Wszystkim zarządzacie z poziomu dedykowanej aplikacji na smartfona.    

Czujnik jakości powietrza Vindstyrka

Vindstyrka to inteligentne urządzenie, które pozwala monitorować i poprawiać jakość powietrza w domu. Czujnik mierzy stężenie szkodliwego pyłu (PM2,5), temperaturę, wilgotność względną oraz obecność lotnych związków organicznych w pomieszczeniu. 

Można go używać samodzielnie lub połączyć z oczyszczaczami powietrza Starkvind i koncentratorem Dirigera, aby automatycznie dostosowywać ich pracę do aktualnej jakości powietrza. Można nim sterować za pomocą aplikacji IKEA Home smart, która pokazuje szczegółowe dane o powietrzu i daje możliwość ustawienia własnych preferencji i harmonogramów. Vindstyrka jest łatwy w użyciu i ma elegancki biały design, który pasuje do każdego wnętrza.

Xiaomi Mi Smart Scale 2

Xiaomi Mi Smart Scale 2 to kolejna odsłona inteligentnej wagi, która pozwala lepiej monitorować parametry ciała oraz zdrowie. Ma białą obudowę z hartowanego szkła i prosty wyświetlacz LED ukryty pod powierzchnią. Waga działa na czterech bateriach AAA, które wystarczają na około rok użytkowania.

Aby skorzystać z pełnych możliwości Xiaomi Mi Smart Scale 2, należy połączyć ją z aplikacją Mi Fit za pomocą Bluetooth. Po skonfigurowaniu możemy stworzyć nawet 16 profili dla różnych użytkowników, których waga sama rozpoznaje.

Xiaomi Mi Smart Scale 2 nie tylko pokazuje wagę, ale także dokonuje pomiaru kilku innych parametrów ciała. Za pomocą czujników BIA (bioelektryczna analiza impedancji) waga mierzy opór elektryczny ciała i na tej podstawie oblicza procent tkanki tłuszczowej, mięśniowej, wody i kości w organizmie. Waga mierzy także wskaźnik BMI i pozwala ocenić czy nasza waga jest prawidłowa.

Co więcej, możemy śledzić swoje zmiany na przestrzeni czasu i porównywać je z innymi użytkownikami o podobnym profilu. Aplikacja Mi Fit daje także dostęp do wielu porad i artykułów na temat zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Zatem za niewielkie pieniądze możemy znacznie ułatwić dbanie o swoje zdrowie.

Alternatywą dla Xiaomi jest waga Fitbit by Google Aria Air, która jest znacznie droższa, ale oferuje lepszy ekran LCD oraz nieco bardziej zaawansowaną aplikację. 

4Swiss filtr do wody

gadżety do domu

Kupowanie wody butelkowanej szczególnie do domu bywa po prostu męczące. Idealnym rozwiązaniem przez długi czas były dzbanki filtrujące. Te są dostępne pod najróżniejszymi postaciami. Jednak w tym wypadku mamy dla Was coś specjalnego, a konkretniej domowy system filtrujący, który na bieżąco filtruje wodę, kiedy tylko jej potrzebujecie. 4Swiss WFF021 nie ma wbudowanego zbiornika i jest podłączony bezpośrednio do sieci wodociągowej.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Filtr do wody 4Swiss WFF021 – czy warto kupić? Test

Woda butelkowana, a może z kranu? Czy filtr do wody to w ogóle opłacalna inwestycja? Dziś rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat!

Czytaj artykuł

Takie rozwiązanie sprawia, że zawsze macie dostęp do czystej, świeżej wody przefiltrowanej przez 3-fazowy system. Ten konkretny model mieliśmy okazję przetestować na jednym z naszych odcinków jak i opisać jego możliwości na stronie. Cały czas dzielnie służy nam, na co dzień. Taka jednorazowa inwestycja potrafi dość szybko się zwrócić, a dłuższym okresie czasu pozwoli Wam też sporo zaoszczędzić.

Xiaomi Kettle Pro

Xiaomi Kettle
gadżety do domu

Świeża woda to jedno, ale nie od dziś wiadomo, że najróżniejsze herbaty czy inne napary, czy nawet kawa mają dobry wpływ na zdrowie. Oczywiście w odpowiedniej ilości. Xiaomi przygotowało na tę ewentualność idealną wręcz propozycję, czajnik elektryczny Kettle Pro Ma do zaoferowania znacznie więcej do zaoferowania niż tylko możliwość gotowania wody do określonej temperatury.

Jak już przystało na gadżety tego producenta, wszystkim możecie zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji mobilnej, a konkretniej Xiaomi Home. Ją także możecie połączyć z asystentem Google. Ta pozwala na zdalne włączenie urządzenia, ustawienie konkretnej temperatury czy włączenie funkcji warm. Dzięki niej, czajnik utrzyma dla Was zadaną temperaturę wody nawet przez 30 minut od zakończenia gotowania.


Bezpieczeństwo

Nie mogliśmy ominąć kwestii zabezpieczeń, tutaj także nie brakuje rozwiązań smart, które w bardzo prosty sposób zwiększą bezpieczeństwo Wasze i Waszego mieszkania czy domu.

Netatmo Doorbell

gadżety do domu

Teraz nieco inny i dość nietypowy gadżet, który bezpośrednio łączy się z tematem bezpieczeństwa w domu. Propozycja od firmy Netatmo to smart dzwonek do drzwi, który nie tylko poinformuje Was, że ktoś właśnie przed nimi stoi. Zewnętrzne urządzenie jest dodatkowo wyposażone w kamerę o rozdzielczości FullHD z obsługą HDR. Ta oferuje niezwykle szerokie pole widzenia na poziomie aż 140 stopni. Jak przystało na sprzęt, który będzie znajdować się poza domem, spełnia on normę IP44 oraz HZO.

Całość nie wymaga dedykowanej stacji bazowej czy dodatkowego urządzenia, ponieważ łączność odbywa się za pośrednictwem WiFi 2.4 GHz. Dzięki temu macie dostęp do tego co dzieje się przed Waszymi drzwiami przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Co ważne dzięki temu możecie to robić z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Oczywiście jak ktoś zadzwoni do drzwi, niezależnie czy ma to miejsce w ciągu dnia czy też w nocy, będziecie w stanie zobaczyć ostry i wyraźny obraz z kamery. Dostaniecie także powiadomienie na smartfonie.

gadżety do domu

Jest to nic innego jak domowa kamera monitoringu, która dodatkowo oferuje możliwość zdalnego sterowania. Mieliśmy okazję testować je zarówno na naszej stronie, jak i w dedykowanym filmie na kanale YouTube. Kamerki od firmy TP-Link z serii Tapo oferują świetny stosunek jakości do ceny. Jednocześnie są niezwykle proste w instalacji i obsłudze, a ponadto nie wymagają żadnych dodatkowych akcesoriów.

Do swojego działania wymagają jedynie routera, który znaleźć można w większości domów i mieszkań. Po jednorazowym połączeniu ich z domową siecią bezprzewodową, zyskujecie dostęp do obrazu na żywo z każdego zakątka ziemi. Kamera dodatkowo ma dedykowane gniazdo na kartę microSD o pojemności do 128 GB.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

TP-Link Tapo sposobem na domowy monitoring

Kontrola tego, co dzieje się w domu pod waszą nieobecność to zajęcie dość karkołomne. Firma TP-Link z kamerkami Tapo chce udowodnić, że jest inaczej.

Czytaj artykuł

W zależności od ustawień, jakie wprowadzicie do kamery ta zapisze na karcie każdą sekundę lub tylko pojedyncze ujęcia, kiedy wykryje ruch. Na jej pokładzie znalazł się również mikrofon oraz głośnik, który można wykorzystać na przykład do rozmów na odległość.

Netatmo Security Smart Home

gadżety do domu

Sam dzwonek może nie wystarczyć do zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa całemu Waszemu domowi. Jest to jedynie namiastka, która jednak wnosi poziom zabezpieczeń na wyższy poziom. Jeżeli jednak chcecie wiedzieć dokładnie co się dzieje pod Waszą nieobecność warto zainwestować w coś więcej. W ofercie Netatmo znalazł się zestaw startowy, który zawiera w sobie kamerę monitoringu domowego, trzy czujniki ruchu oraz syrenę alarmową.

Takie połączenie to bardzo dobry zestaw na początek, który możecie w dowolnym momencie rozbudować o kolejne elementy. Do kamery macie stały dostęp z poziomu dedykowanej aplikacji. Oferuje ona także funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki czemu osoby, które już raz pojawiły się w Waszym domu mogą zostać oznaczone jako „niegroźne” i system nie będzie na nie reagował. W przypadku nowych twarzy dostaniecie automatycznie powiadomienie na smartfona. Warto wspomnieć, że całość współpracuje z HomeKitem na urządzeniach z ekosystemu Apple.   


Porządki

W ostatnich lata technologia ułatwiła nam już wiele rzeczy, w tym także sprzątanie. Z pomocą odkurzaczy bezprzewodowych czy robotów sprzątających ta czynność jest znacznie mniej uciążliwa niż jeszcze jakiś czas temu.

Roidmi Z1

roidimi z1
gadżety do domu

Odkurzacze bezprzewodowe przeżywają drugą młodość. Są przy tym znacznie doskonalsze i dużo tańsze niż jeszcze kilka lat temu. Model Z1 od firmy Roidmi jest tego doskonałym przykładem, bo zaraz obok klasycznego sprzątania oferuje też funkcję mopowania. A to wszystko zamknięte w zgrabnej i lekkiej obudowie.

Ten model może pochwalić się całkiem przystępną wagą wynoszącą 2.7 kg. Jednocześnie warto tutaj zwrócić uwagę na czas pracy na baterii, który sięga 60 minut. W trybie Turbo, Roidmi Z1 będzie działać przez 10 minut, z kolei ładowanie do pełna potrwa maksymalnie 3 godziny. Pojemnik na kurz ma tutaj dość niecodzienną pojemność 0.65 litra, a powietrze, jakie wydmuchiwane jest z tego odkurzacza jest dodatkowo filtrowane. Wszystko za sprawą dwóch zmywalnych filtrów HEPA H12.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki odkurzacz bezprzewodowy kupić? Ranking 2023

Już nie raz zajmowaliśmy się autonomicznymi odkurzaczami. Teraz przyszedł czas by odpowiedzieć na pytanie, jaki odkurzacz bezprzewodowy warto kupić?

Czytaj artykuł

Całkiem ciekawym rozwiązaniem może pochwalić się też szczotka główna z bakteriostatycznymi jonami srebra. Dzięki temu odkurzanie będzie jeszcze skuteczniejsze. Oczywiście taka szczotka znalazła się w zestawie, a wraz z nią: metalowa rura łącząca, zestaw szczotek wielofunkcyjnych, zestaw mopa, ściereczki jednorazowego użytku, szczotka do materacy.

iRobot Roomba i3+

roomba i3
gadżety do domu

W przypadku robotów sprzątających nie mogło zabraknąć legendy w branży, czyli firmy iRobot odpowiedzialnej za serię Roomba. Model i3+ to jeden z kilku dostępnych na rynku robotów sprzątających, którzy przychodzi do Was wraz ze stacją dokującą. Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie właściwie zapomnieć, że macie takiego robota, ponieważ ten gruntownie odkurzy Wam mieszkanie, nawet codziennie.

Zabrudzenia gromadzone w szczelnym worku pomieszczą nawet 60 pełnych pojemników robota, a to daje, co najmniej 2 miesiące bez jakiegokolwiek Waszego udziału w sprzątaniu. Dodatkowo stacja jest wyposażona w system AllergenLock, który zatrzymuje do 99% szkodliwych cząsteczek i alergenów. Sam robot sprzątający doskonale odnajduje się zarówno w małych, jak i dużych mieszkaniach i od razu wytycza drogę sprzątania.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki robot sprzątający kupić? Ranking – 2023

Jaki robot sprzątający? Na to pytanie jeszcze do niedawna była tylko jedna odpowiedź – Roomba. Teraz to już nie takie oczywiste, ale mimo tego postaramy się Wam nieco ułatwić wybór odpowiedniego modelu dla Waszych potrzeb.

Czytaj artykuł

Wszystkimi funkcjami zarządza się z poziomu aplikacji iRobot Home, która dodatkowo uczy się Waszych nawyków sprzątania i sama zaproponuje dogodny harmonogram. Dodatkowo dzięki niej możecie połączyć robota na przykład z asystentem Google czy Alexa i sterować nim w pełni głosowo. Wraz z aktualizacją aplikacji iRobot ma dodawać nowe funkcje do swoich robotów, pierwsza ma pojawić się jeszcze w tym półroczu.

Podsumowanie

Gadżetów technologicznych, jakie możecie mieć i używać w domu jest naprawdę wiele. W tym zestawieniu znalazły się jedynie przykłady takich smart urządzeń, które mogą wam ułatwić życie. Na naszej stronie znajdziecie też inne rankingi i poradniki dla konkretnych sprzętów jak na przykład oczyszczaczy czy odkurzaczy autonomicznych wspomnianych w tym poradniku. Dajcie też znać w komentarzu, jakich urządzeń Waszym zdaniem tutaj zabrakło.

Źródła grafik: pateriały producentów oraz sklepów

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Dla mnie takim odkryciem był czajnik elektryczny z Laubena. Dość, że jakoś szybko gotuje wode bo para nie wychodzi na zewnątrz. To podtrzymywanie ciepłej wody do wyznaczonej temperatury dla maniaczki herbat jaką jestem… to coś wspaniałego 🙂 a teaz długie godziny pracy w domu tylko temu pomogły

    • O, czajnik z termometrem to złoto! Dla mnie najlepsza jest możliwość podgrzania wody do określonej tmepertaury (mój ulubiony napój: woda o temp. 65 stopni xd). Tylko ja mam inny bo mój normalnie paruje. Apropos pary, odkryciem 2022 jest dla mnie mały, podręczny nawilżacz powietrza, taki biały z allegro (marka orico). Nie muszę latać z wielkim baniakiem na wodę jak przy dużym nawilżaczu, tylko sobie stoi malluch na biurku a jak trzeba to go mogę przenieść pod kwiatki.

  • „Na froncie znalazł się okrągły ekran o przekątnej 2.5-cala”
    Może marudzę, ale okrągły ekran nie ma przekątnej. Co najwyżej średnicę.

  • Ja mam w swoim domu 1 google home hub czarny z ochroną na ekranie 2 google home mini 1 czarny 2 biały i 1 xiaomi air purifier 3c wszystko dobrze działa i jeszcze za nie długo dołączy philips hue i pozdrawiam technostrefe 😁