Jak zwrócić grę na Steam? Poradnik krok po kroku

Wybór gry na platformie Steam jest nie lada wyzwaniem przy tak obszernej ofercie różnych tytułów do kupienia. Jeśli kupiłeś grę i jednak nie przypadła Ci do gustu, to jest na to rozwiązanie – zwrot. Jak to zrobić i jakie warunki muszą zostać spełnione?

Awatar Marta Urbaniak

Wybór gry na platformie Steam jest nie lada wyzwaniem przy tak obszernej ofercie różnych tytułów do kupienia. Jeśli kupiłeś grę i jednak nie przypadła Ci do gustu, to jest na to rozwiązanie – zwrot. Jak to zrobić i jakie warunki muszą zostać spełnione?

Zdarzyło Ci się, że kupiłeś grę na Steam ze względu na panujący wokół niej szum, ale nie przypadła Ci do gustu? Możliwe, że jeszcze nie wiesz, ale te tytuły, które nie sprawiają Ci przyjemności możesz zwrócić. Oczywiście jeśli spełniają określone kryteria. Jak zwrócić grę na Steam i kiedy jest taka możliwość?

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Najlepsze gry na telefon! Ranking 2024

Co zrobić, gdy się nudzimy, a do dyspozycji mamy tylko telefon? Nie od dziś wiadomo, że można oglądać filmy, czytać e-booki lub… grać w gry! Jakie tytuły warto sprawdzić? My już wiemy – oto najlepsze gry na telefon w 2024 roku.

Czytaj artykuł

Zwrot gry na Steam

Firma Valve zwróci pieniądze za wybraną, dowolną grę na Twoją prośbę. Oczywiście nie każdą grę można od tak po prostu zwrócić, są określone wymagania, które musisz spełnić, aby “oddać” tytuł.

Prośba musi zostać wysłana nie dłużej niż 14 dni od dnia zakupu. Co więcej, łączny czas rozgrywki musi być mniejszy niż 2 godziny (wlicza się w to czas gry online, offline i z udostępnionej biblioteki). Jeśli nie spełniasz tych 2 kryteriów, to mimo wszystko warto poprosić o zwrot, a zespół Steam przyjrzy się wnioskowi i rozpatrzy go.

  1. Zaloguj się na swoje konto Steam.

  2. Przejdź na stronę Pomocy technicznej Steam (help.steampowered.com), aby rozpocząć proces zwrotu gry i otrzymania z powrotem gotówki.

  3. Kliknij w kafelek “Transakcje” na liście opcji.

  4. Wybierz z listy grę, którą chcesz zwrócić (zakupioną w ciągu ostatnich 14 dni).

  5. Kliknij “Chcę otrzymać zwrot pieniędzy”.

  6. Ponownie wybierz “Chcę otrzymać zwrot pieniędzy”.

  7. Wybierz powód oraz ewentualne uwagi co do gry oraz gdzie mają trafić Twoje pieniądze. Następnie kliknij przycisk poniżej “Wyślij zgłoszenie”.

    Gotówka może być zwrócona za pomocą wybranego wcześniej przelewu lub zostanie „wpłacona” na Twój „portfel Steam” do późniejszego wykorzystania.

  8. Zgłoszenie zostało wysłane. Otrzymasz na e-maile odpowiedź na rozpatrzenie zwrotu.

Często zadawane pytania

Ile muszę czekać na zwrot pieniędzy?

Pieniądze zostaną zwrócone na twoje konto w ciągu 7 dni, jednak warto mieć na uwadze, że zwroty międzynarodowymi metodami płatności może potrwać dłużej.

Minęło 7 dni, a nie otrzymałem zwrotu pieniędzy. Co zrobić?

Jeśli pieniądze nie zostały zwrócone po około 7 dniach, skontaktuj się ze swoim bankiem i zapytaj o wszystkie oczekujące transakcje jakie mogą widnieć na Twoim koncie bankowym.
Gdy prośba o zwrot zostanie zaakceptowana przez zespół Steam w ciągu 24 godzin od daty zakupu, to oryginalna transakcja zostaje anulowana, a samo obciążenie na rachunku zostanie usunięte. Innymi słowy, pieniądze nie pojawią się jako uznanie na Twoim koncie bankowym. Taki proces może zająć do 10 dni, z uwzględnieniem, że czas oczekiwania w przypadku transakcji międzynarodowych może się różnić w zależności od kraju.

Prośba o zwrot została odrzucona. Czy mogę odwołać się od tej decyzji?

Jeżeli sądzisz, że nastąpiła pomyłka w obsłudze Twojego zgłoszenia, to wyślij kolejną prośbę przez stronę help.steampowered.com. Prośba zostanie wtedy rozpatrzona przez innego pracownika Valve.

Czy istnieje limit zwrotów, o które mogę wnioskować?

Nie istnieje żaden ustalony limit. Mogą wpłynąć prośby o zwrot za dowolną liczbę produktów. Oczywiście muszą one spełniać niezbędne warunki. Niemniej Steam zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do funkcji zwrotu w przypadku wykrycia nadużycia takiej możliwości.

Gra którą kupiłem została później przeceniona. Czy mogę utworzyć zgłoszenie i zakupić ją po niższej cenie?

Tak, jest taka możliwość. Pamiętaj jednak, że zwrot pieniędzy może nastąpić w ciągu 7 dni od zatwierdzenia zgłoszenia.

Czy osiągnięcia i czas gry zostaną usunięte z mojego profilu Steam?

Nie, ani czas ani zdobyte osiągnięcia nie zostaną usunięte z Twojego profilu Steam.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaka konsola do gier? Ranking 2024

Która konsola jest najlepsza do grania?  W zależności od tego czego wymagacie i potrzebujecie odpowiedź może być dla każdego inna. Stacjonarne modele, mobilne, a może gamingowe smartfony trafiają w Wasz gust? Przedstawimy najlepsze opcje konsol.

Czytaj artykuł
Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.