ranking serwisów VOD

Co zamiast Netflixa? Ranking VOD na 2024 rok

Wybór subskrypcji na telewizję, filmy i seriale jest niezmiernie trudny, ze względu na konkurencyjność tego rynku. Jednakże nasz ranking ma właśnie pomóc zdecydować jaka platforma VOD jest dla Was najlepsza!

Jaka platforma VOD jest najlepsza?

Odpowiedź na to pytanie dla każdego jest inna, dlatego przygotowaliśmy zestawienie najpopularniejszych w Polsce platform VOD. Wszystkie z nich dokładnie opisaliśmy, porównaliśmy ich subskrypcje, a nawet pokusiliśmy się o załączenie informacji o maksymalnej liczbie oglądających urządzeń jednocześnie. Nie zapomnieliśmy wspomnieć też o najlepszych produkcjach, jak i dostępności pakietów łączonych. Każda omawiana platforma VOD została przez nas przebadana pod tym względem, żebyście mogli mieć jak najlepszy pogląd na ich oferty w jednym miejscu!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Netflix i inne serwisy to zdzierstwo w biały dzień!

To, że Netflix czy też inne serwisy podnoszą ceny za swoje usługi, wynika  z tego, że rynek rządzi się swoimi prawami. Problem w tym, że płacimy coraz więcej, a w zamian dostajemy coraz mniej bogatą bibliotekę oraz wątpliwej jakości filmy i seriale. Coś tu jest nie tak…

Czytaj artykuł

W razie wątpliwości zapraszamy na nasz serwer Discord, gdzie zaufana moderacja i użytkownicy bezpośrednio pomogą Wam w wyborze najlepszej platformy streamingowej. Każdy z chęcią podzieli się swoimi doświadczeniami i odpowie na wasze pytania 🙂

Zestawienie

miniaturka z logiem Netflix
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  29 | 52 | 60 PLN
Aktualności
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jeśli tego nie zrobisz, stracisz konto na Netflixie

Netflix podejmuje konkretne kroki i stawia ultimatum – po 10 tygodniach będziecie musieli zapłacić za osoby współdzielące z Wami konto. Czy dotknięci zrezygnują z usługi, a może część z nich stworzy indywidualne konta?

Czytaj artykuł
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Netflix straszy blokadą za dzielenie kont. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Netflix podejmuje się zdecydowanych środków. Firma w ten sposób chce uniknąć kolejnych strat i zmusić użytkowników do płacenia. Nowa metoda weryfikacji ma umożliwić sprawdzenie, kto należy do jednego gospodarstwa domowego.

Czytaj artykuł

Zacznijmy od giganta, jakim jest Netflix. Ta platforma VOD oferuje tak dużo, że łatwiej powiedzieć czego na niej nie ma. W każdym razie na pewno znajdziecie na niej szeroki wybór filmów i seriali, w tym zarówno oryginalne treści, jak i materiały z innych źródeł. Poza tym Netflix ma bardzo szeroką ofertę dla dzieci i młodzieży. Doceniają go też fani azjatyckiej rozrywki ze względu na mnogość treści z gatunku Anime. 

Na Netflix możecie zobaczyć tytuły takie, jak „Nasza Planeta”, „Ostatni Taniec”, „Arcane”, „BoJack Horseman”, „Narcos”, „House of Cards” oraz wiele więcej. Niestety postępująca segmentacja rynku ostatnio mocno ograniczyła ofertę Netflixa, przez co teraz najlepiej wypadają jego oryginalne produkcje. 

Skoro mamy omówioną ofertę, to przejdźmy do technikaliów. Netflix umożliwia użytkownikom tworzenie od 1, 2 do 4 profili, w zależności od opłacanego planu. Najtańsza subskrybcja to koszt 29 zł, druga to 52 zł, a najdroższa to 60 zł miesięcznie wraz z możliwością dopłacenia 13 zł za każdy kolejny profil. Dodam, że tyle ile profili, tyle osób może oglądać jednocześnie. Warto też zwrócić uwagę na maksymalną jakość, gdyż ona również różni się w zależności od wybranego planu. Najtańszy oferuje maksymalnie HD, a droższe nawet 4K.

Aktualnie na Netflixie nie ma reklam, aczkolwiek bardzo możliwe, że za niedługo będzie dostępny tańszy plan, który będzie je serwować. Netflix jest też dostępny w łączonej ofercie z Canal+, o którym dowiecie się więcej trochę dalej. 

miniaturka z logo disney+
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  30 PLN

Disney+ to dość nowa platforma VOD, która wystartowała z gigantyczną bazą produkcji ze względu na to, że większość należy do niej. Możecie na niej zobaczyć szeroką gamę treści, w tym oryginalne materiały stworzone specjalnie dla tej platformy, a także filmy i seriale od Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic i 20th Century Fox.

Znaczna część treści przeznaczona jest do dzieci i młodzieży, aczkolwiek od momentu premiery na Disney+ przybyło produkcji dla starszych widzów. Zapewne kojarzycie tytuły takie jak „Mandalorianin”, „Hamilton”, „Loki” czy też całą serię „Gwiezdnych Wojen”.

Disney+ oferuje maksymalną rozdzielczość na poziomie 4K. Niestety zazwyczaj dostępna jest tylko w nowszych produkcjach – pozostałe w znacznej większości dostępne są w FullHD. 

Do Disney+ możecie zalogować się na 10 urządzeniach i ustawić 7 profili, z których nawet 4 mogą oglądać jednocześnie. Dodatkowo ta platforma VOD oferuje funkcję wirtualnego grupowego oglądania dla maksymalnie 5 osób. Wszystko to bez reklam dostępne jest w jednym planie za 30 zł miesięcznie. 

Platforma VOD w postaci HBO Max
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  30 PLN

HBO Max to kolejna platforma VOD należąca do tych popularniejszych i to nie bez powodu. Platforma ta zbudowała swoją markę za sprawą własnych produkcji, takich jak „Gra o Tron”, „The Last of Us” czy też „Prawo Ulicy” oraz wielu innych świetnych tytułów, na które w tym artykule niestety nie ma miejsca. Jednakże poza nimi znajdziemy również nowe oraz kultowe seriale i filmy od zewnętrznych producentów, np. Warner Bros, DC, Cartoon Network. 

HBO Max zapewnia również stale zmieniającą się gamę licencjonowanych filmów i programów telewizyjnych. Z dostępnych treści raczej najbardziej będą zadowoleni starsi widzowie, chociaż młodsi ze względu na obecność kreskówek i animacji również nie powinni narzekać.

HBO Max to kolejna platforma umożliwiająca oglądanie seriali i filmów w jakości 4K. Niemniej jednak tak samo, jak w przypadku wszystkich innych jest ona dostępna tylko w nowszych produkcjach – starsze w większości przypadków to dalej Full HD. 

Dostęp do tej platformy VOD oparty jest o model subskrypcyjny z jednym planem, który kosztuje 30 zł miesięcznie. Opłacając go do dyspozycji otrzymujemy 5 osobnych profili, z których 3 można oglądać jednocześnie. Oczywiście w HBO Max nie uświadczymy reklam. Warto mieć na uwadze to, że HBO Max można łączyć z innymi platformami VOD, takimi jak Polsat Box, Player czy też Canal+. 

Platforma VOD w postaci Prime Video
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  11 PLN

Każdy wie, że Amazon to prawdziwy gigant, ale czy wiedzieliście o tym, że w jego szerokiej ofercie jest też platforma VOD? Teraz już na pewno tak! Wbrew pozorom nie jest to jakiś poboczny projekt tej firmy, a faktycznie duże i konkurencyjne przedsięwzięcie. Świadczy o tym chociażby fakt, iż Amazon również dysponuje własnym studiem i oryginalnymi produkcjami. Na Prime Video obejrzycie chociażby „The Grand Tour”, „Fleabag”, „The Boys”, „Dobry Omen” i oczywiście wiele innych.

Prime Video jest wręcz zalewane nowymi produkcjami, a co za tym idzie duża część z nich jest w rozdzielczości 4K. Niemniej jednak FullHD to dalej standard, aczkolwiek nie aż w takim stopniu, jak w przypadku pozostałych platform. 

Jedynym dostępnym planem jest ten za 11 zł miesięcznie w zestawie z Amazon Prime, czyli subskrypcją na darmowe dostawy w internetowym sklepie Amazon. Dodatkowo zaznaczę, że platforma pozwala nam oglądać treści na 3 urządzeniach jednocześnie. Niestety sporadycznie można napotkać reklamy, ale jak już, to nie w trakcie seansu. 

Platforma VOD w postaci Apple TV+
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  35 PLN
Aktualności
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Cena Apple TV+ w dół, gotujcie się na reklamy

Jak serwisy VOD mogą zachęcić klientów do swoich usług? Tańszym abonamentem. Tak właśnie postąpi Apple, ale w zamian przyjdzie Wam oglądać reklamy na Apple TV+. Czyżby nowy trend? Firma szuka kandydata, który zajmie się nadzorowaniem.

Czytaj artykuł

Apple TV+ to kolejna platforma VOD bazująca na oryginalnych treściach. Dostępne filmy i seriale to w większości wysokobudżetowe produkcje, takie jak „The Morning Show”, „The Lesso” czy też „Rozdzielenie”. Aczkolwiek Apple TV+ oferuje również rotacyjny wybór licencjonowanych filmów i programów telewizyjnych, które są regularnie zmieniane. 

Tak jak w przypadku Prime Video, na Apple TV+ pojawia się bardzo dużo nowych produkcji, które dostępne są w 4K. Niemniej jednak nie brakuje też tych w Full HD. 

W ofercie Apple TV+ jest tylko jeden plan, który kosztuje 35 zł miesięcznie. Umożliwia on stworzenie 5 profili, które mogą oglądać w tym samym czasie. Oczywiście nie ma w nim reklam, ale jest jeden inny haczyk – aplikacja Apple TV+ nie jest dostępna w Sklepie Play, ale już na Chromecast tak. 

Canal+ Online

Platforma VOD w postaci Canal+ Online
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  30 | 60 PLN

Jak sama nazwa mówi, Canal+ Online to kolejna platforma VOD z naciskiem na telewizję – w szczególności sportową. Niemniej jednak poza nią znajduje się też spora biblioteka kultowych filmów i seriali. Jako przykładowe tytuły reprezentujące możemy wziąć chociażby oryginalne produkcje: „The Office PL”, „Minuta Ciszy”, „Klangor” czy też „Powrót”. Jednak nie brakuje tytułów z zewnętrznych platform – szczególnie starszych seriali.

Maksymalna oferowana jakość to 4K, ale występuje bardzo rzadko, w przeciwieństwie do Full HD, które jest standardem. Natomiast w przypadku telewizji standardem jest HD, a czasami nawet SD. 

Oferta Canal+ jest na tyle rozbudowana i zróżnicowana, że nie mam zamiaru wymieniać wszystkich opcji. Wspomnę tylko, że podstawową subskrypcję z dostępem do biblioteki filmów i seriali można mieć już za 30 zł. Natomiast pakietów jest znacznie więcej, w tym nawet takie łączone z Playerem, Netflixem oraz HBO Max. Poza tym Canal+ jako jedne z niewielu oferuje tak szeroką gamę kanałów sportowych, również tych nadawanych na żywo. Natomiast w planie łączonym z Viaplay jest jeszcze więcej tego typu rozrywki. 

Canal+ Online możemy przypisać do 4 urządzeń, ale tylko na 2 z nich istnieje możliwość jednoczesnego oglądania. Dodatkowo można dokupić dedykowany dekoder Canal+, aczkolwiek nie najlepiej radzi on sobie z obsługą tej platformy i aplikacja jest lepszym rozwiązaniem. 

 • Nagrywane wideo
  do Full HD
 • Cena
  25 zł
Aktualności
Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

SkyShowtime zawitał dziś do Polski. Co oferuje nowa platforma VOD?

Dziś w Polsce swój debiut miała nowa platforma VOD, czyli SkyShowtime. Na sam start rozpoczęcia swojego debiutu w niektórych częściach Europy oferuje małą niespodziankę za rejestrację, przy zachowaniu pewnych warunków.

Czytaj artykuł

SkyShowtime to platforma VOD, która dopiero co wkroczyła na polski rynek i z tego też powodu zorganizowała robiącą wrażenie akcję promocyjną. Mianowice każdy nowy użytkownik, który zarejestruje swoje konto, będzie miał dostępną subskrypcję za połowę ceny wartości pierwotnej. W Polsce standardowa cena za 1 miesiąc wynosi 24,99 zł. Oznacza to, że będziecie musieli finalnie zapłacić tylko 12,49 zł za każdy miesiąc oglądania. Promocja ta kończy się 11 kwietnia 2023 roku i od tego momentu wszyscy nowi abonenci będą zaczynać od normalnej ceny. 

Na liście produkcji SkyShowtime znajdziecie jedne z większych kultowych produkcji filmowych, które kiedykolwiek powstały. A konkretniej twórczości wychodzące z rąk: Universal Pictures, Paramount Pictures, Nickelodeon, DreamWorks Animation, Paramount+, SHOWTIME®, Sky Studios i Peacock. Od momentu rejestracji możecie się cieszyć tytułowymi hitami filmowymi, które wyszły niedawno: “Ambulans”, “Jurassic World: Domination”, “Top Gun:Maverick”, ”The Hanging Sun”, “Wiking”, “Belfast”.

Co ciekawe, ShyShowtime oferuje na razie tylko maksymalną jakość HD, ale wraz ze rozrostem platformy rozdzielczość treści ma wzrosnąć w miarę możliwości. Jednakże nie zapowiada się na zmiany w kwestii liczby urządzeń – SkyShowtime pozwala użytkownikom oglądać treści na 3 urządzeniach jednocześnie.

Platforma VOD w postaci Player
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  20 – 64 PLN

Player to kolejna platforma VOD, która poza serialami i filmami zapewnia też dostęp do telewizji. Niemniej jednak w ofercie zdecydowanie przeważają polskie treści – szczególnie seriale znane z telewizji. Część z was na pewno będzie kojarzyć chociażby „Komisarza Alexa”, „Na dobre i na złe” czy też „Przyjaciółki”. Dostępne są też oryginalne produkcje Playera, jak np. „Skazana”. Tak jak wcześniej wspomniałem, jest też telewizja, a co za tym idzie również duża dawka sportu i treści dla dzieci. 

Maksymalna jakość treści dostępnych na Playerze jest bardzo rozstrzelona. Teoretycznie są programy dostępne w 4K, aczkolwiek jest ich naprawdę niewiele. Większość treści – nawet nowych – obejrzymy maksymalnie w FullHD. Niemniej spory odsetek starszych treści występuje w 720p, a nawet 480p – tak samo, jak większość kanałów telewizyjnych. 

Player ma bardzo rozbudowaną i skomplikowaną ofertę planów, co jest dobre i złe jednocześnie. Z jednej strony umożliwia dopasowanie subskrybcji do swoich potrzeb, ale z drugiej niezmiernie utrudnia wybór. W każdym razie zalecam każdemu osobiste przejrzenie całej oferty. Natomiast tutaj tylko zaznaczę, że część treści jest dostępna za darmo lub za 10 zł miesięcznie z reklamami. Aczkolwiek, żeby swobodnie móc oglądać coś lepszego i w lepszej jakości bez reklam, to trzeba należy wydać co najmniej 20 zł miesięcznie. Jednakże plany z Eurosportem, dołączonym HBO Max, albo Canal+ to koszt nawet 60 zł miesięcznie. 

Aczkolwiek jest jedno miłe uproszczenie – niezależnie od planu możemy być zalogowani maksymalnie na 5 urządzeniach i oglądać jednocześnie na 2 z nich.  

Polsat Box Go

Platforma VOD w postaci Polsat Box Go
 • Nagrywane wideo
  do 4K
 • Cena
  30 – 50 PLN

Polsat Box GO to kolejna platforma stawiająca na seriale i filmy, ale również, jak sama nazwa mówi, telewizję. Dysponuje niewielką biblioteką oryginalnych produkcji, czego nie można już powiedzieć o zewnętrznych tytułach, jak i kanałach telewizyjnych. Telewizja jest nastawiona w dużej mierze na sport, ze względu na mnogość kanałów sportowych na żywo. Natomiast pośród nich są też kanały, takie jak Cinemax, AXN czy też Cartoon Network. 

Produkcje można oglądać w maksymalnie w jakości 4K, ale zdecydowanie Full HD dominuje. Natomiast telewizja na żywo jest dostępna niestety tylko w HD i SD. 

Subskrypcja Polsat Box Go zaczyna się od 30 zł, ale bardziej zróżnicowane plany to koszt rzędu 40 lub 50 zł. W tych droższych otrzymujemy dostęp do pełnej biblioteki produkcji Polsat oraz ponad 100 kanałów telewizyjnych. Znalazł się też pakiet Polonia dla osób mieszkających poza granicami Polski. Poza tym Polsat Box GO można łączyć z Disney+, HBO i HBO Max.

Dodam tylko, że w żadnym z pakietów Polsat Box Go nie ma reklam. Natomiast jednocześnie treści można oglądać na 3 urządzeniach, nie licząc osobnego dekodera.

Platforma VOD w postaci Pilot WP
 • Nagrywane wideo
  do Full HD
 • Cena
  35 | 75 PLN

Pilot WP to dość nowa i jeszcze niszowa platformia VOD w Polsce. Niemniej jednak już oferuje ponad 1500 najróżniejszych filmów wraz z dziesiątkami kanałów telewizyjnych. Popularniejsze tytuły, jakie możecie zobaczyć to chociażby „John Wick: Będzie Bolało”, „Jestem Bogiem”, „Ciało”. Nie brakuje też propozycji dla młodszych w postaci animacji i kreskówek. 

Jako jedna z niewielu tutaj zebranych nie oferuje oryginalnych produkcji, tak samo jak jakości 4K. Maksymalna jakość filmów oraz telewizji to Full HD i też w większości przypadków taka jakość dominuje na Pilot WP.

Podstawowy plan to koszt 35 zł miesięcznie i w zamian otrzymujemy dostęp do ogromnej biblioteki filmów oraz ponad 60 kanałów telewizyjnych. Jest też plan za 70 zł miesięcznie, który oferuje ponad 100 kanałów telewizyjnych, z czego ponad 60 jest w Full HD. Naturalnie przy takich cenach nie uświadczymy reklam. 

Do Pilot WP możemy być zalogowani na 5 urządzeniach, aczkolwiek tylko na 1 z nich jednocześnie możemy coś oglądać. 

Platforma VOD w postaci CDA Premium
 • Nagrywane wideo
  do Full HD
 • Cena
  24 PLN

CDA Premium to jedna z pierwszych platform VOD, która od lat buduje swoje portfolio i do tej pory rzekomo zgromadziła ponad 12000 filmów i seriali. Znajdziecie na niej większość najpopularniejszych produkcji i to z legalnych źródeł. Jako przykład mogę podać chociażby „Peaky Blinders”, „Most nad Sundem” czy też „Doktora Martina”. Poza tym CDA Premium oferuje też dostęp do telewizji.

Maksymalna jakość to Full HD i też w takiej jakości większość produkcji jest dostępna. Niemniej jednak dość łatwo można trafić na produkcję oferujące niższą rozdzielczość. 

CDA Premium oferuje tylko jeden plan, który kosztuje 24 zł miesięcznie. Dzięki niemu otrzymujemy dostęp do całej biblioteki nawet z 3 urządzeń jednocześnie i co najważniejsze bez reklam.

Platforma VOD w postaci Viaplay
 • Nagrywane wideo
  do Full HD
 • Cena
  55 PLN

Viaplay to platforma VOD z naciskiem na sport, ale również szeroką biblioteką filmów i seriali. Kluczową zaletą, którą docenią fani sportu, jest możliwość oglądania niektórych transmisji PPV bez konieczności ich wykupywania. Te dostępne są na żywo w ramach abonamentu. Natomiast jeżeli chodzi o kino, to możecie kojarzyć takie tytuły jak chociażby „Trom”, „Fenris” czy też „Billy The Kid”.

Filmy i seriale na Viaplay zazwyczaj dostępne są w jakości Full HD, gdyż ta jest maksymalną dostępną rozdzielczością. Natomiast transmisje i kanały telewizyjne standardowo oferują jakość HD.

Aktualnie Viaplay w jedynym dostępnym planie kosztuje 34 zł, ale od 1.03.2023 cena niestety ulegnie zmianie na 55 zł miesięcznie. Pakiet ten umożliwia przypisanie do jednego konta 4 urządzeń, z czego 2 mogą wyświetlać treści w tym samym czasie.

Ta platforma VOD również generalnie nie ma reklam. Jedynie w przerwach pomiędzy transmisjami możecie zetknąć się jedynie z materiałami promującymi nadawcę. Aczkolwiek nie występują często, gdyż sporą część czasu zajmują analizy i komentarze ekspertów.

Platforma VOD w postaci TVP VOD
 • Nagrywane wideo
  do Full HD
 • Cena
  10 PLN

TVP VOD+ to polska platforma VOD z krwii i kości. Znajdziecie na niej ogromną bibliotekę polskojęzycznych treści – głównie seriali, programów rozrywkowych i filmów. Niemniej nie brakuje też zagranicznych produkcji. W bibliotece znajdziecie takie tytuły jak chociażby „Krucjata”, „Erynie” czy też „Goście”. Poza tym dostępne też są treści z teatrów, strefa dla dzieci, oryginalne produkcje, jak i telewizja. 

TVP VOD+ zapewnia maksymalną jakość na poziomie Full HD, która dostępna jest w znacznej większości dostępnych treści. Niemniej telewizja nie zawsze jest dostępna w takiej jakości i w jej przypadku standardem jest zwykłe HD. 

Biblioteka TVP VOD+ bez reklam jest dostępna za 10 zł miesięcznie. W tym planie otrzymujemy również możliwość zalogowania się na 5 urządzeniach i jednoczesnego oglądania na każdym z nich. 


Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Awatar edgar
  edgar

  Netflix to platforma promująca skrzywienia. Wczoraj przez przypadek z dzieckiem oglądam bajkę a tam słyszę że ktoś się przedstawia jako „osoba nie binarna”. Tego już za wiele. Kończę obecność netflixa w moim domu.

 2. Awatar kacperbol85
  kacperbol85

  ja mam disney+ netflix hbo max canal+ online wp pilot tvp vod

 3. Awatar Kiteł
  Kiteł

  Posiadam Amazon Prime, polecam

 4. Awatar Asd
  Asd

  Aaa sweet,tv, rakuten filmbox też ma swoją platformę

 5. Awatar Ktos
  Ktos

  A darmowe serwisy gdzie?
  (Jak np. f i l s e r . c c , b a j e c z k i . o r g itp.)

  1. Awatar Mateusz Rej
   Mateusz Rej

   Niestety zasada działania tych serwisów, jak i kwestie legalności nie są do końca jasna, a przynajmniej dla mnie. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak dana platforma tego pokroju została usunięta lub wyłączona z najróżniejszych powodów. Właśnie z tytułu tych niepewności i niejasności postanowiłem ich nie zamieszczać w tym zestawieniu.

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez