Businessman and woman start climbing ladder. Business and career ambition, career aspirations and plans, personal growth concept on white background. Pink coral blue vector isolated illustration

Ranking najlepszych źródeł darmowych grafik – TOP 10 i mały bonus!

Coraz więcej osób podejmuje się pracy kreatywnej, ale wiadomo, że nie wszystkie zasoby jesteśmy w stanie stworzyć sami, dlatego trzeba sięgać po nie do Internetu. Tylko gdzie znaleźć darmowe grafiki w wysokiej jakości?

Top 10

Freepik

darmowe grafiki freepik

Freepik to platforma, na której można znaleźć przede wszystkim darmowe grafiki do użytku osobistego i komercyjnego w bardzo wysokiej jakości. Co więcej, można z niego też pobrać klipy wideo, wektory, zdjęcia i pliki PSD o różnych tematach i stylach. Wiele z nich nie wymaga atrybucji, ale niektóre prace należy oznaczyć jako autorstwa Freepik lub innych twórców. 

Osobiście Freepik bardzo rzadko mnie zawodzi – wszystko co potrzebuje praktycznie zawsze tam jest i to w bardzo zadowalającej jakości. Zdecydowanie jest to mój pierwszy wybór, jeśli chodzi o szukanie darmowych grafik. 


Pexels

Na bardzo wysokim poziomie również jest platforma Pexels. Wszystkie filmy i zdjęcia jakie na niej znajdziecie są całkowicie darmowe. Dzięki temu wygodnie i bez obaw można pobierać co nam się podoba. Co więcej, ich jakość stoi na bardzo wysokim poziomie. 

Na Pexels jest szczególnie dużo fotografii artystycznych oraz filmowych ujęć. Niemniej jednak poza nimi nie znajdziemy żadnych grafik wektorowych, ani nic innego. 


Vecteezy

darmowe grafiki rawpixel

Vecteezy to platforma, na której przede wszystkim można znaleźć wiele darmowych grafik wektorowych, zdjęć i filmów. Vecteezy oferuje także edytor SVG online, który pozwala na dostosowywanie i tworzenie własnych grafik bezpośrednio w przeglądarce. Naturalnie zasoby te można wykorzystywać w swoich projektach, ale znaczna część z nich wymaga podania źródła lub atrybucji. Niemniej jednak jakość tych prac jest na tyle wysoka, że jest to jak najbardziej zrozumiałe i akceptowalne. 


rawpixel

darmowe grafiki rawpixel
Źródło: Wetechsoluton

Rawpixel jest platformą, na której można znaleźć ogromne zasoby zdjęć, elementów PNG, ale także szablony i mockupy. Bez problemu odróżnicie na niej ograniczone licencjami twory od tych z publicznej domeny, dzięki przejrzystym oznaczeniom oraz dedykowanym zakładkom. Co więcej, nie trafiłem na tej platformie na darmowe grafiki, które były w niskiej rozdzielczości, albo generalnie bardzo brzydkie. Zatem próg jakości jest na dość wysokim poziomie.


unDraw

darmowe grafiki unDraw

UnDraw ma dość duże otwarte źródło ilustracji, ale co ciekawe, stworzonych przez jedną osobę. Pośród nich znajdziemy piękne obrazy SVG za darmo i bez podawania źródła. Co więcej, z poziomu platformy możemy dostosowywać kolor, łączyć, a nawet modyfikować obiekty, aby stworzyć nowe i ekscytujące obrazy. UnDraw oferuje ilustracje o wysokiej jakości i nowoczesnym stylu, które pasują do wszystkich projektów. Aczkolwiek nie znajdziemy tam nic, poza właśnie wektorami.  


Unsplash

darmowe grafiki Unsplash
Źródło: Mackey Saturday

Na Unsplash można znaleźć i pobierać bardzo wysokiej jakości zdjęcia za darmo. Są one udostępniane przez społeczność fotografów z całego świata. Można je wykorzystywać do celów osobistych i komercyjnych, bez konieczności podawania źródła lub uzyskiwania zgody. Jednakże trzeba być czujnym, bo pośród nich trafiają się zdjęcia, których nie można swobodnie monetyzować. Unsplash oferuje także narzędzia do edycji, organizacji i udostępniania zdjęć


Pixabay

darmowe grafiki pixabay

Pixabay to platforma, na której można znaleźć i pobierać darmowe zdjęcia, grafiki, ilustracje, muzykę, dźwięki i filmy. Absolutnie wszystkie materiały są udostępniane na licencji Creative Commons Zero (CC0), co oznacza, że można je wykorzystywać bez ograniczeń i bez podawania źródła. Pixabay oferuje także kategorie tematyczne i edytor graficzny online, ale jego wyszukiwarka nie należy do najlepszych, tak samo jak jakość prac. 


Icons8

darmowe grafiki Icons8
Źródło: Leblogdudirigeant

Wbrew pozorom na Icons8 znajdziemy nie tylko ikonki, ale także darmowe grafiki, narzędzia AI oraz wektory. Co ciekawe, znaczna część z nich jest autorstwa tej platformy i są naprawde unikatowe oraz jakościowe. Zatem jeśli szukacie darmowych grafik, które Was wyróżnia na tle innych, to zdecydowanie warto odwiedzić tę stronę.


Streamline

darmowe grafiki Streamline

Streamline odstaje od pozostałych platform, gdyż poza typowymi darmowymi grafikami oferuje także ikony, emoji, a nawet zupełnie nietypowe elementy, jak np. gradienty lub nawet memy. Aczkolwiek niestety darmowych dzieł nie jest aż tak dużo, jakby się chciało mieć. Niemniej są bardzo wysokiej jakości i dają nam sporo możliwości.


Canva

darmowe grafiki z Canva

Canva zapewne większości z Was jest już dobrze znana, ale jako kreator lub edytor grafik. Jednakże oferuje także dużą podręczną bazę darmowych elementów, zdjęć, wektorów, a nawet wideo i gifów. Ostatnio pojawiło się w niej także popularne narzędzie do generowania grafik na podstawie naszych poleceń. Zatem Canva to zarówno narzędzie, jak i baza darmowych grafik z całym szeregiem przydatnych funkcji. 


Niszowe, ale przydatne

Oczywiście wśród typowych platform znajdziemy także inne wyspecjalizowane w zupełnie czymś innym. Niemniej jednak wiele z nich jest bardzo przydatnych, choć zapewne o tym nie wiecie. Jak zapewne się domyślacie, to właśnie ten tytułowy „mały bonus”.

Brands of the World

darmowe grafiki Brands of the World

Mieliście problem ze znalezieniem logo jakiejś firmy, albo aplikacji? To już raczej nigdy więcej. Brands of The World w swojej bazie gromadzi same loga, ikony i znaki towarowe znanych marek totalnie za darmo. Oczywiście wielu z nich nie możecie monetyzować, aczkolwiek jeśli potrzebujecie o nich wspomnieć na warunkach prawa cytatu, albo w celach informacyjnych, to śmiało możecie to zrobić!


Iconmonstr

darmowe grafiki Iconmonstr

Iconmonstr to nic innego jak kopalnia ikon, ale co najlepsze – wszystkie z nich są całkowicie darmowe, a ich jakość mówi sama za siebie. Z pewnością znajdziecie coś dla siebie. Jednakże zaznaczam, że licencja nie zezwala na używanie tych ikon do tworzenia patentowanych logo, znaków towarowych i treści pornograficznych. 


emoji.gg

darmowe grafiki emoji.gg

Ostatnią niszową pozycją jest Emoji.gg, czyli przeogromna baza emotek z najróżniejszych zakątków internetu. Jest szczególnie popularna wśród użytkowników platformy streamingowej Twitch.tv, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Poza emotkami nawiązującymi do kultury tego portalu znajdziemy także takie nawiązujące do popularnych memów. Szczególnie przyda się Wam ona jeśli chcecie wzbogacić swój serwer Discord. Aczkolwiek zaznaczam, że nie wolno ich używać do celów komercyjnych, czyli np. na serwerach, gdzie są kanały z płatnym wstępem.


Darmowe grafiki i darmowa odpowiedź na pytania

No i tak by wyglądał mój zbiór najlepszych platform z darmowymi grafikami. Jeśli macie jakieś obiekcje, albo pytania to zachęcam do zadawania ich w sekcji komentarzy pod tym artykułem lub na naszym serwerze Discord

Źródło miniaturki: Vector Juice

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!