Jak używać Midjourney? – Szybki Poradnik

Midjourney to narzędzie o jednym prostym zastosowaniu, czyli generowaniu grafik za pomocą sztucznej inteligencji. Aczkolwiek jego obsługa nie należy do najprostszych i najbardziej intuicyjnych przez to, że nie ma standardowego interfejsu, ani dedykowanej aplikacji. 

Awatar Mateusz Rej

Co potrafi Midjourney?

Grafika wygenerowana przez Midjourney
Źródło: Midjourney

Rezultaty jakie produkuje Midjourney są wyjątkowo kreatywne, ale przede wszystkim potrafią być bardzo fotorealistyczne. Co ciekawe, to AI potrafi precyzyjnie generować dłonie, co jest ekstremalnie trudne i rzadko spotykane. 

Wszystko to sprawia, że Midjoureny to aktualnie jedno z najbardziej skutecznych, o ile nie najlepsze, narzędzie do generowania obrazów. Już dzisiaj można zauważyć, że YouTuberzy generują nim miniaturki, studenci wzbogacają swoje prezentacje, a profesjonalni graficy używają go non stop do generowania gotowych prac lub inspiracji. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

AI wygrało konkurs artystyczny, a ludzie są oburzeni!

Generowanie grafik z tekstowych opisów to technologia, przed która jeszcze długa droga, chociaż już teraz można wykrzesać z niej prawdziwe zniewalające arcydzieła. To też właśnie chciał udowodnić James Allen stojący za zwycięskim obrazem stworzonym za pomocą narzędzia Midjourney. 

Czytaj artykuł

Jak używać Midjourney w skrócie?

Jak używać Midjourney?

1. Rejestracja w aplikacji Discord

Aby zacząć korzystać z Midjourney, musisz założyć konto w darmowej aplikacji Discord.  Jeśli już masz konto na tym komunikatorze to możesz przejść do następnego kroku. 

Discord jest niezbędny do uzyskania dostępu do Midjourney. Służy on jako interfejs, w którym można wprowadzać instrukcje niezbędne do generowania obrazów, ale także jednocześnie jest centrum społeczności użytkowników Midjourney.

2. Rejestracja do Midjourney

przyciski do rejestracji na Midjourney_poradnik_midjourney

Nastepnie musisz wejść na oficjalną stronę Midjourney, czyli midjourney.com i kliknąć przycisk „Join the Beta”.

Jeśli to zrobisz, na ekranie pojawi się zaproszenie do serwera Discord Midjourney, które należy zaakceptować. Ewentualnie możecie kliknąć w poniższy przycisk, który przekieruje Was do tego samego zaproszenia. 

Następnie musisz zarejestrować się na stronie Midjourney za pomocą konta Discord, gdyż gwarantuje ona nam dodatkową funkcjonalność, ale przede wszystkim z jej poziomu kupujemy subskrypcję.

3. Wybór subskrypcji

Tuż po zalogowaniu ukażą Ci się 4 warianty subskrypcji, które możesz kupić na miesiąc lub z góry na cały rok. Niestety aktualnie można płacić tylko w USD i do widocznej ceny także trzeba dodać podatek VAT. Jeśli transakcja dojdzie do skutku, bot Midjourney powinien automatycznie poinformować Cię o tym za pomocą wiadomości na Discordzie. 

W skrócie, im droższy pakiet, tym więcej grafik możemy wygenerować. Wyjątkiem jest najtańszy plan za 10 USD miesięcznie, który nie ma dostępu do szybkiego pakietu oraz ma ograniczoną liczbę wygenerowanych grafik. 

Jeśli nie rozumiesz któryś pojęć znajdujących się w opisie planu to pod nimi znajdują się odpowiedzi na często zadawane pytania. 

4. Generowanie grafiki

Aby wygenerować grafikę musisz otworzyć Discorda, a następnie odnaleźć serwer Midjourney, do którego zaakceptowałeś zaproszenie. Następnie szukasz kanału tekstowego zaczynającego się od „#newbies” lub „#general”. Wszystkie kanały o takiej nazwie mają za sobą losową cyfrę, gdyż jest ich wiele, ale ty tylko widzisz te najmniej obciążone. 

kanały na serwerze Midjourney_poradnik_midjourney

Po otwarciu kanału będziesz mógł zobaczyć jakie grafiki generują inni użytkownicy, a nawet podejrzeć polecenia jakich używają. Jednakże najważniejsze dla Ciebie jest pole tekstowe umieszczone na dole ekranu, za pomocą którego możesz wpisywać swoje polecenia. 

Aby wygenerować obraz za każdym razem musisz rozpocząć swoje polecenie od komendy „/imagine”, a następnie w j. angielskim opisać jaką grafikę chcesz uzyskać. Po wysłaniu takiego polecenia bot Midjourney zaprezentuje ci zestaw 4 obrazów, a pod nim kilka szarych przycisków. 

przyciski generatora Midjourney_poradnik_midjourney
  • Pierwszy przycisk o jakim musisz wiedzieć to ten z ikoną zapętlonych się strzałek 🔄 . Zmusza on bota do wygenerowania nowego zestawu grafik. 
  • Przyciski z literą „V” służą do generowania zbliżonych, ale jednak minimalnie innych, grafik do jednego z czterech obrazów. Zatem jeśli spodobał Ci się np. 3. obrazek, ale ma jakąś niedoskonałość, to wtedy powinieneś kliknąć przycisk „V3”, aby uzyskać więcej grafik podobnych do niego. 
  • Przyciski z literą „U” służą do zwiększania rozdzielczości oraz szczegółowości wybranych przez Ciebie obrazów. Jeśli np. 2. obrazek spełnia twoje oczekiwania to klikając „U2” bot oddzieli go od zestawu grafik, a następnie wyśle Ci go w lepszej jakości. 

5. Pobieranie wygenerowanej grafiki

Obraz udoskonalony za pomocą przycisku „U” możesz pobrać klikając na niego prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierając opcję „Zapisz obraz”. 

lista z przyciskiem zapisz obraz z Midjourney_poradnik_midjourney

Aczkolwiek aby zawsze mieć pewność, że nie pobieramy skompresowanego obrazu, najlepiej kliknąć na grafikę w celu jej powiększenia i dopiero wtedy kliknąć „Pobierz”. Jeśli to zrobicie, to możecie się cieszyć gotową wygenerowaną grafiką. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Czerwiec 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Jak działa prawo autorskie Midjourney?

Jeśli masz kupiony którykolwiek z planów Midjourney pozwala używać wygenerowanych przez Ciebie grafik do celów komercyjnych. Niemniej jednak w zasadach użytkowania są drobne wyjątki, jak np. NFT, dlatego warto się z nimi zapoznać. 

Jak używać Midjourney za darmo?

Niestety Midjourney aktualnie zrezygnowało z darmowej możliwości generowania grafik, gdyż wiele osób nadużywało system. Jednakże krążą pogłoski, że darmowy dostęp jeszcze powróci, aczkolwiek nie wiadomo kiedy. Dlatego też, aby za darmo generować grafiki wysokiej jakości trzeba szukać alternatyw jak chociażby Stable Diffusion. Aczkolwiek to narzędzie jest znacznie bardziej skomplikowane i wymaga ogromnej mocy obliczeniowej. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł

Czy Midjourney wymaga dobrego komputera?

Z Midjoureny możemy korzystać na praktycznie każdym urządzeniu, na którym działa aplikacja Discord, czyli mowa tu o praktycznie wszystkich komputerach stacjonarnych, laptopach, smartfonach i tabletach. Wszystkie intensywne obliczenia niezbędne do wygenerowania grafiki mają miejsce na serwerach. Dzięki temu nie potrzebujemy posiadać wydajnego sprzętu, aby móc korzystać z pełni możliwości Midjourney. Nawet na najtańszym smartfonie możemy swobodnie generować grafiki.

Czy Midjourney jest po polsku?

Niestety cała strona internetowa Midjourney oraz serwer Discord są dostępne tylko w języku angielskim. Polecenia do generowania obrazów również muszą być formułowane w tym języku, gdyż Polski, ani żaden inny nie są aktualnie wspierane.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jakie słuchawki bezprzewodowe kupić? Ranking 2024

Bezprzewodowe słuchawki Bluetooth TWS są właściwie obowiązkowym dodatkiem dla każdego posiadacza smartfona. Ale jakie słuchawki bezprzewodowe kupić i na co zwrócić uwagę? 

Czytaj artykuł

Źródło miniaturki: Midjourney

Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Awatar PawełB
    PawełB

    sigma

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.