Odkurzacz Hoover HFX Pet – ideał dla posiadaczy zwierząt

Odkurzacz Hoover HFX Pet to urządzenie wielozadaniowe, które wyposażono w wiele autorskich patentów. Jest to jeden z bardziej higienicznych modeli, który umożliwi wysprzątanie wszystkich zakamarków.

Awatar Marta Urbaniak

Marka Hoover jest już na rynku od ponad 100 lat i oferuje odkurzacze o szerokim wachlarzu zastosowań. Dzisiaj omawiany model Hoover HFX Pet HFX20P 011 sprawi, że nie pozostanie ani kłębek kurzu w trudno dostępnych zakamarkach, z czego ucieszą się szczególnie alergicy i właściciele zwierząt.

Przemyślana konstrukcja

Nie jest to sprzęt który ma zdobić swoim wyglądem pokój w którym się znajduje, ale również nie należy do tych minimalistycznych. Jest po prostu funkcjonalny. Urządzenie składa się z dwóch części: głównej jednostki z silnikiem i drugiej z pojemnikiem 1,2 litra na kurz. Co oprócz samego modułowego odkurzacza znajdziecie w pudełku?

Zestaw zawiera:

 • główną elektroszczotkę
 • mini elektroszczotkę do usuwania sierści zwierząt
 • szczotkę 2w1 do mebli i twardych powierzchni
 • długą i giętką ssawkę szczelinową
 • końcówkę “CORNER GENIE” do czyszczenia narożników
 • 2 x akumulator
 • 2 x zbiornik na kurz
 • moduł na akcesoria
 • worek na akcesoria
 • uchwyt ścienny
 • zasilacz

Odkurzacz waży 3,69 kg zatem nie należy do najlżejszych, ale z uwagi na nieco inną konstrukcję, ciężar rozkłada się inaczej niż w przypadku konkurencji. Hoover HFX Pet ma możliwość stania bez żadnych podpórek, co jest wygodne na co dzień. Całość można również “zgiąć” otwierając wnętrze.

Tym samym ukaże Wam się uchwyt do łatwego przenoszenia w celu późniejszego schowania. Budowa została wykonana solidnie, także nie trzeba się martwić o zatrzaski, te również spełniają swoją rolę bez problemu, a stalowe zawiasy trzymają wszystko na swoim miejscu.

Innowacyjne rozwiązania

„All in Line” to autorskie rozwiązanie Hoovera, które pozwoliło skrócić drogę jaką pokonują zanieczyszczenia z podłogi do zbiornika na zanieczyszczenia i to o 40%. Takie posunięcie pozwoliło zwiększyć wydajność oraz szybkość pracy i efektywność ssania.

To przełożyło się między innymi na uzyskanie 30 minut pracy na każdej z 2 baterii o mocy 4 000 mAh. Gdzie czas ładowania jednego akumulatora wynosi około 3,5 godziny i w tym momencie możecie używać drugiej, aby nie przerywać sesji odkurzania.

Szczotka główna została wyposażona w technologię Anti-Twist, która zapobiega blokowaniu wałka przez owijające się wokół niego włosy. Ta, jak i mini elektroszczotka mają miękkie odbojniki, aby Wasze meble, futryny i listwy oraz podłogi były bezpieczne. Na tych dwóch końcówkach znalazło się też oświetlenie LED, by łatwiej sprzątać w zakamarkach.

Działanie odkurzacza

Jeśli zechcecie wymienić szczotkę główną na jakąkolwiek inną to po przytrzymaniu nóżki po lewej stronie, możecie łatwo wyciągnąć resztę odkurzacza. Możecie skorzystać z końcówki “CORNER GENIE” do czyszczenia narożników. Ta co ciekawe jest tam zamontowana na stałe a pozwala wjechać w każdy kąt, co szczególnie przyda się osobom, które mają schody w swoich domach.

Warto jednak mieć na uwadze, że nie dotrzecie nią pod szafkami, wtedy musicie skorzystać z głównej szczotki. Mini elektroszczotka świetnie radzi sobie z kanapami i innymi meblami, które są obite materiałem. Dobrze wyciąga kurz i wszelakie okruszki z z tego typu mebli. Do głębokich zakamarków sprawdzi się giętka szczelinówka.

Sam proces wybierania trybu pracy do odkurzania odbywa się przy użyciu czytelnego panelu sterowania LED z przyciskami. Pierwszy widoczny na ekranie jest czas pracy i obok – poziom baterii.

Poniżej macie pasek z trybami i powiadomieniami, w zależności od sytuacji i wybranej opcji, podświetli się dany tryb: Turbo, twarde podłogi lub tryb dywan. Poniżej przy użyciu 2 przycisków wybieracie działanie turbo (12 minut) lub standardowe (30 minut) pod guzikiem “Mode”. Szkoda, że nie ma trybu eco lub cichego.

Powracając jeszcze na chwilę do wyświetlanych na ekranie LED informacji, to ikona powiadomień zaświeci się w momencie, gdy niezbędna będzie wymiana filtra. Powietrze z zanieczyszczeniami będzie filtrowane przy użyciu najpierw grubej gąbki, a potem filtra EPA10, który zatrzymuje cząstki o wielkości 0,3 mikrona z efektywnością około 85%.

Samo zasysanie podczas sprzątania odbywa się z mocą 62 Air Wattów (AW) i silnik chodzi wtedy z mocą 455 W. podczas działania urządzenie wytwarza hałas na poziomie 84 dB, czyli mniej więcej tyle ile standardowe odkurzacze. Podłogi po przejechaniu modelem Hoover HFX Pet będą lśniąco czyste, a nawet jeśli macie w swoich domach dywany, to te z krótkim włosiem będą wyglądać jak nowe.

Czyszczenie i przechowywanie

Po skończonej pracy łatwo i w higieniczny sposób wyrzucicie brud. Przy pomocy ściśnięcia i przesunięcia w dół przycisków otworzycie pokrywę i wyrzucicie śmieci bez potrzeby ich dotykania. Tak proste rozwiązanie o nazwie “Throw-off” pokochają alergicy, którzy szczególnie mogą być narażeni właśnie podczas procesu opróżniania pojemnika. Samo czyszczenie filtra EPA10 odbywa się poprzez przemycie pod bieżącą wodą.

Przechowywać możecie poprzez wcześniej wspomniane zgięcie “w pół” odkurzacza i schowanie na przykład do szafy lub zamocowanie urządzenia z główną elektroszczotką na uchwycie ściennym. Worek na akcesoria pomieści mniejsze akcesoria, aby łatwiej było je przechowywać.

Podsumowanie

Odkurzacz pionowy Hoover HFX Pet jest wielofunkcyjny przez ilość dołączonych końcówek i możliwość odłączenia modułu głównego. Specjalna końcówka “CORNER GENIE” umożliwi Wam wjechanie w zakamarki w rogach, które potrafią być problematyczne.

Jest to produkt, który sprawdza się w swojej pracy i zapewni Wam czysty dom nawet jeśli macie czworonożnego przyjaciela w swoich czterech kątach. A alergicy będą zadowoleni z filtracji oraz bardzo łatwego i przyjemnego łatwego systemu opróżniania pojemnika z zabrudzeń.

ocena 4,5/5
Ocena TechnoStrefa.com – 4.5/5

Hoover HFX Pet został wypożyczony bezpośrednio od producenta.

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez