Jakiś czas temu przygotowaliśmy dla Was zestawienie najlepszych modeli TWS. Słuchawki prawdziwie bezprzewodowe są jednym z największych hitów ostatnich lat. Technologia na dobre rozpowszechniona przez Apple bardzo szybko zyskała na popularności. Niestety typ TWS nie jest dla każdego. Dlatego dziś, jako odpowiedź na tamten tekst, pojawią się konstrukcje pełnowymiarowe. Poniżej znajdziecie przyciski ze skrótami do konkretnych przedziałów cenowych.
Do 200 zł
Zaczniemy klasycznie od słuchawek najtańszych, które jednak będą w stanie zadowolić ucho każdego nawet bardziej wymagającego słuchacza.
Creative Sound Blaster JAM V2
Listę otworzy propozycja od firmy Creative. Na pierwszy rzut oka bardzo niepozorne słuchawki cieszą się świetną opinią wśród wielu użytkowników. Ten model szczególnie spodoba się osobom, które nie do końca chcą się odcinać od otoczenia w trakcie słuchania muzyki. Za to bardzo prosta, ale ponadczasowa konstrukcja sprawia, że ten model jest niesamowicie lekki. Ich waga wynosi zaledwie 83 gramy, po założeniu ich na głowę możecie zapomnieć, że nawet tam są.
Niewielka waga nie przyczyniła się jednak do gorszej jakości dźwięku czy też krótkiego czasu pracy na baterii. Creative SoundBlaster Jam V2 na pojedynczym ładowaniu wytrzymują nawet do 22 godzin ciągłego słuchania muzyki. Energię uzupełnicie za pomocą dołączonego przewodu USB-C. Co jednak ciekawe te słuchawki możecie oczywiście podłączyć do dowolnego urządzenia przez Bluetooth. Jednak macie też opcję podłączenia ich przewodowo do komputera właśnie kablem USB. Wtedy zyskujecie dostęp do dodatkowego oprogramowania, które pozwoli Wam dopasować ich brzmienie do Waszych upodobań.
House of Marley Positive Vibration 2
Teraz coś dla fanów nieco cieplejszego brzmienia w wyjątkowej otoczce. Model od firmy House of Marley – Positive Vibration 2 to niezwykle stylowa propozycja, a do tego dostępna w jedynym „prawilnym” TechnoStrefowym (niebieskim) kolorze. Słuchawki korzystają z ponadczasowych rozwiązań w konstrukcji pałąka czy samych nausznic. Mieszają to jednak z nowoczesnym stylem w postaci drewnianych wstawek czy wykończenia.
Jest to oczywiście model bezprzewodowy, na pokładzie znalazł się bluetooth w wersji 4.2. Na lewej słuchawce znalazły się wszystkie potrzebne przyciski do kontroli odtwarzanej muzyki czy też rozmów. Nieco wyżej przy mocowaniu słuchawki do pałąka znalazło się też gniazdo miniJack do klasycznego podłączenia. Z kolei prawa strona ma w sobie gniazdo do ładowania microUSB. Bateria w tym modelu wystarczy na około 12 godzin ciągłego słuchania muzyki. Warto w tym miejscu jeszcze dodać, że ten model jest składany dzięki czemu nie powinno być problemów na przykład w transporcie.
Sony WH-CH510
Firma Sony to już praktycznie legenda, jeżeli chodzi o branżę audio. W ostatnich latach znacząco poszerzyli swój asortyment najróżniejszych modeli słuchawek ze wszystkich przedziałów cenowych. Jako, że mówimy o modelach najtańszych to wybór padł na podstawowy model WH-CH510. Słuchawki są w konstrukcji nausznej z poduszkami wykonanymi z pianki memoryfoam pokrytej skórą ekologiczną.
Ten model dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych i co ciekawe większość ich powierzchni jest pokryta bardzo specyficzną fakturą. Pod względem specyfikacji to macie tutaj do dyspozycji aż 35 godzin ciągłego słuchania muzyki na jednym ładowaniu. To oczywiście odbywa się za pośrednictwem USB-C. Na tylnej części prawej muszli znalazły się klawisze funkcyjne do zarządzania głośnością, muzyką i rozmowami.
Do 300 zł
W nieco wyższym przedziale cenowym znaleźć można bardzo dobre konstrukcje, które oferują jednocześnie kilka dodatkowych funkcji.
Audio Technika ATH-S200BT
Kolejną legendą w branży audio jest Audio Technika. Jeszcze do niedawna w swojej ofercie mieli jedynie konstrukcje przewodowe. Jednak w ostatnich latach się to zmieniło i w ich portfolio znalazły się konstrukcje bezprzewodowe. Model ATH-S200BT jest jednym z bardziej podstawowych modeli, jednak firma przeniosła na niego całą swoją wiedze i doświadczenie. Za dostarczanie dźwięku do Waszych uszu odpowiadają dwa 40 mm przetworniki.
Te zdolne są do osiągnięcia częstotliwości z przedziału od 5 do nawet 32 000 Hz. Wewnątrz znalazła się bateria, która wystarczy na około 40 godzin nieprzerwanego słuchania muzyki. Na prawej muszli znalazły się wszystkie przyciski funkcyjne oraz dedykowany włącznik. Energię w nich uzupełniana jest za pośrednictwem złącza microUSB.
JBL Tune 700BT
Następne w kolejce są słuchawki od chyba doskonale znanej wszystkich firmy JBL. Tune 700BT oferują konstrukcję wokółuszną, zamkniętą. Dzięki temu doskonale izolują pasywnie od otoczenia i nie męczą uszu przy długotrwałym użytkowaniu. Dodatkowo możecie je złożyć do transportu. Propozycja od JBL jest jedną z niewielu, które możecie podłączyć także klasycznie za pośrednictwem standardowego kabla AUX.
Zaraz obok gniazda ładowania znalazło się wejście jack 3.5 mm, którym możecie je podłączyć na przykład do komputera czy pada od konsoli by cieszyć się dźwiękiem bez opóźnień. Na prawej muszli znalazły się także wszystkie przyciski funkcyjne do zarządzania głośnością, muzyką i połączeniami. Słuchawki na pojedynczym ładowaniu wytrzymują około 27 godzin, a energię w nich możecie uzupełnić za pomocą złącza microUSB.
Do 400 zł
W kwocie do 400 zł można już znaleźć całkiem ciekawe perełki ze świata bezprzewodowego audio, które zaoferują dedykowane aplikacje czy funkcje ANC.
Jabra Move Style Edition
Zaczniemy tutaj od propozycji firmy Jabra, która może być Wam doskonale znana za sprawą między innymi słuchawek z serii Elite. Te pojawią się nieco później, a na razie zajmijmy się rodziną Move, a konkretniej słuchawkami z dopiskiem Style Edition. Jest to konstrukcja nauszna dostępna w 3 wariantach kolorystycznych. Słuchawki zostały wykonane z myślą o osobach aktywnych, a do tego ważą zaledwie 150 gramów.
Te na pojedynczym ładowaniu wytrzymują około 14 godzin ciągłego słuchania muzyki. Co ważne zostały zaprojektowane w taki sposób, że nawet po wyczerpaniu akumulatora możecie podłączyć je klasycznie za pomocą kabla AUX. Jak przystało na firmę Jabra, ten model charakteryzuje się dość neutralnym brzmieniem. Jabra Move Style Edition są dostępne w kilku wersjach kolorystycznych tak by wpasować się w najróżniejsze gusta.
Huawei FreeBuds Studio
Huawei już wielokrotnie udowadniał, zresztą nie tylko nam, że w dziedzinie audio doskonale wiedzą, co robią. Zarówno pod względem bezprzewodowych głośników jak i słuchawek wykonują doskonałą robotę. Nie inaczej jest w przypadku modelu FreeBuds Studio, który zadebiutował jakiś czas temu. Są to pierwsze pełnowymiarowe słuchawki tego producenta, ale go nie oznacza, że brakuje im funkcjonalności mniejszych modeli.
Za dźwięk odpowiadają tutaj dwa 40 mm przetworniki zdolne osiągać częstotliwości z przedziału od 4 do nawet 48 000 Hz. Ponadto słuchawki działają w oparciu o Bluetooth w standardzie 5.2. Tym samym są w stanie działać nawet przez 24 godziny bez ładowania. Oczywiście nie zabrakło tutaj także integracji z aplikacją, konkretniej mowa o AI Life, gdzie możecie takie słuchawki w pełni spersonalizować. Są to także pierwsze słuchawki w tym zestawieniu wspierające technologię ANC.
Sennheiser HD 350BT
Nadszedł czas na kolejną legendę branży, czyli firmę Sennheiser. Model HD 350BT z zewnątrz nie wyróżniają się niczym szczególnym jednak został zaprojektowany tak by można je było w łatwy sposób złożyć i schować do torby czy plecaka. Nausznice oraz pałąk zostały pokryte miękką gąbką oraz obite ekoskórą dla maksymalnej wygody. Bateria zamontowana w tych słuchawkach wystarczy łącznie na 30 godzin słuchania muzyki bez przerwy.
Energię uzupełnicie przy pomocy kabla USB-C. To jednak nie wszystko, co ten model w sobie skrywa. Wewnątrz zaszyto jedne z najlepszych kodeków audio, w tym aptX oraz aptX LL. Dzięki którym oglądanie filmów na tych słuchawkach czy nawet granie to czysta przyjemność. Dodatkowo Sennheiser dostarcza do tego modelu aplikację o nazwie Smart Control. Dzięki niej dopasujecie ich brzmienie do własnych upodobań.
Do 600 zł
W pułapie do 800 zł znajdziecie już prawdziwe propozycje wszystko w jednym, które praktycznie nie idą na kompromis w kwestii wykonania czy wygody.
Marshall Major IV
W zestawieniu pojawiło się już wiele legend, które od lat tworzą najwyższej klasy słuchawki. Jednak firma Marshall najbardziej znana jest z produkcji wzmacniaczy gitarowych, które tworzą już blisko 60 lat. W kwestii słuchawek nie odstają od bardziej doświadczonej konkurencji, a doskonałym dowodem na to jest model Major IV. Są to najbardziej mobilne słuchawki w całym zestawieniu, głównie za sprawą lekkiej składanej konstrukcji.
Całość waży zaledwie 165 gram, jednak przy tym czas pracy na pojedynczym ładowaniu wynosi aż 80 godzin. Energię możecie uzupełnić klasycznie za pośrednictwem złącza USB-C, ale także bezprzewodowo. Ten model obsługuje ładowanie w standardzie Qi, na pokładzie znalazło się także klasyczne złącze jack 3.5mm. Pod względem brzmienia Marshall Major IV stawiają mocny nacisk na niskie tony, dlatego jest to raczej propozycja dla wielbicieli mocniejszego uderzenia.
Audio-Technica ATH-SR50BTBK
Przyszedł czas na kolejny model ze wsparciem dla aktywnej redukcji szumów. Jak przystało na tak znaną markę, jaką jest Audio Technika, jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Zarówno pałąk, jak i poduszki wokół uszu wykonane są z pianki memory foam i pokryte miękką skórą. Dodatkowo cała konstrukcja jest składana, dzięki czemu ich transport na przykład w plecaku to żaden kłopot.
Wewnątrz nie zabrakło oczywiście takich technologii jak ANC czy też Hear Through. Model SR50BT charakteryzuje się świetnym działaniem aktywnego tłumienia szumów i jest w stanie w pełni odciąć Was od otoczenia zapewniając upragnioną ciszę. A taką ciszą będziecie mogli się cieszyć długimi godzinami, bo bateria wystarcza łącznie na około 28 godzin pracy bez dostępu do ładowarki. Akumulator standardowo już naładujecie przy użyciu przewodu USB-C. Warto tutaj wspomnieć, że do tych słuchawek także istnieje dedykowana aplikacja, która pozwala na idealne dopasowanie brzmienia pod Wasze gusta.
Do 1000 zł
Zbliżamy się już do słuchawek z najwyższych półek cenowych, jednak zanim o nich, zostało jeszcze kilka modeli, które mają do zaoferowania podobne funkcje w nieco przystępniejszej cenie.
Jabra Elite 85h
Firma Jabra już pojawiła się w naszym zestawieniu, tym razem jednak model, który pojawił się wcześniej na naszej stronie. Elite 85h to pełnowymiarowe słuchawki wokółuszne w konstrukcji zamkniętej. Do tego oferują funkcję aktywnego tłumienia szumów oraz tryb świadomości. Są dość masywne pod względem budowy, jednak nie przekraczają 300 gramów, jeżeli chodzi o wagę, dzięki czemu dobrze leżą na głowie nawet przez kilka godzin użytkowania.
Słuchawki zachwycają neutralną jakością dźwięku, jakością wykonania oraz czasem pracy na baterii. Ten ostatni wynosi ponad 40 godzin na pojedynczym ładowaniu, a energię uzupełniacie oczywiście za pośrednictwem złącza USB-C. Na prawej muszli znalazły się przyciski do kontroli, a część z nich została ukryta pod tkaniną, która jest elementem rozpoznawczym tego modelu.
Razer Opus
Firma Razer będzie pewnie doskonale znana wszystkim graczom. Opinie na temat ich sprzętu należą raczej do tych mieszanych, jednak w przypadku słuchawek Opus postanowili zerwać ze starymi przyzwyczajeniami i pokazali nauszniki doskonałej jakości. Wyposażono je w dwa 40 mm przetworniki wspierane przez dodatkowe mikrofony w celu zapewniania Wam funkcji ANC. Słuchawki działają w standardowym paśmie przenoszenia od 20 Hz do 20 kHz.
Pod względem brzmienia, klasycznie dla firmy Razer, najbardziej uwydatniony jest dół. Jednak, co ciekawe jest to jeden z niewielu modeli, który oferuje pełną certyfikację THX. Tym jak i wieloma dodatkowymi opcjami możecie zarządzać z poziomi aplikacji Razer Audio App.
Na prawej muszli znalazły się wszystkie kontroli do zarządzania muzyką czy trybami pracy. Jest tam także klasyczne złącze 3.5 mm oraz USB-C do ładowania. Natomiast na pojedynczym naładowaniu ten model wytrzymuje do 32 godzin z włączonym ANC.
Ponad 1000 zł
Prawdziwe top of the top, słuchawki nieidące na jakikolwiek kompromis w kwestii wykonania, zastosowanych materiałów, wzornictwa czy funkcji. Jednak produkt z najwyższej półki swoje kosztuje.
Sony WH-1000XM3 ANC
Nie mogliśmy zapomnieć o pełnoprawnym klasyku wśród słuchawek bezprzewodowych. Propozycja od firmy Sony to właściwie ideał, który można już jedynie dopieszczać kolejnymi generacjami. Podobnie jak wcześniej jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie. Zarówno pałąk, jak i nausznice są wypełnione pianką oraz pokryte skórą. Nie zabrakło też możliwości ich złożenia dla łatwiejszego transportu, co ważne w zestawie otrzymujecie też dedykowane etui.
Mimo, że ten model jest chyba najbardziej znany ze swojego doskonałego ANC, to warto też wspomnieć o jakości dźwięku. Tutaj Sony dołożyło wszelkich starań by dostarczyć nam najlepsze wrażenia dźwiękowe oferując doskonałej jakości przetworniki czy wsparcie dla kodeka LDAC. Na pojedynczym ładowaniu ten model wytrzyma nawet 30 godzin słuchania muzyki, oczywiście czas może się skrócić, kiedy będziecie na przykład używać ANC.
Co istotne zaledwie 10 minut ładowania wystarczy by uzupełnić energię na kolejne 5 godzin. Standardowo już do słuchawek dołączona jest też dedykowana aplikacja, która oferuje ich dopasowanie do Waszych upodobań czy na przykład aktualizację oprogramowania.
Sennheiser Momentum 3
Jednymi z najlepszych bezprzewodowych słuchawek w portfolio firmy Sennheiser jest model Momentum 3. Te, co ciekawe mają swój odpowiednik w konstrukcji TWS. Teraz jednak skupiamy się na słuchawkach pełnowymiarowych, a ten konkretny model ma całkiem sporo do zaoferowania. Jednym z bardziej wyjątkowych elementów w tych słuchawkach są przetworniki. Wszystko, dlatego, że mają one impedancję na poziomie 470 omów.
W połączeniu ze zintegrowanym wzmacniaczem są w stanie zapewnić niepowtarzalne doznania. Co więcej ich pasmo przenoszenia wynosi od 6 do 22 000 Hz. To sprawa, że każdy nawet najmniejszy szczegół w ulubionej piosence Wam nie umknie. Na pokładzie nie zabrakło także funkcji ANC czy wsparcia dla dedykowanej aplikacji. Wato w tym miejscu wspomnieć, że są to słuchawki zaskakująco mobilne, dzięki składanej konstrukcji bez trudu zmieszczą się do plecaka, a w zestawie znalazło się dedykowane etui.
Apple AirPods Max
Zwieńczenie całego zestawienia słuchawek bezprzewodowych będzie bardzo podobne jak w przypadku smartfonów. Firma Apple w ubiegłym roku po raz pierwszy zaprezentowała pełnowymiarowe słuchawki nauszne o nazwie AirPods Max. Jak przystało na giganta z Cupertino te słuchawki to połączenie niepowtarzalnego wzornictwa, bardzo dobrej jakości wykonania i integracji z całym ekosystemem.
Za dźwięk odpowiadają tutaj dwa 40 milimetrowe przetworniki. Dzięki wsparciu mikrofonów, które znalazły się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz muszli macie dostęp do jednego z najlepszych systemów ANC, jakie są obecne na rynku. Słuchawki nie mają dedykowanej aplikacji, zamiast tego wszystkie funkcje są wbudowane bezpośrednio w iOS. Bateria, jaka się w nich znalazła ma wystarczyć na około 20 godzin ciągłego słuchania. Z kolei ładowanie odbywa się za pośrednictwem złącza Lightning.
TWS
Co prawda tekst był w całości poświęcony pełnowymiarowym słuchawkom, jednak, jeżeli żaden model Was nie przekonał to może warto rozważyć zakup modelu TWS. Poniżej znajdziecie dedykowany ranking oraz kilka propozycji takich właśnie słuchawek
LG Tone FN4
Tone Free FN4 powstały we współpracy z firmą Meridian, która na rynku audio uchodzi już za prawdziwą legendę. Zajmują się oni tworzeniem sprzętu audio najwyższej klasy. Model FN4 powstał także w kooperacji z firmą Google. Dzięki temu obsługują proste parowanie, gdzie wystarczy otworzyć wieczko etui, a te pojawią się w interfejsie Waszego smartfona.
Poza świetnymi technologiami wewnątrz zamknięto akumulator, który wytrzyma 6 godzin nieprzerwanej pracy. W etui znalazła się bateria, która ten czas wydłuży do maksymalnie 12 godzin. Pudełko możecie bez trudu naładować za pomocą gniazda USB-C. W kwestii jakości dźwięku nie trzeba wiele dodawać, opieka firmy Meridian Audio sprawia, że ten model gra wręcz doskonale.
Soundcore Liberty 2 Pro
Następną propozycją jest model od firmy Soundcore, a konkretniej Liberty 2 Pro, które jako jedne z niewielu wykorzystują nie jeden, a dwa przetworniki w pojedynczej słuchawce. Dzięki temu mają do zaoferowania jeszcze lepszą jakość dźwięku z mocnym wyczuwalnym basem, jak i doskonale czystą górą. Po za tym wyróżniają się nietypowym etui.
Tym, co zasługuje na uwagę jest czas pracy na baterii, jak i obsługa szybkiego ładowania. Słuchawki na pojedynczym ładowaniu będą grać maksymalnie przez 8 godzin. Jednak w połączeniu z etui ten czas wydłuża się do oszałamiających 32 godzin. Ponadto obsługują one szybkie ładowanie. Samo etui naładujecie zarówno przewodowo kablem USB-C, jak i indukcyjnie.
Huawei FreeBuds 4i
Huawei w najnowszym modelu słuchawek połączył wiele zaawansowanych technologii oraz niespotykanie niską cenę. Model FreeBuds 4i to klasyczne słuchawki TWS, które dostajecie w zestawie z etui ładującym. Pojedyncze ładowanie słuchawek wystarcza na 10 godzin, a w połączeniu z pudełkiem czas wydłuża się do 22 godzin.
ANC, czyli aktywne tłumienie szumów pomoże przetrwać długie przejazdy komunikacją miejską w godzinach szczytu. Zaraz obok tego znalazła się funkcja Hear-Through, która pozwala usłyszeć wszystko to, co dzieje się wokół Was bez wyciągania słuchawek z uszu. Ta znacząco zwiększa bezpieczeństwo, na przykład w trakcie jazdy rowerem. Dodatkowe funkcje są dostępne za pośrednictwem aplikacji AI Life.
Jabra Elite 85t
Ten naprawia niewielkie niedociągnięcia, jakie mogły niektórym osobom przeszkadzać w modelu Elite 75t. Jednocześnie wprowadzając natywną obsługę trybu ANC oraz świadomości. Co jednak istotne, nie zmienił się tutaj właściwie doskonały design czy też rozmiar słuchawek, jak i etui pomimo wzbogacenia ich o kolejne funkcje.
Jak przystało na model w tym przedziale cenowym nie zabrakło opcji ładowania bezprzewodowego Qi, której nie oferowały poprzednie generacje (poza specjalnymi wersjami). Słuchawki niezmiennie współpracują z tą samą aplikacją Jabra Sound+. Z jej poziomu możecie nie tylko dostosować brzmienie słuchawek, ale i zarządzać wszystkimi skrótami czy intensywnością efektów.
Podsumowanie
Niezależnie od tego czy preferujecie słuchawki dokanałowe typu TWS, czy bardziej klasyczne rozwiązania nauszne, przedstawione wyżej propozycje powinny Wam pomóc w wyborze odpowiedniego modelu. W ostatnim czasie na rynku audio, szczególnie słuchawek pełnowymiarowych dzieje się raczej niewiele. Jeżeli jednak interesuje Was akurat ten segment, to obserwujcie naszą stronę, bo już w najbliższym czasie powinny zacząć pojawiać się nowości od mniej oczywistych producentów.
ARTYKUŁ POWSTAŁ WE WSPÓŁPRACY Z:
Dowiedz się więcej tutaj
Dodaj komentarz