Jakie słuchawki dla graczy? Wielki ranking!

Słuchawki dla graczy najczęściej kojarzą się z drapieżnym designem i dodatkowym raczej niepotrzebnym podświetleniem RGB. Jednak nie zawsze tak musi być i przekonacie się o tym dzisiaj.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Słuchawki dla graczy najczęściej kojarzą się z drapieżnym designem i dodatkowym raczej niepotrzebnym podświetleniem RGB. Jednak nie zawsze tak musi być i przekonacie się o tym dzisiaj.

Znajdzie się coś dla miłośników gier konsolowych, mobilnych oraz tych spędzających wieczory przy PC. Kilka pozycji w dzisiejszym poradniku mogą Was zaskoczyć, jako, że nie są to pozycje stricte gamingowe. Ale nawet mimo braku obecności funkcji dla graczy doskonale sprawdzą się w waszych ulubionych tytułach.

Do 150 zł

HyperX Cloud Earbuds

HyperX Cloud Earbuds

Zaczynamy nieco niestandardowo, bo od słuchawek dokanałowych. Producent kieruje je głównie dla użytkowników konsoli przenośnej Nintendo Switch. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie by używać ich ze smartfonem. No oczywiście, jeżeli należycie do tych szczęśliwców, którzy gniazdo słuchawkowe mają na pokładzie. Ale spokojnie, jeżeli do nich nie należycie to w dalszej części tekstu znajdziecie coś dla siebie.

Wracając jednak do słuchawek HyperX dla graczy mobilnych. Długość przewodu to 1.2 metra i jest to kabel płaski, który ma znacznie mniejsze tendencje do plątania się. Na kablu przy lewej słuchawce znalazł się pilot wraz z mikrofonem. Kabel zwieńczony jest kątowym miniJackiem 3.5 mm. Warto dodać, że w zestawie wraz z słuchawkami otrzymujecie dwa dodatkowe zestawy silikonowych nakładek w różnych rozmiarach.

HyperX Cloud Earbuds

W skład zestawu wchodzi także niewielkie twarde etui, do transportu słuchawek, kiedy ich nie używacie. Słuchawki są kierowane dla graczy i świadczy o tym nie tylko ich design czy firma. Ich profil dźwiękowy został tak dopasowany, że świetnie radzą sobie w różnego rodzaju produkcjach. Jednak w muzyce już niespecjalnie. Warto mieć ten fakt na uwadze przy ich zakupie. Złego słowa nie można natomiast powiedzieć o komforcie. Ten jest na najwyższym poziomie i nawet jak na słuchawki dokanałowe, można w nich spędzić nawet kilka godzin bez przerwy.

Do 300 zł

Corsair HS50 Pro

Corsair HS50 Pro

Przechodzimy teraz do w pełni klasycznej konstrukcji. Wokół uszne słuchawki do firmy Corsair, model HS50 Pro. Jest to następna wersja modelu HS50, w którym Corsair naprawił wiele niedociągnięć. Te słuchawki to rozwiązanie w pełni uniwersalne, przynajmniej dla graczy. Zbudowane w konstrukcji zamkniętej z przetwornikami stereo o rozmiarze 50 mm. Te zostały specjalnie nastrojone dla tych słuchawek. Dzięki temu poradzą sobie z wymagającymi grami, gdzie najmniejszy szelest musi być dla Was słyszalny.

Pod względem konstrukcji Corsair HS50 Pro to połączenie tworzywa sztucznego, aluminium oraz eko-skóry. Większość konstrukcji została wykonana z plastiku jednak pałąk czy elementy regulacji są wykonane z aluminium. Niezwykle miękka gąbka w nausznicach i pałąku została pokryta eko-skórą, dzięki czemu słuchawki doskonale leżą na głowie bez wywoływania dyskomfortu. Zastosowanie takich nausznic sprawia też, że doskonale izolują one od otoczenia.

Corsair HS50 Pro

W tym modelu lewa słuchawka pełni rolę pilota. To z niej wychodzi kabel zakończony pojedynczą wtyczką miniJack 3.5 mm o długości 1.8 m. Do tego znalazło się tam także gniazdo na mikrofon, przycisk do jego wyciszania czy w końcu potencjometr do sterowania głośnością słuchawek. Tam pałąk z mikrofonem jest w tym modelu odczepiany i jeżeli go nie używacie wystarczy, że go po prostu odczepicie.

HyperX Cloud Alpha

HyperX Cloud Alpha

Tego modelu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Seria słuchawek dla graczy HyperX Cloud to już prawdziwa legenda, która pomimo wielu lat na rynku wciąż występuje w tej klasycznej formie. Solidna konstrukcja z aluminium, tworzywa sztucznego i eko-skóry. Konstrukcja jest bardzo podobna, co w przypadku opisywanych nieco wyżej Corsair HS50 Pro. Z tą różnicą, że słuchawki HyperX sprawiają w dłoniach znacznie lepsze wrażenie.

W muszlach zamknięto 50 mm przetworniki pełnozakresowe. W lewej słuchawce znalazły się dwa gniazda jack – pierwsze do odpinanego mikrofonu, a drugie do podłączenia słuchawek do dowolnego źródła dźwięku. Główny kabel wyposażony w regulację głośności oraz przełącznik mikrofonu znajduje się w dodatkowym materiałowym oplocie. Ten ma długość 140 cm, zestawie znalazła się także przedłużka mająca nieco ponad 2 metry.

HyperX Cloud Alpha

Poduszki wokół uszu jak i na głowie zostały pokryte eko-skórą i wypełnione gąbką typu memoryfoam. Pod względem dźwięku są to słuchawki bardzo mocno zbalansowane. Żadne z pasm nie wybija się tutaj bardziej czy nie przysłania pozostałych. Kabel jest zakończony standardowym złączem jack. Dlatego w celu uzyskania najlepszego efektu bez problemu możecie podłączyć je do wzmacniacza.

Do 400 zł

SnaB Euphony

SnaB Euphony

Teraz coś z nieco innej kategorii produktowej. Jak już wcześniej wspominaliśmy nie wszystkie modele będą należeć do kategorii „słuchawki dla graczy”. Jednym z dwóch przykładów na tej liście jest model Euphony od firmy SnaB. Są to słuchawki kierowane dla szerokiego grona odbiorców. Jeżeli szukacie czegoś głównie do słuchania muzyki nie mogliście trafić lepiej, szczególnie, gdy od czasu do czasu lubicie umilić sobie dzień rundką w Waszą ulubioną grę.

Ten model podobnie jak wszystkie pełnowymiarowe słuchawki do tej pory oferują konstrukcję zamkniętą. Dzięki temu doskonale izolują od otoczenia, ale przy tym oferują też niezwykle głęboki i wyważony bas. Pozostając przy kwestii dźwięku, SnaB dołożył wszelkich starań by ten model brzmiał jak najbardziej neutralnie i analitycznie. Daje to doskonałą podstawę do dopasowania tego modelu do każdego rodzaju gry. Od wymagających strzelanek FPS, po immersyjne gry RPS na setki godzin z doskonałą oprawą audio-wizualną.

SnaB Euphony

W zestawie obok samych słuchawek otrzymujecie także twarde etui do transportu słuchawek jak i zestaw dodatkowych padów. Komplet dodatkowych poduszek wykonany jest w technologii hybrydowej. Boki pokryto eko-skórą, a strona mająca kontakt ze skórą welurem. W przypadku okablowania, w zestawie znalazły się dwa kable jeden mający długość 1.3m, natomiast drugi 3 metrowy.

Do 500 zł

SteelSeries Arctis 1 Wireless

SteelSeries Arctis 1 Wireless

Wracamy jeszcze na chwilę do kategorii słuchawki dla graczy i propozycji firmy SteelSeries. Seria Arctis rozszerzyła się w ostatnich latach o nowe modele, a jednym z nich jest Arctis 1 Wireless. Na tle konkurencji wyróżnia się przede wszystkim ceną, ale też wszechstronności. Jest to, bowiem najbardziej uniwersalny headset dla graczy, jaki jest na ten moment dostępny na rynku. Dzięki adapterowi zakończonemu złączem USB-C podłączycie go właściwie do wszystkiego. Smartfon, tablet, Nintendo Switch, konsole obecnej i przyszłej generacji czy w końcu laptopy i PC.

W zestawie znalazł się kabel z przejściówką, która pozwoli adapter podłączyć do klasycznego USB. Ponadto znalazł się tam kabel do ładowania słuchawek oraz klasyczny przewód z obu stron zakończony złączem jack 3.5 mm. Słuchawki na pojedynczym ładowaniu będą działać maksymalnie przez 20 godzin. Dzięki technologii radiowej nie uświadczycie jakichkolwiek opóźnień w przesyłanym dźwięku.

SteelSeries Arctis 1 Wireless

Podobnie jak w przypadku dwóch pierwszych modeli znajdziecie tutaj odpinany mikrofon. Lewa słuchawka jest w tym modelu centrum zarządzania. Znalazł się tutaj wyłącznik mikrofonu jak i gałka zmiany głośności. Jedynie włącznik znalazł się na prawej słuchawce. Jak już przystało na serię Arctis te nie odcinają w pełni od otoczenia za sprawą oddychających poduszek. Dodatkowo współpracują z aplikacją SteelSeries Engine gdzie możecie je w pełni dopasować pod Wasze upodobania dźwiękowe.

Do 600 zł

Logitech G733 Lightspeed

Logitech G733 Lightspeed

Słuchawki dla graczy, a właściwie headsety coraz częściej rezygnują z kabli na rzecz połączeń bezprzewodowych. Te dają niewątpliwie ogromną wolność, ale pozwalają też oddalić się od komputera czy konsoli nie ściągając słuchawek. Z pewnością takich rozwiązań znajdą się i zwolennicy i przeciwnicy. Model Logitech G733 w wersji Lightspeed jest skierowany bez wątpienia do tej pierwszej grupy.

Dostępny w czterech różnych wariantach kolorystycznych oferuje ponadprzeciętną wygodę – wszystko za sprawą ultra lekkiej konstrukcji. Ich waga to zaledwie 278 gram, a mimo tego na pojedynczym ładowaniu wytrzymają nawet 29 godzin. A ponadto na Waszej głowie trzymają się na pojedynczej szerokiej gumie zamiast poduszki na pałąku. Po założeniu ich na głowę praktycznie możecie zapomnieć, że macie je na uszach.

Logitech G733 Lightspeed

Na lewej słuchawce znalazły się dwa przyciski oraz rolka do regulacji głośności. Jeden z przycisków służy do włączania słuchawek, ale może też pełnić funkcję Play/Pause. Z kolei drugi odpowiada za wyciszanie mikrofonu. Ta akcja dodatkowo jest symbolizowana na samych słuchawkach, których frontowe paski RGB zapalą się na czerwono w momencie wyciszenia. Oświetlenie możecie dowolnie dopasować w aplikacji od Logitech. W zestawie poza samymi słuchawkami otrzymacie też adapter bezprzewodowy i odczepiany mikrofon.

Beyerdynamic DT 770 Pro

Beyerdynamic DT 770 Pro

Na koniec wybór bardzo nieoczywisty na pierwszy rzut oka. Słuchawki jak i sama firma Beyerdynamic kojarzy się raczej z przemysłem muzycznym, a nie gamingiem, jako takim. Jednak to nie do końca prawda, model DT 770 Pro to konstrukcja zamknięta wyposażona w doskonałej jakości przetworniki. Tym samym bez problemu można je zaliczyć do kategorii słuchawki dla graczy. Te z idealną dokładnością oddadzą kierunek, z jakich nadchodzi wróg. Jednak nadadzą się też do słuchania muzyki czy oglądania filmów w wolnych chwilach.

Zarówno firma jak i jej produkty są niezwykle cenione w przemyśle muzycznym. Do produkcji modelu DT 770 Pro użyto głównie wytrzymałego tworzywa sztucznego oraz metalu. Muszle mają charakterystyczny okrągły kształt i zostały wykonane z wcześniej wspomnianego plastiku. Dzięki temu oferują sporo miejsca na małżowinę uszną. Poduszki to kolejny kultowy element tego modelu. Piankę typu memoryfoam pokryto welurem, który nie do końca odcina od otoczenia i jest niezwykle trwały.

Beyerdynamic DT 770 Pro

Konstrukcja pałąka jest w całości wykonana z metalu. Natomiast jego pokrycie z eko-skóry oraz gąbki. Co istotne obicie pałąka zapinane jest na cztery napy, dzięki czemu kiedy się zużyje można je z łatwością wymienić. Ten model nie będzie wyborem oczywistym ze względu na brak mikrofonu. Jest więc skierowany raczej dla osób, które lubią zanurzyć się w świecie gier RPG. Albo jeżeli po prostu korzystacie z mikrofonu zewnętrznego zapewniającego znacznie lepszą jakość audio.

Powyżej 600 zł

Logitech G Pro X Lightspeed

Logitech G Pro X Lightspeed

Podobnie jak w przypadku modelu G733, w przypadku G Pro X Lightspeed, Logitech postawił na połączenie bezprzewodowe. O pewnym wariancie tych słuchawek mieliśmy okazję nagrać film już jakiś czas temu. Wewnątrz znalazły się dokładnie te same technologie, które sprawiają, że te słuchawki są tak wyjątkowe. Jak przystało na model Pro, w zestawie znalazło się coś więcej niż tylko słuchawki. W opakowaniu znajdziecie też odczepiany mikrofon, zestaw kabli do dźwięku i ładowania, dodatkowy zestaw poduszek oraz worek transportowy.

Dzięki technologii Lightspeed dźwięk do słuchawek przesyłany jest bez jakichkolwiek opóźnień, jak zresztą przystało na słuchawki gamingowe. Jednak dzięki zastosowaniu tego rozwiązania słuchawki mogą pochwalić się długim czasem pracy na baterii. Ten może wynosić nawet do 20 godzin. Jak już wcześniej pisaliśmy, na pokładzie znalazły się wszystkie technologie znane z klasycznego przewodowego modelu.

Logitech G Pro X Lightspeed zestaw

Mowa przede wszystkim o mikrofonie od firmy Blue, czyli jednego z liderów w dziedzinie audio. Nie tylko jest to dedykowana kapsułka samego mikrofonu jak i wsparcie programowe, które sprawi, że w każdej chwili będziecie brzmieć doskonale. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zastosowanych przetworników. Na lewej słuchawce, już klasycznie znalazły się wszystkie elementy do kontroli słuchawek. Jest tam przycisk do wyciszania mikrofonu, rolka do kontroli głośności, włącznik oraz porty do ładowania i audio – dla klasycznego podłączenia słuchawek.

Podsumowanie

Wybór nowych słuchawek zależy w dużej mierze od Waszych upodobań. Czy będzie to model stricte dla graczy czy też bardziej wszechstronny jak w przypadku modelu od firmy SnaB. Świetnym kompromisem są też słuchawki bezprzewodowe od SteelSeries, pozwalające na cieszenie się wirtualną rozrywką na każdym urządzeniu. Ostateczny wybór oczywiście jak zawsze należy do Was.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Awatar Marek
  Marek

  Jak słuchawki i to jeszcze bezprzewodowe to jak dla mnie Steelseries po prostu króluje w tej kategorii. Komfort pracy i możliwość przemieszczania się po na prawdę dużej powierzchni zdecydowanie mnie kupiły i sprawiły, że sprzęt od Steela mam już nie tylko w pracy, ale także w swoim domu to codziennego użytku!

 2. Awatar Fileckim
  Fileckim

  Jak mają być spoko słuchawki i w dobrej cenie polecam Genesis Radon 7.1

  1. Awatar Kuba
   Kuba

   A ja: MSI Immerse GH30 V2 – są w dobrej cenie na Neonecie 🙂

Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez