jabra_85h_mini

Jabra Elite 85h | Słuchawki prawie idealne

Słuchawki Jabra Elite 85h, miały swoją premierę już jakiś czas temu. Doskonale odnajdują się w segmencie modeli premium zaraz obok propozycji takich firm jak Bose czy Sony, które już zdążyły ugruntować swoją pozycję wśród konsumentów.

Największym wyróżnikiem słuchawek Jabra jest ich czas pracy na baterii, w zasadzie to właśnie do modelu Elite 85h należy ten rekord. Do nawet 36 godzin słuchania muzyki z włączonym trybem ANC, a to wszystko oczywiście bezprzewodowo z wykorzystaniem technologii Bluetooth 5.0. 

DESIGN

Już sposób pakowania samych słuchawek daje nam do zrozumienia z jakim sprzętem mamy do czynienia. W opakowaniu znajdziemy twardy pokrowiec w którym umieszczono złożone słuchawki razem z kablem do ładowania, kablem AUX oraz przejściówką samolotową. Sam pokrowiec jest dobrze wykonany i świetnie spełnia swoją rolę w ochronie słuchawek kiedy te wsadzimy do torby lub plecaka. 

Słuchawki natomiast od razu po wyjęciu z pudełka wydają się być bardzo masywne, jest to zasługa sporych muszli oraz grubego pałąka. Mimo to ich waga wynosi tylko 296 gramów, co jak na słuchawki pełnowymiarowe bezprzewodowe z tak długim czasem pracy na baterii jest doskonałym wynikiem. 

Jabra Elite 85h w SUPER cenie

Jabra Elite 85h to zdecydowanie jest półka premium, w tym modelu połączono skórę ekologiczną, tekstylne obicie oraz oczywiście tworzywo sztuczne. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, a co ważniejsze doskonale ze sobą współgra. Choć w przypadku materiału jaki znalazł się na zewnętrznej stronie pałąka oraz muszli ciężko ocenić jak będzie znosić użytkowanie przez lata oraz wpływ pogody na te elementy. 

WYGODA 

Ekoskóra pokrywa oczywiście nauszniki jak i spodnią część pałąka, a pod nią znajduje się bardzo miękka gąbka Memory Foam. W tym momencie warto powiedzieć o komforcie tych słuchawek. Słuchawki są konstrukcji wokółusznej, a co za tym idzie poduszki okalają całe uszy, doskonale przy tym izolując od otoczenia. Problemem jest jednak miejsce na uszy, tego jest co najwyżej wystarczająco, a osoby z bardziej odstającymi małżowinami będą odczuwać dyskomfort w przypadku dłuższych sesji. 

Słuchawki te cechują się także całkiem sporym naciskiem na głowę, to jednak zrozumiałe. Dzięki temu udało się osiągnąć tak dobre wytłumienie pasywne. Jednocześnie dzięki temu działanie ANC jest jeszcze lepsze.

ANC I HEAR-THROUGH

Skoro już pojawił się wątek aktywnej redukcji szumów, w tych słuchawkach jest obecna ta funkcja jak i funkcja HearThrough. Ta pierwsza raczej jest dobrze znana i ceniona na rynku szczególnie przez osoby, które dużo podróżują na przykład samolotem lub pociągiem jak i osoby pracujące w open space’ach. W przypadku HearThrough uzyskujemy dostęp do dźwięku z zewnątrz poprzez zainstalowane mikrofony, może się to okazać szczególnie w przypadkach kiedy poruszamy się po ruchliwej ulicy lub po prostu chcemy z kimś porozmawiać nie ściągając słuchawek z uszu. Aktualny tryb pracy możemy zmienić za pomocą pojedynczego przycisku umieszczonego na lewej muszli.

STEROWANIE

Zmiana trybu pracy to jednak nie wszystko, na prawej słuchawce znalazły się pozostałe elementy kontrolne w modelu Elite 85h. Za podstawową obsługę odpowiada panel z 3 przyciskami, na prawej muszli, ustawione w jednej linii zostały oznaczone zagłębieniem lub gumową wypustką by łatwiej było się odnaleźć podczas korzystania z tych słuchawek. Za pomocą tych przycisków zmienimy głośność, przełączymy aktualnie odtwarzany utwór, zatrzymamy odtwarzanie czy odbierzemy połączenie przychodzące. Bardzo ciekawie została rozwiązana kwestia włączania i wyłączania słuchawek, w momencie wyjęcia ich z etui i rozłączenia automatycznie się włączą, a po złożeniu wyłączą. 

Jabra Elite 85h w SUPER cenie

W tym miejscu może pojawić się obawa, a co jeśli zostawimy słuchawki rozłożone tak po prostu na przykład na biurku. Wtedy po upływie około 10 minut przejdą w tryb uśpienia, a gdy za nie chwycimy ponownie i założymy na głowę automatycznie się włączą. Podobnie jest z odtwarzaniem muzyki, kiedy ściągniemy słuchawki to automatycznie się zatrzyma i wznowi gdy je założymy. 

Niestety smuci trochę brak kontroli dotykowej w tym modelu, o ile możliwe jest wywoływanie wszystkich funkcji to czasem jest to mało intuicyjne. Ostatnim przyciskiem, o którym nie można zapomnieć jest ten dedykowany wywoływaniu asystenta. Znalazł się w identycznym miejscu co przycisk zmiany trybu pracy, jednak ten umieszczono na prawej słuchawce. Działa zarówno z Asystentem Google jak i Siri w przypadku urządzeń z iOS. 

SOUND+

Słuchawki Elite 85h współpracują z aplikacją, która jest dedykowana właśnie produktom marki Jabra i oferuje kilka bardzo ciekawych funkcji. Po sparowaniu naszych słuchawek oraz uruchomieniu jej na naszym smartfonie zyskujemy możliwość dokładnego dopasowania ich brzmienia oraz wyboru aktywnego presetu działania. Aplikacja Sound+ oferuje także jedną bardzo ciekawą funkcjonalność, która jest raczej niespotykana u konkurencji, “Find My Jabra” po uzyskaniu odpowiednich uprawnień pokaże na mapie ostatnie miejsce gdzie nasze słuchawki były połączone ze smartfonem. 

Ponadto w aplikacji oferowana jest funkcja uaktualnienia oprogramowania słuchawek, z jednej strony może to brzmieć kuriozalnie jednak w znaczący sposób wpływa na poprawę czasu pracy na baterii jak i jakości dźwięku. 

BATERIA

Czas pracy na baterii w tych słuchawkach to absolutne mistrzostwo. W specyfikacji znajdziemy informacje, że słuchawki wytrzymują nawet do 36 godzin pracy na pojedynczym ładowaniu i to z włączonym trybem ANC. I jest to najprawdziwsza prawda, podczas 3 dniowego wyjazdu nie trzeba ich ładować ani razu. Dodatkowo po podłączeniu do ładowania na zaledwie 15 minut zyskujemy do 5 godzin dodatkowego słuchania muzyki. 

Jabra Elite 85h w SUPER cenie

Jeżeli natomiast nie zależy nam na aktywnej redukcji szumów, czas pracy wydłuża się do 41 godzin ciągłego działania. Czas ładowania do pełna to z kolei około 2.5 godziny korzystając ze standardowego portu w komputerze, innymi słowy 5V/0.5A. 

DŹWIĘK

Na koniec pozostała kwestia dźwięku w tym modelu, czyli właściwie najważniejszy aspekt w każdych słuchawkach jakie planujemy kupić. W przypadku słuchawek z aktywnym tłumieniem szumów, który działa poprzez odwrócenie fazy dźwięku docierającego z zewnątrz do słuchawek często mamy do czynienia z zupełnie innym brzmieniem przypadku trybu włączonego i wyłączonego.

W przypadku modelu Elite 85h ta różnica właściwie nie występuje, a same słuchawki brzmią bardzo porównywalnie w każdym z dwóch trybów jak i w przypadku ich wyłączenia. Samo brzmienie można najprościej określić słowem neutralne. Wszystkie tony są wyraźne jednak nie nachodzą na siebie. Dla jednych może być to wada, z kolei dla pozostałych zaleta. Brzmienie neutralne ma to do siebie, że nie faworyzuje żadnego pasma, a same wrażenia odsłuchowe są bardzo zbliżone do tego co wychodzi z wytwórni muzycznej. 

Poszczególne pasma z kolei są poprawne, jednak bas może nie zachwycić każdego. Ostatnim zarzutem do dźwięku, które jest jednocześnie największym problemem tych słuchawek jest kodek wykorzystywany przez Bluetooth. Na pokładzie nie znalazł się niestety chip zip odpowiedzialny za technologię aptX w żadnej formie jak i LDAC, do dyspozycji mamy jedynie kodek SBC.

O ile sama jakość dźwięku jest w zupełności wystarczająca to oglądanie filmów czy seriali właściwie mija się z celem, ponieważ obecne opóźnienie raczej nie sprzyja przyjemnemu seansowi. 

PODSUMOWANIE

Słuchawki Jabra Elite 85h to z pewnością nie są słuchawki idealne i mają swoje mniejsze i większe niedociągnięcia, nie zmienia to faktu, że ten model wciąż jest niezwykle udaną konstrukcją. Niezrównany czas pracy na baterii oraz doskonale działające ANC sprawia, że mogą okazać się doskonałym kompanem podczas długich podróży samolotem czy pociągiem. Jednocześnie jeżeli przyjrzymy się konkurencji w tej kategorii to Jabra zdecydowanie walczy ceną, a ta z kolei w porównaniu do modeli konkurencji jest niezwykle atrakcyjna. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!