Jabra Elite 75t Qi – Doskonałe słuchawki dla każdego!

Jabra Elite 75t Qi – Doskonałe słuchawki dla każdego!

Po nieco ponad miesiącu testowania słuchawek firmy Jabra Elite 75t Qi w końcu możemy to powiedzieć, to jedna z najlepszych propozycji na rynku.

Jest to stwierdzenie nie bez pokrycia. Jabra już od jakiegoś czasu walczy o serca konsumentów niezwykle dopracowanym sprzętem. Czy to dla zastosowań biznesowych, czy tak jak w kwestii słuchawek Elite 75t – prywatnych. W tym przypadku sytuacja jest jednak wyjątkowa i to na skalę światową. Oto sprzęt, który swoją oficjalną premierę miał na początku tego roku. Później wydana została wersja z dodatkową możliwością ładowania bezprzewodowego, o której będzie tutaj mowa.

Reklama
Jabra Elite 75t

Natomiast w październiku producent zrobił swoim wszystkim użytkownikom przedwczesny prezent gwiazdkowy. To za sprawą aktualizacji, która do tego modelu wprowadziła funkcję ANC. Jabra po prostu udostępniła update, który taką opcję dodał. Warto wspomnieć, że został on oficjalnie ogłoszony przy okazji premiery modelu Elite 85t. To się nazywa wsparcie produktu i szacunek dla klienta! Wracając jednak do samych słuchawek…

Welcome to superior sound

Taki dokładnie slogan powita Was kiedy już rozpakujecie słuchawki do Jabry. Ta firma to chyba jeden z niewielu przykładów, gdzie sama prezentacja produktu w opakowaniu jest równie ważna co jakość sprzętu. W pudełku poza słuchawkami i etui ładującym znajdziecie też niewielki kartonik z przewodem do ładowania i dodatkowymi silikonowymi końcówkami.

Etui

Jabra Elite 75t

Choć nie jest to główny element tego testu, to trzeba przyznać firmie, że posłuchała wielu komentarzy swoich użytkowników. Względem modelu Elite 65t zmieniły się nie tylko same słuchawki, ale też etui. Na wielu plus można zaliczyć zastosowanie magnesów, które bardzo pewnie trzymają wieczko, a jednocześnie znacznie ułatwiają otwieranie jedną reką.

Jabra delikatnie zmniejszyła także pudełeczko, przez co znacznie lepiej mieści się w kieszeni. Co ciekawe nie była to decyzja okupiona kompromisami. Ogniwo, jakie znalazło się wewnątrz jest minimalnie większe niż w poprzedniej generacji, a dodatkowo znalazła się tam też cewka do ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi. Jako że jest to gadżet z wyższej półki cenowej to pojawił się tutaj port USB-C do ładowania.

Słuchawki

Jabra Elite 75t

Wkładki także doczekały się kilku zmian. Są one przede wszystkim mniejsze niż poprzednia generacja. Jabra zrezygnowało z mocno wysuniętych elementów zawierających mikrofony. Zamiast tego pojawiły się niewielkie skrzydełka, które pełnią tę rolę, nie wyróżniając się przy tym zbytnio. Same słuchawki są też znacznie bardziej „zwarte”, a każdy element czy zagięcie pełni tutaj swoją rolę.

Niezmienione zostały przyciski, podobnie jak w Elite 65t, tak i tutaj są to fizyczne klikające przełączniki. Jednak to jest zaleta tych słuchawek. W połączeniu z ich niewielkim rozmiarem takie materialne przyciski doskonale się sprawdzają. Zwłaszcza, że do ich aktywacji nie potrzeba dużej siły, a sam klik jest wyraźnie słyszalny w uchu. W żadnym stopniu nie przeszkadza to w ich codziennym użytkowaniu.

Bez zmian pozostała odporność na pył i zachlapania. Słuchawki wciąż spełniają normę IP55, a dodatkowo Jabra daje na to roczną gwarancję, którą można rozszerzyć do dwóch lat rejestrując je w aplikacji.

Jabra Elite 75t

Jabra Sound+

Aplikacja autorstwa Jabry oferuje ogrom funkcji i obsługuje wiele produktów równocześnie. Jeżeli więc macie inne produkty tej firmy, na przykład model Elite 85t to nie musicie instalować kolejnego programu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jabra Elite 85h | Słuchawki prawie idealne

Słuchawki Jabra Elite 85h, miały swoją premierę już jakiś czas temu. Doskonale odnajdują się w segmencie modeli premium zaraz obok propozycji takich firm jak Bose czy Sony, które już zdążyły ugruntować swoją pozycję wśród konsumentów.

Czytaj artykuł

Sound+ oferuje kilka opcji personalizacji nowych słuchawek. Możecie między innymi: zarządzać sterowaniem, dopasować profil dźwięku do Waszych upodobań czy też wybrać język z komunikatami głosowymi. W tym ostatnim przypadku warto zaznaczyć, że nie znajdziecie tam języka polskiego.

Tym, co jednak zaskakuje pozytywnie jest możliwość personalizacji kontrolek, a jest ich w tych słuchawkach całkiem sporo. Po pierwsze każda z słuchawek działa w 3 trybach i w każdym z tych trybów może wykonać maksymalnie 4 polecenia. Te różnią się pomiędzy trybami, jednak są dwa wspólne, które występują we wszystkich trzech, a jest to zarządzanie głośnością. Po przytrzymaniu przycisku na lewej słuchawce zmniejszacie głośność, a po zrobieniu tego samego na prawej zwiększacie. Pozostałe funkcje takie jak wywołanie asystenta, zarządzanie muzyką czy połączeniami odbywają się po szybkim naciśnięciu przycisku jeden, dwa lub trzy razy.

Aktualizacja ANC

Jabra Elite 75t

Na ogromną pochwałę zasługuje wsparcie dla modelu Elite 75t. Jabra co jakiś czas udostępnia aktualizacje oprogramowania nie tylko dla samej apki, ale też tego modelu. W ostatniej udostępnionej pod koniec października pojawiła się funkcja, której nikt się nie spodziewał. Producent dodał do tego modelu funkcję ANC, która korzysta z wbudowanych mikrofonów.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jabra Elite 75t dostały funkcję ANC!

Jabra jakiś czas temu informowała, że modele z serii Elite 75t otrzymają nową funkcję wraz z następną aktualizacją, a będzie nią ANC.

Czytaj artykuł

Po takiej aktualizacji słuchawki znacząco zyskały na funkcjonalności. ANC zaraz obok tryby Hear-Through pozwala na używanie ich w praktycznie każdych warunkach. Choć ten model nie powstał z myślą o ANC, to jego działanie nie pozostawia wiele do życzenia. Jabra pokazała w tym miejscu pełen profesjonalizm, oddając w ręce użytkowników świetny algorytm tłumienia hałasu z otoczenia.

Wygoda

Jabra Elite 75t

Ten model ze względu na swój rozmiar jest niesamowicie wygodny. Może to nie być jednak oczywiste, w końcu jedynym dopasowującym się do budowy ucha elementem jest silikonowa końcówka. Jednak słuchawki zostały tak zaprojektowane, by korzystać z kształtu małżowiny i bezpiecznie trzymać się ucha nawet w trakcie intensywnych treningów. Pomaga w tym także forma obudowy słuchawek, które zostały odpowiednio wyprofilowane.

Superior Sound?

W końcu przechodzimy do najważniejszego, czyli dźwięku. Zanim jednak o samej jego jakości warto tutaj podkreślić, z jakich kodeków te słuchawki korzystają, a jest to SBC oraz AAC. Na pokładzie niestety zabrakło aptX pomimo obecności czipów od firmy Qualcomm. Niemniej jednak nawet pomimo tego słuchawki świetnie sprawdzają się zarówno w muzyce, jak i w filmach.

Możliwości muzyczne modelu Elite 75t zasługują na dużą pochwałę. Jeżeli preferujecie zrównoważone i neutralne brzmienie będziecie wprost zachwyceni. Doskonale radzą sobie z odwzorowaniem zarówno wysokich, jak i niskich brzmień zachowując szczegółowość środkowego pasma. Jednocześnie w aplikacji znalazła się opcja equalizera wraz z kilkoma profilami dla wielbicieli brzmienia typu „V” lub mocnych niskich tonów.

Jabra Elite 75t

Co się zaś tyczy filmów seriali czy gier – opóźnienie w przesyłaniu dźwięku oczywiście jest, choć minimalne. Przy oglądaniu w łóżku, samochodzie, autobusie czy pociągu nawet tego nie zauważycie. Co innego w przypadku gier, szczególnie akcji. Tutaj rozbieżność pomiędzy dźwiękiem i obrazem może dać się nieco we znaki. Natomiast same wrażenia dźwiękowe, podobnie jak przy muzyce, stoją na najwyższym poziomie. Przetworniki potrafią odwzorować nawet sceny pełne akcji wraz z głębokimi niskimi tonami.

Jako ostatnie w kwestii dźwięku warto wspomnieć o dźwięku w trakcie używania trybów ANC oraz Hear-Through. Ten o dziwo nie zmienia się praktycznie wcale, co jest miłym zaskoczeniem, bo zazwyczaj słuchawki potrafią brzmieć diametralnie inaczej przy włączonej aktywnej redukcji szumów.

Bateria na ponad dobę

Choć jakość dźwięku to bez wątpienia jeden z ważniejszych punktów przy wyborze nowych słuchawek, to nie można zapominać o czasie pracy na baterii. Ten, jak i wiele innych modeli słuchawek typu TWS ma ten czas nieco ograniczony ze względu na niewielkie rozmiary. Ale nie można zapominać o etui, które w tym wypadku może nawet kilka razy naładować słuchawki do pełna.

W połączeniu z etui ten czas wydłuża się do aż 28 godzin. Nie mało, szczególnie jeśli weźmiecie pod uwagę rozmiar etui oraz fakt, że znalazła się w nim cewka do ładowania indukcyjnego. Na spodzie etui umieszczono specjalny nadruk, który Was o tym poinformuje. O ile sam proces ustawienia go na ładowarce może być początkowo trochę kłopotliwy, to po wypracowaniu odpowiedniej pozycji jest to po prostu niesamowicie wygodne.

Baterię w słuchawkach możecie uzupełnić nie tylko w domu, używając klasycznej ładowarki indukcyjnej, ale też przy użyciu smartfona, o ile ten wspiera ładowanie zwrotne. Dla tradycjonalistów na jednym boku znalazło się gniazdo USB-C.

Reklama

Podsumowanie

Jabra Elite 75t

Jabra Elite 75t – czy jest to model wart zakupu? Zdecydowanie tak, co więcej był nim jeszcze przed aktualizacją wprowadzającą tryb ANC. Oferują wszystko to czego można oczekiwać od słuchawek TWS w 2020 roku. Do dyspozycji macie aplikację, która znacząco rozszerza ich możliwości, a także pozwala na ich personalizację. Długi czas pracy na baterii oraz wsparcie dla ładowania bezprzewodowego. A przede wszystkim doskonałą jakość dźwięku, która powinna być zadowalająca dla szerokiego grona słuchaczy.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że ten model można kupić w niezwykle atrakcyjnej cenie ze względu na Czarno-Piątkowe promocje.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Jak z niskim tonami w tym modelu? Słucham przed wszystkim muzyki elektronicznej dlatego zależy mi na dobrych niskich tonach.

    • Hej! Ten model jest dość wszechstronny, ale niskie tony są tutaj całkiem nieźle wywarzone. Z jednej strony są wyraźne, a po podbiciu też całkiem „punchy”. Z drugiej strony góra wciąż pozostaje wyraźna. W dedykowanej apce można je dostosować do własnych upodobań, a podbicie jakie można tam ustawić powinno być bardziej niż wystarczające 😉