BEKO RoboSmart

BEKO RoboSmart – kompaktowy robot sprzątający

BEKO to jeden z najbardziej popularnych producentów urządzeń AGD. Choć do tej pory nie mieli w swoim portfolio robota sprzątającego, tak jakiś czas temu wszystko się zmieniło. Jak BEKO RoboSmart sprawuje się w praktyce?

Awatar Kamil Malczyk

BEKO to jeden z najbardziej popularnych producentów urządzeń AGD. Choć do tej pory nie mieli w swoim portfolio robota sprzątającego, tak jakiś czas temu wszystko się zmieniło. Jak BEKO RoboSmart sprawuje się w praktyce?

Jak prezentuje się BEKO RoboSmart?

BEKO RoboSmart to pierwszy robot sprzątający jednej z najpopularniejszej marek urządzeń AGD na całym świecie, czyli firmie BEKO. RoboSmart dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz białym, a także w dwóch wariantach wyposażeniowych.

Pierwszy z nich to zestaw ze stacją dokującą (pełniącą dodatkowo funkcję pojemnika na brud) oraz z klasyczną stacją służącą tylko do ładowania. Niezależnie od wybranych wariantów należy przyznać, że BEKO RoboSmart to bardzo dobrze i starannie wykonane urządzenie, którego powłokę pokryto matowym wykończeniem.

BEKO RoboSmart

Przechodząc dalej, RoboSmart na tle konkurencji wyróżnia się między innymi tym, iż nie znajdziecie na nim dość popularnego, podnoszonego panelu górnego. Z tyłu robota znalazł się pojemnik 2w1 na nieczystości i wodę, który tak naprawdę jest podzielony na dwa osobne zbiorniki. Te zbiorniki można oczyścić ręcznie (jeśli jesteście w posiadaniu jedynie klasycznej stacji) lub pozostawić to zadanie dla stacji opróżniającej. Z boku zbiornika znalazł się fizyczny włącznik, na samym robocie znajdziecie dwa kolejne przyciski, zaś na samej stacji nie ma ani jednego.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki robot sprzątający kupić? Ranking – 2024

Jaki robot sprzątający? Na to pytanie jeszcze do niedawna była tylko jedna odpowiedź – Roomba. Teraz to już nie takie oczywiste, ale mimo tego postaramy się Wam nieco ułatwić wybór odpowiedniego modelu dla Waszych potrzeb.

Czytaj artykuł

Bogaty zestaw robota od BEKO

Jednym z największych plusów robota sprzątającego BEKO RoboSmart jest zdecydowanie bogaty zestaw akcesoriów. Zaczynając od stacji dokującej, w niej znajdziecie zamontowany worek na kurz, a dwa dodatkowe będą czekały na Was w pudełku. Producent dołącza także zapasowy filtr HEPA, oprócz tego zamontowanego w robocie. Do codziennej pracy przyda się także pakiet dodatkowych akcesoriów, w tym dwie szczotki boczne i narzędzie 2w1 (nożyk do włosów i pędzelek do czyszczenia robota).

BEKO RoboSmart - bogaty zestaw

W bogatym zestawie nie zabrakło także specjalnej przystawki mopującej z dwoma ściereczkami, które można prać w pralce. Przystawkę mopującą montujemy oczywiście z tyłu urządzenia, dzięki czemu, robot może jednocześnie odkurzać i myć twarde podłogi na mokro. W dokładnym mopowaniu zdecydowanie pomogą mu obecne sensory, które ułatwiają także samo poruszanie się po mieszkaniu czy domu.

BEKO RoboSmart - bogaty zestaw

Czym jest LDS i co zmienia w robocie sprzątajacym?

Najważniejszym bohaterem w całym zestawieniu jest zdecydowanie czujnik laserowy (LDS, tj. niewielka wyspa wystająca ponad bryłę). W jego wnętrzu znajduje się bowiem specjalna obrotowa głowica z laserem oraz specjalnym sensorem, który mierzy czas od momentu wypuszczenia wiązki lasera, aż do jej powrotu. Proces ten jest wykorzystywany w trakcie tworzenia mapy danego mieszkania, domu czy innego lokalu, nawet z podziałem na konkretne pomieszczenia.

BEKO RoboSmart – agent do zadań specjalnych

Jedną z największych zalet robotów sprzątających jest zdecydowanie ich swoboda poruszania się i niewielkie rozmiary, dzięki czemu urządzenia te mogą dostać się praktycznie wszędzie. Do takich miejsc zdecydowanie należą chociażby kawałki podłogi pod łóżkiem, stolikami czy szafkami. BEKO RoboSmart ze względu na to, iż ma on 10 centymetrów wysokości (wliczając wyspę z laserem), jest wręcz idealny do wykonywania takich zadań.

BEKO RoboSmart - wysokość robota

RoboSmart nie narzeka na pamięć!

O jego bezpieczeństwo w trakcie pracy, oprócz laserowego czujnika LDS, dba także ponad 20 innych czujników, wykrywających na przykład jakiekolwiek dziury na trasie robota. Nie należy zapominać także o pozostałych członkach zgranego zespołu, których głównym celem jest uchronienie BEKO RoboSmart przed upadkiem ze schodów czy odbijaniem się od jakichkolwiek przeszkód.

Warto również wspomnieć, że pamięć robota pozwala mu zapamiętać aż do 5 różnych map. Dzięki temu możemy go wykorzystać nie tylko w głównych pomieszczeniach, ale też na przykład w garażu czy piwnicy.

Robot sprzątający w praktyce, czyli aspekty techniczne

Głównym sercem BEKO RoboSmart jest silnik o mocy 2700 Pa, który może pracować w 4 różnych prędkościach. Co więcej, w pełni naładowana bateria wystarcza na nieprzerwaną pracę przez maksymalnie 2,5 godziny. W tym czasie RoboSmart może wysprzątać powierzchnię do 100 m2, ale może okazać się, że w pewnym momencie całkowicie opadnie z sił. Wtedy uda się na przerwę do stacji dokującej, a po niej będzie kontynuował swoją pracę od miejsca w którym skończył.

BEKO RoboSmart - stacja dokująca

Powyższe liczby są oczywiście związane z procesem odkurzania, a jak to wygląda z mopowaniem u BEKO RoboSmart? Podobnie jak przy odkurzaniu, zbiorniczek na wodę powinien wystarczyć na umycie powierzchni o wielkości 100 m2. Stacja dokująca nie ma co prawda możliwości napełniania zbiorniczka wodą, ale za pomocą aplikacji (o której więcej nieco niżej) możemy regulować ile wody trafi na przystawkę.

Co warto wiedzieć o stacji dokującej?

BEKO RoboSmart - stacja dokująca

Stacja dokująca to rzecz jasna miejsce, do której powraca BEKO RoboSmart po każdym zakończonym cyklu sprzątania. Sama stacja jest raczej niewielkich rozmiarów, a znajdujący się w jej wnętrzu wymienny worek powinien wystarczyć na okres do 90 dni.

Wszystko jest jednak zależne między innymi od wielkości mieszkania i częstotliwości sprzątania. Przy zakupie otrzymujemy 2 dodatkowe worki, ale gdy one się skończą, będziemy zmuszeni zakupić paczkę z 5 kolejnymi sztukami. O zbliżającej się potrzebie wymiany otrzymacie informację w aplikacji.

BEKO Home Direct – po co to komu?

BEKO Home Direct to dedykowana aplikacja od BEKO, która może bardzo mocno zwiększyć Wasz komfort użytkowania robota sprzątającego BEKO RoboSmart. Jest ona dostępna w języku polskim, a pobierzecie ją zarówno na telefony z Androidem, jak i na iPhone’y. Co więcej, wydaje on komunikaty głosowe po polsku, a także może współpracować z asystentami głosowymi od Google i Amazon.

BEKO RoboSmart - aplikacja BEKO Home Direct

We wspomnianej aplikacji znajdziecie chociażby pełną mapę Waszego domu z podziałem na zmapowane pomieszczenia i piętra. Dodatkowo można tam wyznaczyć wirtualne ściany i strefy, czyli po prostu miejsca, które robot ma omijać. W aplikacji ustawicie też sposób sprzątania w konkretnym pomieszczeniu czy strefie, a także wybierzecie, które pomieszczenia mają być sprzątane na mokro. Nie mogło zabraknąć też harmonogramu pracy czy zdalnego włączania odkurzania, nawet podczas nieobecności w mieszkaniu.

Za pomocą aplikacji możecie także wybrać jedną z 4 różnych prędkości odkurzania czy zmieniać ustawienia w 4-stopniowej skali dawkowania wody na przystawkę mopa. Za pomocą BEKO Home Direct dostaniecie także informację o zbliżającej się potrzebie wymiany worka czy zużyciu elementów eksploatacyjnych.

Co sądzicie o pierwszym robocie BEKO RoboSmart? Korzystacie z robota sprzątającego na co dzień, a jeśli tak, to czy wymienilibyście go na propozycję od BEKO?

Robot Beko RoboSmart został wypożyczony od producenta.

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Dalsze wyniki

Brak wyników.

Wyszukiwanie obsługiwane przez