Router KEENETIC Hero 4G uratuje Cię przed awarią Internetu! Test

Router KEENETIC Hero 4G uratuje Cię przed awarią Internetu! Test

Korzystanie z Internetu nie jest w dzisiejszych czasach niczym nadzwyczajnym. Jeśli chodzi jednak o Internet w domu, dla lepszego komfortu użytkowania przyda nam się odpowiedni router. Czym więc wyróżnia się KEENETIC Hero 4G na tle konkurencji?

Internet mobilny, a stacjonarny

Reklama

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy z nas na co dzień korzysta z Internetu. Jedni preferują mobilny, ze względu na swój charakter pracy, a inni większość czasu spędzają w domu, dlatego korzystają z Internetu domowego. W większości przypadków korzystamy jednak zarówno z Internetu mobilnego, jak i tego domowego. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj najwygodniejsze i o ile w przypadku urządzeń mobilnych wystarczy nam karta sim od naszego dostawcy, tak w przypadku Internetu stacjonarnego sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

KEENETIC Hero 4G

Oczywiście większość najpopularniejszych operatorów udostępnia swoje własne routery na czas trwania umowy, ale sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku chociażby lokalnych dostawców. Korzystając z ich usług, przede wszystkim na terenach podmiejskich lub wiejskich, zazwyczaj musimy wyposażyć się we własne urządzenia, w tym routery. Wybór odpowiedniego urządzenia nie jest jednak tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Osobom niedoświadczonym w podjęciu decyzji zdecydowanie nie pomoże szeroka oferta routerów dostępnych na rynku.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki router WiFi? Mesh, a może LTE? Ranking 2022

Dostęp do Internetu w obecnych czasach jest jedną z bardziej podstawowych potrzeb. Ten pozwala nie tylko łączyć się ze światem, ale też prowadzić pracę czy naukę zdalną. Jednak, jaki router wybrać do nauki czy pracy?

Czytaj artykuł

Router KEENETIC Hero 4G w praktyce

KEENETIC Hero 4G to jedno z tych urządzeń, które praktycznie wcale nie wyróżnia się pod względem wizualnym (oprócz matowego wykończenia, które przyciąga mniej kurzu). W przypadku routerów jest to jednak raczej dodatek, bowiem najważniejsze jest oczywiście to, co znajdziemy w środku.

Zanim jednak przejdziemy do specyfikacji, warto wspomnieć, że na pokładzie routera znalazły się dwie anteny przymocowane na stałe oraz dwa standardowe gniazda do przykręcania anten do sieci komórkowej. Te mogą pomóc w osiąganiu lepszych parametrów sieci, szczególnie w miejscach ze słabym zasięgiem.

Przy tym wszystkim warto również pamiętać, że prędkość zależy nie tylko od zasięgu, ale też od liczby osób podłączonych do najbliższej stacji bazowej czy intensywności wykorzystywania przepustowości. KEENETIC Hero 4G obsługuje WiFi 5 w standardach b/g/n/ac, które to powinny wystarczyć w większości sytuacji. Na tylnym panelu znalazło się łącznie 5 gniazd LAN do połączenia przewodowego, oferujące przepustowość do 1 Gb/s. Dodatkowo jedno z gniazd wyróżnia się kolorem (niebieski port WAN), bowiem ten router można podłączyć do domowego modemu internetowego.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

FRITZ!Repeater 1200 AX już dostępny w Polsce!

Kto nie chciałby mieć stabilnego połączenia Wi-Fi w każdym pokoju, tak aby cała rodzina była zadowolona? Dzięki kompaktowemu wzmacniaczowi FRITZ!Repeater 1200 AX jest to możliwe, tym bardziej, że możecie już kupić go w Polsce.

Czytaj artykuł

Prawdziwy bohater uratuje Was w przypadku awarii

KEENETIC Hero 4G oferuje możliwość automatycznego przełączania się pomiędzy źródłami sygnału internetowego, czyli pomiędzy standardową skrętką wychodzącą z modemu i siecią bezprzewodową 4G LTE. Po co to komu? Takie rozwiązanie może przydać Wam się w przypadku awaryjnej sytuacji, kiedy to Wasz dostawca będzie walczył z problemami technicznymi. Wtedy, zamiast cierpieć na brak stabilnego łącza, po prostu będziecie mogli skorzystać z „zapasowego” połączenia.

do obsługi oprogramowania routera

Kto może być zainteresowany kupnem takiego routera?

Jak w przypadku większości produkowanych urządzeń, od początku powstają one dla specjalnej grupy docelowej. W przypadku routera KEENETIC Hero 4G śmiało możemy powiedzieć, że jest to propozycja dla osób w słabej lokalizacji, bez kablowego połączenia z siecią. Zainteresowane nim mogą być też osoby, które zamierzają wykorzystywać router tylko w trakcie mniejszych lub większych wyjazdów.

KEENETIC Hero 4G

Jest to o tyle proste, że wystarczy mieć przy sobie kartę SIM, która zapewni nam dostęp do Wi-Fi, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Co więcej, producent routera KEENETIC Hero 4G dorzuca również specjalny adapter z kart nanoSIM na microSIM. Wszystko oczywiście po to, aby bezproblemowo przełożyć kartę SIM z telefonu do routera.

Jakie karty SIM do routera?

Choć w środku umieścicie każdą kartę SIM niezależnie od dostawcy, musicie pamiętać o jednej ważnej sprawie, czyli kwestii PIN-u. Do routera od KEENETIC nie włożycie bowiem kart zabezpieczonych 6-cyfrowym PIN-em. Z jakiegoś powodu obsługuje on tylko karty niezabezpieczone lub te „ukryte” za 4-cyfrowym PIN-em.

KEENETIC Hero 4G
Reklama

Oprogramowanie KEENETIC

Gdy wspominaliśmy o tym, że decyzję o wyborze routera trzeba podejmować między innymi na podstawie jego specyfikacji, to mieliśmy również na myśli kwestię oprogramowania. Tutaj również KEENETIC Hero 4G nie może się niczego wstydzić, bowiem dysponuje on niesamowicie rozbudowanym oprogramowaniem. Routerem możecie zarządzać nie tylko z poziomu przeglądarki, ale też za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Telefon może Wam też posłużyć do przeprowadzenia pierwszej konfiguracji urządzenia!

KEENETIC Hero 4G

Oprogramowanie pozwala na sprawdzanie stabilności połączenia z Internetem, monitorowanie prędkości czy ruchu w sieci z podziałem na urządzenia. Za jego pośrednictwem możemy też ustawić limit danych w sieci LTE i kontrolę rodzicielską czy skonfigurować priorytet korzystania ze źródeł sygnału. Ta funkcja to oczywiście wspominana wcześniej opcja ustawienia łącza zapasowego w przypadku jakiejkolwiek awarii Internetu.

KEENETIC Hero 4G

Warto również wspomnieć, że KEENETIC nie przysyła Wam routera nafaszerowanego wszystkimi możliwymi opcjami. Początkowo na pokładzie KEENETIC Hero 4G znajdziecie jedynie te najpotrzebniejsze opcje, bez których router nie mógłby w ogóle funkcjonować. Dopiero później, we własnym zakresie, możecie zadecydować co jeszcze Wam się przyda, a następnie samodzielnie dodać to za pomocą oprogramowania.

Pozostałe informacje (MESH, wydłużona gwarancja)

Co więcej, router KEENETIC Hero 4G może również działać w sieci Mesh. Jest on z nią kompatybilny i może działać jako wzmacniacz WiFi, ale w ofercie firmy znajdziecie także dedykowane urządzenia pełniące te funkcje. Mesh Wi-Fi w dużym skrócie zapewnia lepszy zasięg w całym domu czy mieszkaniu, a także pozwala na bezproblemowe przełączanie urządzeń pomiędzy punktami dostępowymi.

KEENETIC Hero 4G

Jak to bywa z nowymi urządzeniami, ważnym aspektem jest również gwarancja, a przede wszystkim okres jej trwania. Dzięki długiej gwarancji możemy być po prostu pewni, że w przypadku jakichkolwiek problemów z urządzeniem producent nie zostawi nas na przysłowiowym lodzie. KEENETIC zdaje sobie z tego sprawę, w związku z czym na router KEENETIC Hero 4G otrzymujecie aż 3, a nie jedynie 2 lata gwarancji.

Słyszeliście kiedyś o formie KEENETIC? Czy router KEENETIC Hero 4G wpasowuje się w Wasze oczekiwania, czy może jednak brakuje mu jakichś istotnych funkcji?

KEENETIC Hero 4G został dostarczony przez producenta.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Nie mam komentarza tylko pytanie.

    Czy do Routera KEENETIC Hero 4G można podłączyć antenę zewnętrzną?

    Użycie anteny (dwa wejścia do routera) jest niezbędne tam gdzie sygnał z BTS jest słaby. Mimo przydługiego opisu tej informacji nie mogłem znaleźć.

    wo

    • Można, jak najbardziej. Anteny znajdujące się z tyłu urządzenia są zamontowane na klasycznych terminalach. Można je wykręcić i podłączyć do większej anteny zewnętrznej, do czego też sam producent zachęca w przypadku gorszego zasięgu.