Hisense 65U7HQ – idealny wybór dla miłośników (e)sportu!

Hisense 65U7HQ – idealny wybór dla miłośników (e)sportu!

Hisense 65U7HQ to jedna z tych pozycji, których zdecydowanie nie można zlekceważyć w trakcie wymiany dotychczasowego telewizora. Model ten ma szereg przeróżnych zalet, ale najbardziej spodoba się on miłośnikom sportu, jak i e-sportu!

Hisense 65U7HQ na papierze

Reklama

Hisense 65U7HQ to, jak wskazuje sama nazwa modelu, 65-calowy telewizor o rozdzielczości 4K UHD (tj. 3840 x 2160 pikseli). O jego wartości świadczy zdecydowanie fakt, że po ponad pół roku od premiery (czerwiec 2022), przedstawiciel serii U7H jest jednym z najciekawszych modeli dostępnych na rynku. Taką pozycję na rynku model 65U7HQ może zdecydowanie zawdzięczyć swojej bardzo bogatej specyfikacji technicznej.

Hisense 65U7HQ

Jednym z najbardziej zachęcających aspektów jest technologia Quantum Dot, pozwalająca doświadczyć blisko miliarda różnych odcieni kolorów w trakcie użytkowania tego telewizora. Za tak bogatą paletą barw idzie również wyjątkowa głębia oraz niepowtarzalne nasycenie obrazu, którym można się cieszyć w nieskończoność w trakcie filmowych maratonów.

Nie należy zapominać jednak o pełnym podświetleniu matrycy ze strefowym wygaszaniem, głębszej czerni, większej jasności i zadziwiającym kontraście. Uzyskanie takich efektów nie byłoby jednak możliwe, gdyby nie ogromne, 10-letnie doświadczenie firmy Hisense na rynku.

Hisense 65U7HQ

Za świetną jakość obrazu, w tym przede wszystkim dużo jaśniejsze biele i najciemniejsze sceny filmowe, odpowiadają oczywiście wszystkie formaty HDR, w tym Dolby Vision HDR, HDR10+ czy HLG. Korzystając z modelu Hisense 65U7HQ nie będziecie więc mogli więcej narzekać na słabą ostrość mrocznych scen horrorów czy nieefektowne świetlne wybuchy!

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

CES 2023: Hisense ULED X, czyli nowe telewizory Ultra LED!

Chińskie przedsiębiorstwo elektroniczne Hisense, wykorzystało tegoroczne targi CES 2023 w Las Vegas do zaprezentowania nowej serii swoich produktów. Mowa o serii ULED X, czyli telewizorach Ultra LED bijących na głowę tradycyjne urządzenia.

Czytaj artykuł

Telewizor dla domowych sportowców

No dobra, ale dlaczego uważamy, że Hisense 65U7HQ jest wręcz idealnym wyborem dla miłośników oglądania sportu? Już tłumaczymy! 65-calowy telewizor od Hisense został wyposażony w matrycę 120 Hz, która zapewnia „wyjątkowo płynny i wyraźny obraz nawet w najbardziej dynamicznych akcjach i zwrotach akcji na boisku”.

Dopełnieniem jego „sportowego charakteru” jest specjalny tryb sportowy, zajmujący się analizą dynamiki i dostosowywaniem obrazu do poruszających się obiektów, za pomocą specjalnych algorytmów. Te, jak i jego pozostałe zalety, doprowadziły do tego, że Hisense 65U7HQ uzyskał tytuł oficjalnego TV na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Katar 2022!

Hisense 65U7HQ

Chińskie przedsiębiorstwo postanowiło jednak pójść o krok dalej i nie ograniczać się tylko do miłośników sportu. Ich kolejnym celem stali się bowiem miłośnicy e-sportu, czyli między innymi osoby wykorzystujące telewizory do grania w najnowsze produkcje! W osiąganiu lepszych wyników mogą pomóc wynikające z obecności HDMI 2.1 funkcje, takie jak 4k 120 Hz VRR, ALLM, eARC czy technologia AMD Freesync.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

HiSense prezentuje masę nowości na 2022 rok!

HiSense zaprezentowało na konferencji innowacyjną technologię laserową, która pojawi się w nowej serii flagowych telewizorów. Oprócz tego poznaliśmy szeroką gamę telewizorów na 2022 rok, w tym specjalne modele z okazji Mistrzostw Świata w Katarze!

Czytaj artykuł

Warto wspomnieć, że funkcja ALLM automatycznie przełącza telewizor w „tryb gry z najniższym input lagiem” już w momencie, gdy wykryje, że użytkownik uruchomił jedną z gier. FreeSync odpowiada za to za znakomitą płynność obrazu oraz synchronizację częstotliwości odświeżania.

Reklama

Co jeszcze oferuje Hisense 65U7HQ?

W telewizorze za około 4500 złotych nie zabrakło także technologii Dolby Vision™, która „przenosi widza na wyższy poziom rozrywki”. Wszystko za sprawą świetnej jakości dźwięku przestrzennego, który sprawia wrażenie, że jesteśmy w samym środku akcji.

Jeśli jesteśmy w temacie produkcji filmowych, to wstyd byłoby nie wspomnieć o tak zwanym trybie filmowca – filmmaker mode. Jest to bowiem kolejna funkcja, dzięki której oglądanie filmu czy serialu w domu może dorównać oglądaniu na sali kinowej. Tryb filmowca ukazuje nam produkcję w taki sposób, „jak stworzył go twórca, zachowując wszelkie aspekty i niuanse artystyczne”.

Hisense 65U7HQ

Ambient Light Adaptive, czyli inteligentne dostosowanie obrazu do oświetlenia w pomieszczeniu, to unikalne rozwiązanie „zasilane przez technologię Dolby Vision IQ, HDR 10+ Adaptive i autorskie algorytmy, które optymalizują ustawienie telewizora”. Dzięki tej funkcji obraz wyświetlany na telewizorze jest dopasowywany do aktualnych warunków w naszym pomieszczeniu. Warto również dodać, że za analizę scena po scenie odpowiada sztuczna inteligencja, w postaci technologii AI Picture Optimization.

Nie chcesz wstawać po pilota? Żaden problem! Hisense pomyślało nawet o tych najdrobniejszych problemach z życia codziennego. Wszystko za sprawą pilota głosowego Hands-Free, dzięki któremu „możesz sterować telewizorem za pomocą głosu i komend, kiedy pilot leży z dala od Ciebie”.

Pamiętajcie jednak, że lenistwo nigdy nie jest najlepszym możliwym wyborem, a z czasem możecie nawet zacząć żałować swojego postępowania! Co sądzicie o telewizorze Hisense 65U7HQ? Czy według Was zasługuje on na miano telewizora idealnego czy może brakuje mu jakichś funkcji do tego tytułu?

Hisense 65U7HQ został wypożyczony od producenta.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!