Apple AirDrop

AirDrop – czym jest? Jak go używać?

Słyszeliście kiedyś o funkcji AirDrop, ale nigdy nie zweryfikowaliście, czym ona w ogóle jest? W tym tekście wyjaśnimy Wam między innymi to, na jakich urządzeniach możecie ją wykorzystać, a także jak – i po co – to w ogóle robić!

Awatar Kamil Malczyk

Przy okazji przepychanek miłośników iOS, a Androida, jako największy plus urządzeń Apple wskazywany jest ekosystem stworzony przez giganta z Cuppertino. I trudno z tym jakkolwiek dyskutować, bo choć niektóre firmy również działają w tym kierunku, to Apple zdecydowanie zasługuje na ogromną pochwałę w tym konkretnym aspekcie.

Wszystkie urządzenia z ekosystemu Apple (od smartwatchy, po laptopy i komputery) są ze sobą naprawdę dobrze połączone. Dzięki temu posiadacze więcej niż jednego urządzenia tej marki mogą cieszyć się z wielu wspólnych funkcji. Jedną z nich jest właśnie AirDrop, ale… czym on w ogóle jest i jak z niego korzystać?

Czym jest AirDrop?

AirDrop to autorski system Apple, pozwalający na szybkie i bezpieczne udostępnianie plików między urządzeniami tej marki. Dzięki temu, posiadacze sprzętu od Apple nie muszą korzystać z żadnych zewnętrznych programów, aby na przykład przesłać film, zdjęcie lub jakikolwiek inny plik między swoimi urządzeniami.

Apple AirDrop
źródło: Macworld

Warto jednak pamiętać, że jest to funkcja przesyłania bezprzewodowego, więc aby wszystko działało poprawnie, oba urządzenia muszą znaleźć się jak najbliżej siebie. Co ciekawe, podobna opcja jest dostępna dla posiadaczy urządzeń z Androidem i Windowsem„Udostępnianie w pobliżu”.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak przenieść dane z telefonu na telefon skutecznie? Poradnik

Jak przenieść dane ze starego telefonu na nowy? Takie pytanie może pojawić się w Twojej głowie po zakupie nowego smartfona lub w momencie awarii używanego modelu. Pokażemy Ci jak wykonać migrację danych na nowego smartfona.

Czytaj artykuł

Kto i jak może korzystać z tej funkcji?

Jak już zapewne wiecie, funkcja bezprzewodowego przesyłania plików od Apple działa przede wszystkim na urządzeniach tej właśnie marki. W związku z tym możecie korzystać z tego udogodnienia na smartfonach iPhone, tabletach iPad, laptopach MacBook i komputerach stacjonarnych iMac, które obsługują taką możliwość.

AirDrop na urządzeniach Apple

Najważniejszym warunkiem do spełnienia, oprócz obecności dwóch urządzeń w swoim pobliżu, jest ustawienie odbierania plików od wszystkich nadawców, kontaktów lub tylko swoich urządzeń. Dzięki temu możemy wybrać, od kogo chcemy przyjmować pliki, a także zabezpieczyć się przed ewentualnymi zagrożeniami.

W tym momencie na wybrane przez nas urządzenie zostanie wysłany monit o próbie przesłania pliku za pomocą funkcji AirDrop. Tym samym poinformowany użytkownik otrzymuje możliwość przyjęcia lub odrzucenia transferu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jak udostępnić Internet z telefonu? – Prosty Poradnik

Czy zastanawiałeś się, jak udostępnić Internet z telefonu na inne urządzenia? Istnieje kilka prostych metod, które pozwolą Ci dzielić się siecią. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku jak to zrobić niezależnie, czy używasz Androida czy iOS-a.

Czytaj artykuł

AirDrop vs Bluetooth?

W internecie możecie natknąć się na porównania, w których użytkownicy będą próbowali udowodnić Wam, że funkcja Apple jest lepsza od Bluetootha lub odwrotnie. Warto jednak wiedzieć, że takie porównania są całkowicie bezsensowne! Co łączy obie funkcje, jakie są między nimi różnice i czemu nie powinniśmy ich porównywać?

AirDrop vs Bluetooth
źródło: Asurion

Przede wszystkim: nie powinniśmy porównywać AirDropa do Bluetootha i odwrotnie, bowiem funkcja Apple – oprócz Wi-Fi – wykorzystuje do działania właśnie połączenia Bluetooth. Mimo tego, przynajmniej oficjalnie, AirDrop działa tylko na urządzeniach Apple, gdy Bluetooth jest zdecydowanie bardziej uniwersalny.

Oprócz kwestii bezpieczeństwa czy osobistych preferencji użytkowania, różnic możemy się także doszukać w kontekście funkcjonalności i kontroli nad udostępnianiem. O ile w przypadku BT otwieramy się na „wszystkich” użytkowników, tak w AD możemy bardzo wąsko ograniczyć potencjalnych nadawców i odbiorców.

Korzystaliście kiedykolwiek z funkcji bezprzewodowego przesyłania plików od Apple? Jeśli tak, to jak według Was wypada ona na tle Bluetootha?

ŹRÓDŁO: opracowanie własne, miniaturka – Tom’s Guide

Awatar Kamil Malczyk

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.