Do
góry
7e28cf451e85405e56cc9af4d247e93e14f0ac1c

Mate 30 Pro | Oficjalna Polska premiera już w przyszłym tygodniu!

Premiera tegorocznych flagowców z serii Mate of firmy Huawei odbyła się początkowo jedynie w Chinach, a dokładniej w Shenzhen. Wszystko za sprawą Usług Google, które nie zagościły na nowych smartfonach. W związku z ich brakiem trwały spekulacje czy w ogóle pojawią się gdzieś poza Chinami.

Nutkę nadziei dała oficjalna Europejska premiera w Madrycie, na początku listopada. Teraz jednak Huawei zapowiedział oficjalną premierę nad Wisłą, a ta ma mieć miejsce już 6 Grudnia. Na temat modelu Mate 30 pro, który trafi do oficjalnej dystrybucji w naszym kraju powiedziano już wszystko. Jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie smartfonów z aparatem górującym w zestawieniu DxOMark i flagowym układem Kirin 990 może zachwycić wielu. Do tego dochodzi jeszcze zaokrąglony ekran OLED, 6.53-cala, Face ID, czytnik linii papilarnych w ekranie czy bateria o pojemności 4500 mAh i ładowaniu 40W. 

➡ Huawei Mate 20 Pro

Pomimo że jest to swego rodzaju cudo mobilnej technologii to konflikt Chin z USA skutecznie blokował ekspansję tego smartfona. Do teraz… Huawei zdecydował się wprowadzić model Mate 30 Pro pozbawiony certyfikacji Google, ich miejsce zajmą dumnie nazwane Huawei Mobile Services. 

Oznacza to między innymi brak Sklepu Play, Google Maps czy Google Pay, systemów do których polacy już zdążyli przywyknąć i oczekują, że pojawią się w ich nowym smartfonie. Brak tych aplikacji, które dla wielu już stały się integralną częścią Androida zdaje się przekreślać Mate 30 Pro w Europie. Jednak zdanie Huawei wcale nie musi tak być, Najpotężniejszy smartfon w portfolio firmy w połączeniu z autorskimi usługami mobilnymi i Huawei AppGallery ma się stać nową wizytówką. 

Ma za zadanie także pokazać użytkownikom możliwości autorskiego systemu. Czy tak się faktycznie stanie, o tym przekonamy się już za niespełna tydzień. Dokładnie 6 grudnia ma się odbyć oficjalna Polska premiera tego smartfona. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!