LG OLED Easel

Nowości od LG na 2023 rok!

Rok 2023 to lista kolejnych – zdecydowanie wartych uwagi – nowości od południowokoreańskiego LG! Na zainteresowanych czekają przede wszystkim telewizory o rewolucyjnym designie, ale także głośniki premium o znakomitej jakości!

LG OLED Objet – kolekcja lifestylowych telewizorów

Wspomniana kolekcja to efekt współpracy LG Electronics z holenderską marką Moooi, w ramach której powstały „stylowe, nowoczesne rozwiązania do mieszkania”. Mowa o telewizorach OLED Easel (65Art90) i Posé (LX1), zaprezentowanych w trakcie Milan Design Week.

Jak możemy przeczytać z oświadczenia południowokoreańskiego producenta, kolekcja LG OLED Objet reprezentuje „nowy, ekscytujący kierunek w dziedzinie telewizorów”. Ma on wzmocnić „coraz większą renomę firmy LG jako wiodącego innowatora w dziedzinie stylu życia”.

LG OLED Objet – Easel (źródło: LG NEWS)

Nazwa modelu Easel (tłum. sztaluga) nie wzięła się znikąd, bowiem wspomniany telewizor swoim kształtem przypomina… 65-calową sztalugę. Oprócz samego rewolucyjnego designu, model ten wyposażono w ruchomą osłonę z tkaniny, którą można sterować za pomocą pilota do telewizora.

Widok Line View przesuwa osłonę do góry – jednocześnie redukując widoczny obszar ekranu – a w jego miejsce pojawiają się przydatne funkcje jak zegar, kalendarz czy odtwarzacz audio. Model ten oczywiście wykorzystuje technologię LG OLED evo, która – w połączeniu z procesorem sztucznej inteligencji α9 5 – zapewnia „doskonałą wyrazistość, szczegółowość, kontrast i kolory”.  

LG OLED Objet – Posé (źródło: LG NEWS)

Drugim przedstawicielem serii OLED Objet jest model kryjący się pod nazwą Posé, dostępny w wersji 55-, 48- i 42-calowej. Charakteryzuje się „smukłą i elegancką konstrukcją”, a beżowy kolor i zaokrąglone krawędzie sprawiają, że wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki!

Należy docenić również obecny system zarządzania kablami, dzięki któremu przewody już nigdy nie będą pałętały się po podłodze! Podobnie jak w modelu Easel, w Posé również wykorzystano technologię OLED EVO, która – niezależnie od okoliczności – zapewnia doskonałą jakość obrazu.

LG OLED Flex – pierwszy na świecie 42-calowy telewizor z wyginanym ekranem

LG OLED Flex to kolejny telewizor, który znalazł się na liście nowości od LG. Podobnie jednak jak modele Easel czy Posé, Flex również nie jest zwykłym telewizorem. W tym przypadku mówimy o modelu LG OLED Flex (LX3), będącym pierwszym na świecie, 42-calowym telewizorem z wyginanym ekranem OLED!

LG OLED Flex (źródło: LG NEWS)

Warto pamiętać jednak o różnicy występującej między telewizorem zakrzywionym, a wyginanym, jakim jest właśnie wspominany Flex. Wyświetlacz ten można regulować „w zakresie od całkowicie płaskiego do mocno zakrzywionego (900R)” za pomocą dostępnych 20 ustawień optymalnych krzywizn.

Wszystko to jest możliwe dzięki opracowanej przez LG technologii OLED, „opartej na samoświecących pikselach”. LG zrezygnowało bowiem ze stosowania podświetlania, które do tej pory wykorzystywano w klasycznych telewizorach LCD. LX3 charakteryzuje się także „nieskończonym kontrastem, głęboką czernią, wysoką precyzją oddawania barw”, a także niskim czasem reakcji.

Flex wyposażony jest w technologie ochrony oczu, dzięki której – nawet po najdłuższych sesjach gamingowych – będziecie mogli zapomnieć o zmęczeniu. W zapewnieniu idealnych wrażeń w trakcie rozgrywki pomoże szereg dostępnych cech i funkcji, takich jak chociażby rozmiar obrazu na ekranie. Dzięki temu – zgodnie z upodobaniami w danym tytule – będziemy mogli wykorzystać taką część ekranu, jaką tylko sobie wymarzymy!

Telewizor obsługujący technologię Dolby Vision w 4K 120 Hz pozwala również na jednoczesne oglądanie treści z dwóch różnych źródeł. W LG OLED Flex miejsce znalazły również dobre głośniki i wbudowane mikrofony, a w razie potrzeby istnieje również możliwość regulacji wysokości tego telewizora!

ŹRÓDŁO: LG OLED Objet, LG OLED Flex

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!