Do
góry

Motorola Edge S już 26 stycznia!

W zeszłym roku zadebiutowała nowa flagowa seria urządzeń od Motoroli, teraz firma idzie za ciosem i chce zaprezentować model Motorola Edge S!

O samych smartfonach jak dotąd jeszcze niewiele wiadomo. Jednak zważając na nazewnictwo możemy się spodziewać, że zaoferują wiele cech wspólnych z zeszłorocznymi modelami. Choć i to nie jest pewne, a sama Motorola może nas mile zaskoczyć już za niespełna tydzień. Niektórzy sugerują jednak, że nowa Motorola Edge S to znany z przecieków inny smartfon tego producenta kryjący się pod nazwą kodową Nio.

Potężny procesor

Nie uprzedzajmy jednak faktów, ponieważ wygląd nowego smartfona tego chińskiego producenta wciąż nie jest nam znany. Mamy natomiast kilka interesujących szczegółów dotyczących specyfikacji. Na pokładzie modelu Edge S pojawi się procesor Snapdragon 870, który ma być taktowany zegarem aż 3.2 GHz. Procesory z tak wysokimi zegarami to domena komputerów osobistych i to tych z wyższej półki cenowej. Qualcomm pokazuje jednak, że i układy mobilne stać na więcej.

Sam Snapdragon 870 to doskonale już znany układ z nieco podkręconymi zegarami. Sama architektura jest właściwie identyczna, co w przypadku modelu 865+. Niemniej zaszło wewnątrz kilka istotnych zmian. Ale największą poza oczywistym podniesieniem częstotliwości pracy jest integracja modemu 5G. Ubiegłoroczne flagowe smartfony, nawet te wyposażone w procesory Snapdragon 865+ musiały taki modem mieć wlutowany osobno na płycie głównej.

W przypadku nowej Motoroli oraz procesora Snapdragon 870 coś takiego nie będzie miało miejsca. Qualcomm znalazł dość miejsca, by z układem procesora zespolić modem X55, dzięki czemu całość będzie znacznie bardziej energooszczędna. Pozostała część specyfikacji czy też układy zintegrowane z procesorem pozostały bez większych zmian.

Premiera już za chwilę!

I to dosłownie, Motorola podzieliła się informacją o premierze tego smartfona zaledwie wczoraj. A dzień, kiedy mamy zobaczyć nowego flagowca został ustalony na 26 stycznia tego roku. Motorola Edge S skrywa przed nami jeszcze wiele tajemnic. Plotki mówią o ekranie o przekątnej 6.7-cala oraz bardzo nietypowym odświeżaniu wynoszącym 105 Hz. Natomiast główny aparat tego modelu ma mieć matrycę o rozdzielczości 64 Mpix, ale na potwierdzenie tych i innych plotek będziemy musieli poczekać już niespełna tydzień.

Źródła: GSMArena #1, #2

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!