Zastanawialiście się kiedyś, co tak naprawdę leci w telewizorze w ulubionym filmie czy serialu? Są to prawdziwie programy, a może treści nagrane specjalnie na potrzeby tej konkretnej produkcji? Wiele z tych filmów stało się już ikonami i choć nie można ich nigdzie obejrzeć, to żyją w świadomości najwierniejszych fanów wielkich produkcji. Takie seriale jak wcześniej wspomniany Bojack Horseman czy Rick and Morty są wręcz napakowane produkcjami, które jeszcze bawią się konwencją. Jednak to nie jedyne przykłady.
Ikony nieprawdziwych produkcji
Wśród całkiem pokaźnej, jak na ten moment, biblioteki ponad 400 filmów i seriali znajdziecie prawdziwe perełki. Od takich klasyków jak „Angels with Filthy Souls” i kontynuacji znanej z serii filmów o Kevinie, który na święta zostawał w domu, przez produkcje serialowe z kreskówek jak Rick & Morty, South Park czy The Simpsons, a kończąc na kiczowatych przeróbkach ikonicznych horrorów, pokroju „Stab”.
Całość ubrano w otoczkę, która nie będę tutaj ukrywać przypomina serwis streamingowy. Co prawda nie macie możliwości odtworzenia tych ikonicznych produkcji, ale nie wszystko stracone. Po kliknięciu w dowolny tytuł waszym oczom ukaże się dedykowane okno, niczym na prawdziwym Netflixie. Tam znajdziecie informacje o obsadzie, krótki opis czy w końcu tytuł, w którym ta produkcja się znalazła. Nie znajdziecie tam niestety odnośników do konkretnych filmów, ale kto wie… Może będzie to następna funkcja, jaką doda autorka do nowopowstałej strony.
Wiki w cosplayu
Za pomysł i wykonanie odpowiada w zasadzie jedna osoba, a konkretniej Lynn Fisher, która zawodowo zajmuje się tworzeniem stron internetowych. Jak sama pisze, cały projekt to nic innego jak klasyczna strona wiki w cosplayu platformy stramingowej. Jest w tym, w końcu całkiem sporo racji, na stronie znalazły się wszystkie najważniejsze elementy, dla standardowej strony wiki. Jednak całość podano w estetyczny, ale przede wszystkim przejrzysty sposób.
Autorka już teraz bombardowana jest wiadomościami i sugestiami dotyczącymi strony. Możemy być pewni, że w najbliższym czasie Nestflix będzie jeszcze aktywnie wspierany czy rozbudowywany o nowe funkcje. Jednocześnie, jeżeli nie znaleźliście tam jakiejś ikonicznej produkcji, to nic straconego. Na stronie znalazła się zakładka Contribute, gdzie możecie wpisać wszystkie dane dotyczące nieprawdziwego filmu. A jeżeli natkniecie się na jakiś błąd, to możecie go zgłosić klasycznie na githubie.
Tylko geeka na to stać
Sam pomysł czy wykonanie takiej strony jak Nestflix pokazuje nie tylko jak wiele filmów, seriali czy nieprawdziwych sequeli istnieje w świecie współczesnej kinematografii. Dzięki odpowiedniej oprawie graficznej nawet takie kilkunastosekundowe produkcje czy składające się z urywków seriale zdają się być żywcem wyjęte z prawdziwych platform streamingowych.
Jednocześnie to wszystko nie byłoby możliwe, bez odpowiedniej ilości czasu i zaangażowania samej Lynn Fisher, która w większości sama stworzyła tę niemałą bibliotekę.
Dodaj komentarz