Sony prezentuje nowe aparaty bezlusterkowe APS-C

Właśnie dziś w Kopenhadze firm Sony ogłosiła zupełnie nowe aparaty bezlusterkowe z serii α ™ (Alpha ™ ) z matrycą APS-C. Zapowiedziane zostały dwa nowe modele α6600 i α6100, obydwa łączą w sobie niewielkie wymiary i wagę z zaawansowaną technologią, nad którą w pocie czoła pracuje Sony.

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Właśnie dziś w Kopenhadze firm Sony ogłosiła zupełnie nowe aparaty bezlusterkowe z serii α (Alpha ) z matrycą APS-C. Zapowiedziane zostały dwa nowe modele α6600 i α6100, obydwa łączą w sobie niewielkie wymiary i wagę z zaawansowaną technologią, nad którą w pocie czoła pracuje Sony.

Najnowsze modele zostały oparte na trzech głównych filarach. Pierwszym z nich jest matryca o rozdzielczości 24.2 Mpix, oparta jest na przetworniku Exmor CMOS. Drugim filarem jest najnowszy model procesora obrazu BIONZ X. Ostatnia cecha, która jest wymieniana jako kluczowa to układ o dużej integracji, który jest stosowany między innymi w pełnoklatkowych aparatach od Sony. To właśnie to połączenie ma odpowiadać za kompleksowe poprawienie jakości zarówno przy fotografowaniu jak i filmowaniu.

Promocje na Smartfony!
Sprawdź ceny aparatów Sony

Dodatkowo obydwa modele zostały wyposażone w bardzo szybki system AF, według obietnic Sony ma on ustawić ostrość w zaledwie 0.02 sekundy. Wszystko to za sprawą 425 pól umieszczonych w płaszczyźnie ogniskowej. Dla AF zastosowanego w nowych aparatach od Sony nie mają znaczenia także warunki oświetleniowe. Wyposażone są także w najnowocześniejszy system śledzenia w czasie rzeczywistym, który korzysta z dobrodziejstw algorytmów jak i sztucznej inteligencji.

— Nasza strategia „jedno mocowanie”, mająca na celu stały rozwój systemu mocowania typu E oraz aparatów i obiektywów w pełni dostosowanych do formatu pełnoklatkowego i APS-C, pozwala nam oferować najszerszy wachlarz atrakcyjnych produktów, spośród których klienci wybiorą narzędzia najlepiej spełniające ich potrzeby — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. 

Sony podkreśla, że nowe bezlusterkowce zostały stworzone z dbałością o najmniejsze szczegóły, jednocześnie są swoistą odpowiedzią na potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Wśród zmian znalazły się między innymi:

  • Lepsze odwzorowanie kolorów: algorytmy zapożyczone z modeli pełnoklatkowych zapewniają naturalną reprodukcję barw, zwłaszcza odcieni karnacji
  • Wewnętrzny zapis filmów 4K o wysokiej rozdzielczości: indywidualny odczyt wszystkich pikseli w trybie Super 35mm i przesyłanie nagrań do smartfona za pomocą aplikacji Imaging Edge Mobile
  • Funkcja nagrywania interwałowego do tworzenia animacji poklatkowych

Szczegółowa specyfikacji obydwu modeli już jest dostępna między innymi na oficjalnej stronie Sony, jeżeli jesteście nią zainteresowani kliknijcie poniżej:

Jednak to nie wszystko co pokazało Sony podczas najnowszej premiery pokazane zostały także dwa obiektywy z mocowaniem typu E. Obydwa obiektywy należą do rodziny G Lens, pierwszy z nich to standardowy zmiennoogniskowy obiektyw E 16-55 mm F2.8 G. Drugi natomiast to zmiennoogniskowy superteleobiektyw E 70-350 mm F4.5-6.3 G OSS. Jak już wcześniej wspominałem, zbudowane są w oparciu o mocowanie typu E i przeznaczone do korpusów z przetwornikiem obrazu APS-C, czyli dokładnie takich jak nowo zaprezentowane aparaty.

— Intensywnie rozwijamy gamę produktów z mocowaniem typu E, zarówno pełnoklatkowych, jak i APS-C — mówi Yann Salmon Legagneur, dyrektor ds. marketingu produktu w dziale Digital Imaging Sony Europe. 

Promocje na Smartfony!
Sprawdź ceny aparatów Sony

Sony obecnie w swojej ofercie z mocowaniem typu E ma aż 54 różnych obiektywów. A sama oferta wciąż jest prężnie rozwijana by dopasować się do wymagań użytkowników z całego świata. Jeżeli interesuje was więcej szczegółów dotyczących nowych aparatów i obiektywów od Sony jak i opinia prawdziwego eksperta to wyczekujcie relacji Alo prosto z Kopenhagi, która już jutro pojawi się na naszym kanale YouTube jak i w aktualizacji tego wpisu.

źródło: Informacja prasowa

Awatar Ziemowit Wiśniewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.