Sony XR A95L

Wyjątkowy telewizor Sony XR A95L zmierza do Polski. Co potrafi i ile trzeba za niego zapłacić?

Czy Sony XR A95L to wymarzony telewizor wszystkich kinomaniaków i zaciętych graczy? Flagowy model Sony zdecydowanie może walczyć o ten zaszczytny tytuł, ale za tym wszystkim idzie również… bardzo wysoka cena.

Sony zaprezentował właśnie serię iście flagowych telewizorów XR A95L, które już niedługo trafią na półki sklepowe w Polsce!

Nowe modele oferują wyjątkowe przeżycie zarówno w kontekście obrazu, dźwięku, jak i dodatkowych funkcji na przykład dla graczy!

Sony dotrzymuje obietnicy

Pod koniec marca tego roku informowaliśmy Was o telewizorowych nowościach, które Sony zaplanowało na 2023 rok. W tym dłuższym tekście pokrótce opisaliśmy Wam wszystkie cztery modele z serii Sony BRAVIA XR, które już w tym roku miały trafić na sklepowe półki w całej Polsce.

źródło: Sony

Wszystkie miały ze sobą wiele wspólnego, jak na przykład procesory, których zadaniem jest eksportowanie tego, co najważniejsze i przedstawianie tego w danej chwili na ekranie telewizora. Każdy z nich miał również kilka różnic, które miały pomóc w ostatecznym wyborze, który model najbardziej nas interesuje.

Oprócz tak oczywistych, jak rozmiar ekranu, jasność, czy inne podstawowe statystyki, pojawiły się różne technologiczne smaczki. Jednym z nich jest BRAVIA CAM (moduł, który określa odległość między człowiekiem a telewizorem i na jego podstawie koryguje np. jasność obrazu), która pojawiła się tylko w modelu XR A95L.

Co tak naprawdę oferuje Sony XR A95L?

Zgodnie z zapowiedziami z początku roku, Sony powoli zaczął wprowadzać kolejne modele na polski rynek. Tym razem padło na telewizor Sony XR A95L, dostępny w 3 wariantach rozmiarowych: 55, 65 oraz 77 cali.

źródło: Sony

Każdy z nich wyposażony został w panel QL-OLED, czyli „emisyjną matrycę organiczną z warstwą kropek kwantowych”. Takie połączenie zapewnia jednoczesny dostęp do funkcjonalności ekranów OLED, jak i telewizorów opartych na technice kropek kwantowych.

Mowa tutaj więc między innymi o bardzo dobrym kontraście kolorów i wyjątkowej czerni, ale też niewyobrażalnie szerokiej palecie barw, jaką XR A95L jest w stanie wyemitować na swoim ekranie.

Po co procesor w telewizorze?

Jak wspominaliśmy wcześniej (i w poprzednim tekście na temat telewizorów od Sony), w modelach Sony XR A95L znalazł się procesor Sony Cognitive Processor XR.

źródło: YouTube – Sony Electronics

Obecność procesora w telewizorach od Sony zapewnia przede wszystkim znaczącą poprawę jakości obrazu czy inteligentną analizę ruchu.

Za pośrednictwem algorytmicznych rozwiązań telewizor jest w stanie dosłownie „dopasować się do otoczenia”, regulując na przykład obraz w zależności od tego, jak daleko się znajdujemy.

Dźwięk płynie stąd, skąd powinien

Sony XR A95L zapewnia również wyjątkową jakość dźwięku, a na niezapomniane doznania wpływa technologia Acoustic Surface Audio+. Dzięki niej, „dźwięk dobiega z właściwego miejsca na scenie”.

źródło: Sony

Jak wspomina Sony, wrażenie to jest „znacznie bardziej intensywne niż w przypadku standardowych telewizorów, w których źródło dźwięku znajduje się z tyłu, za ekranem”.  

źródło: Sony

Pozostając przy dodatkowych technologiach, to XR Surround generuje na przykład „wirtualny efekt w dźwięku z samych głośników telewizora” a Voice Zoom 2 „wykrywa głos, analizuje go i poprawia słyszalność”.

Niestety wszystko ma swoją cenę

Choć wszystkie omówione przez nas funkcje są jedynie kroplą w morzu możliwości telewizorów z serii Sony XR A95L, to trzeba również brać pod uwagę, że za te wszystkie dodatki trzeba wyłożyć pokaźną sumę.

źródło: Sony

Przechodząc jednak do konkretów, najnowsze telewizory Sony, które właśnie zostały zaprezentowane w Polsce, nie są jeszcze dostępne w regularnej sprzedaży. Estymowana cena urządzeń z serii XR A95L wynosi odpowiednio: około 15 000 zł za 55 cali, około 18 000 zł za 65 cali i około 26 000 zł za 77 cali!

Czy seria Sony XR A95L Was do siebie zachęca, czy jednak nie macie aż tak wysokich wymagań cod telewizorów? Co uważacie o ich cenach?

ŹRÓDŁO: informacja prasowa Sony

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!