To koniec głośnika HomePod od Apple!

To koniec głośnika HomePod od Apple!

To już pewne! Apple HomePod nie będzie dostępny w oficjalnej sprzedaży, firma oficjalnie zdecydowała się na zakończenie produkcji.

Wieść jaka obiegła dziś świat może być dla niektórych osób zaskoczeniem. Jeszcze w czwartek zachodnie media informowały o brakach na oficjalnej stronie Apple. Chodziło o głośnik HomePod w wersji Space Gray. Wtedy taki stan rzeczy był tłumaczony brakami magazynowymi i to jedynie krótkotrwała niedogodność.

Reklama

To nie był najlepszy głośnik

apple homepod

Pierwsza wersja HomePoda nigdy nie stała się takim sukcesem, jakiego chciałby Apple dla swojego smart głośnika. Początkowo był nie tylko drogi, ale i trudno dostępny. Premierowa cena była ustalona na 349 $, ale z czasem została obniżona do poziomu 299 $. Jednak wciąż nie był to pierwszy gadżet na zakupowej liście wielu osób. Nie bez powodu w sieci pojawiały się plotki, że ten konkretny produkt w portfolio Apple nie sprzedaje się za dobrze.

Całej sytuacji nie pomagała także dostępność, w końcu Apple HomePod był osiągalny na zaledwie kilku światowych rynkach. I tak zakup HomePoda w Polsce wiązał się z wyjazdami do niemieckich Apple Store’ów lub kosztownym zamawianiem online przez pośredników. Z czasem ta sytuacja się poprawiła, ale o oficjalnej dystrybucji możemy co najwyżej pomarzyć – przynajmniej na ten moment.

Reklama

Apple stawia na mini

apple homepod mini

Sytuacja znacząco się zmieniła, kiedy Apple jesienią ubiegłego roku pokazał wersję mini swojego głośnika. Nowy odmieniony HomePod w miniaturowym wydaniu stał się hitem właściwie od razu. Wielu osobom znacznie bardziej odpowiadały mniejsze wymiary i zdecydowanie niższa cena wersji mini. Zwłaszcza, że dzielił z większym bratem praktycznie te same technologie oraz kilka nowych i kosztuje przy tym 3 razy mniej, bo tylko 99 $.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

iPhone 12 już jest! To najlepszy smartfon 2020 roku!

Tegoroczna premiera, choć z lekkim opóźnieniem przyniosła nam długo wyczekiwane smartfony z serii iPhone 12.

Czytaj artykuł

Apple oczywiście nie pochwalił się żadnymi konkretnymi liczbami. Jednak wnioskując po ich decyzji możemy śmiało założyć, że premiera wersji mini niejako zabiła klasycznego HomePoda. Gigant z Cupertino swoje oficjalne stanowisko przesłał redakcji TechCrunch, a brzmiało ono następująco:

HomePod mini stał się hitem od debiutu zeszłej jesieni, oferując klientom niesamowity dźwięk, inteligentnego asystenta i sterowanie domem za jedyne 99 USD. Koncentrujemy nasze wysiłki na HomePod mini. Jednocześnie wycofujemy oryginalny HomePod, będzie on wciąż dostępny do wyczerpania zapasów w sklepie internetowym Apple, sklepach detalicznych Apple i u autoryzowanych sprzedawców Apple. Apple zapewni klientom HomePod aktualizacje oprogramowania oraz serwis i wsparcie w ramach usługi Apple Care.

Zatem, jeżeli ktokolwiek z Was ostrzył sobie zęby na klasycznego HomePoda, to teraz jest ostatnia okazja by kupić go z pierwszej ręki. Te wciąż są dostępne u autoryzowanych resellerów Apple, ale musicie się pospieszyć, bo nie minie wiele czasu zanim całkowicie się wyprzedadzą.

Źródła: The Verge, TechCrunch

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!