1/4 Polaków używa TikToka. Jest się z czego cieszyć?

1/4 Polaków używa TikToka. Jest się z czego cieszyć?

TikTok to nadal jedna z najpopularniejszych platform społecznościowych. W tym roku miał łącznie ok. 1,677 miliarda użytkowników. Do rozwoju platformy przyczyniła się m.in. pandemia Covid-19, która zmusiła ludzi do poszukiwania rozrywki w Internecie. 

Na całym świecie tytułowa platforma ma 1,677 miliarda użytkowników.

W Polsce obecnie 10,6 miliona osób jest aktywnych na TikToku.

62 procent użytkowników korzystają z medium, by odkryć coś nowego – pasje, artystów czy trendy.

Do popularności TikToka cegiełkę przyłożyła pandemia Covid-19, która zmusiła ludzi do poszukiwania rozrywki w Internecie.

70 procent internautów na platformie uważa, że ma realny wpływ na rzeczywistość.

Ponad połowa użytkowników w Polsce szuka treści na TikToku, by poprawić sobie humor lub szuka odskoczni.

Reklama

TikTok idealnie wpasował się w rosnące zainteresowanie krótszymi formami filmowymi i spadające skupienie uwagi przeciętnego internauty. Teraz po raz pierwszy platforma ogłasza miesięczną liczbę użytkowników w naszym kraju. Okazuje się, że obecnie aż 10,6 miliona Polaków jest aktywnych na TikToku – jest to ponad ¼ obywateli naszego kraju!

W krótkim czasie, bo w ciągu zaledwie trzech lat, powstała tam silna i oryginalna społeczność. Internauci, nie tylko polscy, używają tego medium, by nie tylko dzielić się ciekawymi treściami, ale i odkrywać nowych artystów, popularyzować pewne trendy czy rozwijać biznesy. Dzięki temu nie tylko mają kontakt z rzeczywistością, ale i mogą ją kreować. Aż 62 procent użytkowników odwiedza platformę, by odkryć coś nowego. Przyczynia się to do wzrostu popularności niektórych tiktokerów, zainteresowań czy zachowań.

Popularność TikToka została ciężko przez samą platformę wypracowana. Podczas pandemii Covid-19 skupiła ona różne osoby, które stworzyły wyjątkową grupę wsparcia i wymiany pomysłów. Dla wielu medium stało się bezpiecznym i przyjaznym miejscem w niestabilnych czasach. Ucieczka do świata wirtualnego pozwoliła internautom zająć czymś myśli – poznać ciekawe osoby, odkryć nowe pasje oraz nauczyć się mnóstwa rzeczy, na które wcześniej nie mieli czasu

Źródło grafiki: tvn24.pl.

Ta chwilowa potrzeba oderwania się od rzeczywistości ewidentnie nie minęła – platforma nadal jest w czołówce serwisów społecznościowych. W 2023 roku medium liczy sobie 1,677 miliarda użytkowników na całym świecie. Sam TikTok ciągle się rozwija i próbuje dogonić zmieniającą się modę. Poprzez wprowadzanie różnych innowacji dostosowuje się do płynnego krajobrazu Internetu i pozwala narzędziu ewoluować. I to, jak dotąd, z pozytywnym skutkiem.

Sama społeczność TikToka jest grupą specyficzną. W Europie serwis liczy sobie 150 milionów osób, a w samej Polsce, jak już wspomniałam – 10,6 miliona internautów. Dzięki tak ogromnej liczbie użytkowników skupionych w jednym miejscu tematy i moda ze świata realnego przenikają do cyfrowego – ale i odwrotnie. Ileż to razy bowiem widzieliśmy materiały z TikToka na Instagramie, Whatsappie, Facebooku czy innej platformie. Poprzez sieciowość i wirusowość kontentu chińskie medium dociera nawet do tych osób, które nie są jego członkami. Dlatego też aż 70 procent użytkowników TikToka wierzy, że materiały przez nich udostępniane mają realny wpływ na kulturę świata rzeczywistego

TikTok to platforma dostępna globalnie, jednak lokalnie przejawia różne dominujące trendy. W Polsce najbardziej popularne obecnie hasztagi to #booktokpolska, #macierzyństwo, #siłownia oraz #rolnictwo. Wspólnym tematem dla wielu użytkowników jest rozrywka. Aż 61 procent polskich internautów odwiedza TikToka w poszukiwaniu odskoczni, a 63 procent po to, by polepszyć stan swojego samopoczucia. Z kolei 43 procent używa aplikacji w celu odkrywania nowych treści. Jednym z głównych nurtów jest oczywiście muzyka i nowi artyści, ale nie tylko. W ostatnich miesiącach popularne są również tematy naukowe: #EduTok, #science czy #TikToktaughtMe.  

Źródło grafiki: wirtualnemedia.pl.

Jak podkreślają użytkownicy, popularność TikToka bierze się m.in. stąd, iż jest to skrawek Internetu praktycznie dla każdego. 75 procent pytanych internautów określiło platformę jako miejsce swobodnej ekspresji. Dla tiktokerów ważne jest to, co chcesz przekazać – nie to, kim jesteś. Samo medium wspiera kreatywność swoich użytkowników – dość niedawno uruchomiło Creator Center, czyli zespół narzędzi wspierających zarządzanie treściami.

Każdy ma swoją opinię na temat TikToka – oczywiście, jak zwykle – jedni są za, a inni są przeciw. Nie wszyscy darzą go zaufaniem, jednak trzeba przyznać, że liczby użytkowników z niego korzystających robią wrażenie. Sama platforma nieustannie pracuje nad sobą, by przekonać malkontentów. Obecnie TikTok działa m.in. z Unią Europejską, by implementować nowe standardy bezpieczeństwa przesyłanych danych. Czy to wystarczy, aby dalej być na topie? A może by być na topie, wystarczy tylko być sobą, tak jak teraz? 

Źródło: Stories.prowly.com

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!