Do
góry

Apple One już w Polsce – Ceny powalają!

Usługa Apple One została zaprezentowana przy okazji iPhoneów z serii 12. Teraz trafiła ona także na teren naszego kraju, jednak czy warto?

Nowa usługa subskrypcyjna w ofercie Apple to bardziej przepustka zawierająca inne usługi tej firmy. Jeden duży pakiet wszystkich oferowanych przez nich w danym rejonie usług. No właśnie, w Polsce w takiej przepustce znalazły się 4 oferowane usługi. W pełnej wersji, czyli tej amerykańskiej, Apple One skupia aż 6 usług. Niestety zabrakło u nas w kraju dwóch usług, w tym jednej zapowiadającej się naprawdę interesująco.

Apple One

Mowa o Apple News+ oraz Fitness+. Pierwsza miała swoją premierę już jakiś czas temu i oferuje dostęp do wielu zagranicznych magazynów w wygodnej formie. Z kolei Fitness+ został pokazany w tym roku, dokładnie 15 września obok nowych smartfonów i oczywiście szóstej serii Apple Watcha. Taka usługa będzie najpewniej jedną z najpopularniejszych w związku z cały czas napiętą sytuacją na świecie.

Apple One w Polsce

Ich jednak w naszym kraju zabraknie, a co znalazło się w polskim Apple One? Zanim jednak o samych usługach warto zająć się tematem pakietów. Apple postawiło tutaj jak zresztą zawsze na prostotę. Do wyboru macie dwa pakiety. Pierwszy podstawowy „Dla Ciebie”, drugi nieco droższy „Dla Rodziny”, z którego możecie korzystać łącznie w 6 osób. Subskrypcja dla jednej osoby to wydatek rzędu 24.99 zł na miesiąc. Wersja rodzinna kosztuje 39.99 zł za miesiąc.

Apple One

iCloud

Najbardziej podstawowym jest oczywiście iCloud, czyli usługa przechowywania danych. W przypadku użytkowników iPhoneów, gdzie nie ma możliwości rozbudowy pamięci wbudowanej, jest to swojego rodzaju podstawowa usługa. Nie wszyscy jednak są fanami przechowywania swoich danych na jakiś serwerach. O ile inne usługi nie różnią się w zależności od wybranego abonamentu, to w przypadku iCloud sytuacja wygląda inaczej.

Pakiet dla jednej osoby zaoferuje Wam 50 GB miejsca na dysku. Z kolei subskrypcja rodzinna to już 200 GB. Jeżeli chcielibyście zakupić taki pakiet pamięci musielibyście wydać kolejno 3,99 zł i 11,99 zł na miesiąc.

Apple Music

Dalej jest Apple Music, czyli usługa doskonale znana wszystkim użytkownikom sprzętów Apple. To właśnie ta aplikacja staje w szranki z największymi gigantami rynku streamingu muzyki, czyli Spotify, Tidalem czy YouTube Music. W swoich zasobach mają ponad 70 mln utworów muzycznych wielkich i małych wykonawców. Osobno ta usługa kosztuje 19.99 zł za pakiet indywidualny oraz 29.99 zł za opcję rodzinną. Oczywiście w obydwu przypadkach jest to opłata miesięczna.

Apple TV+

Apple One

Kolejną usługą jest też kolejny streaming, tym razem wideo. Niestety w tym wypadku Apple TV+ nie wypada najlepiej, głównie ze względu na dość ubogą bibliotekę oferowanych tytułów. I mówimy tutaj o naprawdę małej kolekcji, bo ta jest mniejsza niż na przykład konkurencja w postaci polskiego Amazon Prime. Nie ma, co tutaj wspominać o takich gigantach jak Netflix czy HBO GO. Oczywiście Apple zainwestował w swoje oryginalne tytuły. jJednak na ten moment jest ich po prostu za mało, by ta usługa sama w sobie była dla wielu osób interesująca. A jej standardowy miesięczny koszt to 24.99 zł.

Apple Arcade

Ostatnia na liście oferowanych usług jest Apple Arcade. Dostajecie tam dostęp do wielu gier, co prawda mobilnych, ale za to pozbawionych reklam czy mikropłatności. W ramach tej subskrypcji możecie uruchomić produkcje nie tylko na telefonie, ale też tablecie czy komputerach Apple. Co ciekawe w wersji podstawowej Apple Arcade kosztuje 24.99 zł miesięcznie, jednak nawet wtedy z dostępu do usługi może się cieszyć łącznie 6 osób.

Czy to się opłaca?

Ceny za usługę Apple One są zaskakująco atrakcyjne. Nikt nie spodziewał się aż takich rabatów za cztery subskrypcje w jednej. Szczególnie, jeżeli jesteście fanami Apple Arcade. W tym wypadku za cenę jednej usługi możecie mieć aż 4. W przypadku planu dla rodzin usługa Apple One staje się opłacalna, jeżeli używacie dwóch lub więcej subskrypcji. Jeżeli wciąż nie jesteście przekonani, co do nowego planu subskrypcji Apple to możecie go sprawdzić za darmo przez pierwszy miesiąc.

Jak włączyć Apple One?

Apple One

Jeżeli jesteście posiadaczami urządzeń Apple to nie ma nic prostszego. W sklepie App Store tapnijcie w swój awatar w prawym górnym rogu ekranu. Tam przechodzicie do sekcji subskrypcje. Na górze znajdziecie Apple One, tam wystarczy po prostu wybrać interesujący Was pakiet. I tyle, sprawa załatwiona. Po miesięcznym okresie próbnym możecie z subskrypcji zrezygnować bądź zostać z nią na dłużej. Standardowo opłata pobierana jest co miesiąc i możecie z niej zrezygnować w każdej chwili. 

Źródło: Apple

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!