Apple połączy wydajność iPhone i komputerów Mac!

Apple połączy wydajność iPhone i komputerów Mac!

Apple ma zamiar zwiększyć wydajność iPhone, ale i komputerów Mac. Ma to być kolejny element rozbudowania ekosystemu firmy.

Firma spod znaku nadgryzionego jabłka jest znana z wprowadzania innowacyjnych pomysłów dla szerokiego grona odbiorców. Jednym z nich jest zamknięty ekosystem za pomocą, którego możecie przesyłać pliki z jednego urządzenia na drugie. Innymi słowy znany i lubiany przez wielu AirDrop, nie można jednak zapominać o usłudze chmurowej – iCloud. Dzięki niej macie dostęp do np. dokumentów z telefonu, laptopa czy nawet tabletu.

Reklama
apple wydajność iphone mac

Nadchodzi jednak czas na kolejną nowość od giganta. W końcu laptop, komputer czy tablet, wszystkie oferują ogromną wydajność same w sobie. A co gdyby wykorzystać każdy tranzystor z mobilnych procesorów do szybszego renderowania filmów lub wykonywania innych wymagających zadań? Tak, dokładnie – Apple chce połączyć moc obliczeniową Waszych urządzeń.

Większy potencjał

Dokumentacja o rozproszonym systemie obliczeniowym tłumaczy, że dane urządzenie nie osiąga 100% swoich możliwości. I faktycznie tak jest. Jeśli jesteście posiadaczami telefonu od firmy z Cupertino, ale również zegarka czy innych przedmiotów, to używacie zazwyczaj tylko jednego z nich. 

Podczas gdy inne są nieużywane, a ich moc obliczeniowa jest niewykorzystywana. Aby to zmienić, firma chce wprowadzić w życie pomysł, aby urządzenia dzieliły się wzajemnie swoimi zasobami. Znajdując się blisko siebie mogłyby przekazywać sobie rezerwy mocy procesora, pamięci RAM czy wolnego miejsca na dysku.

apple wydajność iphone mac

Jak miałoby to wyglądać? Podobno na zasadzie sieci, w której będą się pojawiać i znikać urządzenia, w zależności od naładowania akumulatora, bądź nawet samej woli użytkownika.

Reklama

Wspólnymi siłami

Każda praca ma swój ma swoje ramy czasowe bądź deadline, w zależności jej charakteru. Gdy nadchodzi termin wysyłania projektu, a pasek od postępu wlecze się niczym objedzony żółw, możecie użyć mocy obliczeniowej pozostałych urządzeń. Zlecając pomoc w tym zadaniu na przykład iPadowi, który jest niedaleko, czy nawet kilku innym produktom Apple’a. Rozkładając pracę na pozostałe, zyskacie lepszą wydajność, a w związku z tym wykonacie zadanie jeszcze szybciej.

apple wydajność iphone mac

Już teraz używa się “Distributed computing”, chociażby do projektu internetowego “Folding@home”. Inicjatywa powstała już jakiś czas temu, a w obecnych czasach służy do wykonywania obliczeń modeli białek przy pomocy komputerów ochotników. Ma się to przełożyć się na pomoc w walce z pandemią, przy wykorzystywaniu nieużywanej mocy obliczeniowej. 

Apple chce wprowadzić dokładnie taką możliwość dzielenia się mocą obliczeniową w prostszy, bardziej przyjazny sposób. W przyszłości taki system może zupełnie zmienić sposób w jaki pracujecie czy wykonujecie bardzo wymagające zadania. Nie bez zmian pozostaną także urządzenia towarzyszące, może w przyszłości pojawią się całe komplety skrojone pod taki rodzaj obliczeń?

Folding@Home
apple wydajność iphone mac

Jednak jest to na razie tylko patent – jak on rozwinie, czy po drodze nie pojawią się problemy przy tworzeniu i czy Apple w ogóle coś takiego wprowadzi? Czas pokaże, co wykluje się z tego jabłka… to znaczy jajka.

Źródło: USPTO

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!