Do
góry
rog-zephyrus-s — kopia

ASUS ROG Zephyrus S | Najbardziej mobilna konstrukcja na rynku!

Czy laptopy dla graczy, popularnie nazywane gamingowymi muszą być ciężkimi jednostkami, które z mobilnością mają niewiele wspólnego? Asus ROG Zephyrus S jest zupełnym przeciwieństwem tego stwierdzenia. A co takiego oferuje ta gamingowa bestia zamknięta w cienkie, eleganckiej obudowie?

Asus podrzucił nam bardzo ciekawego laptopa, a konkretniej model GX502G z serii ROG, w pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że kierowany jest tylko dla graczy. Ale to tylko powierzchowne wrażenie. Z zewnątrz mamy bardzo elegancką obudowę, pokrywa została pokryta szczotkowanym aluminium, a jedynym wyróżniającym ją elementem jest delikatnie podświetlane logo serii ROG. Pozostałe elementy obudowy wykonano ze świetnej jakości plastiku, ten nie ugina się pod naciskiem i dzięki temu całość sprawia niesamowicie solidne wrażenie. Jedynym mankamentem jest dość mocno palcująca się pokrywa. Po otwarciu pokrywy czeka na was kilka niespodzianek, po pierwsze ekran.

➡ ASUS ROG Zephyrus S

Ten ma przekątną 15.6-cala, czyli dość standardowo, jednak kryje on w sobie kilka ważnych dla graczy technologii. Po pierwsze częstotliwość odświeżania na poziomie 240 Hz, zaraz obok tego znalazła się technologia G-Sync, czyli autorskie rozwiązanie obecne w kartach graficznych nVidia. Dzięki niemu częstotliwość odświeżania ekranu synchronizuje się z kartą, a to przekłada się na zniwelowanie zjawiska tak zwanego tearingu. Na zasługę zasługuje też pełne pokrycie standardu sRGB, co potwierdza certyfikat Pantone. 

Co ciekawe w tym modelu zabrakło kamery, ale naszym zdaniem nie jest to problemem, w końcu najczęściej i tak zostaje ona zasłonięta w obawie o prywatność. Górny panel dopełniają super cienkie ramki wokół ekranu. Pod wyświetlaczem znalazła się podświetlana klawiatura. Każdy klawisz ma dedykowaną diodę przez co podświetlenie jest pełne i ma wiele możliwości dostosowania. Całością można zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji Asus Armoury Crate, która oddaje w wasze ręce nie tylko kontrolę nad podświetleniem, ale i profilami chłodzenia czy wyświetlania. Pod klawiaturą oczywiście pojawił się gładzik, ten został umieszczony symetrycznie względem boków obudowy. 

Zanim przejdziemy do sedna, jeszcze kilka słów o specyfikacji. Za wszystkie obliczenia w tym modelu odpowiada procesor Intel Core i7-9750H, a za grafikę karta prosto od nVidii, RTX 2070. Tego dopełnia pamięć RAM o pojemności 32GB oraz 1TB w dysku SSD NVMe także od Intela. 

Dlaczego więc ten laptop jest bardziej mobilny od innych konstrukcji? Po pierwsze waga i wymiary. Na plecach lub ramieniu przyjdzie wam nosić dokładnie dwa kilogramy, a wymiary? Te są bardzo zbliżone do laptopów 14-calowych, a jest to zasługa super cienkich ramek wokół ekranu. Do tego dochodzi jeszcze grubość tej bestii wynosząca niespełna 19mm. Wszystko to sprawia, że po wrzuceniu do torby czy plecaka wraz z zasilaczem wciąż pozostaje sporo miejsca na inne rzeczy.

Właśnie zasilacze, zapewne się zdziwicie, ale w zestawie z tym modelem dodawane są aż dwa. Ale spokojnie nie musicie ich używać jednocześnie. Pierwszy z nich o mocy 230W znajdzie zastosowanie raczej stacjonarne kiedy z laptopa korzystacie jak stacji gamingowej lub roboczej. Drugi o mocy 65W zakończony złączem USB-C jest doskonałym kompanem wszelkich wyjazdów i wypraw do szkoły, pracy czy na uczelnię. Takie rozwiązanie sprawia właśnie że ten laptop można bez skrupułów nazwać mobilnym. Jeden zasilacz możecie trzymać w domu kiedy gracie, a laptop potrzebuje dużo energii, a drugi możecie mieć zawsze ze sobą.

➡ ASUS ROG Zephyrus S

A jak z wydajnością? Ten model bez trudu poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami jakie mu zlecicie. Niezależnie czy planujecie grać całymi dniami w najbardziej wymagające gry, trenować ze znajomymi w grach multiplayer. A może chcecie rozwijać swoje pasje tworząc grafikę, montując wideo czy miksując audio. 

Na uwagę zasługuje pewna dość niespotykana funkcja w tym laptopie. W momencie kiedy go otwieracie, co swoją drogą można zrobić jedną ręką – szacunek za to Asus. Całość podnosi się delikatnie do góry przez co klawiatura jest delikatnie pochylona w waszą stronę. Zmiana niby nie duża ale znacząco poprawia komfort korzystania z laptopa, ale także wpływa pozytywnie na kulturę pracy. W momencie podniesienia, pod laptopem tworzy się kanał powietrzny z bezpośrednim dostępem do wentylatorów. Dzięki temu te mają ułatwiony dostęp do chłodnego powietrza. Na pochwałę zasługuje też audio w tym laptopie. Na płycie głównej zintegorwano układ ESS Sabre znany między innymi z odtwarzaczy muzycznych wysokiej klasy. Do tego głośniki w tym modelu naprawdę robią robotę. Zaskakująco dobrze radzą sobie z niskimi tonami, które można wręcz poczuć. 

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!