BMW udostępnia Digital Key Plus dla urządzeń Android i Pixel

BMW udostępnia Digital Key Plus dla urządzeń Android i Pixel

Digital Key Plus, wprowadzony przez markę BMW, by zdalnie kontrolować samochód, jest teraz dostępny dla urządzeń z systemem Android. Firma rozszerzyła pole działania swojej aplikacji dla większej liczby użytkowników. Co wiemy o niej na ten moment?

BMW wprowadziło Digital Key, cyfrowy klucz do samochodu, który umożliwia zdalne otwieranie samochodu za pomocą telefonu.

Digital Key działa dzięki UWB i jest dostępny dla urządzeń Apple i Android.

Aby korzystać z Digital Key na urządzeniach z systemem Android, należy zainstalować aplikację My BMW na urządzeniu Google lub Samsunga.

Reklama

Grupa BMW kontynuuje proces digitalizacji swoich samochodów, prezentując coraz więcej nowości i coraz bardziej wyszukane technologicznie propozycje. W obecnych czasach większą szkodę dla posiadaczy auta może już wywołać zgubienie telefonu niż zgubienie kluczy. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest istnienie Digital Key, czyli cyfrowego klucza do samochodu, wprowadzonego właśnie przez firmę BMW. 

Źródło grafiki: BMW.com.

Idea została zaprezentowana po raz pierwsze na Mobile World Congress w Barcelonie w lutym 2018 roku. Od tamtej pory przeszła sporą drogę aktualizacji i rozszerzenia możliwości, jaką była chociażby premiera Digital Key Plus w 2021 roku. Główny jej cel jest jednak nadal ten sam – służy do zdalnego otwierania samochodu za pomocą telefonu komórkowego.

Aby tego dokonać, wystarczy tylko posiadać aplikację My BMW. Digital Key działa dzięki UWB, czyli szerokopasmowemu protokołowi komunikacji bezprzewodowej. Urządzenie wysyła impulsy radiowe krótkiego zasięgu, które pozwalają na bezpośrednią wymianę poleceń między samochodem a smartfonem. Aplikacja może odblokować drzwi auta, jeśli na podstawie lokalizacji wykryje, iż użytkownik zbliża się do swojego BMW.  

Źródło grafiki: bmwofbrooklyn.com.

W przeszłości Digital Key i Digital Key Plus było dostępne tylko dla urządzeń marki Apple. Później, w wyniku kolaboracji Apple i Google, można było go przesyłać pomiędzy systemami iPhone’a a Androidami. Teraz firma BMW w końcu ogłosiła, iż Digital Key Plus otwiera się na urządzenia takich marek jak Samsung czy Google.  

Czy Digital Key Plus działa na wszystkich Androidach?

Firma BMW zrobiła spory krok w kierunku ujednolicenia działania swojego Digital Key na większej liczbie urządzeń. By go uruchomić, wystarczy zainstalować aplikację My BMW na sprzęcie z systemem Android 13.1 lub późniejszym. Muszą być to kompatybilne urządzenia Google lub Samsunga, np. Pixel 7 Pro, Pixel 6 Pro, Galaxy S23 Plus / Ultra, Galaxy S22 Plus / Ultra, Galaxy S21 Plus / Ultra, Z Fold 3, Z Fold 4, czy też Note 20 Ultra.

By zapewnić poprawne działanie, wszelkie gadżety firmy Samsung powinny do tego posiadać zainstalowaną aplikację Samsung Wallet. W Digital Key istnieje także tryb Express, który pozwala otwierać, zamykać i uruchamiać samochód bez korzystania z telefonu nawet do pięciu godzin, np. po wyczerpaniu baterii w smartfonie.  

BMW Digital Key po raz pierwszy zadziałał na urządzeniach Android w grudniu 2021 roku, kiedy to została wypuszczona wersja dla Google Pixel 6 i Samsunga Galaxy S21. Technologia ta działała jednak nie na podstawie UWB, tylko NFC, przez co użytkownicy musieli trzymać telefon przy klamce samochodu, by go zdalnie otworzyć.

Reklama

Jak korzystać z samochodu BMW przez Digital Key?

Digital Key nie tylko otwiera i zamyka samochód, ale może też uruchamiać silnik. By zapobiec zapodziania smartfona i utraty dostępu do auta, swój Digital Key można również udostępnić innym, zaufanym osobom. Jeśli użytkownik posiada więcej niż jeden samochód BMW, może je dodać do aplikacji na swoim telefonie i zdalnie kontrolować wszystkie z jednego miejsca. Co istotne, Digital Key Plus działa tylko i wyłącznie na samochodach produkowanych od listopada 2022 wzwyż, jednak producent obiecuje rozszerzenie tej opcji w przyszłości. 

Digital Key i Digital Key Plus pozwalają zapomnieć o zbędnym ciężarze w kieszeniach spodni czy kurtki, umożliwiając otwarcie samochodu telefonem. Jak się okazuje, nasze smartfony stają się coraz potężniejsze, mogąc uruchomić znaczną liczbę urządzeń i systemów za jednym dotknięciem palca. Byleby ich tylko nie zgubić

Źródło: The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!