Do
góry
msi_ces_2020_premiery_ts (1)

[CES 2020] Najciekawsze premiery od MSI

Podczas tegorocznych targów CES 2020, które miały mają miejsce w Las Vegas firma MSI zaprezentowała nie tylko super wydajne laptopy przeznaczone głównie dla graczy czy osób poszukujących wydajnej maszyny. Do portfolio firmy trafią też między innymi prawdziwie bezprzewodowe słuchawki.

MSI MEG Aegis Ti5

Na początek jednak zaczniemy od nowości bardziej klasycznych dla MSI, a jedną z nich jest zupełnie nowa konstrukcja komputera stacjonarnego MSI MEG Aegis Ti5. Seria Aegis nie jest zupełnie nowa i należy już do niej kilka starszych sprzętów. Model Ti5 jest jednak najnowszym członkiem tej rodziny i bez wątpienia wyjątkowym w swoim designie. Na froncie znalazło się pokrętło z centralnie umieszczonym ekranem OLED. To pozwala na zarządzanie funkcjami komputera jak i obudowy bezpośrednio z tego miejsca. Znajdziecie tam między innymi funkcje sterowania, oświetleniem, profile chłodzenia czy nawet takie dostosowane do konkretnych gier. Na pokładzie oczywiście komponenty o najwyższej wydajności, czyli karta graficzna nVidia RTX 2080Ti oraz procesor Intel Core klasy i9. 

MSI Optix MEG381CQR

Już od kilku lat zaraz obok komputerów kierowanych dla graczy MSI ma w swojej ofercie monitory dla tych samych wymagających użytkowników. W tym roku zaprezentowali najnowszy model ze swojej serii Optix, a konkretniej model MEG381CQR, w którym znalazło się kilka niespotykanych dotąd rozwiązań. Cała konstrukcja nawiązuje do poprzedniego modelu, gdzie między innymi na spodzie znalazła się linia diod LED, które mogły sygnalizować różne parametry. W tegorocznym modelu w lewym dolnym rogu znalazł się jeszcze jeden dodatkowy ekran, wraz z gałką, która umożliwia jego obsługę. Na drugim ekranie będą mogły być wyświetlane dowolnie wybrane przez was informacje. Czy to parametry waszego systemu, takie jak temperatury czy procent zużycia konkretnych podzespołów. Sama matryca o proporcjach 21:9 została dodatkowo zakrzywiona by zapewnić dodatkowy komfort użytkownikom. 

➡ Sprawdź ceny laptopów od MSI

➡ Zobacz akcesoria gamingowe od MSI

MSI Optix MAG161

Jedną z ciekawych nowości jakie znalazły się na stoisku MSI jest mobilny monitor gamingowy. A w zasadzie ekran, ponieważ jest to konstrukcja w pełni mobilna, która znajdzie zastosowanie, jeśli dużo podróżujecie lub jesteście fanami gamingu w najdziwniejszych miejscach. Ale co właściwie sprawia, że jest to konstrukcja gamingowa? Matryca zastosowana w tym modelu jest odświeżana z częstotliwością 240 Hz, tym samym prawie dorównuje laptopom zaprezentowanym na tegorocznych targach. Oczywiście ten ekran możecie podpiąć do dowolnego urządzenia, ponieważ na pokładzie znalazł się jeden port HDMI oraz dwa gniazda USB-C. 

MSI Creator 17

Od pewnego czasu MSI aktywnie wspiera też drugą całkiem sporą grupę urzytkowników, którzy są równie wymagający co gracze. Mowa tutaj oczywiście o twórcach dla których komputer jest podstawowym narzędziem pracy do takich działań jak obróbka grafiki, wideo czy audio. Właśnie taki jest MSI Creator 17, jest to jednocześnie pierwszy model z ekranem MiniLED wspierającym standard HDR 1000 oraz osiągający jasność 1000 nitów. Jest to matryca o przekątnej 17 cali jak zresztą sugeruje nazwa i oferująca rozdzielczość 4K. Dodatkowo oferuje 100% pokrycie gamutu DCI-P3. To oczywiście przekłada się na doskonałe odwzorowanie kolorów względem świata rzeczywistego. 

Firma MSI jest doskonale znane z kart graficznych czy właśnie laptopów dla graczy, jednak coraz prężniej działa na rynku peryferiów komputerowych. A w tym roku do ich oferty trafi między innymi myszka, klawiatura jak i słuchawki skierowane dla…twórców. 

➡ Sprawdź ceny laptopów od MSI

➡ Zobacz akcesoria gamingowe od MSI

MSI CK40

To pierwsza klawiatura od MSI, która dedykowana jest twórcom. Klawisze działają w oparciu o klasyczny już mechanizm nożycowy znany z wielu klawiatur laptopowych. Model CK40 może działać w kilku trybach tak by nie ograniczać użytkownika. Możecie ją podłączyć za pośrednictwem Bluetooth, adaptera 2.4 Ghz oraz za pośrednictwem kabla. Nie zabrakło oczywiście podświetlenia, które zawsze się przydaje szczególnie kiedy pracujecie do późna. 

MSI CM30 

Po klawiaturze przyszedł czas na myszkę dla tego samego grona odbiorców. Model CM30 został tak zaprojektowany by zapewnić maksymalny komfort użytkowania nawet przez wiele godzin pracy. Dodatkowo pod głównymi przyciskami znalazły się ciche przełączniki Kalih o trwałości 5 milionów kliknięć. Podobnie jak klawiaturę CK40 można ją podłączyć na 3 różne sposoby i jest jednocześnie jej doskonałym uzupełnieniem. 

MSI CH40

Na koniec słuchawki od MSI, których właściwie nikt się nie spodziewał. Zostały zaprojektowane jako słuchawki prawdziwie bezprzewodowe, które korzystają z dobrodziejstw technologii Bluetooth 5.0. Ta gwarantuje niskie opóźnienia w przesyłaniu dźwięku tak by praca na nim była w ogóle możliwa. Jednocześnie ich waga wynosząca zaledwie 5 gram na słuchawkę jest nie bez znaczenia w kwestii komfortu oraz wielu godzin użytkowania non stop.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!