Do
góry
gaming_tv_lg_1 — mini

LG prezentuje telewizory z technologią nVidia G-Sync

Firma LG prezentuje pierwsze na świecie telewizory wyposażone w technologię G-Sync od znanego producenta kart graficznych nVidii. A to wszystko w technologii OLED gwarantującej doskonałą jakość obrazu i świetne odwzorowanie barw.

Technologia G-Sync od nVidii odpowiada za wydajne przetwarzanie oraz jakość wyświetlanego obrazu. Jednocześnie gwarantuje płynne odwzorowanie ruchu bez migotania, zacinania lub rozrywania obrazu. Wszystko to zostało potwierdzone  podczas testów kompatybilności z technologią bezpośrednio przez nVidię.

➡ Telewizory LG OLED CENY

GAMINGOWE TELEWIZORY

Ze względu na wyjątkową jakość obrazu, małe opóźnienie sygnału oraz bardzo krótki czas reakcji, telewizory LG OLED zyskały już dobrą opinię entuzjastów gier. Kompatybilność z technologią nVidia G-Sync przekłada się na jeszcze wyższy realizm, jakie zapewniają obecnie gry komputerowe wyświetlane na dużych ekranach telewizorów OLED 4K o przekątnych do nawet 77 cali.

Matryca OLED z pikselami emitującymi światło gwarantuje precyzję sterowania jasnością i barwą każdego pojedynczego punktu obrazu, dzięki czemu wyświetlana grafika staje się niezwykle realistyczna i pozwala użytkownikom całkowicie wczuć się w akcję ulubionych tytułów. Oprócz nieskończenie dużego kontrastu oraz wysokiej precyzji odwzorowania kolorów, telewizory OLED charakteryzują się bardzo krótkim czasem reakcji i częstotliwością odświeżania do nawet 120 Hz.

“Cieszymy się, że telewizory LG OLED z roku 2019 będą współpracować z technologią G-SYNC oraz regulowaną częstotliwością odświeżania VRR obsługiwaną poprzez interfejs HDMI, co pozwoli na pełne wykorzystanie możliwości naszych procesorów graficznych z serii GeForce RTX 20.Grając w gry, w których zastosowano technologię Real-Time Ray-Tracing obsługiwaną przez procesory GeForce, użytkownicy zostaną oszołomieni szybkością reakcji oraz realizmem obrazu” — Sam Kim, wiceprezes oddziału planowania produktów TV w dziale Home Entertainment firmy LG

Opóźnienie sygnału wejściowego, które może zadecydować o zwycięstwie lub przegranej, jest ledwo dostrzegalne i wynosi około 6 milisekund dla obrazu 1440p oraz około 13 milisekund dla obrazu 4K przy częstotliwości odświeżania 60 Hz. Takie wartości powinny być szczególnie atrakcyjne dla wszystkich entuzjastów grania na dużym ekranie.

➡ Telewizory LG OLED CENY

Ponadto, najnowsze telewizory LG OLED są zgodnie z popularnymi formatami obrazu HDR, co dodatkowo wpływa na doznania podczas gier. Użytkownicy mogą wyświetlać gry z obrazem HDR10 lub Dolby Vision (z prędkością do 120 klatek na sekundę dla obrazu Full HD) wykorzystując funkcje interfejsu HDMI 2.1, takie jak ALLM (Auto Low Latency Mode), zwrotny kanału audio (eARC), czy regulowana częstotliwość odświeżania VRR.

KINOWY DŹWIĘK

Najnowsze telewizory LG OLED z roku 2019 są zgodne z kinowymi formatami dźwięku przestrzennego, takimi jak Dolby Atmos jak i bezstratny Dolby TrueHD. Pozwalają one osiągnąć jeszcze wyższy realizm podczas gier lub oglądania filmów z dynamiczną akcją. Telewizory te są też wyposażone w funkcję AI Sound, opartą na sztucznej inteligencji i algorytmie uczenia się Deep Learning, która umożliwia odtwarzanie wirtualnego dźwięku 5.1-kanałowego.

Telewizory LG OLED są jednym z najpopularniejszych wśród graczy na całym świecie, ze względu na oferowane możliwości oraz przywiązanie do najdrobniejszych szczegółów. Dlatego właśnie zoptymalizowane są do współpracy z technologią nVidia G-Sync, dzięki temu będą współpracować z najnowocześniejszymi kartami graficznymi dostępnymi na rynku, a co za tym idzie w pełni wspierać ich możliwości.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!