Surface Laptop Go 2 dostępny w przedsprzedaży!

Surface Laptop Go 2 dostępny w przedsprzedaży!

Kolejna odsłona najbardziej przystępnego cenowo laptopa Microsoftu otrzymała procesor i5 11 generacji. Surface Laptop Go 2 z małym, 12,4-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 1536 x 1024 jest bardzo lekki, bowiem waży jedynie nieco ponad kilogram.

Dla kogo seria Surface Laptop Go?

Reklama

Od momentu prezentacji pierwszego modelu z nowej serii mogliśmy zauważyć w jakim kierunku chce z nią dążyć Microsoft. Surface Laptop Go miał swoją premierę w 2020 roku i był produktem stworzonym do rywalizacji z Chromebookami. Jednym z głównych założeń miała być oczywiście niska, przystępna cena – tak, aby każdy mógł sobie pozwolić na taki zakup. Innym ważnym aspektem serii Go była mobilność urządzeń, a także ich prosty design. Urządzenia te wizualnie nie wyróżniają się od laptopów konkurencji, co ma pomóc w dotarciu do szerszego grona odbiorców.

czytnik linii papilarnych w surface laptop go 2

Ulepszenia względem poprzednika

Kwestią oczywistą jest zmiana systemu operacyjnego, bowiem laptopy Surface Go 2 dysponują najnowszym systemem Windows 11. Laptop jest bardzo kompaktowym urządzeniem, a na plus możemy zaliczyć pozostawienie czytnika linii papilarnych zintegrowanego z przyciskiem zasilania.

Zadbano również o elementy szczególnie ważne dla pracowników zdalnych – mowa o ulepszonej kamerze HD i dwóch dobrych jakościowo mikrofonach. Nieznacznie wydłużono czas pracy na baterii z 13 na 13,5 godziny, a na pokładzie znalazł się procesor wyższej generacji w postaci i5-1135G7.

nowy kolor sage

Niestety nadal nie pojawiła się podświetlona klawiatura, na której brak narzekali użytkownicy i recenzenci Surface Laptop Go w 2020 roku. Zamiast tego producent zapewnił, że w nowym urządzeniu pojawiło się więcej elementów, które można wymienić. Należą do nich między innymi wyświetlacz, bateria czy klawiatura, ale ich wymiana powinna przebiegać jedynie w autoryzowanych serwisach Microsoftu.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Czy Tesla pokaże robota jeszcze w tym roku?!

Dyrektor generalny Tesla – Elon Musk, poinformował, że firma skończy prace nad robotem jeszcze w tym roku. Jakby tego było mało, przekazał, że Optimus będzie gotowy do prezentacji już 30 września!

Czytaj artykuł

Należy wspomnieć również o pojawieniu się kolejnego, czwartego koloru we flocie Microsoft Surface. Jest nim „Sage”, który „zawiera nuty zieleni i szarości z nutą niebieskiego” – oprócz niego dostępne są kolory: Ice Blue, Sandstone i Platinum.

Reklama

Czy Surface Laptop Go 2 się opłaca?

Surface Laptop Go 2 dostępny jest w kilku konfiguracjach, w ramach których możemy dopasować ilość pamięci RAM i pamięci na dane według naszych potrzeb. Najtańsza wersja z 4 GB RAM i 128 GB pamięci na danych kosztuje 3099 zł. Do wersji z 8 GB RAM dopłacimy 500 zł, a kolejne 500 zł do wersji z 256 GB SSD.

Microsoft Surface Laptop Go był mocno krytykowany przy swojej premierze i to nie dlatego, że jest słabym produktem – a dlatego, że był totalnie nieopłacalny względem produktów konkurencji. W nowszej wersji nie pojawiło się za dużo znaczących ulepszeń, a dodatkowo podstawowa cena została nieco podniesiona.

Te wszystkie argumenty zebrane razem nie wróżą Microsoftowi dobrego startu nowego laptopa, ale z takimi wnioskami musimy jeszcze trochę poczekać. Przedsprzedaż wystartowała 1 czerwca, a dopiero kilka dni temu rozpoczęto wysyłkę pierwszych zamówień.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Microsoft Surface Laptop 3 | komputer, który kocham i którego nie rozumiem

Laptopy, a może raczej ultrabooki w dzisiejszych czasach są tworzone w zasadzie tak samo. Mają być cienkie, lekkie, odpowiednio wydajne i oferować długi czas pracy na baterii. Innymi słowy doskonałe urządzenie do pracy biurowej, nie tylko w biurze. Czy zatem Microsoft Surface Laptop 3 spełnia te wszystkie obietnice?

Czytaj artykuł

ŹRÓDŁO: Windows Blog, The Verge

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

  • Ja kupiłem laptopa msi modern w x-kom i jest to bardzo fajny sprzęt. Cichy, nie zacina się, praca na nim to czysta przyjemność.

  • Zakupiłem z polecenia laptopa MSI na promocji w neonecie i przyznam szczerze, że jest świetny. Podzespoły są wystarczające, wszystkie gry płynnie chodzą. Przy okazji jest cichy i ma fajny wygląd.

  • Posiadam laptop od MSI, który kupiłam na promocji w neonecie. Świetnie mi się sprawdza na codzień. Jest lekki i długo trzyma bateria. Polecam.

  • Mnie jakoś ten sprzęt nie przekonuje. Wole z super mocą jakiś laptop, np. od MSI, do którego się przymierzam, póki promocje w neonecie.