Do
góry

Rodzina Microsoft Surface znów się powiększa!

Dziś do przedsprzedaży trafia zupełnie nowy model Surface Laptop Go. Obok niego pojawia się zupełnie nowa wersja Surface Pro X.

„Praca i nauka z domu, które kiedyś wydawały się czymś okazjonalnym, obecnie dla wielu z nas stały się codziennością. Pomimo, że część ludzi na całym świecie wróciła do biur, a dzieci do szkół, to i tak większość dostosowała swoje domowe przestrzenie do pracy i nauki zdalnej. Bez względu na miejsce, w jakim znajduje się Twoja praca – w pokoju obok czy na drugim końcu miasta, to komputer wciąż odgrywa integralną rolę w dostępie do obowiązków służbowych, nauki oraz utrzymywaniu kontaktu z bliskimi i przyjaciółmi” – Pete Kyriacou, Vice President

Microsoft Surface

Surface Laptop Go

Surface Laptop Go może zapewnić idealną równowagę pomiędzy stylem, wydajnością oraz żywotnością baterii. Jednocześnie jest to najlżejszy i najtańszy jak dotąd laptop z linii Surface. Laptop Go ma świetny 12,4-calowy ekran dotykowy PixelSense i duży precyzyjny gładzik. Dopełnieniem obrazu tego laptopa jest pełnowymiarowa klawiatura ze skokiem klawisza 1,3 mm dla precyzyjnego i wygodnego pisania. Elegancka, smukła i opływowa konstrukcja jest dostępna w trzech metalowych wykroczeniach – Ice Blue, Sandstone i Platinum. Komputer gwarantuje szybkie i bezpieczne logowanie do systemu za pomocą czytnika linii papilarnych, zintegrowanego z przyciskiem zasilania.

Microsoft Surface

Logowanie za pośrednictwem czytnika linii papilarnych może też służyć, jako szybki i bezpieczny dostęp do plików. Zarówno tych przechowywanych w usłudze OneDrive jak i w Magazynie Osobistym. Urządzenie napędza procesor Intel Core i5 10. generacji w dwóch konfiguracjach – 8 GB pamięci RAM ze 128 lub 256 GB pamięci na dane. Każda z dostępnych konfiguracji jest zoptymalizowana pod kątem wydajności i żywotności baterii.

Wszystkie wersje Surface Laptop Go w pełni wykorzystują możliwości narzędzi Microsoft 365. A dzięki nawet 13 godzinom pracy na pojedynczym ładowaniu oraz szybkiemu uzupełnianiu energii, urządzenie dotrzyma Wam kroku przez cały dzień.

Microsoft Surface

Nieważne, czy aktualnie pracujecie, czy uczucie się, istnieje całkiem spore prawdopodobieństwo, że teraz częściej niż kiedykolwiek używacie kamer, mikrofonów i głośników. Surface Laptop Go jest wyposażony we wbudowaną kamerę HD 720p i mikrofony studyjne. To sprawia, że Twoi koledzy i koleżanki z pracy czy klasy zobaczą i usłyszą Cię wyraźnie.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Microsoft Surface Laptop 3 | komputer, który kocham i którego nie rozumiem

Laptopy, a może raczej ultrabooki w dzisiejszych czasach są tworzone w zasadzie tak samo. Mają być cienkie, lekkie, odpowiednio wydajne i oferować długi czas pracy na baterii. Innymi słowy doskonałe urządzenie do pracy biurowej, nie tylko w biurze. Czy zatem Microsoft Surface Laptop 3 spełnia te wszystkie obietnice?

Czytaj artykuł

Z kolei głośniki Omnisonic Speakers z technologią Dolby Audio otoczą Cię niesamowitym dźwiękiem. Niezależnie czy będzie to w trakcie rozmowy wideo, oglądania filmu, czy słuchania muzyki. Wśród portów nie zabrakło wejść USB A i USB-C, gniazda audio oraz złącza Surface Connect.

Surface Pro X

Microsoft Surface

W październiku ubiegłego roku na rynek trafił Surface Pro X. Pod wieloma względami rewolucyjne, ultralekkie i niewiarygodnie smukłe urządzenie. Jednocześnie dzięki zastosowaniu najnowszych technologii oraz łączności z siecią komórkową pozwala utrzymywać stały kontakt z innymi. Pro X został stworzony z myślą o ludziach, którzy są gotowi na więcej. Świadczy o tym między innymi możliwość nieprzerwanego dostęp do Internetu, zwiększoną produktywność i możliwość uwolnienia swojej kreatywności.

Surface Pro X w ogóle nie mógłby powstać gdyby nie współpraca z firmą Qualcomm przy projektowaniu procesora w architekturze mobilnej. Bo to właśnie taki układ napędza ten całkiem potężny komputer. Obecnie Surface Pro X ma być jeszcze lepszy, dzięki zaktualizowanej konfiguracji, która zawiera niestandardowy procesor nowej generacji i nowe platynowe wykończenie.

Microsoft Surface

Surface Pro X ma na pokładzie nowy, odświeżony procesor Microsoft SQ2 – najszybszy układ w swojej klasie. Ponadto firma wprowadza również trzy nowe wersje kolorystyczne klawiatur Signature: Platinum, Ice Blue i Poppy Red. Wszystkie z tą samą wbudowaną pamięcią i bezprzewodowym ładowaniem dla Surface Slim Pen.

Windows ARM

Pro X zapewnia dostęp do najlepszych rozwiązań internetowych, takich jak Microsoft 365, Microsoft Edge, Netflix czy Spotify. Jak i oczywiście wielu innych, obsługując jednocześnie tysiące istniejących aplikacji na Windows, które dobrze znacie i lubicie. Wśród nich oczywiście Google Chrome, Firefox oraz WhatsApp.

Microsoft Surface

Ponadto Microsoft Edge stał się jeszcze szybszy i na horyzoncie już widać nową wersję Microsoft Teams. Obydwie aplikacje zoptymalizowane pod kątem systemu Windows na ARM. Rozszerzona została także obsługa aplikacji x64 wraz z emulacją tego środowiska, która będzie rozbudowana do końca tego roku. Szczególnie zadowoleni powinni być deweloperzy, specjalnie dla nich kod programu Visual Studio został zaktualizowany by działał natywnie w nowym środowisku.

Microsoft obecnie dokłada wszelkich starań by umożliwić współpracę większej ilości aplikacji z klasycznego systemu Windows 10 na urządzeniach ARM64. Ma być to możliwe dzięki usłudze App Assure z Fast Track. To wszystko przekłada się na wyższą wydajność i dłuższą żywotność baterii. W obu konfiguracjach Surface Pro X zapewnia do 15 godzin pracy na baterii.

Surface Pro X to też jedno z najsmuklejsze i najlepiej wyposażonych komunikacyjnie urządzenie 2-w-1, jakie kiedykolwiek powstało. Dostęp do szybkiej i niezawodnej przepustowości łącza internetowego, w celu obsługi zdalnego uczenia się i pracy dla wielu osób stał się nie lada wyzwaniem. Dzięki ultraszybkiej łączności LTE klasy Gigabit, użytkownicy Surface Pro X mogą korzystać z Internetu z dowolnego miejsca, bez obaw o utratę połączenia.

Dostępność i cena

Surface Laptop Go i nowy Surface Pro X są już dostępne w przedsprzedaży w sklepie Microsoft Store, natomiast od 15 października w sieciach sklepów RTV Euro AGD i Media Expert. Laptop Go w platynowej wersji kolorystycznej i konfiguracji z procesorem Intel Core i5 10. Generacji, 8/128 GB kosztuje 3769 zł. Cena Surface Pro X rozpoczyna się od 7899 zł.

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji