To już pewne, praca hybrydowa jest najlepsza!

Pandemia spowodowała gigantyczną zmianę na rynku pracy. Przymus pracy oraz nauki zdalnej, pokazał pracownikom i pracodawcom, że pewne zadania można wykonywać w wygodniejszy i wydajniejszy sposób dla obu stron. A tym sposobem jest właśnie praca hybrydowa.

Awatar Mateusz Rej

Pandemia spowodowała gigantyczną zmianę na rynku pracy. Przymus pracy oraz nauki zdalnej, pokazał pracownikom i pracodawcom, że pewne zadania można wykonywać w wygodniejszy i wydajniejszy sposób dla obu stron. A tym sposobem jest właśnie praca hybrydowa.

Praca hybrydowa, czyli połączenie pracy zdalnej z częściową pracą w biurze, jest coraz bardziej popularna w Polsce. Według badań, wiele firm zdecydowało się na stałe wprowadzić hybrydowy model pracy, który ma wiele zalet dla pracowników i pracodawców. 

Natomiast miliony Polaków przekonało się, że praca hybrydowa pozwala na lepsze łączenie życia zawodowego i prywatnego, zwiększa produktywność i motywację, a także obniża koszty związane z utrzymaniem biura. Jednak praca hybrydowa wymaga też od firm stworzenia zupełnie nowych warunków dla pracowników. Dlatego też powstał ten artykuł oraz Hybrid Work Experience Centre, o którym nieco później. 

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Polepsz standard swojej pracy z nowymi urządzeniami od HP!

HP zaprezentowało masę nowości na tegorocznych targach CES 2023! Choć grupą docelową większości z nich są pracownicy hybrydowi, kalifornijskie przedsiębiorstwo nie zapomniało także o graczach z krwi i kości!

Czytaj artykuł

Cyfry mówią same za siebie!

Według najnowszych badań Jabra Hybrid Ways of Working 2023 Global Report, 63% osób uważa, że model hybrydowy jest dla nich idealnym sposobem pracy, ale tylko 30% potwierdza, że ich pracodawca zapewnia im niezbędne narzędzia do skutecznej współpracy. Z kolei według danych Colliers 89% firm w Polsce deklaruje, że wdrożyło hybrydowy model pracy.

Praca hybrydowa
Źródło: HWEC

Dodatkowo możemy dowiedzieć się, że coraz więcej osób jest godnych odrzucić ofertę pracy, jeżeli nie jest ona hybrydowa lub całkowicie zdalna. Kolejną ciekawą informacją wynikającą ze statystyk jest to, że międzynarodowa praca zdalna (gdzie obcokrajowcy pracują dla firm spoza ich kraju) również drastycznie zyskała na popularności. 

Pierwsze w Europie Hybrid Workplace Experience Centre

Praca hybrydowa
Źródło: HWEC

Hybrid Workplace Experience Centre jest odpowiedzią na zmiany, jakie zaszły na rynku pracy w ostatnich latach, które m.in. zostały zawarte we wcześniej przytoczonych statystykach. Pierwsza taka placówka powstała kilka lat temu w Dubaju i cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród przedsiębiorców, jak i pracowników.

Natomiast Hybrid Workplace Experience Centre, które powstało w Polsce, to drugie na świecie i pierwsze w Europie centrum nowych technologii oraz rozwiązań zorientowane stricte na pracy hybrydowej. Zostało ono zainicjowane przez firmy Jabra i Bene, przy wsparciu liderów z branży technologicznej, doradczej oraz HR-owej. Jego celem jest pokazanie, jak zbudować efektywne i komfortowe środowisko pracy dla pracowników, którzy łączą pracę z biura, z domu i zdalną.

Praca hybrydowa
Źródło: HWEC

W centrum znajdziemy różne strefy pracy, wyposażone w nowoczesne technologie i meble, które umożliwiają współpracę na odległość, spotkania hybrydowe, prezentacje i szkolenia. Można tam zobaczyć m.in. rozwiązania takich firm jak Lenovo, Microsoft, Sharp/NEC, Waldmann czy Sonte, a ich najciekawsze produkty opisaliśmy poniżej. Centrum oferuje także doradztwo i wsparcie dla firm, które chcą dostosować swoje biura do “nowej normalności”.

Hybrid Workplace Experience Centre Polska znajduje się w Warszawie przy ulicy Wołoskiej 9A, w budynku firmy Bene-Warszawa. Centrum można odwiedzić w ramach umówionego wcześniej spotkania, a więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.hwec.pl.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki laptop wybrać? Ranking laptopów 2024

Laptop do pracy, rozrywki, gier, a może wszystkiego po trochu? Na rynku znajdziecie wiele propozycji zaczynając od notebooków, przez ultrabooki, a kończąc na gamingowych konstrukcjach czy tych kierowanych dla profesjonalistów. Jednak jaki model w tym całym gąszczu wybrać?

Czytaj artykuł

Niezbędnik pracy hybrydowej

W Hybrid Workplace Experience Centre znajdziecie całe mnóstwo produktów stworzonych z myślą o tych, którzy pracują w biurach i domu. Poniżej znajdziecie kilka najciekawszych rozwiązań oraz odnośników do nich.

Słuchawki Jabra stworzone z myślą o pracy zdalnej

Praca hybrydowa
Źródło: Jabra

Jabra słynie z bardzo konkurencyjnych słuchawek TWS, jednakże w swojej ofercie również ma zestawy słuchawkowe dedykowane pracy zdalnej. Co takiego oferują, co przydaje się w tego typu zastosowaniach? Przede wszystkim techniczne cechy, jak dobrej jakości mikrofony, długi czas pracy na baterii, zaawansowane wygłuszanie otoczenia. Jednakże również specjalistyczną optymalizację pod komunikatory takie jak, Microsoft Team czy też Zoom. Co więcej, niektóre modele oferują również wygodne stacje dokujące służące jednocześnie za ładowarkę i uchwyt. 

Żadne typowe słuchawki nie zastąpią takiej funkcjonalności, gdyż po prostu nie są tak specjalistycznie zaprojektowane, ani nie oferują takich akcesoriów. Dlatego faktycznie jest to dobre rozwiązanie dla osób, które długie godziny spędzają na wirtualnych spotkaniach. 

Monitor Sharp do pracy grupowej

Praca hybrydowa
Źródło: Sharp

Duży ekran to podstawa grupowych spotkań. Najprostszym rozwiązaniem są projektory, ale te mają wiele ograniczeń. Dlatego też ciężko zastąpić tradycyjne wyświetlacze. Sharp doskonale o tym wie i w związku z tym oferuje monitor, który jednocześnie pełni rolę komputera z systemem Windows. 

Ma w sobie najnowsze technologie łączności zarówno tej przewodowej, jak i bezprzewodowej. Z łatwością można wyświetlić na nim obraz w rozdzielczości 4K, Co więcej, jest dotykowy, ma głośniki i wbudowaną kamerę. Zatem jest to urządzenie plug and play stworzone do wideokonferencji.

Centrala wideokonferencji od Lenovo

Praca hybrydowa

Od jakiegoś czasu Lenovo w swojej ofercie ma również centralę ThinkSmart Core, która jest w stanie obsługiwać lokalnie nawet kilkadziesiąt użytkowników Microsoft Teams. Natomiast za pomocą Controler Kit każdy pracownik może nawigować i operować w środowisku tej aplikacji, Tym sposobem każdy pracownik nie potrzebuje własnego komputera, co przekłada się na oszczędności zarówno dla niego, jak i pracodawcy.

Prywatność w biurze w wykonaniu Sonte

Praca hybrydowa
Źródło: Sonte

Nowoczesne budynki są przepełnione wielkimi oknami oraz pomieszczeniami oddzielonymi tylko i wyłącznie szklanymi szybami. O ile wygląda to fenomenalnie, tak niestety ciężko w takim otoczeniu o prywatność. Jednakże firma Sonte ma na to rozwiązanie, który jest folia.w

Oczywiście mowa tu o niezwykłej folii, bo takiej, która na zawołanie zmienia swoją przejrzystość z kompletnie przezroczystej na całkowicie mleczną. Co ciekawe, to rozwiązanie również można wykorzystać w domowych warunkach.

Logo TechnoSTREFA TechnoStrefa.com

Jaki smartfon kupić? Ranking – Czerwiec 2024

Odpowiadamy na wiecznie nurtujące Was pytanie. Jaki smartfon kupić? W rankingu telefonów nie zabraknie pozycji budżetowych, średniaków oraz flagowców. Tutaj znajdziecie szereg propozycji dopasowanych do Waszego stylu życia, oczekiwań i budżetu.

Czytaj artykuł

Praca hybrydowa wymaga teraz wielu zmian zarówno w naszych domach, miejscach pracy jak i na rynku technologicznym. Niemniej patrząc na jej korzyści wygląda na to, że warto zainwestować, aby móc się cieszyć jej niebagatelnymi korzyściami. A wy na jaki typ pracy stawiacie?

Awatar Mateusz Rej

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.