Zarabianie na YouTubie będzie teraz jeszcze łatwiejsze

YouTube postanowił zmienić zasady swojego programu partnerskiego. Obniżono wymagania odsłon, ale nie tylko. Teraz więcej twórców będzie mogło zacząć już wcześniej monetyzować swój kontent.

YouTube Partner Program obniżył wymagania, aby więcej twórców mogło wcześniej zacząć zarabiać na swoich filmach.

Obniżono próg liczby subskrybentów i wyświetleń ze zwykłych filmów oraz shortów.

Zmiany mają stopniowo zacząć funkcjonować w krajach w których działa YouTube Partner Program.

Nowe niższe limity i wymagania

YouTube Partner Program wymaga, aby użytkownicy, którzy chcą zacząć zarabiać, muszą mieć określoną liczbę subskrybentów, ilość godzin wyświetlania filmików i shortów przez określoną ilość dni.

Nowe zasady zmniejszają te wartości, aby było łatwiej zarabiać użytkownikom, którzy chcą dopiero dołączyć do YouTubowej społeczności. Konta posiadające 500 subskrybentów już kwalifikują się do programu, wcześniej wymagane było ich 2 razy więcej, czyli aż 1 000.

Najlepiej by było, aby w ciągu 3 miesięcy wrzucić 3 filmiki widoczne publicznie. Brane pod uwagę są też godziny publicznego oglądania. Teraz wystarczy 3 000 godzin (zamiast 4 000) łącznego oglądania Waszych filmów.

Zmian liczbowych doczekał się też segment Shortów i to tu zmiana jest znacząca. Jeśli nie uda się Wam spełnić powyższych kryteriów, to uratują Was 3 000 000 wyświetleń krótkich treści w ciągu 90 dni. Trzeba wspomnieć, że wcześniej była to wartość aż 10 000 000 odsłon.

Nowe przydatne funkcje

To jednak nie koniec, osoby które będę mieć 20 000 subskrybentów, mogą teraz skorzystać z opcji “Shopping”. Chodzi o oznaczanie produktów na swoim filmiku, co może pomóc w zarabianiu, chociażby w formie prowizji.

Z nowości dochodzi również możliwość podziękowania twórcy w formie “napiwków”, a oficjalnie “superpodziękowań”. Osoby, które nie korzystają z live’ów mogą otrzymać podziękowanie. Tę opcję znajdziecie pod filmem jako znak serduszka z symbolem dolara

Po kliknięciu można wybrać kwotę 2 USD, 5 USD, 10 USD lub 50 USD i napisać komentarz. Funkcja ta nie jest domyślnie uruchomiona i twórca treści musi ją włączyć w zakładce monetyzacja. Do używania funkcji kwalifikują się tylko filmy widoczne publicznie.

Nowe wytyczne obowiązują na razie dla Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanady, Tajwanu i Korei Południowej. Z czasem zmiany dojdą do innych krajów w których funkcjonuje YouTube Partner Program.

Źródło: Mashable

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!