Do
góry

ZenFone Mini, czyli ASUS i mały smartfon?

Wielbiciele małych smartfonów musieli się pogodzić ze swoim trudnym losem. Jednak firma ASUS może przyjść im z odsieczą, a to za sprawą modelu ZenFone Mini!

O tym, że małe smartfony już praktycznie zniknęły z rynku nie trzeba nikogo przekonywać. Wielbiciele mniejszych urządzeń, które mogą się jednocześnie pochwalić podzespołami, z co najmniej średniej półki próżno szukać. Jedynym flagowym przykładem ostatnich lat jest tutaj iPhone 12 mini, który niestety nie sprzedał się zbyt dobrze. W przypadku urządzeń z Androidem także nie ma wielkiego wyboru. Jeżeli szukacie smartfonów z ekranem 6-cali i mniejszym to powinniście zainteresować się urządzeniami Pixel.

ASUS przychodzi z odsieczą

ZenFone mini

Wszystko jednak wskazuje na to, że kompaktowe smartfony mogą już niedługo powrócić do łask. Przynajmniej na krótką chwilę by zalepić rynkową pustkę i trafić do tych użytkowników, którzy skrzętnie odmawiają wymiany urządzenia na większy model. Zgodnie z branżowymi doniesieniami firma ASUS planuje w najbliższym czasie poprawić swoje wyniki finansowe. Tym samym pojawił się pomysł by wprowadzić na rynek nowego kompaktowego smartfona.

Jak donosi tajwański serwis DigiTimes, który jednocześnie powołuje się na branżowe źródła, ASUS rozważa nowe urządzenie – ASUS ZenFone mini. Nazewnictwo łudząco podobne do tego, z którego skorzystało Apple w trakcie październikowej prezentacji. Możemy, więc spodziewać się bezpośredniej odpowiedzi na urządzenie giganta z Cupertino. Jednak patrząc na ta jak ASUS dotychczas pozycjonował swoje smartfony ma to raczej niewiele wspólnego z rzeczywistością.

ZenFone mini

ASUS ZenFone mini będzie raczej sprzętem pozycjonowanym w wysokiej średniej półce, zarówno pod względem ceny jak i specyfikacji. A pokładzie mógłby znaleźć się niemalże flagowy procesor Snapdragon 870 5G lub nieco bardziej tańszy Snapdragon 768G. Tak czy inaczej, raczej nie zobaczymy tam flagowego modelu 888, który bez dwóch zdań jest zarezerwowany dla flagowego ZenFone 8 oraz kierowanego dla graczy modelu ROG Phone 5.

Jeśli wierzyć źródłom, na jakie połowu je się DigiTimes gamingowy model miałby pojawić się w sprzedaży najpóźniej w kwietniu tego roku. Być może w tym okresie zobaczymy także przystępnego cenowo kompakta od ASUSa.

Rynek małych smartfonów

skłądany smartfon

Plotki o kompaktowych smartfonach pojawiają się przynajmniej kilka razy do roku. W ostatnim czasie dość głośno zrobiło się między innymi o powrocie Sony do serii Compact, która w czasach swojej świetności wyznaczała trendy. Teraz pamiętają już o nich jedynie najwierniejsi fani, a Sony raczej niewiele planuje z tym faktem zrobić.

Jedyną nadzieją dla wszystkich wielbicieli małych urządzeń, które z łatwością można obsłużyć jedną ręką są smartfony składane. Jednak nie chodzi tutaj o urządzenia pokroju Galaxy Z Fold 2 lub Mate Xs. Mowa o powrocie do starej formy telefonów z klapką, czyli Galaxy Z Flip albo Motorola Razr. Oczywiście te rozwiązania wciąż pozostawiają wiele do życzenia. Problemy z wytrzymałością, delikatne ekrany, znacznie mniej miejsca wewnątrz obudowy na zastosowanie klasycznych rozwiązań.

ZenFone mini

To wszystko przekłada się na fakt, że takie smartfony wciąż nie są w stanie dorównać klasycznym konstrukcjom. Jednak jedno nie pozostawia wątpliwości, nie jest to kwestia „czy”  tak się stanie, tylko „kiedy”. Przykładowo Samsung już wyciągną wiele lekcji ze swoich prób ze składanymi ekranami. Dzięki temu kolejne generacji są jeszcze lepsze i znacznie przyjemniejsze w obsłudze. W ciągu najbliższych lat możemy się, więc spodziewać powrotu urządzeń kompaktowych, ale w znacznie odmienionej formie.

Źródło: DigiTimes

Dzwoneczek

Bądź na bieżąco! 

Włączenie powiadomień wiąże się z przekazaniem anonimowych danych zewnętrznemu usługodawcy. Więcej informacji

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wpisane wyżej dane oraz Twój adres IP zostaną przesłane do serwisu Akismet w celu ochrony przed spamem. Więcej informacji

Nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!