Chcesz pograć w gry na komórce? Odpal YouTube’a

Filmy to zdecydowanie czasoumilacze i jego pochłaniacze, ale nie samym oglądaniem treści się żyje. Czasem miło jest zrobić sobie przerwę i pograć w coś prostego. Okazuje się, że nie będziesz musiał daleko szukać – YouTube zaoferuje Ci proste tytuły.

Awatar Marta Urbaniak

TouTube doda kolejną aktywność na swoją platformę obok oglądania filmów.

Dostęp do niej nie wymaga zakupu subskrypcji „Premium”, ale je obecność dodaje zaletę.

Na razie funkcja nie dotarła jeszcze do polskich użytkowników platformy.

YouTube rozwija się dla ludzi

YouTube szuka cały czas sposobów, aby nieustannie się rozwijać i oferować społeczności nowe doznania i kolejne sposoby na rozrywkę. Platforma wprowadziła shorty, które stały się hitem i zawładnęły całym Internetem, do tego stopnia, że taka forma przegoniła poziome filmy.

miniaturka z logiem YouTube

Teraz nadszedł na kolejny krok, który może zachwyci niejedną osobę i zatrzyma je na dłużej na YouTubie. Już niedługo będziecie mogli oglądać treści i grać w gry z poziomu jednej aplikacji. Tak, to prawda, która ma odmienić portal.

Gry zaraz obok filmów

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Takie zaskakujące małe rewolucje często mogą spowodować “efekt motyla”. I ten ma szansę się zadziać z racji, że inne platformy jeszcze na to nie wpadły.

Większa różnorodność aktywności jakie możecie wykonywać na jednej platformie zatrzyma ludzi na dłużej. Ten ostatni aspekt jest istotny z uwagi na ciągłą rywalizację chociażby z TikTokiem, który został stworzony specjalnie z myślą o krótkich treściach.

“Playables” – bo tak ma nazywać się funkcja, która zostanie wprowadzona, oferuje kolekcję małych darmowych gier, zarówno na Androida, jak i iOS’a. Co ciekawe, nie będziecie musieli wykupywać subskrypcji “Premium”, aby móc z niej korzystać.

Gdzie pojawi się na panelu użytkownika? Jej miejsce docelowe ma znajdować się na stronie głównej lub po wejściu w sekcję “Eksploruj”, na dole listy z kategoriami. Bibliotek ma zawierać aż 75 tytułów pokroju “ Angry Birds Showdown”

źródło grafiki X

Nie musisz ich pobierać, a dodatkowo progres zostanie zapisany wraz z wynikiem, ten aktualny, jak i te, które zostały uzyskane wcześniej. Dla ułatwienia wybierania spośród kolekcji, będziecie mieć do wyboru kategorie pokroju: Akcja, Sport, Zagadki, Puzzle, Wyścigi itp.

Użytkownicy “Premium” będą mogli więcej

Dostęp do tej funkcji nie wymaga opłaty, ale jeśli jesteście już użytkownikami z wykupionym pakietem “Premium”, to będziecie mogli pozwolić sobie na więcej. W momencie, gdy zapragniecie dalej kontynuować słuchanie puszczonego w tle filmiku, to macie taką możliwość – muzyka z gry zostanie zastąpiona tą z materiału.

Warto jednak pamiętać, że jest to funkcja na wczesnym etapie dopracowywania, więc nie jest ona jeszcze dostępna w Polsce. Niemniej garstka użytkowników ma do niej dostęp w celach testowych, aby wystawić feedback. W ciągu kolejnych miesięcy, więcej osób będzie miało okazję testować “Playables”.

Aktualnie to użytkownicy z tych krajów mogą cieszyć się z biblioteki gier na YouTubie: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada i Australia. Na Polskę również przyjdzie czas.

Czy Wy bylibyście chętni przetestować lub po prostu skorzystać z tej funkcji? A może wolicie swoje dedykowane platformy do gier? Dajcie znać w kometarzu.

Źródło: X

Awatar Marta Urbaniak

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na razie brak komentarzy.
Bądź pierwszą osobą, która wyrazi swoją opinię!
Starsze komentarze Nowsze komentarze


Przeszukaj portal TechnoStrefa.com

Pokaż wszystkie wyniki

Brak wyników.